Betoonpõranda valamine

mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas mel777 »

jeff kirjutas:Auto ratta poolt tekitatav koormus jääb tegelikult vaid 300kg kanti :roll:
Ära nüüd igat liikurit autoks ka tembelda .. 1200kg-ne "auto" pole vist päris auto.
Kui asja väga peeneks ajada, siis arvutagem rehvijälje pindala põhjal betoonile avaldatav survetugevus. :cool:
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Kas väga üle ei mõelda praegu selle garaaži põrandaga? Kui see ikka ainult oma tarbeks, kus sõiduautot hoida, siis mis probleemid seal ikka tulla saavad kui alus on korralik. Teine asi muidugi kui tahetakse mingit autoteenindust rajada,kus teenust sees hakatakse pakkuma.
Aga ca1990.a. sai ka valatud garaažipõrand, alla sai kruus, mis vee ja jalgadega sai kinni sõkutud. Siis mingeid pinnasetihendajaid ei teatud. Segumasinaga segu valmis ja põrandale ning lauga siledaks. Mingi 10cm sai seda segu põrandale. Mingit rauda seal pole. Betooni tugevusest pole ka aimu, ilmselt mingi 1:4 või 1:5 sai seda tehtud, vett panime silma järgi. 20.a. hiljem pole midagi juhtunud, autot kogu aeg seal garaažis hoitud, ka naastrehvidega. Kui segusõlmest tellida C 20/25 on see ka ilmselt oluliselt tugevam kui see,mis ise segades saad....
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

ponkskar kirjutas:Kas väga üle ei mõelda praegu selle garaaži põrandaga? Kui see ikka ainult oma tarbeks, kus sõiduautot hoida, siis mis probleemid seal ikka tulla saavad kui alus on korralik. Teine asi muidugi kui tahetakse mingit autoteenindust rajada,kus teenust sees hakatakse pakkuma.
Aga ca1990.a. sai ka valatud garaažipõrand, alla sai kruus, mis vee ja jalgadega sai kinni sõkutud. Siis mingeid pinnasetihendajaid ei teatud. Segumasinaga segu valmis ja põrandale ning lauga siledaks. Mingi 10cm sai seda segu põrandale. Mingit rauda seal pole. Betooni tugevusest pole ka aimu, ilmselt mingi 1:4 või 1:5 sai seda tehtud, vett panime silma järgi. 20.a. hiljem pole midagi juhtunud, autot kogu aeg seal garaažis hoitud, ka naastrehvidega. Kui segusõlmest tellida C 20/25 on see ka ilmselt oluliselt tugevam kui see,mis ise segades saad....
Tänud, isegi arvasin et kõigis põrandates pole ju seda rauda nii meeletult... Mul on 3 armatuur resti üle kanali valamisest (6mm vardaga ja 1,5x3m) Mõtlesin et panen need sissesõidu osasse ja kahele poole kanalit aga ilma jääks teine pool, kuhu oma põrnika lükkaks et teda vaikseltnokitseda (Kaalus teine hetkel 680kg aga see selleks, kindlasti tuleb seal ka raskemaid autosid hoida... Selle survetugevuse arvutamisega me kaugele ei jõua kuna betooni survetugevus on kaugelt üle selle mida auto suudab tekitada. Arvan et korralik tellitud betoon on ka tugevam kui ise segatu aga täielikule tõelesellega ei pretendeeri :amen:
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Sai tellitud kiudbetoon mis on siis vist betoon mille mark 20/25 (Tähistab vist killustiku suurust) ja millesse on lisatud armeerimiskiudu 15kg kuupmeetri kohta betooni kohta. Seda läheb mul tarvis 7,5 kanti ja selle koguse hind oli 12 000.- (se kuid mis lisatakse maksab 20.- + käive/kg) Auto maksab ametlikult pea 2000.-/h mida läheb mul tarvis 2-3 tunni ulatuses ma arvan :roll: (Ehk õnnestub auto pealt alla saada ja firma kaudu ostes saab osa käibekast tagasi) Siiski peab sellise garaazipõranda betooni jaoks vähemalt 15k taskus olema.

