Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

vtl kirjutas: 27 Dets 2022, 14:47
xxx111 kirjutas: 27 Dets 2022, 14:38 Pole üldse vastane
Ja panen kohe kui minu arvutus näitab, et tasub panna (muidugi arvestan visuaali)
Ma olen sellest juba kirjutanud, aga olgu siis uuesti. Kui ma paneelid 2020 aastal paigaldasin, siis arvestasin, et koos 5.37s/kWh taastuvenergia toetusega on tasuvusaeg ca 7 aastat. Ilma toetuseta oleks olnud 9-10 aastat. Elektri börsihind oli toona 2.5 s/kWh öösel ja 5 s/kWh päeval.
Praeguseks on 2.5 aastat möödas ja üle poole PV jaama ehituskulust on tagasi saadud. Ehk kui elektrihind samasse suurusjärku jääb, siis tuleb tasuvusaeg ~4 aastat.
Isegi kui mul ei oleks võimalik enam võrku müüa, oleks ikkagi mõtet omatarvet vähendada.
Olen ka seda maininud, et ilmselt on "tasuvuse arvutamise" metoodikad / kriteeriumid erinevad
Minu arvutus näitab täna, et MINUL ei ole asjal mõtet
Mis ei tähenda seda, et SINUL poleks asjal mõtet
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 27 Dets 2022, 14:55Olen ka seda maininud, et ilmselt on "tasuvuse arvutamise" metoodikad / kriteeriumid erinevad
Minu arvutus näitab täna, et MINUL ei ole asjal mõtet
Mis ei tähenda seda, et SINUL poleks asjal mõtet
Noh, minul on lihtne maamehe arvutus - paneelide, inverteri, paigalduse ja liitumise peale läks X tuhat eurot.
Asi on ennast "ära tasunud" siis, kui ma olen müüdud elektri, toetuse ja omatarbe jaoks sisse ostmata jäänud elektri arvelt see jaama ehitusse pandud X tuhat eurot tagasi saanud. Sellest punktist edasi toodab jaam mulle järgneva prognoositud paari-kolmekümne aasta jooksul kasumit.

Intressiarvutusi, inflatsiooni jms. ma ei hakka siia sisse tooma.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@vtl

Mul on ainult hea meel, et sulle kõik sobib ja oled rahul...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kalvis:
Diiselgeneraator alates 120 € MWh
Kas see on geneka poolt toodetava elektri hind või ka jääksoojusega koos? Asi selles, et talvel võib kodus teha koostootmisjaama eeldusel, et liigne lärm ja kütuselõhn toas ei häiri. Geneka heitgaasi on kulibinid juhtinud läbi radika patareide ja sealt õue.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Puhas elektri hind. Kes jääksoojuse suudavad ära kasutada on või sees.
Sama lugu nende koostootmisjaamadega. (Tallinna küte jne.)
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 16:17 Kas see on geneka poolt toodetava elektri hind või ka jääksoojusega koos? Asi selles, et talvel võib kodus teha koostootmisjaama eeldusel, et liigne lärm ja kütuselõhn toas ei häiri. Geneka heitgaasi on kulibinid juhtinud läbi radika patareide ja sealt õue.
Kas vesijahutusega generaatorist ei saaks rohkem sooja kätte kui heitgaasist?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seda on uuritud - pool sooja on umbes veesärgis, pool suitsugaasides. Veesärgist saab lihtsalt kätte. Sumpsiga on vaja soojusvahetit aga seal on oht suitsugaaside kondenseerumine.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Jutt oli geneka töötamisest kütmist vajavas ruumis, st õhkjahutuse soojus jääb nii kui nii sinna.
Heitgaasist soojuse võtmine on juba lisaboonus.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 18:04 Jutt oli geneka töötamisest kütmist vajavas ruumis, st õhkjahutuse soojus jääb nii kui nii sinna.
Heitgaasist soojuse võtmine on juba lisaboonus.
"Jutt oli genekast kütmist vajavas ruumis..." - Kalvise algses postist ei leidnud sõnagi sellest, et peaks hüdroturbiinid, päikesepaneelid, tuulikud, söe- või tuumaaamad või diiselgeneraatorid tuppa tooma.

