Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

põrandad, põrandatööd
isetegija
külaline

Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas isetegija »

Uurisin siin erinevaid põrandate kohta käivaid foorumeid aga ei leidnud parimat varianti.
Mure selline - paneelmajas betoneeritud põrandaga esikut vaja tõsta 1,5cm, et sinna peale panna keraamilised põrandaplaadid (seguga kokku 1cmve el lisaks) ehk siis kõik kokku 2,5cm. Aluskihti tahaks panna Devi küttemati, et põrand kiviselt külm ei oleks. Siit hakkavad "aga"d pihta.
Imelihtne oleks valada isetasanduva segu kiht, küttematt ja plaadid. Aga oleks hea mingigi isolatsioonikiht panna kõige alla. Pole ju mõtet naabrimehe lage kütta. Seega härrased - kas oleks soovitusi sellise olukorra lahendamiseks?
erikvukk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 15 Aug 2008, 18:59

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas erikvukk »

Kui ruumi niipalju ei jagu,et 25 mm peno alla sättida ja sentimeetreid ei jagu on
ainuke variant foolium küttekaabli alla panna.Vähendab kuigipalju soojakadusid
allapoole.Foolium peaks põhjusmõtteliselt kõik sooja ülespoole peegeldama.
voldemar
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 31 Jaan 2005, 11:21

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas voldemar »

fooljumist pole mingit tolku, kui sel õhuvahet ei jää pealepoole. see on ainult laua variant.
kas tegu on uuema majaga kus juba betoonpõrandad paneeli peale valatud. Kui nii , siis oleks mõistlikum betoon paneelini eemaldada ja paigaldada peno soojustus, armeerida, kaabel ja uuesti valada. tegelikult peaks ka kõigil tänapäevastel majadel kasvõi villa matt 2cm olema paneeli peal. nii, et kui nii ränka tööd ette ei viitsi võtta siis võib ikkagi lihtsalt küttemati, tasandus ja plaat paigaldada.
erikvukk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 15 Aug 2008, 18:59

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas erikvukk »

Kuna tegemist pole esimese korrusega nagu ma asjast aru saan,siis piisab täiesti sellest kui
kas küttekaablile või matile foolium alla panna.Kui alumine naaber on vähegi mõistlik inimene
siis hoiab ta ikka enam-vähem toas sooja 18-20 kraadi vähemalt,seega peaks ka sinu põranda temperatuur samas vahemikus olema.Teine asi kui all oleks külm ja niiske kelder...
Teine variant on töömahukam,ehk kõik maha ning teha A-Z ni uuesti.Edu !
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

erikvukk kirjutas:Kuna tegemist pole esimese korrusega nagu ma asjast aru saan,siis piisab täiesti sellest kui
kas küttekaablile või matile foolium alla panna.Kui alumine naaber on vähegi mõistlik inimene
siis hoiab ta ikka enam-vähem toas sooja 18-20 kraadi vähemalt,seega peaks ka sinu põranda temperatuur samas vahemikus olema.Teine asi kui all oleks külm ja niiske kelder...
Teine variant on töömahukam,ehk kõik maha ning teha A-Z ni uuesti.Edu !
Kas foolium, olles vahetus kokkupuutes mõlema pinnaga, ei juhi mitte ideaalset hästi soojust????? :roll: :shock: Pole ju kuhugi "peegeledada"
Kõige õigem on ikkagi peno alla panna. Fooliumil oleks effekti, kui sul on õhuvahe.
Viimati muutis Rostfrei, 27 Aug 2008, 18:44, muudetud 1 kord kokku.
erikvukk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 15 Aug 2008, 18:59

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas erikvukk »

Nagu teema pealkiri ütleb "põrandat tõsta 1,5 cm ja küte sisse".Poolteist senti on nagu vähevõitu,et
sinna peno veel mahutada...
Füüsikatunde pole härrased rostfrei ja voldemar kooli ajal mitte tihti külastanud,mis õhuvahest te
siin sogate ! Tehke väike katse kas küttekaabel paljale betoonile või fooliumiga kaetud betoonile,
on ikka vahe küll.Konsulteerige asjatundjatega,vaadake mis nemad kostavad.

