Puidust akna valik ja tegijad

talutüdruk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Aug 2007, 09:16

Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas talutüdruk »

vanal majal soov aknaid välja vahetada. Praegused tappidega puidust raamid mädad. Uusi ei tahaks plastikust kohe kindlasti panna, kuigi need tuleks odavamad. Puit-alumiinium raami ka ei soovitanud isa.Järgi jääks siis täispuit ja liimpuit, aga teadmisi vähe, mis ühe või teise variandi miinused plussid ja kumba eelistada. Vana tüüpi puidust tavalisi aknaid teevad vist vaid väiksemad tegijad ja meistrid? Ühtlasi kas oskab keegi soovitada Viljandi- Pärnu - Valga või Võrumaal täispuidust akna valmistajaid.

Tänan igasuguse info ja vastuse eest.
tvist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 13 Veebr 2008, 08:18

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas tvist »

Valmistame puitaknaid just selliseid nagu Teil soov!
Asume raplamaal aga eestimaa suurust arvestades pole vahemad suured.

trepp.onepagefree.com
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

omal ka vaja saunale lihtsaid kenasid puidust aknaid-uksi.

aga seda kodulehte vaadates....
no vabandust, aga sealne pildimaterjal on nii kohutav, et kohe üldse ei kipu ühendust võtma.
vanaema on sul veteran...
rilav
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Apr 2008, 12:13

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas rilav »

Tere!

Vahendan täispuidust uksi-aknaid.Aknad on taani tüüpi ehk siis väljaavanevad ja siis sakse tüüpi sisseavanevad ja õhutusega.Uksed on siseuksed ja välisuksed täispuidust, kuju vastavalt kliendi soovile ja mõõtudele.

Info lauri@rakveremm.ee
rilav
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Apr 2008, 12:13

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas rilav »

Unustasin veel mainida,et saab ka lihtsamaid aknaid saunale ja ajamajadele.Tooted on kõik immutatud ja kliendi soovil vastav viimistlus.


lauri@rakveremm.ee
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

rilav kirjutas:Unustasin veel mainida,et saab ka lihtsamaid aknaid saunale ja ajamajadele.Tooted on kõik immutatud ja kliendi soovil vastav viimistlus.


lauri@rakveremm.ee
teadmiseks, et olemasolevat postitust saab kah muuta :banghead:
marika
külaline

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas marika »

mul vaja puidust lengi--parem kui liimpuit
kas tellida saab ,oma mõõtude järgi ja neid on küllalt pikki vaja ja palju?Maja teine korrus pakettide jaoks ,mis maksab umbkaudu.
erka100
külaline

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas erka100 »

