Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kas sa ise suudad oma kirjutatud lugeda? Saan au, et mingi kompleks sunnib mitte kasutama kirjavahe märke ning suuri tähti, kuid püüa palun sellest vähemalt siin üle olla.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Rostfrei kirjutas:Kas sa ise suudad oma kirjutatud lugeda? Saan au, et mingi kompleks sunnib mitte kasutama kirjavahe märke ning suuri tähti, kuid püüa palun sellest vähemalt siin üle olla.
kui se minu kohta käis siis sul on õigus ega ma mingi kõva kirjamees ole kui sul midagi arusaamatuks jäi küsi üritan uuesti selgitada
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Eks ka Rostfrei poolt kirjutatu vääriks emakeeleõpetaja halvakspanu. Samas pimerooli sõnavõtud (ka pärast tähelepanu juhtimist) näitavad otseselt suhtumist. Mina näitan oma suhtumist sellega, et lihtsalt ei vasta sellistele abipalvetele.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ei vaidle vastu, trükivead ikka sisse satuvad, ei jälgi nii pingsalt.
Kuid selline algklassi läbu sobib rohkem vastava taseme foorumitesse, kus see võib üsna IN olla ja selline kasutaja väga TEGIJA :eek: :eek:
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Tere keskööd härrased spetsid, asjatundjad, emakeele õpetajad. Seda foorumit on tõesti parem vaikselt lugeda ja muiata...Mõtlesin lihtsalt oma kogemusi selle maakütte ehitamisel teistega jagada. Õnneks sattusin sellel projekti teostamisel kokku tõeliste oma ala asjatundjatega, mitte müügimeeste või põlve otsas nikkerdjatega. See ei ole kül mingi kosmoseteadus aga nõuab kindlasti teadmisi ja eelkõige kogemust ja õiget asjale lähenemist.Need asendajad (tervised Raivole :wave: kes üritas ka kergelt nõu anda põrandakütte torude paigaldusest ametimehena aga sattus ka emakeele spetsi tähelepanu sfääri...)kes mul seda süsteemi üles käisid monteerimas rõhutasid ka seda "ära tee seda ISE".Nendega laua taga istudes ja vesteldes sai mõnelegi küsimusele vastuse. Seda maakütetki võib teha maakütte pärast(naabri ees kelkimiseks) või vormida sellest tõeliselt loodust ja energiat säästev küttesüsteem, mis on peale selle veel ülimalt mugav ja vaevatu kasutada .Näiteks rootslased on kasutanud seda juba aastakümneid.Ja praegusel ajal rootsi riik maksab kompensataiooni nendele majapidamistele mis lähevad üle maaküttele või järvedest saadavale energiale...siin oleks minu meelest ka Eesti riigil mõtlemisainet. Ega seda leiutaja Tatikat võib ju mängida ja elektroode või ziletiterasid kateldaesse toppida või labidga sütt ahju kühveldada.Autogenekaid posti otsa panna ja tiivikuga ringi ajada, saab lambi põlema ja teevee leigeks, elame ju vabal maal.Süsteemi kalli hinna (a,la selle raha eest võib puudega kümme aastat...ja süteem ei suuda ennast tagasi maksta) kohalt lähtusin inglaste ütlemisest "ei ole nii rikas et osta odavaid asju".Võib olla 2kord2 tuleks siin appi ja ennustaks mulle tagasimaksu aja, elektrit raiskab süsteem 600-800eek eest kuus kütteperioodil ja kulutasin ta ehitamise peale 170000eek praeguse seisuga. :write:
Kasutaja avatar
Silver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 18 Dets 2007, 14:52
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

Lugemata postitus Postitas Silver »

pimeroolis kirjutas:Tere keskööd härrased spetsid, asjatundjad, emakeele õpetajad. Seda foorumit on tõesti parem vaikselt lugeda ja muiata...Mõtlesin lihtsalt oma kogemusi selle maakütte ehitamisel teistega jagada. Õnneks sattusin sellel projekti teostamisel kokku tõeliste oma ala asjatundjatega, mitte müügimeeste või põlve otsas nikkerdjatega. See ei ole kül mingi kosmoseteadus aga nõuab kindlasti teadmisi ja eelkõige kogemust ja õiget asjale lähenemist.Need asendajad (tervised Raivole :wave: kes üritas ka kergelt nõu anda põrandakütte torude paigaldusest ametimehena aga sattus ka emakeele spetsi tähelepanu sfääri...)kes mul seda süsteemi üles käisid monteerimas rõhutasid ka seda "ära tee seda ISE".Nendega laua taga istudes ja vesteldes sai mõnelegi küsimusele vastuse. Seda maakütetki võib teha maakütte pärast(naabri ees kelkimiseks) või vormida sellest tõeliselt loodust ja energiat säästev küttesüsteem, mis on peale selle veel ülimalt mugav ja vaevatu kasutada .Näiteks rootslased on kasutanud seda juba aastakümneid.Ja praegusel ajal rootsi riik maksab kompensataiooni nendele majapidamistele mis lähevad üle maaküttele või järvedest saadavale energiale...siin oleks minu meelest ka Eesti riigil mõtlemisainet. Ega seda leiutaja Tatikat võib ju mängida ja elektroode või ziletiterasid kateldaesse toppida või labidga sütt ahju kühveldada.Autogenekaid posti otsa panna ja tiivikuga ringi ajada, saab lambi põlema ja teevee leigeks, elame ju vabal maal.Süsteemi kalli hinna (a,la selle raha eest võib puudega kümme aastat...ja süteem ei suuda ennast tagasi maksta) kohalt lähtusin inglaste ütlemisest "ei ole nii rikas et osta odavaid asju".Võib olla 2kord2 tuleks siin appi ja ennustaks mulle tagasimaksu aja, elektrit raiskab süsteem 600-800eek eest kuus kütteperioodil ja kulutasin ta ehitamise peale 170000eek praeguse seisuga. :write:

Siis on küll maakütet soodne soetada/kasutada kui raha on taevast sülle pudenenud,kui aga laenu rahast siis arvesta sinna intressid ka otsa,mis kokkuvõttes ei tule ju üldse soodne!Teeb ju lõppkokkuvõttes sama välja mis elektriga(ioonkatlaga) kütta mille soetamine ca.50000.-ja intressidele mõeldud raha eest elektrit maksta! 8)
Ei ole ju neist ükski igavene!
Viimati muutis Silver, 10 Sept 2008, 09:32, muudetud 2 korda kokku.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

silver,
ka oma raha "maha matmine" on kulukas - selle asemel oleks võinud raha teenima panna. Vaadates ajaloolisi keskmiseid, siis on oma raha isegi kallim, kui keskmine kodulaenuga saadud raha.

pimeroolis,
pakuks hea meelega abi aga antud andmetest jääb väheks. Teada on ainult igakuine elektriarve suurus (kas see on puhtalt pumba oma või koos muu majapidamiselektriga kokku? Millise EE(?) lepingu järgi? Mitu kWh tegelikult?) ja alginvesteeringu suurus. Lisaks on vaja teada:
1) tegelikult tarbitav soojushulk
2) alternatiivsete kütteliikide võimalikkus(gaas?) ja lahenduste hinnad
3) raha hind. Laenu puhul on lihtne - paned oma EURIBOR+X% siia. Kui oli omast rahast, siis soovitaksin arvestada 9% - pika perioodi puhul peaks ajalooliselt sellise keskmise tootluse saama üsna kindlalt.

Üldiselt on "ära tasuvuse" arvutamine hetkel üsna kahtlane - energiakandjate hinnad muutuvad tõenäoliselt lähitulevikus oluliselt (nafta ja sellest sõltuva gaasi hinna tõusuga hirmutatakse meid juba mõnda aega; elektri hind vabaturul oleks märgatavalt kõrgem, sest seni on elektri hinna kontroll olnud pooleldi ka sotsiaalpoliitika vahendiks). Sellises olukorras ma ütleks, et pigem on heas positsioonis kütteliigid, mille süsteemi on kõige odavam ümber ehitada ja mis samas nõuavad kõige vähem alginvesteeringuid.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi väljavahetus .... vastu?

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Terekest kõigile :wave:Maja oli algselt ahiküttel,suur lõhkiköetud ahi keset maja ja mõned hiljem ehitatud ebamäärased ahjud maja eri nurkades.Sooviks oli kindlasti saada põrandaküte,ise allergiline ja kahjuks tütrel sama asi.Soojendab ühtlasemalt ja ei tekita tugevat õhu liikumist.Gaas umbes 1.5km kaugusel, trassi ehitus,mitu kruntti vahel...uh,uh ja ps veel tuttavate kasutajte gaasiarved.Puu või pelleti,sellisele majale ahjude ehitamine mis selle ära kütavad...räägiti mingist 130th :shock: Sattusin siis Helsingi poole minevas laevas kokku huvitava seltskonnaga,õlleklaasi juures tuli teemast juttu.Nädala pärast olid sellid kohal tegid mõõtmisi,küsimusi oli palju, selgitustöö väga põhjalik võtsid renoveerimisprojekti kaasa.Nädala pärast sain hinnapakkumise ja ütlesin kohe ok.Igatahes maja soe ja mõnus ja ega käi vähemasti praegu rahakoti peale.Mul ei ole 2korda2 praegu neid andmeid kohe võtta pean oma paperid vähä sirvima,kuigi nagu sa mainisid,et kõik on suhteline ja ühest vastust vaevalt keegi oskab anda.Aga ma arvan,et sel võib olla polegi nii suurt tähsust peasi kui ise rahul oled.Laenu selle peale ei võtnud, olen üritanud muidu ka pangaga mitte väga abielus olla, mõõdukalt.
Vasta