Selle mõttekillu "kui lärm ja kütuselõhn toas ei häiri" tõid Sina sisse, aga kui tegu pole garaazi või töökojaga, siis ei ole see tõsiseltvõetav ettepanek. Võib-olla Ukraina sõjas kannatada saanud ja segipommitatud majas ehk.

Üldiselt normaalne inimene diiselgeneraatoriga samas toas elada ei taha.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Üldiselt, üldiselt, üldiselt.
Käisin välja mõtte, mida SINA ei pea realiseerima. Nii lihtne see ongi. Ja palun ära tekita järejekordset inisevat diskussiooni. Võta lihtsalt teine koht, kus jahuda. Ma ei viitsinud antud hetkel hakata ise arvutama geneka energiaväljastuse maksumust, kui Kalvisel oli info juba ette anda.
Ja kui tahad olla veidi normaalsem ja mind pärast 7-s surmapatus mitte süüdistada, siis on olemas genekad spetsiaalses mürasumutavas kastis, mis on ette nähtud paigutamiseks statsionaarselt koos ATS-iga. Kas ruumi või mitte, see on lahtine. Mina käisin välja mõtte, et need toodavad lisaks elektrile sooja 2-l viisil. Millist heitsoojust ära kasutada, millist mitte ja kuidas- on juba valikute küsimus. Bensugeneka elektriväljastuse kasutegur on ca 20 ja diisli 30 %.
Edasi heitgaasi ja õhuvõtu teema on juba "delo tehniki". Kui juhid heitgaasi (näiteks roostevaba voolikuga) välja, siis selle müra läheb ka välja. Kui pistad sinna ahelasse näiteks 20 Al-radika ribi, saad juba "tasuta" soojuse. Kui see genekas on vaid avariitoiteks, pole teema (väga) aktuaalne, aga kui kuskil metsas off-gridi lahenduses, siis juba väga aktuaalne, sest milleks lasta energiat tuulde ainult selle tõttu, et "normaalne inimene" nii ei tee.

Muideks, diiselkütuse kütteväärtus on 11,8 kWh/kg, tihedus ca 0,82 kg/l
Saame, et 1 l kütteväärtus on 9,7 kWh/l
Kui osta teda hetke hinnaga 1,6 € /l (saab sellise hinnaga), siis kWh hind tuleb 0,165 €.
Kui diiselgeneka kasutegur on eelmainitud 30 %, siis elektrihind diiselgenekaga tuleb 0,55 € /kWh= 550 €/MWh.

Kalvis, kus on kala? Iseenesest su väide "Diiselgeneraator alates 120 € MWh" on muidugi diplomaatline, aga siiski?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Kunn, vali sõnu oma iniseva diskussiooni kohta! Sul on jälle kõik segi, nagu pudru ja kapsad ehk kui positsioon vaidluses hakkab jälle lahjaks jääma, siis hakkad rapsima ja läbisegi kõikvõimalikke ja vastuolulisi "argumente" loopima, mis üksteisega ühte lausesse ei sobi. Mida sa nüüd õieti tõestada tahad?

* Üks asi on ajutine, ilma korpuse või isolatsioonita generaator, teine asi (pool)statsionaarne, mürasummutavasse kasti pakitud generaator. Kuidas soojus mürasummutusest välja pääseb ja kuhu see juhitakse?
* Üks asi on õhkjahutusega generaator, teine asi vesijahutusega.
* Üks asi on avariitoide, teine asi on offgrid, kolmas asi hädaolukord "metsas".

