Seina ja katuselae soojustus

kuidas soojustada oma elamist
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Plaan teha teisele korrusele vannituba ja seega sai toas lõhutud katusealused lahti. Nüüd on kõik vaja soojustada. Maja on väljast korralik soojustus - laudvooder, tuuletõke 15 cm villa.
Siis tuleb krohv ja telliskivi vististi 2 kordne telliskivi sein, kus vahel on saepuru ja igasugu muud sodi. Toas on veel siis selle telliskivi seina peal omakorda saepuru ja laudvooder (17 cm), mis on
mul siis plaanis maha lõhkuda, et jääb katusealustega ühtemoodi telliskivi sein mida ühes tükis soojustada. Telliskivi seina sees on veel risti laotud väljaulatuvad tellised. Ma küll pole kindel
mitmes kohas neid seina taga on. Aga siit ühest foorumist lugesin, et need on piilarid, kui ma õieti aru sain ja tekitavad soojustamisel siis konstruktsiooni valmistamisel lisa probleeme. Et kuidas
peaks seina ja katuselae soojustama, mis Teie oma kogemusest pakute. Siit näete illustreerivat pilti olukorrast http://www.iavenue.ee/mrtom/soojustus.jpg
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Nagu aru saan on sein juba väljast küllaldaselt soojustatud. Katuslagi tuleks eraldada katusekonstruktsioonist toimiva ja paraja kõrgusega tuulutusvahega.Ja selle sisemine külg oleks kasulik teha võimalikult aurutihe ka eluruumides.
ärge sõimake,aidake mind.
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Et kas telliskivi seina seest ma ei peagi enam soojustama kui väljast on 15 cm villa soojustus?
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas taastaja »

mrtom kirjutas:Et kas telliskivi seina seest ma ei peagi enam soojustama kui väljast on 15 cm villa soojustus?
Siin tuleks sõnade "ei peagi" asemel küsida, et kas üldse võib? Kui seda soojustust ntx omapead liiga palju sisse lisad, siis võib sein kergesti seest märjaks minna, sest külmad tihedad kihid, seina sees, võivad jääda siis külmemale poolele. Mõistlik oleks võtta ühendust mõne ehitusinseneriga, kes mõistaks need õiged vahekorrad välja arvutada.
ärge sõimake,aidake mind.
Külaline
külaline

Re: Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soojustamine on üks paras peavalu, et õieti teha. On siin mõni ehitusinsener?
Külaline
külaline

Re: Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma hea meelega ei panekski soojustust kui ei pea ehk või siis ei tohi. Vähem tööd ja rohkem ruumi jääb sissepoole. Aga kas see on ikka õige?
unetu
külaline

Re: Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas unetu »

Külaline kirjutas:Ma hea meelega ei panekski soojustust kui ei pea ehk või siis ei tohi. Vähem tööd ja rohkem ruumi jääb sissepoole. Aga kas see on ikka õige?
Otsi Hr.Piirfeld üles,enamasti teab tema nii rasketele küsimustele vastuseid. http://www.ehitusabi.ee Sealt võib teda leida. Seal on ka foorum.
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas OJV »

Olemasoleva kirjelduse järgi ei ole lisasoojustamiseks otsest karjuvat vajadust. Arvata võib, et kui tellisest väljaspool on 15 cm villa, siis kannatab ka sisse midagi lisada aga kindlasti tuleks kogu konstruktsioon lasta enne üle vaadata. Võib esineda muid probleeme, mida ise eriti ei oska avastada.
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
Külaline
külaline

Re: Seina ja katuselae soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võtsin juba ehituskonstruktsioonide spetsialistiga ühendust. Tuli vaatas üle. Esialgne arvamus oli, et võib selle seesmise vooderduse maha võtta.
Nüüd ootan veel kalkulatsiooni tulemusi, mida sinna seina panna või mitte panna.
Vasta