Põranda valamine - puust ja punaseks!

põrandad, põrandatööd
Martinr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Sept 2008, 15:57

Põranda valamine - puust ja punaseks!

Lugemata postitus Postitas Martinr »

Soovin valada vanitoa põrandat - 15m2 ja põrandaküttega. Vana talumaja, kolm siseseina, üks väline.
Lugesin siin foorumit ja panin enda jaoks kokku alloleva kava. Seal ka mitmed küsimused. Spetsid palun kommenteerige!

1. Maapinnale 50 cm liiva ja see kinni vibrada.
2. Liivale vähemalt 100mm peno.
3. Peno peale kile (et betoon ei valguks peno vahele, et vesi betoonist liiga kiiresti välja ei imbuks) või fooliumkile ( sama mis kile + et peegeldaks tagasi põrandakütte soojust).Kumba soovitate?
4. Kile peale armatuur. Millise läbimõõduga? Kas see armatuur tuleb ka kuidagi peno külge kinnitada?
5. küttekaabel armatuuri külge.
6. Seinte äärde spets tihend või 50mm peno.( et ei tekiks külmasida, et oleks betoonil mänguruumi)
7. Betoon 3-5 cm. Kas kütmise seisukohast on olulist vahet kolmel ja viiel cm?
Pinda on 15m2, kas käsitsi segu teha tapab ära ja peaks auto tellima?
Kuna minul esimene suurem põrandavalu, siis plaanin seinte äärda panna pooletollised torud, need ära loodida, segu nende vahele ja latiga mööda torusid siledaks tõmmata. Kas betooni peab sarnaselt liivale ka vibrama? Teine päev torud välja ja segu kelluga asemele.
Järgmine päev ka põranda kastmine. Kas peaks ka kile peale panema, et liiga kiiresti ei kuivaks?
7. Kas ja millal peaks põrandat lihvima?
8. Enne plaatimist teen tasandusseguga klded trapi suunas. Kalle trapi juures 10-15mm. Sobib?
Enne tasandussegu tuleks betoon mingi spets krundiga üle tõmmata?
9. Miski niiskustõrje ja plaadid.
Külaline
külaline

Re: Põranda valamine - puust ja punaseks!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

8. Kas sa tõstad siis tasandusseguga tervet põrandat 15mm, et saada kallet trapi juures?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Põranda valamine - puust ja punaseks!

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

3. Miks sa arvad, et segu all olev metall plaat (mida foolium tegelikkuses on), olles vahetus kokkupuutes seguga, peegeldab soojust?
Ma tean, naised saunas räägivad :rotfl:.
Mõtetu raiskamine, pane tavaline kile.
4. Armatuur penost kõrgemale, ja nii, et segu valades armatuur ei vajuks peno peale tagasi. Olen selle tulemust näinud.
Viimati muutis Rostfrei, 11 Sept 2008, 19:06, muudetud 1 kord kokku.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Põranda valamine - puust ja punaseks!

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

1. Mina võtaks lihtsalt huumuskihi (mulla) ära, rohkem pole minu arust mõtet. Siis lisaks liiva palju vaja. Kui võimalik veega lobistada, siis ma majja vibraga küll ei läheks. Loputaks liiva korralikult veega.
4. Armatuuri jaoks on armatuuri kingad (olid need vist sellise nimetusega). Armatuuri osas ei oska soovitada, aga paneks vist suht minimaalse (5mm 200 x 200mm).
7. Betooni tuleb panna nii palju,et küttekaabel ikka betooni sisse jääb ja vist midagi peab ikka kaabli peale ka jääma.
Kui paned betooni 5cm, siis on seda vaja 0,75m3. Segumasinaga ei ole see muidugi mingi vaev teha, aga päris käsitsi segada, on suht suur töö, aga kindlasti tehtav. Segusõlmest tellides on kindlasti väga lihtne, aga paar korda kallim,kui ise teha. See juba su enda aja ja rahakoti küsimus.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põranda valamine - puust ja punaseks!

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

See fooliumiga jamamine on küll täiesti mõttetu. Ma ei ole siiani aru saanud kes või miks sellise lolluse vohama lasi. Tavaline kile piisab täiesti. 3 cm on minu arvates küll vähe. Maru kerge on sellist asja praguliseks teha. Ja kui on praod siis ilmselt hakkavad need tükid kasvõi peal kõndides omavahel liikuma. Kõik see aga mõjutab seda küttekaablit või -toru. Samuti on õhukese kivi puhul võimalus, et kivi soojeneb vaid sealt, kuskohas see soojendav element asub. Jala all võivad lihtsalt tunduda ebameeldivad külmad ja soojad alad. 5 cm on tunduvalt parem. Kütmise kohalt ei ole muud erinevust, et see 3 cm läheb kiiremini nii soojaks kui külmaks. Torudega seina ääres võib proovida. Ise pole viitsinud nendega jännata. Olen silunud valamise ajal mingi tavalise latiga, nurka asetatud laserikiir peab sel latil kogu põranda peal ühel ja sama kõrgusel olema. Enamvähem sedasi teen asja valmis. Ja järgmine päev, kui asi pole veel kõva siis kraabin liigsed muhud maha sellesama latiga. Siiani pole mingit jama olnud. Aga kindlasti on kordades paremaid asju olemas.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Põranda valamine - puust ja punaseks!

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Küttekaablit pane pigem tihedamalt kui et jätad külmad kohad sisse. Kalded vala kohe ära, pane trapp õigele kõrgusele paika, sent-paar tulevasest betoonipinnast allapoole ja latiga vea kallak.

Ei väsi kordamast, et foolium on lollus. Pane foolium ümber küdeva raudahju ja katsu käega, palju ta tagasi peegeldas.
Vasta