Kell korraliku ja/või soojapidavat nn. saksa tüüpi puit- või puitalumiiniumakent või rõduust vaja, siis võtke ühendust info@kalesy.ee või http://www.kalesy.ee
Erilahendused komponentide varieerimisel. Soojapidavuse parandamiseks mitmed võimalused. Märgehitiste (betoon, aeroc, fibo) korral kondensaadi tekke vähendamise lahendused olemas. Rõduustel neli erinevat lävepaku võimalust, standardsele lisaks kaks alumiiniumist ja üks tammest lahendus.
Kompensatsioonitihendid alati tehases paigaldatud. Vajalik aknapakkettidesse pragude tekkimise ennetamiseks aknamaterjalide paisumisel. See tihend parandab ka sooja ja mürapidavust, eeldusel, et tehtud korralik nurkade ühendus. Paraku seda eesti tootjad ei taha kasutada, sest klient ei näe silikoni all paketi vahele ja nii saab ju kokku hoida. Pärast garantiikorras muidugi vahetades tehakse ka palju jama, aknaliistu eemaldamisel sälgud aknaraamides ja silikooni õhuke kile kuskil mööda raami ja klaasi laiali hõõrutud, mis maha ei tulegi enam jne.
Isolatsiooni paremaks haakumiseks sooned lengides olemas. Kõik ei tee, kuid jälle väga vajalik 68mm aknakonstruktsiooni juures, et saavutada korralik paigalduse tulemus, mis kestaks aastaid ja ei tekiks lengi ja vahu vahele pragu, mistõttu soojapidavus väheneb.
Immutus ja kattevärvid ning lasuurid ainult Remmers spetsiaal aknatooted, mis on elastsed ja ei kuiva liialt ära. Lahustibaasilised tooted on teatavasti lihtsam tootmises, probleemid tekkivad hiljem.
Tumedaid puitaknaid ei soovita ja garantiid ei anna Lõuna ja Lääne poolse paigaldamise korral. Üleüldse ei soovita kellegile fassaadis tumedat puitu kasutada, sest 10 aasta pärast tuleb hakata välja vahetama. Alates juuni algusest jõuavad meie kontorisse tumesinised eesti suurtootja poolt 9 aastat tagasi Tiskres paigaldatud ning nüüd totaalselt kasutuskõlbmatuks muutunud puitaknad. Nii aknad kui laudisfassaad Lõuna kui Lääne küljel on väga halvas seisukorras.
Ja kuigi paljud tootjad teile kõike lubavad ei ole peale garantiiaega ju teil kellegilt midagi nõuda. Garantiiaja peavad kõik enamvähem vastu, võibi-olla vaigupesades olev okaspuu vaik, mis pinnakihtides, pressib end vaid läbi värvi ja rikub akende välimuse, muu juhtub enamasti peale 5 aasta möödumist.
Ühesõnaga, kõik pole kuld, mis hiilgab. Pigem uurige põhjalikult, kas Eesti suurtootjate kõva kvaliteet ikka ka tõele vastab. Enamasti pole see nii. Ka personaalset suhtumist ei mingit. Vaid kvantiteedile ja masstootmisele orienteeritud tootjad eputavad ja püüavad telliaid oma tuntusega, jagades kõlavaid lubadusi, mis tänu klientide teadmatusele ka täna veel läbi läheb.
Siinkohal jagan hea meelga kõigile huvilistele kasulikku informatsiooni puit- ja puitalumiiniumakende kui ka garaažiuste kohta.
Info: eerik@kalesy.ee või eerik@saksauks.ee
Eerik Kirs
Kalesy OÜ
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas di20 »

erka100 kirjutas: Vajalik aknapakkettidesse pragude tekkimise ennetamiseks aknamaterjalide paisumisel. See tihend parandab ka sooja ja mürapidavust, eeldusel, et tehtud korralik nurkade ühendus. Paraku seda eesti tootjad ei taha kasutada, sest klient ei näe silikoni all paketi vahele ja nii saab ju kokku hoida. Pärast garantiikorras muidugi vahetades tehakse ka palju jama, aknaliistu eemaldamisel sälgud aknaraamides ja silikooni õhuke kile kuskil mööda raami ja klaasi laiali hõõrutud, mis maha ei tulegi enam jne.

Isolatsiooni paremaks haakumiseks sooned lengides olemas. Kõik ei tee, kuid jälle väga vajalik 68mm aknakonstruktsiooni juures, et saavutada korralik paigalduse tulemus, mis kestaks aastaid ja ei tekiks lengi ja vahu vahele pragu, mistõttu soojapidavus väheneb.

Immutus ja kattevärvid ning lasuurid ainult Remmers spetsiaal aknatooted, mis on elastsed ja ei kuiva liialt ära. Lahustibaasilised tooted on teatavasti lihtsam tootmises, probleemid tekkivad hiljem.
kunagi sai ühele puidutöökoja omanikule saksa tüüpi aknad tehtud. õigemini mina lasin tihendite jaoks sooned freesil ja viimistlesin ja paigaldasin tihendid. kui selle konkreetse tihendi asemel silikoon panna siis sulab pakett servast lahti ja hakkab õhku läbilaskma ja tulemusena seest kondenseeruma.
muidu olen lugenud, et aknaid ja uksi ei soovitata rootsis üldse vahuga panna. ehk kirjas oli. neid ei panda vahuga. olen proovinud oma palkmajal vanade akendega seda vahu lahendust ja linatakku ja linatakk on oluliselt parem küll. sooned on küll tavaliselt selleks, et leng vähem mängima hakkaks.
plaan on nüüd teha ise oma väikeses töökojas endal majale uued aknad. eks nad tulevad rootsi tüüpi. aga nüüd küss. tahaks nad linaõlivärviga ülevärvida.
kui seda nüüd korralikult teha kas on hea mõte?
Külaline
külaline

