Millist automaatikat soovitate

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Algaja2
külaline

Millist automaatikat soovitate

Lugemata postitus Postitas Algaja2 »

Tere.Mul selline imelik küsimus .Soovin automaatikat .
3-tee ventiilile.Mitte eriti kallist
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Lugemata postitus Postitas pelx »

kallis või mitte!? aga soovitan K-1 iga päeva kohta on 21ˇprogrammi tee mis tahad ja kuidas tahad!
http://sks.planet.ee/juhendid/kromshroe ... nd_est.pdf
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
Kasutaja avatar
Algaja2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 29 Okt 2007, 21:17

Lugemata postitus Postitas Algaja2 »

Tänan vastamast,aga kust seda saab ja kas sobib igale 3-tee vent.
Ja palju siis maksab
Kindlasti on ka teisi.
Olen täiesti terve inimene ja tahan seda kõike teada
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

teplo importis ,toru jüris maksab midagi 5000 ringis vist ! olen seda paigaldanud ja inimesed on väga rahul
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Lugemata postitus Postitas pelx »

VABANDUST! see minu postitus jäi logimatta
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kasutan ise selliseid automaatikaid: Ecomatic EC-12M /saab ühendada ka programmkellega) , Automx-10 ja Automix 30-E. Viimane sisaldab ka digitaalset programmkella. Kõigil on kaks andurit. reguleeritava vee temp. ja välisõühu temp.
Hinda mina täpselt ei tea aga võiks küsida mõnest neid seadmeid müüvatest firmadest- näiteks Torujüri või Cerbos
pätu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Okt 2007, 18:50

Lugemata postitus Postitas pätu »

Tänapäeval soovitatakse panna digitaalseid regulaatoreid, mitte enam analoogseid. Need küll maksavad tsipa rohkem, kuid hinnavahe ei ole nüüd nii ülemõistuse suur.

Kui vähegi viitsimist digitaalsega mässata võib saada küttekuludelt päris korraliku kokkuhoiu. Üldjuhul on teada mis ajal inimesed kodus on ning sellel ajal hoida temperatuuri kõrgemana. Sellel ajal kui kõik viibivad tööl/koolis ning öösel saab jälle madalamana hoida.

Üldjuhul soovitan mina ikka Siemens või Ouman automaatikat. Annavad rohkem võimalusi täpsemaks reguleerimiseks.
Pisike
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ega EC ja Automx -id ka pole analoogseadmed
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pätule.
Ouman ja EC on väga sarnased skeemi poolest.
Teiseks: nii Siemens kui ka Ouman on head regulaatorid- ei vaidlusta, kuid miks sa nii räägid:
"Üldjuhul soovitan mina ikka Siemens või Ouman automaatikat. Annavad rohkem võimalusi täpsemaks reguleerimiseks".
Selgita, miks EC ja Automix-sid ÜLDJUHUL ( või erandjuhul) halvemad on. Või Danfossid? Selgita seda teaduslikult ka. Räägi nende riistade täpsustest ja küttegraafikutest rohkem, nii et tavainimene ka oskaks võrrelda. Või surud oma asju peale?
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

pätu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Okt 2007, 18:50

Lugemata postitus Postitas pätu »

Teema küsimus oli: millist automaatikat soovitate.
Soovitan Siemensit ja Oumani, kuna olen ise nendega kõige rohkem kokku puutunud. EC ja Automix regulaatoritega ei ole mul olnud kahjuks au kokku puutuda ning neid näppida.

Vabandan, et mu postitusest võis välja lugeda halvustust EC või Automix regulaatorite kohta kuigi mul ei olnud see plaanis.

Reguleerimise täpsuse jutt käis nädalase programmkellaga ja 24 tunni programmkellaga regulaatorite kohta. Minu mõte liikus seda rada, et nädala programmkellaga on võimalik panna iga päevale erinev programm, kui 24 tunni omal on see igal nädalapäeval sama.

Segadus siin võis tekkida sellest, et postituse kirjutamise ajal olin vahepeal sunnitud arvutist eemal viibima ning tagasi tulles ja kirjutamise jätkamist unustasin teemat värskendada. Seetõttu jäi Külaline PostitusPostitatud: Teis Okt 30, 2007 11:01 postitus vahele, mis rääkis täpsemalt EC ja Automix automaatikast.

Minu siirad vabandused veelkord Külaline
PostitusPostitatud: Teis Okt 30, 2007 14:14 ees.
Pisike
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pole hullu. Ikka võib juhtuda, et mõistetakse üksteist valesti. Aga ka mina läksin kohe nii põlema- sorry
pätu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Okt 2007, 18:50

Lugemata postitus Postitas pätu »

Ikka juhtub. Sulle tundus vist, et tuli mingi ninakas müügimees enda kaupa üles kiitma põhjuseta. Eks ma üritan ennast parandada ja järgmine kord paremini väljendada. Kellegi või millegi halvustamist ei ole mul kombeks teha.
Pisike
Kasutaja avatar
Algaja2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 29 Okt 2007, 21:17

Lugemata postitus Postitas Algaja2 »

To pelx.
Palju need K-d maxavad.
Kas leian hinna siit http://sks.planet.ee/juhendid/sks_hinna ... -03-29.xls
Olen täiesti terve inimene ja tahan seda kõike teada
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Lugemata postitus Postitas pelx »

ja selles nimekirjas on ta nr. 22 :D
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Lugemata postitus Postitas pelx »

