Columbiakivist sokkel

jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Columbiakivist sokkel

Lugemata postitus Postitas jörm »

Tered,
plaan teha vundament-sokkel Columbia kivist. Pakutud on kahte varianti:
A. Laduda mördiga nagu peab ,armeerida ja rohkem koormatud osad täis valada
B. Laduda kuivalt (nagu klotsid ülekuti) armeerida ja kogu ulatuses täis valada

Teisel juhul aja ja töö kulu märksa väiksem. (hind enam- vähem sarnane).

Kivimüüjad ise ütlesid ,et vahet pole kumba pidi. sillused ja vahelae projekteerinud konstruktor ütles, et kuivalt ei maksaks laduda..

Kuidas suhtuda?
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Columbiakivist sokkel

Lugemata postitus Postitas OJV »

Konstruktoril on õigus!
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Columbiakivist sokkel

Lugemata postitus Postitas jan »

Lihtslalt paar mõtet kuiva ladumise negatiivsete poolte kohta:

1. Kuidas teha horisontaalset armeeringut, kui vuuke pole? Või seda pole Columbia kivide puhul vahekihtides vaja?
2. Kuivalt laotud plokid peavad olema ideaalselt paigaldatud, muidu vajub valamise ajal koormuse kuhugi ära.
3. Keegi lihtsalt valamise ajal suudab kogemata viltu ajada.

Punkt kaks tundub üsna keeruline ülesanne, sest kivid ilmselt pole ideaalselt lõigatud / freesitud ning mingit liivapuru vms ei tohi vahele jääda. Läheb veel vaat et rohkem aega, et kivid omavahel kuivalt sobitada.
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: Columbiakivist sokkel

Lugemata postitus Postitas jörm »

jan kirjutas:Lihtslalt paar mõtet kuiva ladumise negatiivsete poolte kohta:

1. Kuidas teha horisontaalset armeeringut, kui vuuke pole? Või seda pole Columbia kivide puhul vahekihtides vaja?
2. Kuivalt laotud plokid peavad olema ideaalselt paigaldatud, muidu vajub valamise ajal koormuse kuhugi ära.
3. Keegi lihtsalt valamise ajal suudab kogemata viltu ajada.

Punkt kaks tundub üsna keeruline ülesanne, sest kivid ilmselt pole ideaalselt lõigatud / freesitud ning mingit liivapuru vms ei tohi vahele jääda. Läheb veel vaat et rohkem aega, et kivid omavahel kuivalt sobitada.
1. saed plokkidesse sooned sisse. nooh mul 7 kihti laduda. kui kolmandasse ja kõige pealemisses armatuuri sisse panen peaks päris ok olema.
2. 240mm plokk on c.a 20kg raske. ma arvan,et see 7 rida omavahel seotult laotud müüri on nii põhjalik et ei vaju kuhugi. seda küll, et taldmik peab ideaalne olema.
3. kahtlen ,et neid 20kg plokke väga kogemata liigutada jõuad. ..

olen niimoodi tehtud soklit näinud, oli päris ok. ilmselt küll eeldab lisaviimistlust.
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Columbiakivist sokkel

Lugemata postitus Postitas OJV »

jörm kirjutas:
1. saed plokkidesse sooned sisse. nooh mul 7 kihti laduda. kui kolmandasse ja kõige pealemisses armatuuri sisse panen peaks päris ok olema.
7 kihti - see on ca 1,4 meetrit. Ja keskelt jookseb armatuur. On see ikka kindel et kogu see õõnsus ühtlaselt betooni täis saab valatud?
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: Columbiakivist sokkel

Lugemata postitus Postitas jörm »

OJV kirjutas:
jörm kirjutas:
1. saed plokkidesse sooned sisse. nooh mul 7 kihti laduda. kui kolmandasse ja kõige pealemisses armatuuri sisse panen peaks päris ok olema.
7 kihti - see on ca 1,4 meetrit. Ja keskelt jookseb armatuur. On see ikka kindel et kogu see õõnsus ühtlaselt betooni täis saab valatud?
eeldan, et oleks teostatav kui armatuur soon ei ole plokirea keskel vaid 1/3 peal kummalti poolt. plus siis vedelam või parandatud voolavusega betoon..
ilmselt tuleks siis 2 kihis valada (0,7m ja ,7m).

eks ma tõenäoliselt usaldan konstruktorit ja teen ikka klassikalisel viisil - lihtsalt töö kiirus oli see mis korraks mõtlikuks tõmbas (et äkki peaks ratsionaliseerima :-))
Vasta