Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 0
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 » 06 Okt 2019, 19:35

Soetasin augustis 2 siseosaga C&H 8,5kw küttevõimsusega pumba. Septembri jooksul tarbis 36€ eest elektrit. Nüüd ilmad vähe jahedamad ja vaatasin täna, et selle nädala jooksul on ~14€ eest tarbinud. Maja elamispinnaga 120m2 kahe korrusega ja kütab korraga mõlemat korrust. Temperatuuri olen hoidnud 24 peal, siis kõik toad soojad. Väga mõnus igatahes ja ahju pole veel vaja kütta olnud. Kuskil ~100€ kuus oleks kahe korruse peale täitsa ok, aga hetkel on küll vähe kulutand.

edvard.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas edvard. » 07 Okt 2019, 20:14

Tere.
Minu elamist kütab Daikin õhksoojuspump , täpset mudelit kirjutada ei saa , sest seadme siseosal ja välisosal puuduvad mudelit tähistavad kirjed / kleepsud , tellisin Daikin Caldo XRH , mis paigaldati , no on praegu vaid paigaldaja teada . 23. septembrist tänaseni on kulutanud 115 kW/h elektrit , temperatuur on seatud +24 kraadi C .
Et seadmed hääletult töötavad on paras umbluu , siseosa ventilaatori tekitatav "puhin" ei sega , segab / häirib siseosa naksumine .
Edvard .

aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas aivar00 » 10 Okt 2019, 22:00

tsiteerin:
Kui kaupmehel on laos ainult ühe siseosaga mudelid siis loomulikult on mõistlikum müüa seda mida on.
Teisalt on multisplit veidi kallim kuna neid toodetakse ja müüakse vähem.

Võimalik ka see variant. Samas pakkumuses olid mõlemad variandid ning hind oli tõesti ühene. Olenemata asjaolust, et soovisin veidi võimsamat välisosa ( standardkomplektist). Paigalduse tähtaeg oli samuti sama.
Seega ei julge selle väite peale, et pakuti müüa seda , mis laos on.
Ise mõtlesin, et võib-olla on põhjus selles, et kui siseosad on reguleeritud erinevale temperatuurile ( üks näiteks + 20 ja teine näiteks +25) , siis välisosa töötab reziimiz justkui mõlemad siseosad peaksid tootma + 25. Kuid väide oli justnimelt et ca 2x15 eurose ehk siis 30 euro asemel kohe arve läks 100 euro peale kui oli 2 siseosaga pump. Ehk siis mitmed kliendid pidid neid kutsuma pumpa kontrollima kuna on ootamatult hakanud tarbima liiga palju energiat.

Coolhouse
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Lugemata postitus Postitas Coolhouse » 11 Okt 2019, 15:32

Osta siis kuskilt mujalt kui keegi nii veidraid pumpasid müüb.
Pigem on asi rumaluses aga mitte soojuspumbas.
Kui kaks siseosa kütab kahte eri tuba siis kulubki energiat palju rohtkem kui ühe siseosaga ühte tuba küttes.
Ka on ilmad erinevad nt kui on tuuline siis kulub soojust rohkem.

Kompressor lööb külmaaine rõhu alla. Edasi läheb kuum gaas siseosa soojusvahetisse (või siseosade soojusvahetitesse). Kui on kuuma gaasi juurde vaja siis kompressor annab juurde .... aga ega kompressor ei tea millisesse soojusvahetisse see gaas läheb. Nii nagu siseosa "nõuab" nii ka läheb.

Mingi asi nõuab ootamatult palju energiat??!! Energia jäävuse seaduse alusel ei saa see energia kuskile kaduda.
Mingi väga teoreetiline võimalus on et see soojuspump on vigase tarkvaraga kuid see oleks pigem müstika.
Pigem otsige kus kohast tuul tuppa puhub või muud sarnast.
Õhk-vesi soojuspumbad,maasoojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee

aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas aivar00 » 17 Okt 2019, 15:24

Selle kõige olen ma nõus. Ma kirjeldasin lihtsalt väidet, mida mulle müügimees rääkis. Minu konkreetsete küsimuste peale sain vastuseks, et pidavat olema tarkvaraline probleem, millest nemad olevat ka tehase esindajatega konsulteerinud ning nii viimased neile olevat seda tarkvara probleemi kinnitanud. Mulle samuti see väide tundus imelik- hooned on ju kõigil erineva soojapidavusega- mida seal võrrelda saab? Igatahes olen otsustanud, et valan ühele välisosale aluse ning sellega kogu moos. Eks talvepeale millaski kui mahti saan lasen ka pumba 2 siseosaga paigaldada.

Ahto p
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas Ahto p » 20 Okt 2019, 20:03

Valin kahe 9Kw õhksoojus pumba vahel.

Hinnad on pakkumistes sisuliselt samad.

