nurga viimistlus

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
ccc
külaline

Lugemata postitus Postitas ccc »

Sussu kirjutas:Tore, lõpuks tuli ka tõde päevavalgele. Ja värv siis püsib selle metalli peal ilusasti?
püsib väga hästi see on ju pehme alumiinium mis sulandub lihvimisel pahtliga ühte ja peale värvimist on kõik nii kui peab ,.ilus sirge ja tugev nurk.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

trumm kirjutas:ja kuidas ma seda metalli siis värvin???
mhm... oletan et värviga... ja eeldan et värvirulli abil
andke andeks sarkasmivärki aga seda nurka kasutatakse juba eelmisest milleeniumist saati ja kõik on ok. kui kardad et krunt ja kaks kihti värvi ei kata siis võid ju alati rulliga mõned liigutused juurde teha kui vead laeteibi ja värvid sisenurkasid.
Alati on alternatiivlahendus!
Kasutaja avatar
euromaaler
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 23 Apr 2006, 22:07
Asukoht: Stockholm

Lugemata postitus Postitas euromaaler »

[quote="algaja remondimees"]

Seetõttu küsingi, et kas professionaalidel on mingid oma trikid, et nad nurgaliistu tõttu korralikule seinale veel üleni 3mm pahtlikihti peale ei peaks määrima? Või tehakse seda igal juhul?

Väga ôigesti asetatud kysimus! 10 punkti.
Millegipärast suured "prod" ei taha sellele vastata.
Sellepärast, et Eestis on mingid imelikud standardid. Kui töid teha soome Standardi järgi( vaata värvitud seina 90 kraadise nurga alt 1,5 m kauguselt, loomuliku valgusega) ja teiste lääne standartite järgi, siis pole vaja ei lauspahteldust ega nurgaliistust tulenevat ûhtlast 3 mm kasvatamist seinale.
Mina teen siin Stokis nurgaliistu nii umbes 25 cm ulatuses pahteldust.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

algaja remondimees kirjutas: ... kas professionaalidel on mingid oma trikid, et nad nurgaliistu tõttu korralikule seinale veel üleni 3mm pahtlikihti peale ei peaks määrima?
ma tahaks näha sellist meest kes on võimeline tervet seina ühtlase kolmemillise kihiga katta nii et laser ei riiva :) loomulikult pahteldatakse nurkasid (tsit)"nii umbes 25 cm ulatuses" ja suured "prod" ei räägi sellest sest see jutt on nonsens (vabandage) sama hästi võiks solvuda selle peale et keegi ei seleta seda kuidas juustu viilutada (või mis iganes). mida ma tahan öelda, et kui sa oled tõeline maaler siis see on ise enesest mõistetav.
Alati on alternatiivlahendus!
algaja remondimees
külaline

Lugemata postitus Postitas algaja remondimees »

numan kirjutas:et kui sa oled tõeline maaler siis see on ise enesest mõistetav.
No selles ju asi ongi, et ei ole tõeline maaler ning kusagilt mujalt ju vastavat informatsiooni ammutada pole. Oma lollusest arvasin ka, et loomulik oleks pahteldada ainuke teatud ulatuses nurgast, kuid üks härra siin väitis, et lauspahteldus tuleb teha vaat et igal juhul. Ise lõin selle ulatuse osas kahtlema selle tõttu, et pidasin nurgaliiste oluliselt paksemaks kui metallribadega paberteipi. Loodame, et nüüd on kõik rahul. Hundid terved ning lambad söönud :P
Kasutaja avatar
mäkerdaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 01 Apr 2007, 08:29

Lugemata postitus Postitas mäkerdaja »

ma arvan et kasutasin just seda metallribadega paberteipi viimast korda.
See ju jumala mõttetu tavaar.tavaline paber ja se perfo liist on ikka etemad
Üheksa korda lõikad, siis pole mõõta vajagi.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

trumm kirjutas:ja kuidas ma seda metalli siis värvin???


soovtavalt värvirulliga
Kasutaja avatar
euromaaler
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 23 Apr 2006, 22:07
Asukoht: Stockholm

Ei ole ehitusnorme...