Nüüd aga küsimus kuidas valamise ja silimise protsess välja näeb? Olen seda hetkeks kõrvalt näinud ja panen siia kirja nagu mina asjast aru sain ja ootan parandusi või täpsustusi :wave:

Esmalt valada ära kohad kuhu läheb rohkem (Minu puhul siis ümber kanali saalungi ja ukse ette)
Siis hakata kusagilt tagant nurgast tulema nii ,et panebmõneskohaskõrguse paika ja jälgib siis järjest kuhu veel vaja lasta jne ja siis ilmselt 2 kesi hakata rihtlatiga liigutama ja siluma?väga sile ta ilmselt jääma ei pea.
Siis kopterile plaat alla ja tollega siluma aga kuna seda teha? st et peal peaks saama juba kõndida aga jälg peab maha jääma?
Kaua siis veel peab ootama et labadega üle lasta? ja kui korralikult või mis tasemeni kumbki etapp peab saama tehtud?
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Sai tellitud kiudbetoon mis on siis vist betoon mille mark 20/25 (Tähistab vist killustiku suurust) ja millesse on lisatud armeerimiskiudu 15kg kuupmeetri kohta betooni kohta. Seda läheb mul tarvis 7,5 kanti ja selle koguse hind oli 12 000.- (se kuid mis lisatakse maksab 20.- + käive/kg) Auto maksab ametlikult pea 2000.-/h mida läheb mul tarvis 2-3 tunni ulatuses ma arvan :roll: (Ehk õnnestub auto pealt alla saada ja firma kaudu ostes saab osa käibekast tagasi) Siiski peab sellise garaazipõranda betooni jaoks vähemalt 15k taskus olema.

Nüüd aga küsimus kuidas valamise ja silimise protsess välja näeb? Olen seda hetkeks kõrvalt näinud ja panen siia kirja nagu mina asjast aru sain ja ootan parandusi või täpsustusi :wave:

Esmalt valada ära kohad kuhu läheb rohkem (Minu puhul siis ümber kanali saalungi ja ukse ette)
Siis hakata kusagilt tagant nurgast tulema nii ,et panebmõneskohaskõrguse paika ja jälgib siis järjest kuhu veel vaja lasta jne ja siis ilmselt 2 kesi hakata rihtlatiga liigutama ja siluma?väga sile ta ilmselt jääma ei pea.
Siis kopterile plaat alla ja tollega siluma aga kuna seda teha? st et peal peaks saama juba kõndida aga jälg peab maha jääma?
Kaua siis veel peab ootama et labadega üle lasta? ja kui korralikult või mis tasemeni kumbki etapp peab saama tehtud?
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Sai tellitud kiudbetoon mis on siis vist betoon mille mark 20/25 (Tähistab vist killustiku suurust) ja millesse on lisatud armeerimiskiudu 15kg kuupmeetri kohta betooni kohta. Seda läheb mul tarvis 7,5 kanti ja selle koguse hind oli 12 000.- (se kiud mis lisatakse maksab 20.- + käive/kg) Auto maksab ametlikult pea 2000.-/h mida läheb mul tarvis 2-3 tunni ulatuses ma arvan :roll: (Ehk õnnestub auto pealt alla saada ja firma kaudu ostes saab osa käibekast tagasi) Siiski peab sellise garaazipõranda betooni jaoks vähemalt 15k taskus olema.

Nüüd aga küsimus kuidas valamise ja silumise protsess välja näeb? Olen seda hetkeks kõrvalt näinud ja panen siia kirja nagu mina asjast aru sain ja ootan parandusi või täpsustusi :wave: (Ise olen valanud vaid oma tehtud segu, laudade vahele ja rihtlatiga silunud ja seda umbes 100 ruutu kokku)

Esmalt valada mingi tasemeni ära kohad kuhu läheb rohkem (Minu puhul siis ümber kanali saalungi kuna sinna ei saanud ju liiva panna ja ukse ette kuhu samuti liiva ei saa panna)
Siis hakata kusagilt tagant nurgast tulema nii ,et paneb mõnes kohas kõrguse paika ja jälgib siis järjest kuhu veel vaja lasta jne ja siis ilmselt 2 kesi hakata rihtlatiga liigutama ja siluma?väga sile ta ilmselt jääma ei pea. Mis oleks OK rihtlati pikkus mida kahekesi liigutada? Omal vaid 2m aga laenutusest pean kopteri anyway tooma.
Siis kopterile plaat alla ja tollega siluma aga kuna seda teha? st, et peal peaks saama juba kõndida aga jälg peab maha jääma?
Kaua siis veel peab ootama et labadega üle lasta? ja kui korralikult või mis tasemeni kumbki etapp peab saama tehtud? (Labadega pmteriti enam ei silu ja sirge ilus peab olema peale plaadiga laskmist vist?
Viimati muutis jeff01, 03 Okt 2008, 17:03, muudetud 1 kord kokku.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas maik »

