Vahendajad

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
koppees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 03 Mär 2007, 12:03

Vahendajad

Lugemata postitus Postitas koppees »

Vahendajaid on ehitusturule kuidagi väga palju tekkinud.
Puugid.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mina jällegi vaatan,et neid "puuke" jääb õnneks järjest vähemaks. Eks inimene ka juba vaatab,kust-mida tellib!
Kasutaja avatar
reggie
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 254
Liitunud: 24 Jaan 2006, 13:04
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas reggie »

Eestikinnisvara kirjutas:Mina jällegi vaatan,et neid "puuke" jääb õnneks järjest vähemaks. Eks inimene ka juba vaatab,kust-mida tellib!
Ise olen sama märganud, kui Merkod ja muud "ehitusfirmad" välja jätta. Või on sulid kavalamaks muutund. Varem oli ikka nii, et ehitus24 ilmus kuulutus a la soovin katust 231,3 ruutu 52345678 rein ja siis kaks päeva hiljem siin samas sama jutt ainult et pakkuja oli vasja. Mäletan paari konkreetset juhtumit kus helistades ei teatud objekti asukohta.
koppees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 03 Mär 2007, 12:03

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas koppees »

:lol: Tuleb tuttav ette.

Kord pakkus üks taoline "puuk" tööks katuslae kipsipaigaldust, teiste meeste pooleli olevat tööjärge. Mehed olevat ära kadunud.
Jagas siis juhiseid. Aurutõkkepaber pandavat kilepool väljapoole - põhjendusel, et niiskus väljapoolt ruumi sisse ei tungiks. Kuna mina tean ikka seda teooriat teistpidi, siis kaubale muidugi ei saanudki. Aga oii teine naa hää jutumees, et peremees pidas tõsimeeli teda eriliseks suureks spetsialistiks ja asjatundjaks.

Olengi viimasel ajal hakanud uskuma, et tugeva konkurentsieelise annab just nimelt jutuosavus, tutvus, näitlemis- manipulatsioonivõime, mitte niivõrd aga erialased oskused ja teadmised. Ja need vennad oskavad selle rasvase koorekihi sealt vahelt riisuda ehhki ehitajad küsivat "kirvehinda"
ENTU
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas ENTU »

Ideaalis peakski suhtlusoskus ja eriala tundmine olema tasakaalus.Sa võid ju kuldsete kätega olla aga kui sa end väljendada ei oska nö.oled kidakeelne ,siis sa ei suuda end müüa.Vaadake skulptor Tauno Kangrot,hea müügimees,kõik ostavad tema taieseid ja on õnnelikud ,et üldse said kätte.Me elame kapit.ühiskonnas ja see aeg kus õige töömees haises "sita ,higi ja õlle" järgi on möödas.
Enn
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas Enn »

Tean ise paari sellist puuki.Käekiri on u.selline.Tellija maksab töömehe pealt 130-150 tunnis.Töömees saab sellest miskid 80-90.Loomulikult käib asi mustalt.Tööriistad on ka puugi poolt aga need on enamuses sellised skili tasemel,et kui mees tahab viisakat tööd teha,siis peab ta ikkagi oma riistad välja otsima.Kui see ei ole inimeste röövimine,siis mis asi see veel on?Kokkuvõttes röövitakse nii tellijat kui ka töömeest.Ja kui satub jobu mees ja mingi sita kokku keerab,siis puuk vabandabki sellega,et sitt mees oli ja pakib oma kola kokku ja põgeneb objektilt.
koppees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 03 Mär 2007, 12:03

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas koppees »

Tere!
Tõepoolest, kapitalism.
Ja on kena, et meil leidub inimesi (tellijaid) kes on meeleldi nõus kinni maksma peale töö veel ka töökultuuri.
Ehk näene veel kord sedagi aega, kus ollakse nõus kinni maksma tööinimeste sotsiaalsed garantiid, tööohutuse, riigimaksud.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas numan »

Ommik
Mina siis olen puuk :hello: nimelt kui on võimalust kellegile oma nö üleliigset tööd anda siis seda ka teen hea meelega. Nagu üleval mainiti võtan
130-150 tunnis.Töömees saab sellest miskid 80-90
see muidugi juhul kui tööd tehakse minu tööriistadega. Reeglina aga asi käib tükkitööna ja tööline saab oma brutto kätte ja minu asi on materjal kohale toimetada pluss kvaliteedikontroll teostada. Muidugi tellija suhtleb ka minuga (õigemini minu paarimehega) ja garantii ka meie firma poolt.
Nüüd siis selline dilemma; mina maksan riigile töömehe eest sots,tulu,pensionimaksud ja toimetan oma vahenditega materjali ja vahest ka töölisi objektile, kas ma pean siis kogu summa töölisele kätte andma sest ta on nii hea? :)
On vahendajad ja on vahendajad härrased, nii et ärge tembeldage. Uurige lihtsalt kellega tegemist on enne alustamist.
Edu!
Alati on alternatiivlahendus!
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Niman,see jutt ei käi kindlasti sinu kohta! ;)
Pigem mõeldi neid "teisi" inimesi. Reeglina teostatakse kõik mutalt ja ilma garantiita. On olemas sellised inimesed,kes ainult otsivadki "musta" tööd ja siis "sebivad" kuulutuste kaudu töömehi,kes selle töö ära teeks!


