Garaaži maandamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Garaaži maandamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kalvis kirjutas: 16 Juun 2023, 06:21kui saad piisavalt pika varda lüüa siis see on piisav ja tagab kaitse
Piisavalt pikk tagab piisava kaitse? Mis mõõtühik see PIISAV on?
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Garaaži maandamine

Lugemata postitus Postitas new1 »

Kalvis kirjutas: 16 Juun 2023, 11:48

Küsijale - kui kardad viletsast PEN lööki saada, kasuta maksimumis 2 klassi seadmeid. Ja kui saad, teavita kohe elektrivõrgu omanikku.
Ei mina karda seal midagi, plaan lihtsalt see enda boksiosa ära renoveerida ja siis välja rentida. Hetkel ei saa sealt neurtaalist mingit litakat, lihtsalt ei tea mis eespool boksides toimub selle kaabliga. Sealt tulenevalt siis mõte, et kuidas see maanduse osa hetkel lahendada. Variant oleks ka niisama kõik kollarohelise otsad lihtsalt kilpi lahtiselt tilpema jätta ja jätta see maanduseosa põhimõtteliselt samamoodi nagu hetkel on, et ei olegi maandust. Ise aga leian, et kui rikkevool vahel, siis oleks eraldi mingisugunegi maandus igaljuhul parem sinna ühendada, kuna sel juhul kui mingisugune leke seadme korpusesse tuleb, siis selle 30mA lekkevoolu suudab pea iga suvaline maha visatud traadijupp ka tekitada, mis siis rikeka välja lööks, mitte ei jääks korpus pingestatuna mõnd inimese kätt ootama, läbi mille alles siis saaks vajaliku rakendusvoolu rikkevoolukaitse. Ja kunn kui sul midagi tarka peale paukuva möla pole lisada, siis võid lihtsalt vait ka olla. Olukord on kirjeldatud milline see seis seal praegu on ja missugused võimalused selle toitekaabli vahetuse osas(ehk siis mida ei ole). Oma targad soovitused et vea jaotuskilbist nõuetelevastav kaabel blabla võid omale sinnasamusesse toppida, teame ise ka siin kõik niigi, et selline lahendus oleks kõige parem, ent reaalne elu on selline, et tihtipeale ei kannata ühisomandis alati teha kõike kohe nii nagu nõuete järgi peaks, vaid tuleb teha niipalju kui võimalik, et antud olukorras parim lahendus saada. Kui sa ei suuda selliseid olukordi vastu võtta, siis ole vait ja hoia eemale.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2166
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Garaaži maandamine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui selline olukord, kaalu TT juhistiku rajamist- siis on lokaalne maandus vajalik ja toimib enam- vähem nii, nagu eeldad. Kui sellest aru ei saa, siis jälle jutt, et võta inseneriga ühendust.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Garaaži maandamine

Lugemata postitus Postitas new1 »

Täpselt sama asi ju, mida pikalt siin kirjeldanud olen ja plaanin seal teha https://et.wikipedia.org/wiki/TT-s%C3%BCsteem
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2166
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Garaaži maandamine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kuid selle puhul maandustakistus peab olema mõõdetud ja kõigis ahelates tuleb kasutada RVK-sid nii, et RVK rakendusvoolul puutepinge jääks alla 50 V.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Garaaži maandamine

Lugemata postitus Postitas new1 »

Seda kõike kannataks teha ka mul seal, kuigi kui kasvõi ühe varda maasse saan, siis väga suure tõenäosusega on see piisav, et seda 30mA rakendusvoolu saavutaks. Võin ka 6 kiloomise takistiga proovida faasi ja maanduse vahel, sellise väärtusega taki korral rakendub, siis peaks olema ka juriidiliselt need nõuded justkui täidetud. Keegi mingit teist varianti välja ei paku, siis ilmselt selline lahendus nagu plaani võtsin ongi mul sealses olukorras parim viis kuidas asi hetkel ära lahendada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10715
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Garaaži maandamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Küülaline kirjutas: 16 Juun 2023, 13:56
Kalvis kirjutas: 16 Juun 2023, 06:21kui saad piisavalt pika varda lüüa siis see on piisav ja tagab kaitse
Piisavalt pikk tagab piisava kaitse? Mis mõõtühik see PIISAV on?
Sõltub pinnasest. Aga sul on võimalus kohale kutsuda maandustakistuse mõõtja. Tema ütleb kas on piisav. (vastus juba oli - selleks mõõdetakse puutepinget ca 50 V)
Vasta