Lgp. jeff01 sa võid tellida endale hüpper-super-megakiudbetooni,rendist erineva diameetriga koptereid ja hilti lasereid kohale vedada aga kui sa varem ainult kõrvalt oled näinud kuidas valati,ei soovitaks sul sellist tööd ette võtta-kuna tulemus ei vääri alginvesteeringut.Ma soovitaks valamiseks kaasata mehed kes sellega iga päev leiba teenivad ja tulemus vääriks küünlaid. anyway sulle.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Kahjuks pole sellist meest ilmselt nii kiiresti kusagilt võtta. olen 2 pakkumist saanud 3-5k vahele selle töö eest, et seisab kõrval ja õpetab ja näitab ära kuidas kopteriga tööd teha ja aitab kõrguseid hoida-jälgida aga kas on se tõesti nii raske töö et sellist päevapalka küsitakse? :| Võibolla asi minus siis aga ei teeni nii palju raha et niiviisi seda ära maksta :(
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jörm »

see sul garaazi põrand, kui ise kangesti teha tahad siis võid ju teha nagu vanasti: loodid lauad varem valmis, puristada betooni laiali ja tõmbad lauaga siledaks.

aga sa vaata oma kalkulatsooni hoopis sellest küljest: võtad paar pädevat tüüpi maksad neile küll 50-70eeq/m2 kuid need vennad lasevad sul selle 10m3 betooni tunniga põrandale (st. oled juba poole pumi aega kokku hoidnud).
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

jh sedand küll :roll:
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Meil kulus 7,5 kantmeetri maha laadimiseks kokku koos autode ettevalmistuse ja järelpesuga 1,5h (2 autot korraga) ja rahas tähendas se 3k väljaminekut mis oligi planeeritud summa (Plaani järgi pidi tulema 1 auto ja kartsin et kulub kaem aega) Auto lahkus kell 12 ja pool 3 oli meil kõik tasandatud (Vanamoodsel viisil raudtoru, loodi ja rihtlatti kasutades) Kolmekesi startisime mina kui kõige asjatundmatum ja 2 tuttavat, kelledest ühe juba varsti koju lubasin kuna polnud vaja palju ette vedada ega midagi. Nüüd väike paus ja siis tuleb kopteriga tutvust teha :D

EDIT: Õhtul ei õnnestunudki betoonil ära kuivada (kivistuda) et saaks labadega korralikult üle lasta ja kell 12 oli meil alles plaat all :S Nii ta jäigi, lootuses et hommikul on veel töödeldav aga oh imet, kell 7 oli veel liigagi vedel aga labadega 2x üle lastes sai tulemus juba kordades kenam kui õhtul jäi. Veidi enne 9:00 sai veel viimast korda labadega lastud ja seekord vähe suurema nurga all ja peale seda viisin kopteri laenutusse tagasi. Tegelikult oleks vaja veel peale lõunat uuesti lasta kuna hetkel umbes mm kõrgused jäljed peal ja se pealmine millimeetrine kiht on nagu veel pehme. Mulle kvaliteedist enam kui küll, põrand loodis ja minu jaoks piisavalt sile, lohke ja mägesid kah nagu pole... Hommikul tundus ühe koha peal paari mm sügavune lohk mis sai täidetud ja toogi jäi OK

EDIT: Koku 7,5 kanti betooni põrandale ja samapalju liiva alla (10500 + 1500), 2,5 kanti betooni + transport kanalile (3300) betooni transport ja pumpamine(3000), kile 68 ruutmeetri tarbeks (300) , 7 armatuurresti (2000) , tsement kanali põhja ja korstnavundamendi valamiseks (500) , kaabel ja kõri kanali valgustuseks + 2 odavat proset (500), kanalit ümbritsev vinkel (1000.-) , vibroplaadi ja siluri rent 900.- Kahele abilisele (500 + 1000.-) KOKKU 25 000.-
Viimati muutis jeff01, 09 Okt 2008, 10:27, muudetud 2 korda kokku.
Külaline
külaline