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Sügav austus käsitööd armastavate meistrite vastu. See tihendi ja silikooni jutt on aga üpris segane. Seda, et mingi kasutatav "silikoon" klaaspaketti sulatama hakkab!!! See on ikka väga vinge keemia siis!! See peaks siis ka puidu (räälimata juba PVC) läbi sööma!. Akna paigaldusest niipalju, et miks loetakse ainult seda, mida tahetakse näha. Palju rohkem on lugeda erialakirjanduses ikkagi vahuga paigaldusest. Järelikult oled vist vähe lugenud, või on sinu lugemismaterjal väga tendentsliku suunitlusega. Mis oli aga selle linatakuga parem? Kas oled suuteline ära määrama selle liite mehhaanilise püsivuse, liite kestvuse, liite aurutiheduse, liite õhutiheduse? Ma kaldun arvama, et mitte, kuna see on võimalik spetsiaalsetes katselaborites ja nende tulemused näitavad, et vahuga saadakse oluliselt parem tulemus.
Aga linaõlivärv on sobilik toode ainult vastava ala friikidele, kes viitsivad aastas 2 korda oma aknaid üle vuntsida. Tavakasutaja jaoks on see õnnetus. 5 aasta päast peavad nad oma lagunenud aknad välja vahetama. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas:Tere. Sügav austus käsitööd armastavate meistrite vastu. See tihendi ja silikooni jutt on aga üpris segane. Seda, et mingi kasutatav "silikoon" klaaspaketti sulatama hakkab!!! See on ikka väga vinge keemia siis!! See peaks siis ka puidu (räälimata juba PVC) läbi sööma!. Akna paigaldusest niipalju, et miks loetakse ainult seda, mida tahetakse näha. Palju rohkem on lugeda erialakirjanduses ikkagi vahuga paigaldusest. Järelikult oled vist vähe lugenud, või on sinu lugemismaterjal väga tendentsliku suunitlusega. Mis oli aga selle linatakuga parem? Kas oled suuteline ära määrama selle liite mehhaanilise püsivuse, liite kestvuse, liite aurutiheduse, liite õhutiheduse? Ma kaldun arvama, et mitte, kuna see on võimalik spetsiaalsetes katselaborites ja nende tulemused näitavad, et vahuga saadakse oluliselt parem tulemus.
Aga linaõlivärv on sobilik toode ainult vastava ala friikidele, kes viitsivad aastas 2 korda oma aknaid üle vuntsida. Tavakasutaja jaoks on see õnnetus. 5 aasta päast peavad nad oma lagunenud aknad välja vahetama. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
No ma ei ole kursis millega see klaaspakett kokkuliimitud on. Aga ma olen sellist asja kolmel korral näinud. Ja mind on ka sellise asja eest varem hoiatatud. PVC on hoopis midagi muud. Ja puitu on hoopis raske söövitada.Muidu ei ütleks, et vähe lugenud oleks aga kirjutatakse ka igasugu jama. Ja seda ka toote reklaamide juures. Aga see selleks. Ka taani ajakirjas pandi juurdeehitisele samamoodi õhukese villaga. Aurutiheduseks paigaldatakse vastav tihend. Mis näeb välja nagu see odav hall ca cm torude isolatsioonikest. Ja pealt lastakse mingit silikooni. Minu palkmajajuures pole see muidugi teema.
Ega sa ei taha öelda, et vahu mehhaniline püsivus on takust parem. :D See oleks päeva parim nali. Õhutihedust võib määrata kasvõi küünlaga. Tegelikult ütleb märg käsi juba ära mis vahe on.
Ja kas sul on olemas erapooletute katselaborite tulemused? Sügavalt kahtlen selles. Või räägid teoreetilisest tootespetsifikatsioonist. Millele näiteks meie kohalike kõrgkoolide katselaborid võivad maru kiirest vee pealetõmmata.
Aga see selleks. Minumeelest võid vahtu edasi lasta mis mul sellest.
Mis värvimisse puutub. Siis äkki nad ei oska korralikku värviettevalmistust teha. Igaljuhul on mul tunne, et ma proovin selle ära.
Ah jaa. Üks küsimus veel. Kas eestis keegi veel aknatihendeid müüb peale lokmani.
Külaline
külaline

