Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...mis pistmist on...
Mitte mingit pistmist peale hinna / kasutusmugavuse jms ...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

See oli Urmas kellel oli äkki vaja PV kasuteguri viite peale EV kasutegurist rääkima hakata.
Õnneks tegi ta selle Maailmapäästmise teema ja paneelidesse mittepuutuv võiks ehk seal koha leida.

Mis aga paneelidesse puutub, siis kunagi rehkendasin, et Eesti IGA-AASTASE elektrivajaduse tootmiseks tuleks teha üks kolmveerand Muhu suurune päikesepark, KOGU energiavajaduse jaoks aga pool Vormsit kah juurde võtta.
Kui nüüd paneelide kasutegur paraneb, siis need pindalad vastavalt vähenevad. 30 % kasuteguriga paneelidega piisaks ehk ainult Muhust?
Samas on viimase 70 aastaga põlevkivibasseini poolt tuksi keeratud suurem territoorium ja rohkem sealt maa seest järgmiste sadade miljonite aastate jooksul samasugust energiat ei saa. Energiatootmise seisukohalt olekski siis mõistlik see niikuinii rikutud kant tasaseks lükata ja paneelide ning tuulikutega katta...

Pluss loomulikult välisühendused.... nii nagu A-klassi majadel on vaja energiabilanss samuti aasta lõikes tasakaalus hoida...?

Ja üldse ei tohi unustada kordamast, et maailmapäästmine sõltub eeskätt siiski nendest 95 % elanikest, kes elavad 50-ndast laiuskraadist ekvaatori pool....
Viimati muutis trebla, 27 Dets 2022, 11:51, muudetud 3 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ trebla

Aga võta ette ja tee see paneelide asi ära...
Mis takistab?
Sul peaks olema ka küllalt "kaasategijaid"
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 27 Dets 2022, 11:21 @ trebla

Aga võta ette ja tee see paneelide asi ära...
Mis takistab?
Sul peaks olema ka küllalt "kaasategijaid"
Miski ei takista..mina teengi pidevalt. Konkreetselt eile panin veel 2,7 kWp paneele juurde. Eks 2023 tuleb MWh või kaks rohkem elektrit teile kulutamiseks....
:good:
Ja autol, millega kaks aastat tagasi eelmise välja vahetasin, puudub istmesoojendus- seega ei kuluta täiendavat fossiili p-aluse soojendamiseks... eile oleks isegi tahtnud sisse lülitada, aga võta näpust.. tuli tiba oodata ja ära kannatada, enne kui jääksoojus salongi kütma hakkas.
Kusjuures - roolisoojendus oleks palju vajalikum asi.. aga see ei olnud selle auto tootmise ajal veel moes...
(see kuulub kah sinna offtopic maailmapäästmise teemasse)
Viimati muutis trebla, 27 Dets 2022, 13:47, muudetud 3 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma mõtlesin ikka seda kogu Eesti asja...
Viimati muutis xxx111, 27 Dets 2022, 11:50, muudetud 1 kord kokku.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 27 Dets 2022, 11:37 Ma mõtlesin ikka seda kogu Eesi asja...
no eeskuju on antud, ega mina üksi kah kõike ei jõua...
Nagunii olen teinud rohkem kui mulle enesele vaja. Kui see minuviidatud Muhu saare pindala 200 km2 kõigi eestimaalaste peale ära jagada, siis teeks see 153 m2 maapinda per kärss ja paneele sellest 1/3 ehk 50 m2 ehk 25 tk....
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 27 Dets 2022, 11:47
xxx111 kirjutas: 27 Dets 2022, 11:37 Ma mõtlesin ikka seda kogu Eesi asja...
no eeskuju on antud, ega mina üksi kah kõike ei jõua...
Nagunii olen teinud rohkem kui mulle enesele vaja. Kui see minuviidatud Muhu saare pindala 200 km2 kõigi eestimaalaste peale ära jagada, siis teeks see 153 m2 maapinda per kärss ja paneele sellest 1/3 ehk 50 m2 ehk 25 tk....
Aga huvitav miks keegi seda ei tee - väidetavalt ju suisa "raha vedeleb maas"...
Äkki on ikka mingi põhjus...
Viimati muutis xxx111, 27 Dets 2022, 11:56, muudetud 1 kord kokku.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Aga huvitav miks keegi seda ei tee - väidetavalt ju suisa "raha vedeleb maas"...
???
imelik küsimus sinu poolt... ka börsil vedelevat sinu sõnul raha lihtsalt maas...
st. kasumlikumalt kui PV .... enamus seal siiski ei toimeta...