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kas on loogiline hind põrandakütte valamine 100 m2 : kile 647.- penoplast 9323.- (2kihti 5st), armatuurikandurid 1400.- sidumistraat 316.- armatuur 5mm võrk 5355.- servalint 688.- betoon 8,5 m3 9503.- pumi, mikser 4500.- betoonisilur 472.- valamine 27200.-
KOKKU 58757.-
VASTAKE, PEAN KOHE-KOHE RAHA VÄLJA KÄIMA. :confused:
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Siin vist osa materjalid koos tööga ja osa puhas materjal....
Võrdluseks oskan tuua, et mulle on pakutud kütteplaadi paksuses ~8cm valamise hinnaks,mis sisaldas armatuuri ja betooni (materjal ja töö kokku) kuskil 300eek/m2. Sinu puhul on siis vahtplast ja kile ka juures. Nati on vist palju, aga see vist sõltu ka, kui suurtest/väikestest osadest see 100m2 koosneb, et kus kaugel asud jms.
Kasutaja avatar
filmist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 01 Nov 2008, 16:33

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas filmist »

Mis juhtub siis kui pirn kohapeal kinni jääb?
Kes selle aja/väljatõmbe kulu kinni peaks maksma?
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas jörm »

filmist kirjutas:Mis juhtub siis kui pirn kohapeal kinni jääb?
Kes selle aja/väljatõmbe kulu kinni peaks maksma?
a mis sa ise arvad kes selle maksta võiks? :D
ega see pumi või pirn sulle sinna mülkasse omal algatusel ei roni, sa ise oled ta tellinud ja seega ka ise vastutad. ühel juhul kümnest võid ehk autojuhi oskamatust süüdistada.
Kasutaja avatar
filmist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 01 Nov 2008, 16:33

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas filmist »

jörm kirjutas:
filmist kirjutas:Mis juhtub siis kui pirn kohapeal kinni jääb?
Kes selle aja/väljatõmbe kulu kinni peaks maksma?
a mis sa ise arvad kes selle maksta võiks? :D
ega see pumi või pirn sulle sinna mülkasse omal algatusel ei roni, sa ise oled ta tellinud ja seega ka ise vastutad. ühel juhul kümnest võid ehk autojuhi oskamatust süüdistada.
enamus juhtudest ongi just tingitud sellest viimasest. nii kinni sõitmisel kui ka sealt välja tulekul. paras teater nende nagu "eilaste" juhtidega.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

filmist kirjutas:Mis juhtub siis kui pirn kohapeal kinni jääb?
Kes selle aja/väljatõmbe kulu kinni peaks maksma?
Mul jäi esimene seguauto,mis objektile tuli, kinni :D See oli üldse põhimõtteliselt esimene suurem auto objektil. Auto oli "kinni" mingi 1h ja 45minti, aga see ei olnud minu süü, sest kui auto objektile jõudis, ütlesin,et auto saab siia jätta, aga ta tahtis majale lähemale saada (tal oleks siis olnud vähem voolikuid pesta) ja raamini kinni ta siis vajuski. Teine seguauto tuli ka ja siis kukkus seda välja sikutama. Pool teed lõhkusid ära. Aga nooh, lõpp hea, kõik hea.

Et siis mina ei maksnud sentigi selle 1h ja 45 eest,mil nad autot välja kookisid. Me muidugi rassisime ka labidatega kaevata,et välja saaks.
Viimati muutis ponkskar, 02 Nov 2008, 22:45, muudetud 1 kord kokku.
isetegija1
külaline

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas isetegija1 »

80 ruutu - peno 15cm, kile, armatuur, segu autodega 9 kanti, -ca 20000 materjal 2008 aasta hindadega sai siis tehtud -tööraha silujatele ca 200 eek
armering
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 13 Sept 2009, 17:00

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas armering »

isetegija1 kirjutas:80 ruutu - peno 15cm, kile, armatuur, segu autodega 9 kanti, -ca 20000 materjal 2008 aasta hindadega sai siis tehtud -tööraha silujatele ca 200 eek
Pane siis ikka pilt kah mis te selle 200 krooni eest saite :D
Kõik betoonist ja kivist 53905131 Janno armering@carlnet.ee Viljandi
J.R
külaline

Re: Betoonpõranda valamine

Lugemata postitus Postitas J.R »

Vana teema vaja oleks täpselt kirja panna tööde järjekord? betooni mehed!
(Kopteri tööde järjegord)
minul oleks vaja teada kuna ja millal lisada betoon kõvendi kui palju vaja panna seda kõvendit m2 kohta siis ?
ette tänades teid.

Postitas jeff01
Siis kopterile plaat alla ja tollega siluma aga kuna seda teha? st, et peal peaks saama juba kõndida aga jälg peab maha jääma?
Kaua siis veel peab ootama et labadega üle lasta? ja kui korralikult või mis tasemeni kumbki etapp peab saama tehtud? (Labadega pmteriti enam ei silu ja sirge ilus peab olema peale plaadiga laskmist vist?[/quote]
Vasta