sisesein- aeroc või kips?

martin5
külaline

sisesein- aeroc või kips?

Lugemata postitus Postitas martin5 »

Vaja mittekandvad siseseinad teha. Olen kahevahel, kas teha 100st aeorcist või kipsist. Kas keegi on teinud kalkulatsioone, kumb rahaliselt mõistlikum? Emotsionaalselt meeldiks nagu plokkidest rohkem, kuna ka välisseinad aeorcist.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: sisesein- aeroc või kips?

Lugemata postitus Postitas eml »

laon majale välisseinu aerocist ja teen siseseinad ka aerocist kuna väga lihtne paigaldada ja kivi on ikka kivi.
Odavam kindlasti kips aga minul maksab mittekandvate seinte aeroc plokid mingi 4000 eeki ning seega pole eriti vahet kui 1000 krooni kokku hoiab.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: sisesein- aeroc või kips?

Lugemata postitus Postitas jan »

Oleneb ju mis konstruktsiooniga teha soovitakse. Kindlasti on ka kipsiga võimalik kallimalt ehitada, kui on soov helikindlam sein saada (sõltumatu karkass ning topeltkips, vill vahel). Samamoodi saab ka Aerociga laduda topelt ja villa vahele panna. Aga kui helikindlusele nõudeid pole ning kipsiks kasutaks kõige tavalisemat ühekordse pehme kipsiga konstruktsiooni, siis kips arvatavasti odavam.
martin5
külaline

Re: sisesein- aeroc või kips?

Lugemata postitus Postitas martin5 »

Materjali maksumuse osas ma arvan, et abs numbrites väga suurt vahet pole.

Kuid ma pole kursis viimistluse hindadega- kipssein ju siledam ning pole neid sisseuuristatud juhtmeid vaja seguga täita. Ehk oskab viimistluse seisukohast keegi mingeid ligikaudseid m2 hindasid nimetada, kui palju erineb kipsi viimistlus kruntpinnani vs aeorcil?
Vasta