Mina kasutan samuti alltöövõttu,aga seda ei saa kindlasti liigitada "puuk" alagruppi :)
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas numan »

Eestikinnisvara kirjutas:On olemas sellised inimesed,kes ainult otsivadki "musta" tööd ja siis "sebivad" kuulutuste kaudu töömehi
Lihtsalt on millegipärast levinud arusaamine et igasugune vahendaja ja vahest ka tööandja on vaesekeste tööliste arvelt elav rasvunud muidusööja. :banghead: Meil on kaks suht osavat meest omal ajal minema jalutanud sest me saime tellija käest rohkem raha kui nendele maksime ja mõlemad siis alustasid samal alal solo... üks sipleb juba aasta nii et kaks kuud tööd kuu aega tööta aga teine juba kahe kuu pärast sai aru et tööandja elu pole meelakkumine- tahab tagasi :P
Alati on alternatiivlahendus!
koppees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 03 Mär 2007, 12:03

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas koppees »

Hommik!

Numan, vabandust ku Sinu unerahu rikkusime. Tunnen, et tahtmatult olen mina selles osaline.
Eks vahendajat vähemal või suuremal määral - kui asjale Sinu moodi läheneda - on igas inimeses.
Aga mina, nagu ka Eestikinnisvara, ei liigitaks Sind kui juhti, tööandjat, puukide kilda.
Tegelikult mulle tundub, et liiga paljud ehitusmehed hakkavad "vabakutselisteks". Samas võib olla üsnagi raske hakkama saada ühteaegu nii sisulise tööga kui ka organiseerimis küljega. Inimene killustab mõtetult oma aja ja lõpptulemus töö mahult on tegelikult kesisem. Ja kõik vaid kartusest või kadedusest, et teine sinu pealt teenib. Tegelikult on ju mõistlik inimestevaheline koostöö, kus valitseb tööjaotus: keegi juhib, organiseerib, kontrollib, tegeleb reklaamiküljega, otsib infi, tegeleb paberitööga, transpordib, keegi laob müüri... , keegi kolmas rahastab. Effekt suurem, eriti kui iga mees tegeleb selle alaga, mida on õppinud ja mis talle paremini sobib.

Aga kui näiteks aasta jooksul teist korda satud ühe ja sama tegelase peale, kes kuulutuse vahendusel pakub tööd, aga tegelikult otsib vähempakkumise korras töö teostajat kellele objekti lihtsalt edasi müüa... . Või kui töööjõu defitssiidi ajal pakutakse mehi lihtsalt müügiks - :banghead: orjaturg.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas numan »

Mhm.. mõistan. Meie muidugi müüme objekte mitte nn vähempakkumise teel vaid kontrollitud tegijatele kelle kvaliteedis me oleme kindlad. :)
Puuki olen tegelikult näinud kahh. Kui ma veel noor ja rumal olin, oli üks onu meid müünud eliitmajja maalritööle... pärast pidime ise materjali vedama ja muu selline... selge see et ma hüpasin temast üle ja sõlmisin diili omanikuga/tellijaga otse. Kui organiseerimisvõime puudub siis mingu...
Alati on alternatiivlahendus!
pultsar
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas pultsar »

mul kama.võin ka vahendajale tööd teha kui maksab mulle nii palju kui küsin.soome sattusin ka esimesel korral tööle vahendaja kaudu,oli teine ikka täielik võihk ehituses.viskas projekti minule kätte ,vaata ise kuidas hakkama saad.mul oma riistad,oma transport,ise leidsin üürikorteri ,milleks veel vahendaja? läksin otse telliale tegema. :)
entu
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas entu »

Tule taevas appi,kas te ka adute ,millest te räägite?
pultsar
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas pultsar »

entu kirjutas:Tule taevas appi,kas te ka adute ,millest te räägite?
entu selgita täpsemal mida aduma peaks?
entu
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas entu »

Te räägite vahendamisest,objektide müümisest,st.mingist ebaseaduslikust ja mittetöise tulu saamisest kui millestki täiesti norm tegevusest,mis on täiesti loomulik.Aga see tulu tuleb ju kellegi arvelt.
Külaline
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa entu vist ei adu :D , mida ise räägid, odavalt ostan kallimalt müün ei ole ebaseaduslik. Siinses mõttes võib vahendamist mõista ka kui oskust leida ja organiseerida töö ja materjal ja see siis vaheltkasuga töömehele edasi sokutada. Seda ju peatöövõtu firmad ainult teevadki ja midagi ebaseaduslikku selles pole.
Külaline
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