üks variant on muidu veel !! paigaldanud ise ei ole kuid vaikselt kuulda kiitusi! sest omab eestikelset ja venekeelset programme!
http://www.ouman.fi/Suomi/index.asp
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
Kasutaja avatar
Algaja2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 29 Okt 2007, 21:17

Lugemata postitus Postitas Algaja2 »

Tere taas, nüüd siis selline mure ,kas eelpool mainitud asjakestest sobib mõni ka sellele Pilt ventiilile
Olen täiesti terve inimene ja tahan seda kõike teada
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

k 1 sobim kindlasti! ja see soome variantt pidi sobima!
Kasutaja avatar
Algaja2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 29 Okt 2007, 21:17

Lugemata postitus Postitas Algaja2 »

Anonymous kirjutas:ja see soome variantt pidi sobima!
Mis on soome variant :(
Olen täiesti terve inimene ja tahan seda kõike teada
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Lugemata postitus Postitas pelx »

see viimati pakutud ouman tuleb soomest http://www.ouman.fi/Suomi/index.asp
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

Tupsik kirjutas:HZR 65

Eestis neid vist küll ei müüda.

http://www.conergy.at/desktopdefault.as ... read-6698/
:?: :?: miks näete vaeva nende raskete saksa asjadega kui on olemas lihtne maakeelne ja koduperenaiselegi lihtsalt arusaadav seade
OUMAN EH-203
http://www.ouman.fi/Eesti/EH200.asp
Elagu kodumaine energia:):):)
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

tubasoojaks kirjutas:
Tupsik kirjutas:HZR 65

Eestis neid vist küll ei müüda.

http://www.conergy.at/desktopdefault.as ... read-6698/
:?: :?: miks näete vaeva nende raskete saksa asjadega kui on olemas lihtne maakeelne ja koduperenaiselegi lihtsalt arusaadav seade
OUMAN EH-203
http://www.ouman.fi/Eesti/EH200.asp
See on esiteks Austria toode. Juhendi saab ka ingliskeelse.

Ja kõige põhilisem on hind. Isegi tellides jääb ta kõvasti odavamaks, kui soomlaste toode. Või paarsada eurot säästu ei olegi enam raha ?

Kusjuures mina sain enda oma 2 aastat tagasi 200 euro eest+ täiturmootor juurde. . Mustalt, ilma saksa käibekata (16%) ja vahendaja uurdehindluseta. Siit nüüd arvesta, palju soome toodang eestist hankides kallim on.
PTC
külaline

Lugemata postitus Postitas PTC »

teadmata milline on küttesüsteemi ülesehitus on raske midagi konkreetset pakkuda - kui soovitakse kütet reguleerida katlal oleva 3t kaudu, siis omast kogemusest tean rääkida et ouman 80 sobib selleks - kuna tal on täiturmootor sees (see mis seda 3t ventiili siis pöörab - omal oli ESBE ventiil). Oumanile tuleks juurde võtta muidugi ka programmkell (juhul kui pole algkomplektis). muude pakutud nn budget variantide osas vaataks seda et automaatikal oleks täiturmootor kas sees või komplektis. Muidugi - ouman 80ga on võimalik juhtida vaid ühte kontuuri - st on hea variant kui tegu kas ainult põranda või radiaatorküttega. Kui aga on mõlemad - nii põranda kui radiaatorküte (erinevad temp. graafikud) siis peaks vaatama seda ouman 203, mis aga on 2x kallim ja vajab veel lisaks ka täiturmootoreid 1 per kontuur.
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

ei inimestel pole selle vastu midagi kui keegi fännab saksakeelseid asju
aga õige eesti mees tahab korralikku eesti keelset asja ja ta ka saab selle
Ouman EH seeriale selles vastast pole
ning hind pole sellel mitte kallis nende võimaluste suhtes mida ta võimaldab - 2 küttekontuuri, soojaveeboiler, tahkekatla reguleerimine
too odav austria asi seda kuidagi ei võimalda, eesti keelt sealt ka ei leia
kahjuks eestis ongi paljudel kombeks asjad teistmoodi teha kui soomes - kallis auto ja suur telekas, aga katlamajs kõik üliodav ja .. energiat raiskav :cry:
Elagu kodumaine energia:):):)
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

tubasoojaks kirjutas:...eesti keelt sealt ka ei leia
kahjuks eestis ongi paljudel kombeks asjad teistmoodi teha kui soomes - kallis auto ja suur telekas, aga katlamajs kõik üliodav ja .. energiat raiskav :cry:
Ja, jaa. Minu oma vaidleb veel saksa keeles vastu ka, kui midagi teha käsid :lol:

Kui vaatad selle pakutava junni hindu internetis, siis üliodava alla ta küll ei kvalifitseeru.
Mingile põdramaa firmale aga 2x rohkem tõesti maksta ei raatsi, selle eest, et suutsid mõne faili eesti keelde panna. Hind ei vasta sisule ja kõik.

Oman ka rootsi firma Audio Pro mõningaid kalleid subbakaid (saadud soomest katkisena garantiist )
Seest näevad välja hullemad, kui vene ajal pioneeride palees tehtud montaaziga, aga loetakse maailma tippkümne hulka.

Kardan, et see soomlaste asi on umbes sama.
Praegu automaatikat valides eelistaks ilmselt midagi hoopis siemensi toodetest.

Üle on kodus ka umbes 10 aasta vanune danforssi mujdel, mis tegelikult suudab sama ära teha ;)

Suur telekas raiskab aga tõesti energiat, üle 200W per tund.
Vasta