Igaks olukorraks on oma sobivad lahendused ja see, mis on rahuajal elutuppa sobimatu, on sõjaajal punkris OK.
kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 18:18Kui diiselgeneka kasutegur on eelmainitud 30 %, siis elektrihind diiselgenekaga tuleb
Asjast ka. Diiselgeneraatori kasutegur peaks pigem seal 40% kandis olema.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Diiselmootori kasutegur on 40 % kandis (tegelikult veidi vähem), selle otsas oleva geneka oma 70 % kandis, selle korrutis tuleb koguni 28 %. Võin ka sellega arvestada. Siis läheb Kalvise pakutud MWh hind veel üles, teen paranduse: 0,59 € /kWh. Miks sa geneka enda kasuteguri välja tahad jätta, on mulle müstika. Tegeliku agregaadi kasuteguri saab kiirelt määrata, erinevatel rezhiimidel on see kindlasti veidi erinev, kuid see suurt ei muuda seda teoreetilist arutelu.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 20:25 Diiselmootori kasutegur on 40 % kandis (tegelikult veidi vähem), selle otsas oleva geneka oma 70 % kandis, selle korrutis tuleb koguni 28 %
Diiselmootori kasutegur võib kirjanduse andmetel ulatuda 55%-ni.
45% kasutegur ei ole tänapäeval mingi ime vaid täiesti reaalne number.
Väikese, mõne((teist)kümne)kilovatise generaatori kasutegur jääb konstruktsioonilt sõltuvalt 80...90% vahele.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4562
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 226 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

vtl kirjutas: 27 Dets 2022, 22:21
kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 20:25 Diiselmootori kasutegur on 40 % kandis (tegelikult veidi vähem), selle otsas oleva geneka oma 70 % kandis, selle korrutis tuleb koguni 28 %
Diiselmootori kasutegur võib kirjanduse andmetel ulatuda 55%-ni.
45% kasutegur ei ole tänapäeval mingi ime vaid täiesti reaalne number.
Väikese, mõne((teist)kümne)kilovatise generaatori kasutegur jääb konstruktsioonilt sõltuvalt 80...90% vahele.
Sisepõlemismootoriga generaator on ökonoomne ainult optimaalses režiimis ja elektritootmise kasutegur läheneb nullile min. koormusel.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ping:
Sisepõlemismootoriga generaator on ökonoomne ainult optimaalses režiimis ja elektritootmise kasutegur läheneb nullile min. koormusel.
Täpselt nii. Nii, et kui me võtame, et ta töötab osakoormusel, siis peame hakkama maha arvestama püsikadusid. Võime kupatuse kasuteguriks saada ka 0-st veidi erineva, näiteks 5 %.

Kõrgtehnolooglistel diislitel optimaalsel koormusel võib kasutegur küündida 45 kanti ja mõnel haruldasel eksemplaril on murtud 50 % piir, kuid nende kodugenede diislid pole kindlasti need, sest nende väljatöötamisdaatum võib jääda eelmisesse sajandisse.
Näiteks https://tekdeeps.com/their-diesel-engin ... 0-percent/
Sealt tsitaat:Today’s most efficient truck engines have an efficiency of about 46 percent

Geneka enda kasutegurit mähiste pingelangu meetodil ma 2 kW Hiina imel määrasin, sain 65% kanti. Sealt jäi veel arvestamata ergutusvõimsuse kadu. Nii, et ma ei arva, et ma tegin suurt kellelegi liiga pakkudes 70 %.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

kasuteguri mõiste on paljudel erinev, osad mõtlevad mootori mehaanilise energia oma, teised kogu kütuseenergia kasulikku ära kasutamist.
Mehhaanilise energia kasutegurit on suudetud kaasaegsetes jaamades saada üle 40% - 3 astmelise turbiinidega ja järelkuumutitega pole see enam probleem. Diiselmootorites turbo, täppispõlemine - ka 40% suurem võimalik.
Koos soojusega on kasutegur 80% täitsa tavaline isegi 90% natuke suurem on täiesti reaalne ja saadud mitmel pool.
Sumpsile veesärgi lisamisega pole probleem pea 80% soojusliku kasuteguri saavutamine (35-40 on puhas mehaaniline).
Kaasaegsed dislad on nii väikse müraga - pea 5 m kaugusel võib peaaegu vaikuseks lugeda. Väljas mõtlen. Vaid papp peab olema. Teine disla pluss on isegi tühikäigu lähedal hea kasutegur (bensukal ei ole).
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas vastad sellele ka ära, kust sa nii optimistlku hinna diiselgeneka elektrile tõmbasid või kanname rubriiki: Ainult neil, kes vaid lõugu laiutavad, midagi ei juhtu, :)?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