entu kirjutas:Tule taevas appi,kas te ka adute ,millest te räägite?
....kommarid ahju :doh:
Imelik
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Kui vahendaja oma tegevusega õhutab alltöövõtjaid seaduserikkumisele siis on minu meelest tegemist kaasosalusega ja tuleks selliseid firmasid karistada ning nende tegevus
lõpetada. Paraku on aga juriidiliselt reeglina kõik korras (JOKK) ning sellist tegevust raske
tõestada.
Tooksin paralleeli grimi.maailmast kus palgamõrvar saab karistatud aga peasüü langeb
mõrva tellijale.
Kui vahendaja tahab saada tulu ilma omapoolse panuseta on tegemist lihtsalt puugi ja spekulandiga ning selline peaks pälvima ühiskonna tõsise hukkamõistu. Paraku leidub meil hulgaliselt kahjurõõmsaid pihkunaerjaid kui kannatajaks pole nemad ise.
Üldiselt tundub et ehitusturul on asjad ikka väga käest ära ja segatud on siia kõik, nii tegijad kui vahendajad kui ka kliendid.
Riigivõimul on aga vist ükskõik kuniks teatud koguse makse kätte saab. :(
Külaline
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina kui hea tegija (omas arust :) ) aga nõrk organisaator olen tänulik, et on vahendaja, kes mõõduka (suhteline mõiste) vahendustasu eest mulle regulaarse töö kindlustab.
entu
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas entu »

kas ei ole normaalne ,et sulle kindlustab kindla töö ja kindlad sots. ja muud tagatised reg.firma.Kui firmal ei jätku jõudu ja vahendeid mingile tööle siis ta ei pretendeeri sellele tööle ,pretendeerib see kellel on jõudu töö ära teha.On tõesti ausaid vahendajaid,kuid selline anarhia soodustab kõiksugu petiste sigimisele."Buumi" aegu soikus igasugu objektide "müük",sest tööd jätkus kõigile,nüüd algab jälle müükide müügi müük.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kuule entu. See aeg oli. Umbes 50 aastat prooviti seda asja teha peaaegu selliselt nagu sa soovid. Ehk siis keegi kuskil otsustas, et vot need tohivad ja need ei tohi. Mitte sittagi ei tulnud välja. Sinu puhul on see otustamine mingite müstiliste firmade õlule jäetud. Kui sul on mingi lahenuds kuidas eristada neid firmasid, kellel jätkub jõudu ja neid kelle ei jätku jõudu ? Või usud sa tõsimeeli, et osa firmasid tunnistab, et mina ei saa hakkama, eks ma ootan niikaua kuni tuleb mõni selline objekt, millega ma saan hakkama. Ma võin vabalt oodata, mul tekib elamiseks ja ootamiseks iseenesest kuskilt raha ja need töömehed, kes mul niisama ootavad nemad ei taha ka mitte midagi kogu see aeg mis ma ootan. Või ei saanud ma üleüldse aru mida sa öelda tahtsid ?
entu
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas entu »

ma tahtsin öelda seda,et on selliseid firmasid-vahendajaid kellel pole töölisi,et töö ära teha aga tellijat pettes võtavad ikka objekti teha,lubades maad ja ilmad kokku,siis hakkab meeleheitlik tööliste otsimine või objekti edasi müümine mitmele nn.alltöövõtjale,kui juhtub ,et alltöövõtjal ei jätku ka jõudu seda teha siis müüb ta selle veel korra edasi ja lõpuks ei jää ehitajale kes selle töö reaalselt ära teeb palju midagi .90-ndatel oli seepäris levinud.Nüüd kus objekte on vähe ,kardan ilmuvad jälle sellised petised veepeale,sellega kaasneb tavaliselt ka töölistele palkade mitte maksmine ja ära kadumine.
Kasutaja avatar
reggie
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 254
Liitunud: 24 Jaan 2006, 13:04
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas reggie »

Ma ei saa su probleemist aru. Tahad sa öelda, et kõik su pakkumised lähevad läbi? Tehes suveks plaane, arvestad ju ikka teatava varuga, midagi langeb alati ära. Mõni objekt võib venida nii, et teistele mõeldud aeg kaob jne. Ka firmad on vahendajad, vahendavad töölistele töö, sebivad vajaliku ja võtavad vahelt.
entu
külaline

Re: Vahendajad

Lugemata postitus Postitas entu »

Sa ei saanud tõesti aru.Ma mõtlesin neid ,kelle eesmärk ongi pettusega objekt kätte saada ,kuskilt ehitajad peale meelitada ja siis kui mingid rahad käes ,ära kaduda.Sellised petised on tavaliselt väga veenvad ,super näitlejad.90-ndate keskel liikus neid päris palju.Isegi sattusin ühe sellise orki korra.Käib objektil,kiidab su tööd,võtab telf. nrumbri,lubab maad ja ilmad kokku,kuradi veenvalt.Ilmuvad nad välja ikka rasketel aegadel.Kuid oht on,et ka seni ausad võivad muutuda raskuste all petisteks."Buumi" ajal hoitsid firmad igat spetsialisti nagu kulla tera,nüüd kus ukse taga on järjekord,on suur kiusatus teenida oma kasum tööliste arvelt.
Vasta