Küttesüsteem- pelletiga??

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
pätu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Okt 2007, 18:50

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas pätu »

Põhimõtteliselt need puiduhakke katlad ongi kõikesööjad. Neile võib anda ette nii pelletit, haket, saepuru kui isegi vilja. Kindlasti tuleb tootja/müüja käest küsida üle, millega võib kütta nende katelt.

Puiduhakkekatlaid eramajadele müüakse ka Eestis, kuid nendele ei tehta eriti suurt reklaami kuna nad on võrreldes pelleti kateldega tunduvalt kallimad. Neil on tehnoloogiline lahendus teistsugune. Kui graanulkatel veab graanuli mööda tigu üles ja siis kukub ta põletisse, siis seda tüüpi kateldel on etteanne horisontaalne. http://www.neti.ee/cgi-bin/otsing?query ... el&src=web

Puiduhake näeb välja selline. http://www.woodchips.ie/images/woodchips.jpg Enamus katleldele sobib kuni 5cm pikkusega tükid.

Edit: Link tuli kogemata vigane.
Tänud veebimeister.
Viimati muutis pätu, 18 Jaan 2008, 13:11, muudetud 1 kord kokku.
Pisike
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

paranda siis link ka ära :roll:
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

kes siis neid nn kõikesööjaid eestis müüb kah?
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ma räägin ju et eestis ei myyda normaalseid asju. ma tean itaalia ja austria tootjat 25-200 kw köikesööjatelekateldele
Kalvis
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mõned kasutavad puiduhakke asemel hoopis heina, põhku ja vanapaberit. Purusti peab ka võimekam olema. Tööstuslikult keskkonnakaitsjad praegu ei taha seda lubada, sest need materjalid sisaldavad rohkem kloori. Vahtplastipuru on lausa kuritegu.
pille-tiin
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas pille-tiin »

http://www.palu.ee/steel/?lang=1
Mõtlesime esialgu selle katlavariandi peale, kuid panime siiski ainult pelleteid tarbiva süsteemi.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

tuhnisin vanadest paberitest, mida ehitusmessidelt kokku kunagi krabatud, mayerbaltic OÜ(gaasi 6a) reklaamlehe välja ja seal ilusti Uue põlvkonna põletid :puidukraanul, saepuru, puitbriketti, kaera, viljapuhastusjäätmete jms põletamiseks.
Stokker tüüpi põletid: 40kw ja 120kw, vastavalt 4425-. ja 5900-.

punkrid koos automaatse pealelaadimismehhanismiga: 0,5; 1,0; 2,0m3 maksid vastavalt 39825-.; 46610-. ja 48675-. kõik koos km-ga

kas keegi on nendega tegemist teind? http://www.mayerprojekt.com
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

tiit001 kirjutas:tuhnisin vanadest paberitest, mida ehitusmessidelt kokku kunagi krabatud, mayerbaltic OÜ(gaasi 6a) reklaamlehe välja ja seal ilusti Uue põlvkonna põletid :puidukraanul, saepuru, puitbriketti, kaera, viljapuhastusjäätmete jms põletamiseks.
Stokker tüüpi põletid: 40kw ja 120kw, vastavalt 4425-. ja 5900-.

punkrid koos automaatse pealelaadimismehhanismiga: 0,5; 1,0; 2,0m3 maksid vastavalt 39825-.; 46610-. ja 48675-. kõik koos km-ga

kas keegi on nendega tegemist teind? http://www.mayerprojekt.com
sattusin selle firma tehtud õlikatlamajja... no jooo
naisterahvale oli tehtud pakkumine, see sisaldas Buderus katelt ja muid juppe
kuid paika oli pandud nende omatehtud katel vist, polnud seal küljes ei katla nimesilti(Buderus) ega muid andmeid: võimsus, rõhk .. nagu korralikul katlal kombeks
see katel võimaldas küll ka puudega kütta
katlamajas puudus igasugune kütteautomaatika jne
samuti oli õlipõleti häälestus tehtud perenaise rahakotile väga kurnavaks :scratch:

võibolla sattus vale mees seda tööd tegema, aga kurvaks tegi küll see pilt :beg:

nüüd töötab katel säästlikult ja varsti kamandab sooja seal Ouman EH-203 :yahoo:
Elagu kodumaine energia:):):)
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

pille-tiin kirjutas:http://www.palu.ee/steel/?lang=1
Mõtlesime esialgu selle katlavariandi peale, kuid panime siiski ainult pelleteid tarbiva süsteemi.
õieti tegid, sest eelkirjeldatud variant on toimiv siiski kütjakogemustega järelvaataja puhul ja kusagil maal talumajapidamises, kus igasugust põlevat sodi tekib
Elagu kodumaine energia:):):)
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

ühed kraanulikatla müüjad väidavad, et korstnaks võib kasutada tellislõõri 12x25vist oli, teised jälle, et ei, sest pidi hakkama ajapikku murendama seda kuidagi, kuidas teil? küs sellest, et kolmelõõrine telliskorsten olemas ja hea kui saaks ära kasutada..
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mõlemal on õigus. Vastus sõltub katla kasutegurist ja korstna pikkusest (soojustatusest).
Kui suitsugaas jahtub korstnas alla kondensi siis veeaur kondenseerub korstnas ja see on halb korstnale. Selle vältimiseks kas soojustad korstent (ei aita alati) või paned roostevaba lõõri korstnasse.
tonis74
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tonis74 »