Variant 1. Fujitsu Nocriaga x https://www.abckliima.ee/kaubamargid/fu ... -25-c/1526

**tundub kuidagi kvaliteetsem toode!

Variant 2. Panasonic VZ12 https://www.bestair.ee/toode/ohk-ohk-so ... -vz12-ske/

**Kõik tehase numbrid on paremad.

Hetkel on kevadest sügise lõpuni küte umbes 12a vana fujitsu Nocriaga. Hoiab toas 23C, kui õues keskmine +5C või kõrgem. Sooviks lisada teise pumba juurde.
Maja 280 ruutu. Karmi pakasega on 100KW halu katel abiks. Eesmärk oleks kütta maja pumpadega kauem, et vähendada katlaga jändamise perioodi.

edvard.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
On tänanud: 23 korda

Lugemata postitus Postitas edvard. » 22 Okt 2019, 21:58

Tervist .
"Kõik tehase numbrid on paremad" . Millised need paremad numbrid ja kus need numbrid näha on , vaataks ka .ABC kliima esitab seadmete tehnilised näitajad küttevõime , soojusteguri , elektri tarbimisvõimsuse erinevatel välisõhu temperatuuridel - kõik on selge ja arusaadav , samas jälle aastase tarbitava elektrikulu nn. keskmise kliima kohta , meie asume külma kliima vööndis . Bestair ja ka mõni teine ettevõte enda poolt müüdavate ja paigaldatavate seadmete kohta sellist tabelit ei avalda . Daikin i kohta on küll avaldatud küttevõimsus erinevatel välisõhu temperatuuridel , pole aga avaldatud soojustegureid ja tarbimisvõimsusi ( võimalik muidugi , olen kehv otsija )
Edvard.

Ahto p
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas Ahto p » 24 Okt 2019, 10:39

Panasonicu tooteleht https://www.upload.ee/files/10635521/VZ ... t.pdf.html

Peale ligi kahe nädalast lugemist ja uurimist valisin Fujitsu Nocriaga x-i majale. Madalal temperatuuril on kütte võimsus suurem ja tundub, et töökindlus ka parem. Andmeid ei suuda kõrvutada piisavalt, sest vöötmed testides võivad olla tõesti erinevad. Usun, et on piisavalt hea.

Lisaks sai abihoonele tellitud Nordcel NA18-50G10L 9.2kW. Lihtsalt nii hea hind, et ei saanud ostmatta jätta. Kütet oli vaja ja vaatab, mis saab.

võhik
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas võhik » 04 Nov 2019, 13:06

Paneks siia küsimuse, et milline on täna parim õ/õ pump.?

See tähendab milline on töökindlaim ?

Sealjuures võiks olla hea COP , pakasetaluvus ja netist/moblast juhtimise/info saamise võimalus.
Aparaat läheb kütma/soojas hoidma maamaja, kus inimest kohal alati pole...
Hea kui saaks temperatuuri enne kohalesõitmist tõsta...

Aga tähtsaim on töökindlus!!

Mõni aeg tagasi siin üks pumpadega tegeleja lahkas neid ja kas mitte Toshiba polnud tema sõnul parim?
(Daikin, Mitsu, Fujitsu olid vist kah parema otsa omad... ?)

PS
Leidsin üles - see oli siin:
viewtopic.php?f=9&t=57264&p=338954&hili ... ic#p338954

aga see postitus on üle 2 aasta vana... - kas on miskit muutunud ?

Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas Fixed » 06 Nov 2019, 15:14

Ei usu hästi, et üldse mingit kindlat liidrit selles valdkonnas on.
Kui ma ise aasta tagasi endale õhksoojuspumpa valima hakkasin siis olid üsna samad nõudmised.
Tahtsin ikka seda kõige kõige kõvemat ja parimate näitajatega ning hea töökindlusega mudelit saada. Eelarve piirangut ei seadnud endale kuna olin juba arvestanud, et parima puhul tuleb ilmselgelt rohkem raha välja käia.
Kolasin ikka päris pikalt netis ringi kuni lõpuks valisin välja kaks mudelit mille vahel valida. Mitsubishi Electric LN ja Daikin Ururu Sarara.
Daikinil on päris ulmelised näitajad ja veel igasugu muud lisad ka juures nagu õhu kuivatus ja niisutus.
Mitsubishi puhul meeldis, et on juba sisse ehitatud wifi moodul millega saab nutisedmega pumpa juhtida.
Hea küttevõimsus ka väga madalatel temperatuuridel ja disain, et ma saan lisaks sellele rõvedale külmkapi valgele ka palju ilusama ja sobilikuma värvi valida.
Pakkumist pumpadele küsisin 6 erinevast kohast, millest 5 soovitasid Mitsubishit ja üks Daikinit.
Lõpuks valisingi Mitsu kuid koht, kust pumba ostsin(nime ei hakka nimetama) lausa rõhutas, et lisaks Mitsubishi LN seeriale on väga hea õhksoojuspump ka Toshiba Daisekai uus mudel. Mine sa tea, vb nii ongi aga ise hetkel oma valikut ei kahetse. Töötab enamasti hiirvaikselt ja kütab lahedalt maja alumise korruse ära.

Vasta