Kasutusluba

ehituslubadega jms seonduv
aix
külaline

Kasutusluba

Lugemata postitus Postitas aix »

Kust leida täpsed nõuded kasutusloa saamiseks. KOV lehel on kirjas dokumendid mis peab esitama aga ei saa mina nende alusel küll aru, kui valmis siis ehitis peab olema, et seda luba taodelda. Samuti tekkis mul küsimus, et milleks seda vaja on, et mis siis juhtub kui ma elan pooleli olevas majas sees ja sama aekselt seda ehitan, kas see on keelatud?
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kasutusluba

Lugemata postitus Postitas OJV »

Kasutusloa taotlemise ajaks peab maja olema VALMIS.
Mis siis saab kui kasutusluba ei ole? Ei tea. Mu meelest ka juriidiliselt vähe segane, et kellel seda kasutusluba vaja on. Põhiliselt on muidugi vaja uue maja müümisel ja pangale.
Teoreetliselt on kasutusloata majas elamine keelatud aga elukohana registreerida seda võib nii et mine võta siis kinni...
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tänase seadusandluse puhul kasutusloa puudumine eramul on pigem hea kui halb. Mingeid sanktsioone pole ette nähtud, kasutusluba toob omanikule täiendavaid kohustusi. .
Sai kunagi KOV küsitud, kui palju valmis peab olema kasutusloa jaoks. Loomulikult fassaad ja kandvad seinad, lisaks elamul peab olema valmis köök, WC ja 1 tuba ning küttesüsteem.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4249
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Kalvis kirjutas:Tänase seadusandluse puhul kasutusloa puudumine eramul on pigem hea kui halb. .
Milles see hea seisneb? :P
Külaline
külaline

Re: Kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põhiliselt on muidugi vaja uue maja müümisel ja pangale.
Teoreetliselt on kasutusloata majas elamine keelatud aga elukohana registreerida seda võib nii et mine võta siis kinni...[/quote]

Maja saab ju pooleli olevana ka müüa ja pank ju ka aksepteerib. Või olena ma valesti arusaanud.
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kasutusluba

Lugemata postitus Postitas OJV »

Külaline kirjutas: Maja saab ju pooleli olevana ka müüa ja pank ju ka aksepteerib. Või olena ma valesti arusaanud.
Muidugi saab poolikut maja müüa. See ongi lihtsam kui ilma kasutusloata valmis maja müümine. Ligilähedaselt valmis majaga on see lugu et mina ilma kasutusloata ei ostaks. Ka kindlustused tahavad ikka, et Päästeamet oleks oma templi alla pannud ja elektrisüsteem oleks nõuetekohane. Ja veel mitu muud "pisiasja".

Siis on veel selline kummaline seik, et kuskil seaduses on keelatud hoonete mittesihipärane kasutamine. Seega - ei tohiks aiamaja kasutada aastaringseks elamiseks. Mingi idee siin kindlasti on - suvila kanalisatsioon ei ole kindlasti projekteeritud aastaringseks kasutamiseks viieliikmelisele perele. Ja elektrisüsteem. Samas saab registreerida sellesama suvila alaliseks elukohaks kogu sellele perele.

Siis on veel selline nüanss. Kui olete saanud ehitusloa KOV-st ja olete unustanud esitada ehitamise alustamise teatise, saab KOV kahe aasta pärast ehitusloa tühistada, mis muudab teie vahepeal valminud maja täiega ebaseaduslikuks.

Üldiselt on see üks udune ala seadusandluses.
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutusluba

Lugemata postitus Postitas linni »

Ehitusseadus sätestab kasutusloata ehitise ekspluateerimise eest trahvi eraõiguslikule isikule summas kuni 18 000 krooni ja juriidilisele isikule kuni 50 000 krooni.
Äripäeva andmetel, ise ei viitsi kogu seadust läbi lugeda.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kasutusluba

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Ega ikka ei ole seal küll sellist karistust: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12926869

Aga võidakse ettekirjutus teha kui kasutusluba pole (§ 61). Enne aga tõestagu,. et maja valmis on sest poolikule asjale ju kasutusluba nõuda pole vaja. ja kui tahan elan kasvõi kuuse all, kelle asi see on.
Vasta