Lugemata postitus Postitas euromaaler »

Numan kirjutas: :) loomulikult pahteldatakse nurkasid (tsit)"nii umbes 25 cm ulatuses" ja suured "prod" ei räägi sellest sest see jutt on nonsens (vabandage) sama hästi võiks solvuda selle peale et keegi ei seleta seda kuidas juustu viilutada (või mis iganes). mida ma tahan öelda, et kui sa oled tõeline maaler siis see on ise enesest mõistetav.[/quote]

Kui teatud kliendid kontrollivad 2m latiga seina tasasust, siis kuidas sina garanteerid nurgaliistu kasutamisel, mis on ise juba 3mm kôrgusel "lubatava" hälve. 25cm laiuselt pahteldusel on peale pahteldust juba hälve nii umbes 2,5mm! Seega oleks kôigele lihtsem, kui EL-dus oleks ûhtsed ehitusnormid.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

euromaaler kirjutas:... kuidas sina garanteerid nurgaliistu kasutamisel, mis on ise juba 3mm kôrgusel "lubatava" hälve. 25cm laiuselt pahteldusel on peale pahteldust juba hälve nii umbes 2,5mm! Seega oleks kôigele lihtsem, kui EL-dus oleks ûhtsed ehitusnormid.
:shock: mhm.. ma pidin teema uuesti läbi vaatama et värskendada mälu, millest üldse jutt on. Tuli välja et poolteist aastat tagasi üks "käpard" oli ummikus met/paberteibiga...
käpard kirjutas:Kuidas kasutada seda metallribadega teipi nurkade viimistlemiseks, panime korterisse uue ukse ja oleme natuke hädas viimistlemisega, nägin poes sellist paberriba, millele oli 2 riba metalli kleebitud, millega tuleks see seina liimida? Kui pind on juba korra pahtliga üle käidud, kas siis nakkub liim sinna kinni?
Siin me nüüd millegipärast räägime 2,5mm hälvest ja EL normidest (muideks need kes mööda euroopat on ehitanud teavad mis "normid" täidetakse Soomes, Rootsis, Inglismaal ja mujal maailmas :lol: )
Mida ma nüüd tahan öelda, et iga maaler teab kuidas sirget seina teha ja milline üks sirge sein peaks välja nägema. Perforeeritud al.nurkasid kasutatakse igal pool juba pikemat aega ja arvan et pole kellegil probleemi neid seinu/nurki sirgeks teha. Enne pahteldamist paned kõik nurgad paika, või veel parem juba kipskrohviga koos. Kui juhtub kuskile nurk peale pahteldamist tulema (ei tea küll miks nii peaks olema) siis pead pahtlit kandma nii laialt ja nii mittu korda kui on vaja seina sirgeks saamiseks, oletan et ca 0,5m laiusele saaks igaüks hakkama. Alati enne nurga viimistlust saab lihvida süvendi profiili jaoks et ta jääks korrektselt seina sisse mitte mõne muhu otsa turritama.
Alati on alternatiivlahendus!
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Meie käest siin hiljuti küsiti konsultatsiooni ühed kenad inimesed kelle majas olid käpardid maalritööd teinud (tegelt väga kehva juhus ja raha ette makstud). Olid seal kohati ka pabernurgad tehtud... seest tühjad! kerge näpuvajutusega vajus nurk sisse (kohati kuni 1cm) ja paber krõbinal tuli pahtlist lahti! enamus nurkasid olid üldse ilma tugevdusteta- need kus kipsplaadist paled MP krohvitud seina sees jne.
Alati on alternatiivlahendus!
rootsist
külaline

Lugemata postitus Postitas rootsist »

To:Numan
tere jälle,
Algaja remondimees kûsis 29mär2007: Seetõttu küsingi, et kas professionaalidel on mingid oma trikid, et nad nurgaliistu tõttu korralikule seinale veel üleni 3mm pahtlikihti peale ei peaks määrima? Või tehakse seda igal juhul?

Ma juhtisingi tähelepanu selle 3mm seinast kôrgemale nurgaliistule(profil).
Kui ei ole Eestis yhtseid standardeid, siis on väga raske näiteks Tellijal/teostajal jôuda erimeelsuse puhul kohtulahendini. Kuna isegi kohtul pole fikseeritud hälvet aluseks vôtta, sest seda pole yheselt ehitusnormis kirjas. Ah, sellest on teistes foorumites ka kirjas olnud.

