Odavad kaablid

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 172
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Odavad kaablid

Lugemata postitus Postitas garmont »

Kuulutusi lugedes võib leida elektrikaablite pakkumisi, mis on poehinnast ligi poole odavamad, nt:
http://www.soov.ee/search.do?parentNode ... adIndex=2&
Mida sellistest pakkumistest arvata - kui see soodne hind kvaliteedi arvelt tuleb, siis läheks siit tiiruga mööda. Või ei maksa karta, et mingeid "saastakaableid" müügis oleks?
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Odavad kaablid

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Hind ei tule kvaliteedi arvelt. Kogu müügil olev kaup on pärit Eesti hulgimüügi firmadest ja on sama, mida elektriettevõtjad igapäeva töös kasutavad.

Hind on odav kuna müüja (FIE) teenib tulu odavalt ostes ja natuke kallimalt müües.

Juriidiliselt ei ole justkui midagi valesti, aga...... FIE ostab kaupa objekti varustajatelt, elektriettevõtete töölistelt ja lihtsalt varastelt.

Selliste inimestega äri ajades aidatakse kaasa varastatud kaupade levitamisele tehes varastele liiga lihtsaks kauba müümise.

PS! Mu jutt ei ole isiklik arvamus vaid tean kindlalt kuidas see süsteem seal käib.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Odavad kaablid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Nojah. Ja kui mul on valida kas ma ostan nüüd 4 kr/m või 8 kr/m siis mille ma valin ? Kui aus olla siis on mul neist kuradi poodidest juba kerge kopp ees. Igale asjale pannakse jõle tambov otsa. Ja lollide vabanduste andmebaas on neil ka alati olemas.
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Odavad kaablid

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Ära mine suvalisse ehituspoodi vaid hulgimüügi firmasse. Väga paljud neist müüvas ka eraklientidele. Klinkman, Esvika, Silman Elekter jne.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Odavad kaablid

Lugemata postitus Postitas eml »

Tihver kirjutas:Ära mine suvalisse ehituspoodi vaid hulgimüügi firmasse. Väga paljud neist müüvas ka eraklientidele. Klinkman, Esvika, Silman Elekter jne.
Poodidel on ka ikka meeletu kaablite hindade vahe vähemalt Viljandis.
Oli vaja maakaablit 5G2,5 ja kahes kõrvuti olevas poes, ühes oli 30 kr/m ja teises 47 kr./m.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Odavad kaablid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

See poodi mitteminek on hea soovitus, kui sul on vaja mingi kilomeeter või enam. Saja meetri pärast pole küll erilist uba hakata neid ladusid taga ajama. Vähemalt need mõned kohad kus ma olen käinud on alati lõppenud mitte vähem, kui poole tunni kohapeal tolknemisega ja imestamisega, et miks kurat on vaja paari nublaka pärast mitme palgi jagu paberit täis sodida ja ühest kuhjast teise tõsta, kuhjade vahe on kõva 20 cm. Eks ta muidugi sõltub asukohast ka. Kui sa pead selle kaabli saamiseks mingi 30 kilti maha sõitma, et poodi minna aga Vasja on kuskil lähemal siis kaob see poe/lao mõte üleüldse ära. Varastamise vähendamiseks hakkab asi nii või naa suhtumisest peale. Pole palju vahet mitsada korda siin või seal keegi sõna võtab ja räägib kui paha see on.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Odavad kaablid

Lugemata postitus Postitas Ints »

Kui tegemist on üldise hinnatasemega võrreldes ligi poole odavama kaabliga,siis saab asjal olla kaks loogilist seletust:
1.Tegemist võib olla varastatud kaubaga.
2.Tegemist EI OLE täisvask kaabliga.
Kuna vase hind maailmaturul on väga kõrge (samuti ka suur konkurents siseturul,Eestis),siis on viimasel ajal tootjad (konkurentsis püsimiseks) hakanud tegema kaableid,mis sisaldavad näiteks 50% CU ja 50% AL,või halvemal juhul 50% CU ja 50% FE.

NB! Antud lingil olevate toodete kohta mul info puudub.
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Odavad kaablid

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Nagu ma juba kirjutasin, siis antud lingil olev toodang on sama, mida müüvad Eesti elektrikaupade hulgimüüjad ja kasutavad elektritööde ettevõtjad. Osade kaupade puhul, mida seal kuulutustes müüakse tean isegi, millise elektriettevõtja laost see kaup pärit on. Nii, et on kolm varjanti kuidas need kaubad valele teele jõuavad: 1) Lihtlabased vargad 2) Töölised kes panevad materjali kõrvale 3) Objektide varustajad
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
Vasta