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. 1. Toote reklaam pole küll koht, kust hankida autentset infot 2, Aurutihe teip ei näe küll niimoodi välja nagu isolatsioonikest. Silikooni aurutiheduse tagamiseks ei ole mõtet panna. Puhas raiskamine. 3. Võib-olla nali või mitte, aga aknaid peaks paigaldama vastavate kronsteinidega. Vaht on isolatsioonimaterjal. 4. Aurutiheduse ja tuuletiheduse mõõtmiseks on paremaid tehnilisi võimalusi kui märg käsi. 5. Erapooletu instituut vt.: http://www.ift-rosenheim.de/home.php , mille tase aknamaailmas on kordi kõrgem kui kohalike kõrgkoolide tase. Luigupidamisega. Alar Piirfeld
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas:Tere. 1. Toote reklaam pole küll koht, kust hankida autentset infot 2, Aurutihe teip ei näe küll niimoodi välja nagu isolatsioonikest. Silikooni aurutiheduse tagamiseks ei ole mõtet panna. Puhas raiskamine. 3. Võib-olla nali või mitte, aga aknaid peaks paigaldama vastavate kronsteinidega. Vaht on isolatsioonimaterjal. 4. Aurutiheduse ja tuuletiheduse mõõtmiseks on paremaid tehnilisi võimalusi kui märg käsi. 5. Erapooletu instituut vt.: http://www.ift-rosenheim.de/home.php , mille tase aknamaailmas on kordi kõrgem kui kohalike kõrgkoolide tase. Luigupidamisega. Alar Piirfeld
1. õige.
2. see pole nagu kest. vaid vahu moodi selline hall. mis sellesse silikooni puutub siis ma pole kindel, et see on silikoon. igaljuhul lastakse seda silikooni püssist ja on samavärvi hall nagu see vaht. aga nagu ma ütlesin mul pole mõtet selleüle pead vaevata. palkmajale aurutõkke paigaldamine on lollus.
3. loomulikult
4. ma ei väidagi, et see asi oli mingi teaduslik test. aga kui ma alguses võisingi kahelda tunnustatud rootsi arhitekti jutus. siis ise äraproovinuna arvan ma teisiti. ja nagu ma ütlesin võid rahumeeli vahtu edasi panna. taolisi kogemusi on mul palju.
5. ma ei oska sellist asja kommenteerida. saksa laborid on üldiselt töötleva tööstusega väga lähedalt seotud. ehk siis teistesõnadega on nad huvitatud, et nad mingit toodet müüks. seega on saksa labor ja üldse sealtkandist tulev tööstuslik toodang asi mida kõige vähem usaldada tasub. igaljuhul usaldan rohkem eesti või soome ülikoolide uurimustöid kui seda mis saksast tuleb. ja igaljuhul pole mõtet mingile uurimusele viidata kui puudub isiklik kogemus. vähemalt mina usun nii.
grossu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 03 Jaan 2007, 22:41
Asukoht: Tartu

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas grossu »