Ma ei tahaks siin foorumis palju aega veeta.
Päikest
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

lauspahteldus annab parema tulemuse.Eestis tehakse ilusat maalri tööd aga küll me rootslastele ja teistele eurooplastele järele jõuame ning türklaste,poolakate,rumeenlaste kvaliteediga töid tegema hakkame.Nagu seda tehakse Rootsis,Soomes ja mujal
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 172
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas garmont »

Nendel al. profiilidel on nurgas selline välja ulatuv kumerus - kas eri profiilidel võib see erinevale kaugusele ulatuda? Olen profiili vaid ühe väikese posti puhul kasutanud, see oli tõesti ehmatavalt rämeda nurgaga, tahtis 2-3 mm paksust pahtlikihti kõrvale. Hiljem mujal nähtud profiilid on palju väiksema nurgaga olnud, nendega piisaks tõesti nurga lähedale õhukese kihi tõmbamisest. Ka hind oli sellel esimesel üle 2x kõrgem kui mujal (35.- kanti 2,4m jupi eest).
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Kõik otsivad mingeid kergemaid viise nurk sirgeks ajada.Kõigepealt tehke segudega nurk korda,siis pange metallteip-ei mingeid probleeme.Saate terava nurga ,nii et võid habet ajada. Vene ajal polnud mingeid teipe ja said ka nurgad korda.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Jesver, minge õppige kuskil maalritööd :)
kas tõesti peab keegi onu siin kõigile seletama kuidas sirget seina saada?
esiteks nurk pannakse enne seina lauspahteldamist, vastasel juhul (ütleme et lauspahteldust tehes keegi ei teadnud nurgaviimistlusest emmigi) võtke mingi lihvar ja tõmmake nurgaservad natuke sügavamaks- saabki see õnnetu nurk sügavamale (aga mitte sügavam kui seinapind)
Kasutatakse jahh metallteipe, plastmassteipe ja muud stuffi, kellele mida meeldib. Praegu alles vaatasin kuidas ühed maalrid panivad krohvitud seinale (ainult) sheetrocki ja nurkadesse võrguribad ühe servaga tasa (ma ei viitsi enam võõrastele töölistele õppekursuseid läbi viia, nii kui nii vaadatakse sind nagu lolli ja tehakse omamoodi edasi) Kui sa ei oska nurka viimistleda- pane puidust või plastmassist nurgaliist peale värvimist ja kogu moos! Kui te ei viitsi pahtlit ise segada siis vähemalt kasutage normaalseid valmispahtleid mitte pehmet peent finišpahtlit esimese kihina ja nurga+vuugiteibi kinnitamiseks.
Alati on alternatiivlahendus!
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas ats »

NUMANIjutt jumala õige.kui ikka matsu ei jaga on odavam töö tellida.hambaid ju ka keegi ise ei paranda..aga kui ikka tahaks ise teha ,otsi mõni tuttav maaler ja tehke koos,et saada kätte nüansid. maalritööd vaid teooriaga ei omanda.ise alustasin ka samamoodi.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Maalritöö on omaette fenomen,kõik kipuvad õpetama.Küll et see tegi nii ja mina teen naa ja üleütse pahtelda ära küll ma ise panen tapeedi või värvin,mis see rulliga vehkida pole.
Kasutaja avatar
euromaaler
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 23 Apr 2006, 22:07
Asukoht: Stockholm

3mm mysteerium

Lugemata postitus Postitas euromaaler »

[quote="algaja remondimees"][quote="Rommel"]Tobe võib see sulle tunduda . Kulla mees ,kipsile tehaxegi laus pahteldus.Ei ole need plaadid nii siledad midagi.Mõni plaat on nagu pesulaud laines.Kui lähed naabrile appi ,kes tahab pärast tapeeti seina, siis jah pole see oluline.Aga kui firmas tööd tahad teha ,siis arvesta ikkagi lauspahteldusega. Edu[/quote]
Rahu. Vabandan, kui see sõna "tobe" kedagi häris. Ma teen ainult endale ning seetõttu erilise hoolega ning ükski plaat pesulaud ei ole. 2,5m rihtlatiga võib rahulikult seinu igatepidi kontrollida, igas suunas on pind ühtlane ning piisakas ainult vuukide pahteldamisest ning minimaalsest kihist peenpahtlist.