huvitav... kumbi on meil rohkem.. kas börsiinvesteerijaid või paneeliomanikke...?
Viimati muutis trebla, 27 Dets 2022, 11:57, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 27 Dets 2022, 11:55
Aga huvitav miks keegi seda ei tee - väidetavalt ju suisa "raha vedeleb maas"...
???
imelik küsimus sinu poolt... ka börsil vedelevat sinu sõnul raha lihtsalt maas...
st. kasumlikumalt kui PV .... enamus seal siiski ei toimeta...
Ma ikka räägin tõsiseltvõetavatest investoritest mitte eraisikutest...
Ehk nad näevad siiski mingit riski...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ehk nad näevad siiski mingit riski...
Miks mitte ka eraisikud.....veel kaks kuud tagasi rääkisin oma naabrimehega, küsisin, et ega temal pole plaani kah paigaldada - ta sügas kukalt ja avaldas kartust, et "..elektrihind võib kukkuda...”

ka aktsiahinnad võivad kukkuda..

Kuid kui elektrihind kukub, siis elekter jääb sulle ikka,
kui aktsiahind kukub, siis ....?
Viimati muutis trebla, 27 Dets 2022, 13:48, muudetud 2 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Sinu ja Sinu naabrimehe ja tema naabrimehe jne PV park on riigi energiavarustuse kontekstis mitte tõsiselt võetav
Seda põhiliselt seepärast, et ei garanteeri igal ajal x kogust
Viimati muutis xxx111, 27 Dets 2022, 12:27, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Trebla, palju sul PRAEGU päikeseelektrit tuleb?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

eile tuli kokku 5 kWh, täna on juba tulnud 5 kWh.....
xxx111 kirjutas: 27 Dets 2022, 12:23 Sinu ja Sinu naabrimehe ja tema naabrimehe jne PV park on riigi energiavarustuse kontekstis mitte tõsiselt võetav
Seda põhiliselt seepärast, et ei garanteeri igal ajal x kogust
Kas sa hakkad jälle rääkima, et igal hetkel peab olema lambist kogu tootmisvõimsus võrku antav...?
Aga siis garanteeri ka tarbijana igal hetkel selle toodetu äratarbimine..! Mitte nii, et hommikul keedan kohvi ja õhtul äkki teen sauna... aga äkki ei tee kah..... ? ja Narva jaamas aga olgu aur üleval kogu aeg ja kui sa sauna ei tee, siis lasku see merre...?
Ei ole tarvis teha miskit Kapa -Kohila või kasvõi üleeestilist pisikest elektrivõrku. Mida suurem võrk, seda vähem raiskamist ja stabiilsem.
Vene võrk oli väga hea, kui seal saadi 80-ndate tootmisvõimsuste defitsiidist üle, aga viimasel ajal on hakatud sealt neile, kes piisavalt puhast vene keelt ei räägi, selle eest rakette kaela saatma. Sestap on meil vaja samapalju võimsaid ühendusi teise võrku. Hetkel paistab küll seal olema kah tootmisega probleeme , aga iga probleem on teatavasti kasutamata võimalus...seda enam annab sinna müüa...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4562
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 226 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 00:53
ping kirjutas: 26 Dets 2022, 17:35 Lugedes näiteks Rootsi soojuspumpade foorumite 17 aasta taguseid postitusi, kus 110m2 eramu ööpäeva elektrikulu oli 160-180kWh, siis on energiasäästuteema areng olnud arvestatav.
https://www.varmepumpsforum.com/vpforum ... oard=132.0
Kas sa korrekstelt konkreetsetele lugudele ei saaks viidata? Minule tuleb pealeht ette.
Üks näide: https://www.varmepumpsforum.com/vpforum ... ic=18304.0