Et kui kindel soov siis põlvamaal üks hea tegija http://www.kooreurask.ee , et tal praegu ka omal akende tegemine seal käsil, et kui huvi on, saad ka vaatama minna, kuidas mees tööd teeb!!
KUI MA MIDAGI TEEN, SIIS TEEN MA SEDA NII, NAGU TEEKSIN MA SEDA ENDALE!!!
Külaline
külaline

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. 5. Saksa instituudi tase on selline, et ta on autoriteetsemaid institutsioone akende euronormide väljatöötamise osas. Kui kõik Eesti aknatootjad järgiksid kasvõi euronorme akende valmistamise osas, siis enamus kvaliteedipretensioone ei oleks olemas. Muide ka Rootsi kuulub Euroopasse, kus peaks kehtima samad normid ( näiteks EN927). See norm ei näe ette akende katmist linaõlivärviga. Norm on väja töötatud kliendi kaitseks, mitte temalt raha väljapressimiseks. Normist kinnipidamine tagab kliendile kauakestvaima tehnilise lahenduse. Kui normi ei järgi, siis kestvus on lihtsalt lühem. Endale muidugi võib teha, aga kliendile oleks aus selgeks teha et valik on kas EUROLAHENDUS=KAUAKESTEV või KODUKOOTUD=LÜHEM KESTVUS. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas:Tere. 5. Saksa instituudi tase on selline, et ta on autoriteetsemaid institutsioone akende euronormide väljatöötamise osas. Kui kõik Eesti aknatootjad järgiksid kasvõi euronorme akende valmistamise osas, siis enamus kvaliteedipretensioone ei oleks olemas. Muide ka Rootsi kuulub Euroopasse, kus peaks kehtima samad normid ( näiteks EN927). See norm ei näe ette akende katmist linaõlivärviga. Norm on väja töötatud kliendi kaitseks, mitte temalt raha väljapressimiseks. Normist kinnipidamine tagab kliendile kauakestvaima tehnilise lahenduse. Kui normi ei järgi, siis kestvus on lihtsalt lühem. Endale muidugi võib teha, aga kliendile oleks aus selgeks teha et valik on kas EUROLAHENDUS=KAUAKESTEV või KODUKOOTUD=LÜHEM KESTVUS. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Tänapäeval kehtib küll liberaalne turumajandus mis on selle riigi tööstustoodangu viinud tasemele mis konkureerib kvaliteedi kehvuselt hiinaga jäädes sageli sellele alla. Aga hind on mitmekordne.
See asi on hullem kui Nliidus juba varsti. Ehituse ja selle normide kohta ei oska küll midagi öelda. Konkreetselt kogemused puidutöömasinatega. Muidugi sini Bosch on vist üldse viimane firma saksas mis kvaliteeti teeb ja mis ei kõigu pankroti äärel aga kes teab kauaks. Asi on toiduainetööstuses veel hullem. Igaüks võib RTList vaadata kuidas nn "toitu" toodetakse. Ma olen lühiajaliselt saksas elanud ja seal võis rahumeeli kolmeks nädalaks kodust äraminna ja siis võtta külmkapist kaupa mis on "värske". Kahjuks on see olukord euronormidega jõudmas samale tasemele ka eestis. Ja seda nimetatakse kliendi huvide kaitseks? Liberaalses turumajanduses pole kunagi klient kuningas. Mitte kunagi.
Tegelt oli selles Taani ajakirjas terve seeria nende akende paigaldamise kohta täpselt samas tehnikas. Aga ma ei viitsi seda otsida.
Ole
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 17 Juun 2008, 12:43

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas Ole »

Täispuidust aknad ja uksed Põltsamaalt. Nagu keegi mainis ei ole Eestimaal kaugused just suured.

http://www.transcom.ee/135est.html
vana majaga
külaline

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas vana majaga »

Ole kirjutas:Täispuidust aknad ja uksed Põltsamaalt. Nagu keegi mainis ei ole Eestimaal kaugused just suured.

http://www.transcom.ee/135est.html
sellise imenikerdise vastu ma oma vana maja aknaid küll pole nõus vahetama...
need miljooväärtuslikkust jälgivad linnaspetsialisid oleksid kohe trahvikviitung näpus mul värava taga.
aknamees
külaline

