Moodul korsten mitme lõõriga?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
mementoxy
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Aug 2007, 13:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Moodul korsten mitme lõõriga?

Lugemata postitus Postitas mementoxy »

Tere,
Plaanis siis korstnaks valida mingi moodul korsten, kas fibo või isokern moodul. Kumb, seda ei oska öeldagiu, kui keegi oskab hinna ja kvalideeti osas soovitada?
Aga ok põhi küsimus selles mitme lõõriga peaks valima? Nimelt tuleb kasutusele siis ahi ja kamin, ehk siis ühelpool seina on kamin ja teiselpool ahi.
Peab korsten olema ühe või kahe lõõriga? Ja mida veel selle juures peaks silmas pidama?
Kui ühe lõõriga, siis vist korstna siibri kõrgused rolli mängivad, või olen midagi valesti aru saanud?
Tänud ette.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Moodul korsten mitme lõõriga?

Lugemata postitus Postitas virgor »

Tegelikult saab ka ühe lõõsiga.Ainuke asi ongi see kus asuvad siibrid.Kui ahi ühendada alt ja siiber alla panna.Kamin ühendada kõrgemalt ja siiber vahele.Korstnasse veel üks siiber,et saaks kinni panna kui momendil kumbagi ei küta.www.hot.ee/kaminad
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Are
külaline

Re: Moodul korsten mitme lõõriga?

Lugemata postitus Postitas Are »

Ma valiks fibo. Kindlam värk. Ammu juba turul ka. Hind on neil suht sama.
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Moodul korsten mitme lõõriga?

Lugemata postitus Postitas joekas »

Saad põhimõtteliselt hakkama ühe lõõriga küll, kuigi jah peavad eraldi siibrid olema. Korstnasse siibrit küll ei paneks, kuna esiteks ma pole väga kindel kas see üleüldse kahe küttekolde puhul lubatud on ja teiseks moodulkorstende siibrid on mõtetult kallid vidinad(ca 2k isokernil).
Ise olen oma majas 2 ca 8m korstent ladunud:
Rondo+ 16-vent-20 ,pea 50kg plokk, neid ikka andis venitada :)
Isokern 20

Schiedeli kasuks rääkis minu puhul see, et CE sertifikaat on asjadel olemas ja näiteks Isokerni puhul on ohutuskaugus 2cm!!!
Sarikad mul suht tihedalt (samm 60 cm) ja seetõttu Schiedel.

Fibo puhul pead ikka 10cm ohutuskaugusega arvestama.

Kui ruumi sarikate vahel laialt, siis pane see, mille soodsamalt saad :)
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Moodul korsten mitme lõõriga?

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Are kirjutas:Ma valiks fibo. Kindlam värk. Ammu juba turul ka. Hind on neil suht sama.
For over 60 years in Denmark, Isokern has evolved as a fully automated company that manufactures the finest products available for heating and venting efficiency.

Isokern ikka tublisti kauem turul olnud. Meil ol ita ennem Shiedel nime all. Kõik detailid näevad välja juba kvaliteetsemad.
Ma ei ole ehitusspets...!
Sch199
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Juul 2008, 12:39

Re: Moodul korsten mitme lõõriga?

Lugemata postitus Postitas Sch199 »

Võib ka ühte lõõri ühendada.Isokern sobib väga hästi ahjule ja kaminale.Kui te panete ühte lõõri,siis panete siibrid ette juba enne lõõri ühendamist ja siis pole teil põhi siibrit vaja.Kui on ruumi,siis kahe lõõriga on ka väga mugav+see ,et on keraamiline sisu.Praegu ka Isokernil,kui Rondo Plus korstendel kampaaniad ehituskauplustes.
Vasta