Vanu asju hakkasin meenutama tänu eilsele vestlusele ühe majaomanikuga, kes küsis, et "Kas tema 95 aastal ehitatud 140m2 pinnaga elamu, ööpäevane Õ/V soojapumba energiakulu 60kWh on hea?"
Et tema Õ/V pump teeb (ilma elektriküttekehadeta) nii kuuma vett, et isegi alupex toru ühendus olevat ükskord lahti sulanud?
Eile oli välistemp -8C ja termomeetritel nägingi seadmest väljuva vee temperatuuriks ca +60C.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Miks nad sellises olukorras seadmest välja +60 C vajavad?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ju ta ei viitsinud soojustada ja samas ei raatsinud ka radikaid suuremate vastu vahetada....



Kunagi 90-ndatel räägiti mulle valgustusega seoses, et omal ajal, kui tuumaelekter veel odav oli, siis aeti Rootsis kontorites taga tööpinna valgustatust 2000 lx. Ja toonaste luminofoorlampidega tulnud siis valgustitele ette näha täiendavad jahutusmeetmed....
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga siis garanteeri ka tarbijana...
Kas nt teksapükste tootja nõuab garantiid, et kõik tarbijad peavad ostma või kui palju...

Kui räägid mittejuhitavast võimsusest siis selle hinnakomponent ja ka saastekomponent on lisaks ka juhitava võimsuse osa milleta juhitamatut olla ei saa
Samuti kõik võrguteenused mis on vajalikud vaid mittejuhitavale võimsusele

Mis kasu on PV energiast mis katab kogu aasta jooksul kogu tarbimise kuid erinevate aastasiseste ajavahemike puhul osaliselt ei kata ja osaliselt toodab "tühja" (kellelgi pole sellega midagi peale hakata)
Kui viitad nüüd sellele, et sel ajal ekspordime / impordime siis OK - kui need "kanalid" ise oma raha eest välja ehitad

Nüüd siis jääb üle veel kõik komponendid "kokku liita" ja vaadata mis see hind ja saaste ikkagi tuleb...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

kui seda pole vaja, siis kukub turuhind nulli.. ja kui see tekitab probleeme, siis kukub juba alla nulli.
Ehk siis saab selle välja lülitada.. või hakata kohapeal midagi muud sellega tegema, kasvõi talveks pelleteid pressima, kuni igamehe elektrolüüserid veel kallivõitu.

Eksportida-importida on tarvis ka suurtootjatel - esimese Estlingi ehitamise eeltingimus oli, et elektritug avataks.
Võrguteenused katab tarbija võrgutasust...seda ka suurtootjate puhul, ja see, et elektritootmise struktuur muutub, on niikuinii paratamatus.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4562
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 226 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 13:24 Miks nad sellises olukorras seadmest välja +60 C vajavad?
Arvatavasti ei vajagi aga selle 2008a. toodetud seadme paigaldaja ei oska/taha/viitsi seda väiksemaks reguleerida ja ka minul puudus motivatsioon sügavamaks uurimiseks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 27 Dets 2022, 13:38Mis kasu on PV energiast mis katab kogu aasta jooksul kogu tarbimise kuid erinevate aastasiseste ajavahemike puhul osaliselt ei kata ja osaliselt toodab "tühja" (kellelgi pole sellega midagi peale hakata)
Kui viitad nüüd sellele, et sel ajal ekspordime / impordime siis OK - kui need "kanalid" ise oma raha eest välja ehitad
Nüüd siis jääb üle veel kõik komponendid "kokku liita" ja vaadata mis see hind ja saaste ikkagi tuleb...
Ma ei saa jätkuvalt aru PV-energia "vastaste" argumentatsioonist stiilis "kuna paneelid 24/7 ei tooda, siis ei ole üldse mõtet seda energiat üles korjata". See on sama, nagu praalida, et ah, ma ei hakka seda üksikut hooajatööd ette võtma, kuna aastaringi see mulle niikuinii kindlat palka sisse ei too?