Avalikustage oma 50-70 tuhat maksnud pelletikatlamajade ehitajad. Tahaks ka sellise hinnaga. Võtsin kolm pakkumist, kõik üle 100 tuhande, õigemini 120-130 tuhat. Sellele lisandub korsten. Põranda m2 hinda ei viitsi otsa arvutada, põrand on juba olemas. Maaküte pakkumine oli 150 tuhat...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On täiesti võimalik ehitada 50000 krooni eest. Tellid vähempakkumisega olulised jupid 2-3 müüjalt, kokku paned ise. Kokkupanemisel on kõige raskem töö torude vedamine, kui aga torujüri odavalt saada siis jääbki see töö teiste teha. Katlasüsteemides on täiesti tavaline, et on isegi 1000% juurdehindlus juppidel.
trumm
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas trumm »

mul oli katlamaja pakkumine 70 000. see on siis kogu vajaminev kraam - katel, põleti, boiler, pumbad, automaatika ja muu stuff. nö riistvara.

töö tuleb ikka eraldi tellida. mul oli katlamaja paigaldus/häälestus koos kõigi muude majasiseste torutöödega (veetorude, radikatorude vedamine (koos alupex torude ehk materjaliga) kokku 25 000. selle sees ei olnud elektritöid, sest elektrik on mul eraldi. ja korsten oli ka enne, katlapaigaldajad tegid ca 1,5 m jupi ühenduse (materjal + töö) katlast korstnani (see oli selle 25 000 sees). ja kui tahad kontakte, siis kirjuta oma meiliaadress, ega ma teiste andmeid siia küll kirjutama ei hakka (ka ei tea ma, mis neil praegusel ajal hinnad on, mul tehti aasta tagasi)
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

noh nüüd ju kõik sellised asjad odavamaks lähevadju.. :rotfl:
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Katrin
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Katrin »

Trumm, kirjuta kontaktid, kust võiks pakkumist küsida: katsike7@hotmail.com
Katrin
geena
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas geena »

Postitas tiit001 17 Veeb 2008, 10:27
ühed kraanulikatla müüjad väidavad, et korstnaks võib kasutada tellislõõri 12x25vist oli, teised jälle, et ei, sest pidi hakkama ajapikku murendama seda kuidagi, kuidas teil? küs sellest, et kolmelõõrine telliskorsten olemas ja hea kui saaks ära kasutada..
Mul IWABO Willa pelletipõletiga 20kW malmkatel ja 12x13 cm telliskorsten, pööning on majaharjani soojustatud. Suitsulõõris on ka termomeeter. Suitsu temperatuur on 160...240 oC. Viies talv kütan ja siiani on korsten heas korras, tahma ja nõe kogunemist ei ole. Hooldus on minu jaoks piisavalt väike: korra nädalas võtan tuhka (Tuhkatriinu!) ja lükkan harjaga ribide vahelt ka läbi. Siiani olen oma valikuga väga rahul. Ahjaa: kuu aega olen ka halgudega kütnud, ka siis oli tõmme piisavalt hea.

tiit001: Võimalik, et 12x25 on liiga suur, gaaside liikumikiirus väike ja suits jahtub liiga ära. Kusagil soovitati et ca 1m korstna otsast allpool peaks suitsu temperatuur olema umbes +80oC, siis ei teki kondensatsiooni mis lõhuks korstent.

Tegelikult mina paneksin katla selle korstnaga käima ja vaataksin aasta aega, et mis juhtub. Kui on silmnähtavaid probleeme, siis topin plekkvoodri ülalt sisse. Roostevaba voodrit kasutaksin siis kui vaja gaasi või õliga kütta. Pelleti põletamisel ei teki nii palju hapet, et see plekki sööma hakkaks. Roostevaba on minu meelest liigne luksus. Kolme lõõriga korsten on ju soe ja kondentsi ei teki, et see paha teeks. Eriti hea kui saad keskmise lõõri valida. Ja kui oled osav isetegija siis vajadusel topid ülesse umbes 1m ulatuses toru ja telliste vahele kivivilla lisaks.

Rääkisite hinnast: Kütte hind tõuseb niikuinii. Importkütte hind on tugevasti poliitiline nähtus, pelletite ja halupuude hind mitte nii palju.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

geena kirjutas: Importkütte hind on tugevasti poliitiline nähtus, pelletite ja halupuude hind mitte nii palju.
Ma arvan, et see saab olema alati nii,et kui muu kütte hind tõuseb (gaas, õli, elekter), siis kaasneb ka halupuude hinnatõus (ükskõik mis see ka põhjuseks ei ole). Ei kujuta hästi ette, et mis võib see puuhindadele veel tähendada kui Väo jaam tööle läheb. Paar päeva tagasi oli Postimehes artikkel, et hirmus hulk puitu vaja sinna (räägiti küll kändudest jms, aga ikkagi).
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis sai sellest kõigesööja otsingust? Milline on täna saepuru põletamiseks hea lahendus?
Ostakatel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 31 Juul 2009, 09:44

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Ostakatel »

Külaline kirjutas:Mis sai sellest kõigesööja otsingust? Milline on täna saepuru põletamiseks hea lahendus?
Oleks huvitav teada jah.

www.ostakatel.ee
Vasta