Silluste valamise hind

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
aztu
külaline

Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas aztu »

Tere!

Pakub huvi, kui palju maksab silluste valamine harjumaal Valigul. Pean silmas vaid tööraha, kogu materjal minu poolt. Kas siin on arvestus ühikuks m3? 10 sillust vajalikud. Paluks orient hinda koos kogu krempliga, saalungite ehitus seal hulgas
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tere!
Kas huvitab ainult pakkumine või oleks vaja teostada ka töö?

Kui helistate mob.5011444, mul pole probleemiks läbi astuda. Vaataks üle, teeks pakkumise.
omapanus
külaline

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas omapanus »

mina teen alla 6 meetriseid silluseid 1600 eek tk.sealhulgas on saalungite ehitus,armatuuritegemine,valamine ja vajadusel saalungite demonteerimine.loodan väga,et keegi ei hakka siin hinnasolkimisest jahuma-olen seda tööd teinud erinevatele firmadele ja eraisikutele sellise hinnaga viimased 2 aastat.tellijad ja ise olen väga rahul olnud.ja aeg ajalt soovitatakse just mind sellise hinnaga.minu telefon56337055
Külaline
külaline

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas väljastad ka arve?
Kasutaja avatar
reggie
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 254
Liitunud: 24 Jaan 2006, 13:04
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas reggie »

200-300 krooni meeter.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas maik »

Külaline kirjutas:Kas väljastad ka arve?
Loomulikult on tellijad rahul ja veel kuidas rahul... ise valasin silluseid 2aastat tagasi 1000.- jm. ja mina olin rahul .
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas vuuk »

aztu kirjutas:Tere!

Pakub huvi, kui palju maksab silluste valamine harjumaal Valigul. Pean silmas vaid tööraha, kogu materjal minu poolt. Kas siin on arvestus ühikuks m3? 10 sillust vajalikud. Paluks orient hinda koos kogu krempliga, saalungite ehitus seal hulgas
vuuk kirjutas: Tere!
Kas huvitab ainult pakkumine või oleks vaja teostada ka töö?

Kui helistate mob.5011444, mul pole probleemiks läbi astuda. Vaataks üle, teeks pakkumise.
Paistab, et aztut huvitab vaid hind. Ise kavatseb ilmselt kellelegi teenust teha ja ei tea hinda.
Kui juba diskussiooniks on läinud, siis paluks ka lahketelt info jagajatelt informatsiooni lisaks.
Küsimusest ei selgu, kas materjali all mõeldakse kaubabetooni, või tsementi-liiva-killustikku, millest tuleb betoonisegu ise valmistada ja ämbritega seal-juures käsitsi transportida. Ja sellisel juhul kui kõrgele ja kaugele? Kui materjal oleks minu kui ehitaja poolt siis oleks minu otsustada, kuidas mul kasulikum, kas nii või teisiti. Aga antud juhul siis materjal tellija poolt. Oletame, et silluste betooni kogumaht on vaid c.a. 1 m3, siis oleks see ju igati loogiline, et betoon ei tule kohale pumiga vaid tehakse koha peal. (Siin muidugi tekib omaette küsimus, et kasutama peab CE sertifitseeritud materjale).
Pealegi, kas praegusel "mädal" ajal suur, raske masin ligigi pääseb. Aga juba osatakse hindu pakkuda
Teine küsimus: kas tööjoonised olemas? Kui ei, kas tuleb projekteerimistöö teha ehitajal? Aga, kas see ei maksa midagi, või kas seda ei peaks pakkumisel arvese võtma? Kas siinsed pakkujad on ise pädevad silluseid projekteerima?
Siis küsimus pakkujatele: kas teie poolt pakutav silluste valamise hind jääks samaks, olenemata asjaoludest, mis ootamatult objektiga tutvudes võivad selguda?
Samas, kui mõelda siin pakutud hindadele, siis kas ikka tasub üldse koha peal valada?
aztu
külaline

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas aztu »

Olen tellija, joonised on arhitektipoolt. Mõtlesin pumit, sellega pääseb ligi. Hetkel vaja 1 korruse omi ning neid 8 tk-i, hiljem 2 korruse omi. Materjal oleks minu poolt. Ning 1m2 ei tee midagi ära.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas vuuk »

No nüüd on infi juba niipalju, et võiks pakkuda hinnaks 500...1000kr./ jm
Täpsemini siis kui tööjoonised ja objekt üle vaadatud.

tel.:5011444
Vuuk Ehitus OÜ
reg.11373017
vuukehitus@hot.ee
copper
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Dets 2006, 18:29
Asukoht: Tartu

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas copper »

mhh ... mitte et tahaks hinda solkida, aga küsiks siiski ...
Kui valmis sillused (suvalisest betoonitehasest) maksavad ~10 000.- m3 siis 3 meetrise ava jaoks sillus (näiteks: L-3580, h=190, b=240) maksab koos käibega 1880 EEk. See teeb ju ~500 eek jm.
Loomulikult lisandub transpordi maksumus, aga selleks mõistlik kraanaga auto valida, mis ise sillused ka paika tõstab ...
Transa maksab vast ~2500 eek. kui silluseid näiteks 10 tk (kokku ~20 meetrit), siis saamegi koos transpordiga 625.- jm hinnaks (kusjuures materjal kah juba selle sees).

Järeldus .... 1000 eeki/jm on kuidagi palju võitu. 1600 eeki/tk samas suht normull. Eks käsitöö ikka tsipa kallim kui tüüpne toode tellida.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Jah, copperi arutlus asjakohane. Kusagil jookseb tasuvuse piir.
Aga...
Copper arutleb:L=3580; h=190; b=240; ... .
Kui L =3580, kas kandval sillusel saab mis-tahes koormuste korral h olla 190??? :scratch: Vähevõitu tundub. 390 võiks olla sellise silde korral optimaalne number.

1000 kr.- jm - vähe või palju? See on väga suhteline. Enamasti ei hakka (ilmselt) ehitusfirmad sellise pisitöö võtmist isegi mitte kaaluma. Miks?
Pisitööd on tüütud ja kulukad. Mõne tööga võib olla nii, et tööde teostus võtab ühe tubli inimpäeva, aga igasugused kohal käimised, sõitmised, läbi-raääkimised, pakkumise tegemisega seonduvad arvutamised, asja ajamised, helistamised, meilimised, kokkuleppimised, lepingute vormistamised, allkirjastamised, info otsimised ja edastamised +vastutus, närvikulu... (mida keegi hiljem ei näe, ega arvesta) kokku mitu päeva aega. Sellisel juhul on loomulik, et pakkumishind = normaalne kulupõhine hind korrutatuna suure riski- ja kitsendavate tingimuste teguriga. Nii et ärge imestage.
Aga kui sama töö teeks jooksvalt ära ettevõtja, kes näiteks laob ka müürid, siis kulupõhiselt arvestatuna saab hind olla palju madalam. Sest paljud asjad saab ehitaja teha möödaminnes ja seega kulud oleks madalamad.
grante
külaline

Re: Silluste valamise hind

Lugemata postitus Postitas grante »

Olenevalt silluste keerukusest ja raketiste tüübist u1300eek-i tk.
Kui huvi saatke joonised ja saan teha täpsema hinna pakkumise.
Vajadusel võimalik ka arvega.
artur@karuveski.ee
Vasta