Keegi tarbib selle energia ikka ära, ka suvel ja keskpäeval. Kasvõi veeboileri soojendamiseks. Noh ja kui ei tarbi, mis siis juhtub? Tühjatootmine juhet ega paneeli ei kuluta ju.

Ah, ma ei viitsi jälle uuele samasugusele vaidlusringile minna. Ela ise ja lase teistel elada. Mina saan oma paneelide pealt 7 kuul aastas omatarbe kaetud ja ülejäägi võrku müüdud, millest naabrid osa saavad. Tehke järgi või makske kinni. Ahjaa, te juba teetegi seda viimast...

2022_toodang.png
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4562
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 226 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 27 Dets 2022, 13:32 Ju ta ei viitsinud soojustada ja samas ei raatsinud ka radikaid suuremate vastu vahetada....
Majas on põrandaküte aga seinad on laotud pae- ja maakividest, ajaloolises (üle küla) stiilis.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 27 Dets 2022, 12:25 Trebla, palju sul PRAEGU päikeseelektrit tuleb?
Ma pole küll Trebla, aga PRAEGU (27. dets. kell 14:16, ilm on pilves) tuleb paneelidest 439W, maja tarve on hetkel 1.35kW ja võrgust võetakse lisaks 910W. Jah, seda pole palju, aga parem kui mitte midagi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5492
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@vtl
Ma ei saa jätkuvalt aru PV-energia "vastaste" argumentatsioonist stiilis "kuna paneelid 24/7 ei tooda...
Pole üldse vastane
Ja panen kohe kui minu arvutus näitab, et tasub panna (muidugi arvestan visuaali)

Sinu tegemised on Sinu asi - aga riigi kontekst on midagi muud
So PV energia hind tuleneb mitmetest komponentidest
Ja kui need liita ja see on ikka kõige odavam siis milles küsimus...
Olen kogu aeg lisanud, et võtaks kõige odavama - ükskõik mis see ka ei oleks

Antud juhul häirivad mind teatud rida arvel ning ebaadekvaatne hinnastamine
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 27 Dets 2022, 14:38 Pole üldse vastane
Ja panen kohe kui minu arvutus näitab, et tasub panna (muidugi arvestan visuaali)
Ma olen sellest juba kirjutanud, aga olgu siis uuesti. Kui ma paneelid 2020 aastal paigaldasin, siis arvestasin, et koos 5.37s/kWh taastuvenergia toetusega on tasuvusaeg ca 7 aastat. Ilma toetuseta oleks olnud 9-10 aastat. Elektri börsihind oli toona 2.5 s/kWh öösel ja 5 s/kWh päeval.
Praeguseks on 2.5 aastat möödas ja üle poole PV jaama ehituskulust on tagasi saadud. Ehk kui elektrihind samasse suurusjärku jääb, siis tuleb tasuvusaeg ~4 aastat.
Isegi kui mul ei oleks võimalik enam võrku müüa, oleks ikkagi mõtet omatarvet vähendada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Hüdroenergia 10-20 € MWh
tuulik tuule olemasolul 30-50 € MWh
Narva jaamad (või söega) - 30-50 € MWh
Tuumajaam 50 € MWh (Soome olkiluoto, varasemad on 40 € MWh)
Päikesejaam (minu arvutuste kohaselt) 50-80 € MWh
Diiselgeneraator alates 120 € MWh
Gaas - 200 € MWh (sõltub gaasi hinnast, varasemad olid ca 100 € MWh)
Viimati muutis Kalvis, 27 Dets 2022, 14:55, muudetud 1 kord kokku.
Vasta