"kerge" rõdu

jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

"kerge" rõdu

Lugemata postitus Postitas jörm »

teema järgmine:
plaanis ehitada rõdu. aga betoonplaati seina külge valade ei tahaks. Pigem teeks sellise verandalaudadest põrandaga kerge versioon.
Sellega seoses aga probleem: kõige lihtsam oleks põrandavalu ajal paar "U" profiil terastala plaati valada ja pärast puitosa sinna külge kruvida. Paraku ei saa neid talasi aga kuidagi soojustada (st külmasild teraselt otse põrandaplaati.).

Mõtlesin ka verisoonile ,et lasen kinnitusplaatidega 50*100prussid otsapidid seina külge ja selle peale laudise. Rõdu välimisele servale tulevad metalltorust kandurid alla.

Kas kellelgi on mingeid ideid kuidas asja lahendada? või mida pakutud versioonidest arvata?
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: "kerge" rõdu

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mingit moodi puidust talasid ei saa põrandavalu sisse panna.... :oops:
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: "kerge" rõdu

Lugemata postitus Postitas murmet »

Variant oleks ka järgmine: kiilankrutega kinnitad välisseina külge prussi 50x100 mille peale siis toetad rõdu konstrui prusside otsad.
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: "kerge" rõdu

Lugemata postitus Postitas jörm »

ponkskar kirjutas:Mingit moodi puidust talasid ei saa põrandavalu sisse panna.... :oops:
ma olen arvestanud sellega, et 5-10aasta pärast tuleb mul laudosa uus teha.. prusse betooni sees on aga suhtkoht keerukas asendada. lisaks veel betoon+puit võiks olla suht sobiv koht hallituste/seente kasvulavaks..
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: "kerge" rõdu

Lugemata postitus Postitas wake »

Kui rõdule tulevad postid alla, siis milles üldse küsimus on? Vaja lihtsalt rõdu karkass seina külge kinnitada (puittalad kas siis otse seina külge talakingade ja tüüblite/kiilankrutega või seina külge vöö ja siis sinna talad külge), diagonaalid ei teeks ka paha. Ehk siis peaaegu see, mida murmet kirjutas.
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: "kerge" rõdu

Lugemata postitus Postitas jörm »

wake kirjutas:Kui rõdule tulevad postid alla, siis milles üldse küsimus on? Vaja lihtsalt rõdu karkass seina külge kinnitada (puittalad kas siis otse seina külge talakingade ja tüüblite/kiilankrutega või seina külge vöö ja siis sinna talad külge), diagonaalid ei teeks ka paha. Ehk siis peaaegu see, mida murmet kirjutas.
mu fassaad plaanis soojustada 150mm penoga. seega karkassi siis pean ilmselt enne peno panekut ära tegema.
ok tänud...
Vasta