Loomulikult oleks kõige õigem kui saaks nii palju ruumi tekitada,et kogu see kupatus peno peale
mahutada.Kuna aga tavaliselt isetegijad tahavad minna lihtsama vastupanu teed siis...
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ma loodan, et sa kodanik erivukk ei ole ehitaja :rotfl: , sest et siis on su klientidel "vedanud".
Palun saa aru mõistest - FOOLIUM- tegu siis õhukese alumiinium (sa ikka tead, mis on alumiinium?) lehega, paksusega 0,005-0,1 mm. Ning lähtudes sinu arusaamadest "füüsikast" - segukihi ja paneeli vahel olev, nendega vahetus kontaktis olev, antud hetkel siis metallist leht on soojus isolaator????
Kui sa nii kõva "füüsik" oled, siis palun selgita, kuidas see foolium seal ikkagi efekti annab???
Nagu sul ka peno ei hinga (mis mõiste on ehituses hingamine? palun defineeri) jne, jne.
Ma ei pea end ehitusspetsiks, sestap ma ei võta ka sõna teemadel, mida ma ei valda, aga selline algklassi taseme arusaam asjadest ajab hinge täis. Seda enam, et seda loevad inimesed, kes võibolla ei tea ehitusest üldse midagi ja kipuvad asju võtma puhta kullana.
Kahjuks on sinusuguseid "ehitajaid" ja "füüsikuid" piisavalt palju ning piisavalt palju on ka kergeusklikke, kes teiesuguste õnge lähevad.
Viimati muutis Rostfrei, 27 Aug 2008, 21:28, muudetud 1 kord kokku.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Teen ettepaneku antud teema lõpu osa tõsta "Naljanurk" rubriigi alla.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma ei suuda ka aru saada, mis pagana pärast peaks üks metall äkki soojusisolaatoriks hakkama ? Ja samal ajal tehakse samast metallist jahutusradiaatoreid arvutitele. Vbl erikvukk on mingi teistele teadamata meetodi abil suutnud seda metalli kuidagi mõjutada. Aga kui asjast rääkida siis on heaks soojusisolaatoriks õhk. Seepärast tehakse ka igasugu vahtusid (vaste on venekeelne sõna peno, kes muidu aru ei saa) ja vatte jne, kus põhiline uba on siis sedasama õhku kinni hoida. Veel on heaks soojusisolaatoriks ka näiteks puit aga see kipub muudel põhjustel aja jooksul tugevalt oma parameetreid muutma. Metallid on üldiselt head soojusjuhid. Mis selle fooliumi tegelik uba on seda ma ei tea. Ilmselt siiski mingi infrapunase kiirguse peegeldamine. Aga sellise kogusega mida üks küttekaabel välja kiirgab ei suuda see fooliumleht küll mingit pidi piduriks olla.
erikvukk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 15 Aug 2008, 18:59

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas erikvukk »

To Rostfrei :
Ainuke õige lausepool oli sul,tsiteerin : ma ei pea end ehitusspetsiks ja ei võta sõna teemadel mida ei
valda... Õieti teed,et ennast spetsiks ei pea,aga näed sõna võtad ikka teemadel millest sa midagi ei jaga...
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ma olen nõus ennast siin avalikult lolliks tituleerima :write: , kui sa suudad oma jura põhjendada.
Ma ju palusin selgelt sinu põhjendusi sinu poolt toodud väidetele:
a) betoon paneeli ja segu kihi vahel olev foolium on soojus isolaator, puutudes mõlema kihiga vahetult kokku;
b) mida tähendab ehituses hingamine? kuidas peno hingab/ei hinga?
Meeldetuletuseks, teema ise asub siin, kui sa üles ei peaks leidma: viewtopic.php?f=11&t=12355
Ei ole ju keeruline, sa ehitusspets :rotfl:
Viimati muutis Rostfrei, 27 Aug 2008, 21:55, muudetud 1 kord kokku.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas Volli »