No lõpetage ära,! Mida te topite seda diiselmootori teoreetilist kasutegurit siia päikesepaneelide teemasse. .
See sahmimine sai alguse sellest, et ma vihjasin, et tegeletakse (tasuta) päikesekiirguse energia otse elektriks muundamise kasuteguri tõstmisega 20 % pealt 30 % peale. Selle elektri ote ärakasutamise ülejääki on võimalik peale vajaliku osa ära kasutamist otse võrku suunata.
Igasuguse varugeneraatori puhul tuleb arvestada lisaks kasutegurile ka kasutustegurit. Igasugused teoreetilised maksimumid tasub sel juhul ära unustada. Minuarust on isand ping ise kuskil eelpool kirjeldanud elektriühenduseta metsatalu generaatorielektri omahinda u. 1 €/ kWh....? Või oli see rohkemgi..?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 22:56...Geneka enda kasutegurit mähiste pingelangu meetodil ma 2 kW Hiina imel määrasin, sain 65% kanti. Sealt jäi veel arvestamata ergutusvõimsuse kadu. Nii, et ma ei arva, et ma tegin suurt kellelegi liiga pakkudes 70 %.
Ühe põlveotsas taastatud hiina piraatgeneraatori kasutegurit kaudsel viisil määrates on muidugi väga täpne meetod üldistamaks, aga... mis oleks kui mõõdaks seda kasutegurit tõelisel maamehe meetodil:

* Võtaks mõne kvaliteetgeneka, mille tootja on andnud kütusekulu kindlal võimsusel. Näiteks 50%;
* Ühendaks sinna taha aktiivkoormuse ja voolumõõtja;
* Valaks paaki väljamõõdetud koguse kütust;
* Mõõdaks ära, kui kaua selle kütusega genekat jooksutada saab.

Pakun, et see on tegelikult ainus kasuteguri-number, mis meid huvitada võiks.

Muidugi osad tootjad varustavad oma andmelehed sellise joonealuse märkusega: "***Kütusekulu sõltub paljudest teguritest nagu koormus, kütuse kvaliteet, aastaaeg, kõrgus merepinnast, generaatori tehniline seisukord"
Aga siis võib ju esindusest küsida, millisel aastaajal ja kõrgusel (õhurõhk?) saab parimaid tulemusi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Niipalju vastan - osalt paar threadi tagasi oli kütusekulu arvutus per MWh. Sealt võtsin. Tööstused võivad kasutada aktsiisivaba kütet kui genekas nagu kord ja kohus maksuametist läbi käinud. Suurematel genekatel on parameetrid paremad ja kütusekulu per kWh paremad.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Pakun, et see on tegelikult ainus kasuteguri-number, mis meid huvitada võiks.
just nimelt.. "...huvitada võiks" aga tegelikult isegi ei oma praktilist tähtsust eraisiku katkendliku elektritarbimise juures. Inimestel on tegelik elektrivajadus niivõrd hüplik, et generaatori kasutustegur saab olema madal, kui just ei kasuta akusid, mis aga lisavad asjale veelgi kõvasti hinda. Asja annaks mõnevõrra parandada Ceauşescu stiilis elektritarbimine - generaator töötab kindlal kellaajal kindla aja ja sellel ajal teed kõik oma elektrit vajavad tööd ära...

Parim lahendus on ka omaenese tootmisseadmega olla ühendatud elektrivõrku, isegi kui sinna antud elektri eest suurt midagi ei makstaks aga kui sealt saaks ikkagi tarbida kasvõi raske raha eest igasugu seadmete käivitusenergia impulsse.

