Palgad ehitusel

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
aix35
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 05 Jaan 2006, 12:00

Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas aix35 »

Küsimus tööandjtele palju on hetkel normaalne palk .ise maksan paar kuud juba 100.- krooni tunnis aga mehed virisevad ja lubavad ära minna paar mees on ka ära läinud kuigi tean et istuvad kodus ja ei ole tööle saanud aga tagasi ka ei julge ennast pakkuda .teavad et olen
Skorpion ja ei andesta kergelt.

Tedelen nimelt katustega


Ootan arvamusi ainult tööandjatelt mitte igalt jobult kes arvab ,et teab enda arust kõike, eriti ehitusest.

aix35@hot.ee
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ma kirjutan kohe siia,kuna mul ei ole midagi häbeneda. Sama siin ja 100 tunnis. Osad jonnivad , osad mitte. Eks see buum on natuke meid kõiki ära hellitanud. Mina palka ei tõsta ja ei näe selleks ka hetkel vajadust, kuna tundub,et objektide leidmine/saamine on märgatavalt raskemaks muutunud. Kui ma tõstan veel hinda,siis tunduks see täieliku lollusena.
Pole midagi teha, kes läheb see läheb ja vaatab ise, mis ta kuskilt leiab,või ei leiagi. Minul poleks heale mehele kahju ka 200 krooni tunnist maksta- aga kahjuks seda ma ei suuda. Eks aeg paneb asjad paika. Riigikogu palka saab ikka riigikogus.
KõikOnRahul
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 11 Jaan 2008, 19:48
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas KõikOnRahul »

Sama siin! Kaks aastat juba 100.- tunnist kätte.
Rommel
külaline

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas Rommel »

Mul enamuselt kõik m2 hinnaga aga kui tunniga vaja teha siis 100 -110 eeku tunnis. Ja ei virisetta
Edu !
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Eks piirkonnast sõltub kah. Tean firmasid, kes üle 75 krooni tunnis ei maksa, kuid mehed on rahul ja minema ei jaluta keegi.
Imelik
külaline

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Tean ka mehi :blackeye: kes on nõus 25 krooni eest tunnis "tööd" tegema, ainult et kas te selliseid mehi tahaksite. :lol:
Tegelikult tahtsin sellega öelda seda et kustmaalt jookseb teie arvates piir; kui mehele julgeb juba tööriista kätte anda (kartmata et mees kaob koos sellega).
taastaja
külaline

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas taastaja »

See piir jookseb ehk kuskilt tööandja ajude vahet läbi.... :shock:
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Vahe on nii tööandjale kui ka töötajale, kas tegemist n.ö ümbrikupalgaga, netoga (laekub pangaarvele) brutoga (lepingus kirjas), millelt maksab tööandja veel tulu- ja sotsiaalmaksu.
Pluss töö ja muud tingimused või hüved, ametiauto...
Võiksite ka seda täpsustada. Kardan, et üks räägib aiast, aga teine aia august, aga need ei ole võrreldavad.
Vahe on ka milliste oskustega on mees.
Arvan, et tunnitööga on otstarbekas tasustada peamiselt universaalsete oskustega töömeest, keda ehitusel tihti on vaja rakendada erinevatel töödel. Aga universaalsel mehel tihti oskused ja vilumus kehvapoolsed võrreldes spetsiga.

Kesisemate oskuste puhul ametlikult 70 kr./h. bruto.
Võimekamale 100 kr./h bruto. Nii tundub olema praegune seis keskmiselt.
Viimati muutis vuuk, 25 Apr 2008, 07:08, muudetud 1 kord kokku.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Viimase kõnelejaga nõus.
Mis puutub töötaja usaldamisse, siis sellega siiani probleeme pole olnud. Jah, tööriistad ikka aeg-ajalt kaovad , aga ma ei saa väita, et selle pani pihta oma töötaja. Töömehe töökuse , aususe jne. eest vastutab kaudselt ju ka töödejuhataja. Kõiki uusi töölisi näeb ja küsitleb värbamisel ka töödejuhataja, kes ütleb oma arvamuse.
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

vuuk kirjutas:Võimekamale 100 kr./h bruto. Nii tundub olema praegune seis keskmiselt.
Et siis kätte 100 kr miinus maksud???
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Brutopalgalt miinus tulumaksuvaba miinimum peetakse kinni tulumaks. Sotsiaalmaksu, töötuskindlustusmaksu ja kogumispensioni peab tööandja (firma)omast kaukast sellelt lisaks tasuma.
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Palgad ehitusel

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

vuuk kirjutas:Brutopalgalt miinus tulumaksuvaba miinimum peetakse kinni tulumaks. Sotsiaalmaksu, töötuskindlustusmaksu ja kogumispensioni peab tööandja (firma)omast kaukast sellelt lisaks tasuma.
Sõnastus sai segane jah, vabandan. Mõtlesin nii, et kas sellest 100 eekist kraabite veel tulumaksu ka maha? või 100 ikka kätte? kas sellist tunnihinda maksavad oma töötajatele nö. nimega firmad, kus samad inimesed töötanud aastaid ja töötajal on garanteeritud stabiilne töö, või saavad selliste hindadega kvaliteetseid töökäsi omale ka väikeste objektide tegijad, nö garanteeritud töö vähemalt objekti lõpuni, edasi sõltub asjaoludest???
Vasta