Olen isegi paaril korral elektripõrandakütet paigaldades sattunud selle fooliumi teema otsa,ühel juhul jäi ta sinna peno ja betooni vahele raistud ressursiks ,kuna oli juba paikas armatuuri all ja teisel juhul peremehele rullli toanurka peale lühikest seletust asja mõttetusest ,aluseks elementaarne koolifüüsika.Kust sellised "geniaalsed" mõtted tulevad ei oska öelda ...Antud teema kontekstis aga oleks selle install sinna vahele lausa patt-tuleks tagada ju maksimaalselt kontakt aluspõrandaga vastavate vahenditega (nakke parandajad ja spets segud),et tulem tugev ja toimiv saaks,mingi paber seal vahel on ju totaalselt BS.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Fooliumireklaamijad võiks teha lihtsa katse: mähi oma foolium kuuma raudahju ümber tihkelt ja siis katsu käega, palju ta soojust sissepoole tagasi peegeldas. Pind peaks siis ju külm olema kui toimib? :)

Saunas ka ei peegelda see foolium teil mitte sittagi soojust. Lihtsalt muud hüdroisolatsiooni materjalid (nagu kile) ei kannata kuuma.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas jan »

GuidZ kirjutas:Saunas ka ei peegelda see foolium teil mitte sittagi soojust. Lihtsalt muud hüdroisolatsiooni materjalid (nagu kile) ei kannata kuuma.
Enne keegi lahmima hakkab, parandan su lause ära - mitte hüdroisolatsiooni vaid aurutõkke materjalid. Muus osas point õige.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Aurutõke muidugi. Mõte liikus hetkel muus suunas :)
isetegija
külaline

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas isetegija »

Tänud kõigile teematajatele! Läks üsna tuliseks vaidluseks siin lõpuks. Aga tooksin välja lõpliku versiooni, kuidas ma olukorra lahendasin ja millised mõttekäigud vahepeal peast läbi libisesid.
Kuna tööde järjekord oli sealmaal, et suured seinte ja vannitoa põranda lõhkumised juba tehtud ja lõplikult sellest kopp ees, ei olnud huvi (rohkem vast viitsimist) enam 5m2 põranda ülespiikimiseks paneelini ja peno paigaldada ning valada betooniga. Ikkagi 4-korrus treppidega ja mitte kõige meeldivam väljalõhutud prahti alla vedada ja kuivsegukotte üles.

Uurisin foorumeid ja olin nõus spetsialistide arvamusega, et oleks vaja ikkagi isoleerida köetav pind aluspinnast. Peno variant langes ära - OK, mingi efekti annaks ka isoplaat õhukesse segukihti, mille peale väikese silmaga võrk ja lisaks õhuke kiht tasandussegu. Küttematt + 30*30 plaadid, suurt raskust peale ei tule, peaks nagu olema norm tulemus. Aga ei ole just mahupüsiv isoplaat, eriti kui veel vett saab, paisub, pärast kuivab uuesti kokku - jama seega.
Foolium - ka foorumites hea nõuna antud idee aga loogiga ütleks nagu vastupidist, olles ikkagi kontaktis kahe pinna vahel, ei ole tulemus parem - soojus kandub edasi. Võiks isegi olla nõus veel soojuse peegeldumisega, mis iganes kiirgusel aga siin tekkis proleem, kuidas mõistlikult kinnitada foolium betooni külge altpoolt ja pealmine tasandussegu kiht püsiks fooliumi peal koos küttekaabli ning plaatidega.
Arutasime ehitusalal leiba teeniva sõbraga teemat - tegelikult on ju allpool paneeli ka korter, esik asub keset hoonet. Soojus tõuseb reeglina ikkagi ülespoole. Seega - mis tühja jamada, tasanduskiht otse betoonile küttematt ja sinnakohe peale plaadid ehk siis küttematt võimalikult välispinnale lähedale. Mul ei ole vajadust kasutada seda põhiküttena, vaid "mugavusküttena", et jalaalune ei oleks kiviselt külm. Seega ei tohiks olla sellest tulenevad soojakaod ja elektriarve kolossaalselt suured.

Plaanis on minna alumise naabri juurde katesetama (oli selle riistapuu nimetus lasertermomeeter, mis annab pinnale suunates momentaalselt pinna temperatuuri?), palju erineb esikulae temp näiteks suure toa lae temperatuurist. Mitte et naabrimehe käest lisasoojuse eest raha hakata küsima :D, vaid lihtsalt teadmiseks omale.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrand vaja tõsta 1,5cm ja küte sisse

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Minu mellest kõige mõttetum lahendus üleüldse. Soojaks saad küll selle tallaaluse aga kordades kõrgema hinnaga.
Vasta