Akude kohta võiks teha omaette teema, siis kui need aktuaalseks muutuvad. Hetkel uusi invertereid valides võiks ehk eelistada juba akuvalmidusega seadmeid, aga kohe tekib üks teema - kui mul on kolmefaasiline inverter ja aku, siis ühes faasis kohvikannu järele lülitades peab inverter tootma sinna vajaliku võimsuse, aga kolmefaasiline sümmeetriline toodab sama võimsuse ka kahte ülejäänud faasi...? Kalli raha eest ostetud akusse salvestatud energiast tuleb 2/3 siis võrku anda või maha lasta/kallata?
Jõuame selleni, et eraisikul on mõistlik tagasi kolida ühefaasilise elektrisüsteemi peale, nagu elektrifitseerimise algusaegadel (mina oma maamaja juba lülitasin kolme faasi pealt kahe peale... seda küll ebaümmeetria tõttu)?

Siinne teema on aga päikesepaneelide hind ja uudiseid on, et tootjad tegelevad selle alandamisega...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Dislagenekatel, eriti suuremavõimsulistel on vaid kuskil esimene 10% olematu kasutegur. Edasi on ikka üsna kasulik.
Bensu ja gaasil jah alla 30% koormuse unusta hea kasutegur ära (pole võimalik silindrisse luua lahjat küttesegu - see ei plahvata enam süüteküünlast).
3 faasiline inverter autonoomses reziimil töötab samamoodi nagu 3 ühefaasilist. Selle sümmeetria pärast muretsema ei pea. Võrguga paraleeltöö korral on nii genekas kui päikesepaneelide inverter jah 3 faasi sümmeetriliselt toodavad. suurtel disladel on ju omatarve 100% geneka peal ja võrgust ei tarbita midagi.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Parim lahendus on ka omaenese tootmisseadmega olla ühendatud elektrivõrku, isegi kui sinna antud elektri eest suurt midagi ei makstaks aga kui sealt saaks ikkagi tarbida kasvõi raske raha eest igasugu seadmete käivitusenergia impulsse.
Selleks, et inverteri projektivigu lahendada ei peaks küll võrku ehitama. Võrguehituse asemel tee hiinlasele nõudeks kui ostad 1000 inverterit, et inverter kannataks 20 min 2x, 0,5 min 4x, 0,1 min 7x ülekoormust ja kogu lugu. Kui probleem on impulsi energivajaduse kompenseerimiseks, siis selleks on aku, kondensaator, hooratas jms.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ameerikamaalt Kaliforniast kirjutatakse :read:
https://pv-magazine-usa.com/2022/12/15/ ... top-solar/
ei saagi enam 30 sendiga elektrit võrku tagasi müüa..
Rahvas kommentaariumis pole rahul..

Napilt üle 6 kWp paigaldis toodab sealkandis 10 000 kWh aastas...
https://www.suntrol-portal.com/en/page/ ... rati/total

Muide...meil Eestis pole netomõõtmist praktiliselt kunagi kasutatud... st, kettaga arvestid kadusid enne kui paneelid ilmusid...
Aga mitmel pool Euroopas on need ikka veel alles...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Head uut päikeseaastat !(kuigi mullust üle lüüa on vast raske..)
Minu mõlemad paigaldised annavad juba pisut voolu - soe sula on lumehanged maha libistanud.. :good:

siit artiklist :
https://www.pv-magazine.com/2022/12/29/ ... tions-now/
võib järeldada, et kuskil toodetakse paneele ka hinnaga 12,7 US senti/Wp....
(artikli autor on Leedu endine energeetikaminister)
Mina ostsin oma viimased paneelid kolm korda kallimalt...

Siin on miski loogikaviga... kardetakse Hiina ja USA paneelitootjatest sõltuvusse sattumist, ehkki paneeli ostad täna ära ja siis on 30 aastat hooleta, energiat sellest paneelist muudkui tuleb, aga nafta ostad täna araablastelt, põletad ära ja homme oled juba ilma energiata... sellest sõltuvusest nagu numbrit eriti tehta...?

30 GWp paneelide tootmisvõimsust aastas on muidugi üksjagu.. vähemalt tänases mastaabis, kus Euroopas olevat pandud mullu püsti 41 GWp...
Samas sisse ostetud olla Euroopasse mullu üle 70 GWp paneele, seega 30 vedeleb veel kuskil ladudes...
Viimati muutis trebla, 01 Jaan 2023, 16:38, muudetud 1 kord kokku.
Vasta