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas aknamees »

vana majaga kirjutas:
Ole kirjutas:Täispuidust aknad ja uksed Põltsamaalt. Nagu keegi mainis ei ole Eestimaal kaugused just suured.

http://www.transcom.ee/135est.html
sellise imenikerdise vastu ma oma vana maja aknaid küll pole nõus vahetama...
need miljooväärtuslikkust jälgivad linnaspetsialisid oleksid kohe trahvikviitung näpus mul värava taga.
Kui on huvi akende vastu mis on valmistatud vanade akende järgi
siis võta ühendust telefonil 56682440
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Ootaks kommentaare Glaskeki sõrmjätkatud männist puitakende kohta ja Fenestra puit alumiinium akende kohta. Kogu suvila pealt tuleb hinnavahe ainult 5 000 krooni, aga pole suutnud ikkagi otsustada kumba valida.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
uudishimulik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 03 Dets 2008, 00:04

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas uudishimulik »

Tihver kirjutas:Ootaks kommentaare Glaskeki sõrmjätkatud männist puitakende kohta ja Fenestra puit alumiinium akende kohta. Kogu suvila pealt tuleb hinnavahe ainult 5 000 krooni, aga pole suutnud ikkagi otsustada kumba valida.
Eestimaa päike närib puitu mis kole ja abiks tal vesi ja temperatuur. Metall kaitsekiht on päris heaks lahendiks. olen paljude akendega kokku puutunud, kui ta jääb ikka päksepoolsesse külge ei aita teda mitte üks uusim värv või lakk. minul hea kokkupuude oü k.i.c. reolast meestega . tööga jäin rahule .
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Tihver kirjutas:Ootaks kommentaare Glaskeki sõrmjätkatud männist puitakende kohta ja Fenestra puit alumiinium akende kohta. Kogu suvila pealt tuleb hinnavahe ainult 5 000 krooni, aga pole suutnud ikkagi otsustada kumba valida.
sõltub majast, kuhu see läheb. See alu aken sobib rohkem futu majatüübile. Igale onnile ei ole minuarust paslik....
Puukas on sellesmõttes lollikindlam valik :scratch:
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Tihver kirjutas:Ootaks kommentaare Glaskeki sõrmjätkatud männist puitakende kohta ja Fenestra puit alumiinium akende kohta. Kogu suvila pealt tuleb hinnavahe ainult 5 000 krooni, aga pole suutnud ikkagi otsustada kumba valida.
Ma ostsin Glaskeki puitaknad. Välimus on normaalne. Vastupidavuse kohta ei oska ilmselt keegi meskit kosta, sest neid ei ole toodetudki väga kaua,et näha,millal võiksid probleemid tekkida. Aga kuna omal ajal põlve otsas tehtud aknadki pidasid 10-15.a. kenasti vastu, siis ma arvan,et need Glaskeki omad kestavad kauem.
Vast :D
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas taastaja »

---
Viimati muutis taastaja, 09 Juul 2009, 23:47, muudetud 2 korda kokku.
ärge sõimake,aidake mind.
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Puidust akna valik ja tegijad

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Kuna aknad endiselt paigaldamata, siis tulen vana teema juurde tagasi. Tänaseks on kindel, et vaja on välja avanevaid aknaid. Aknad ise võiks tegelikult ka sisse avaneda, aga kolm rõduust suurusega 90-200cm peavad kindlasti välja avanema.

Soovitage firmasid kes toodavad väljapoole avanevaid aknaid. Ise tean ainult kahte Viking ja Netoaknad. Viking on väga kallis ja Netoakendest ei oska midagi arvata. Kas kellelgi on nendega kogemusi või on käinud niisama tutvumas ja oskab proffessionaalset arvamust avaldada. Hind ei ole ka neil just soodne, aga tunduvalt odavam kui Viking ikkagi.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
Vasta