Seetõttu küsingi, et kas professionaalidel on mingid oma trikid, et nad nurgaliistu tõttu korralikule seinale veel üleni 3mm pahtlikihti peale ei peaks määrima? Või tehakse seda igal juhul?

Seda ma tean, et nurk tuleb paberiga jama, üsna lihtsalt tulevad nurkadesse täkked sisse. Seepärast teekski parema meelega liistuga, kuid ma pole suurem asi lauspahteldaja. Paratamatult jääb mõni koht õhem ja mõni paksem.[/quote]

[size=150]Väga hää kysimus selle perf met nurgaliistu 3mm pahteldusest!

Kogu selle aja jooksul pole tulnud adekvaatset vastust selle pahteldamiseks. Sellepärast, et kui kontrollitakse (eestis) vähemvôirohkem väljakujunenud tavade puhul lattide/prozedega on pea VÔIMATU seesugust IDEAALSET pinda saada.

Nii et reaalsed soome/rootsi juhised on jälle näidanud oma elujôudu. To nurgaliist on rootsis standard juhul kui on vaja tugevat välisnurka( nt yhisk. hooned)

Numan vôiks leida aega ja täpsustada ikka selle 3mm pahteldamist. Aga ma arvan, et ta toetub ka RYL juhistele näitex kliendiga kvalit.vaidluste korral.

päikest![color=#80BFFF][/color][/size]
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re:

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

trumm kirjutas:ja kuidas ma seda metalli siis värvin???
oh seda lõputut vaidlust ja arutelu nende nurkadega!!
Annaksin siinkohal ka veidi nõu.Selle metall(perfo)nurga paigaldusel tasuks silmas pidada,et 1..transportimisel tuleb olla ettevaatlik,et nurgad ei läheks kõveraks.Kui jõnks sisse tuleb,ei pruugi enam sirget nurka sellest saada.! Mõõdad vajaliku pikkuse.(kehtib ajast-arust reegel:100korda mõõda 1kord lõika) Kui teed akna-või uksepalesid,peavad nurkade otsad olema võimalikult kohakuti.(Soovitan lõigata diagonaalis nurga äärest sissepoole..plekikääridega(üheltpoolt ja teiseltpoolt.)..mitte risti üle nurga...
)2.Eelnevalt pahteldad seinanurga paksult vuugipahtliga kokku,siis asetad nurgaliistu paigale.Kuid ei soovita suruda nurga keskele,vaid külgedele.Niiet nurgaküljed jääksid tihedalt vastu seina.
3.Tõmbad ära üleliigse pahtli ja silud võimalikult siledaks. Metallnurk peaks jääma vabalt,iseenesest sirge,seepärast ei soovita kasutada kinnitamiseks ei kruve ega klambreid.
4.Pahteldad nurgad üle lauspahtelduse käigus. Metalli lihvisime meie oma firmas välja,siis jääb ilus sile nurk.Värvida tuleb korralikult,samamoodi,nagu seinagi-grundiga ja põhivärviga. Jõudu tööle!!
Kasutaja avatar
euromaaler
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 23 Apr 2006, 22:07
Asukoht: Stockholm

Re: nurga viimistlus

Lugemata postitus Postitas euromaaler »

Ma tahtsin juhtida tähelepanu eestis valitsevale kvaliteedinôuete olematusele/mitte kinnipidamisele. Nimelt ku näitex tööd vôetakse vastu latiga/prozega, siis on vôimatu prof.välisnurka kasutada. Need nurgad on aga valdavalt enimkasutatavad rootsis. Siit järeldubki, et latt/proze on "peedistamiseks", et oleks pôhjus näitex vähem raha töömehele tööeest maksta!
Loodan, et saite mu loogikast aru.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10955
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 384 korda

Re: nurga viimistlus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jah,Euromaaler,mina ja paljud teised maalrid saavad sellest aru,kuid Eestis on seda võimatu teha selgeks paljudele projektijuhtidele ja järelvalvele.Nad lihtsalt ei pista näppu p...se,vaid ka tõmbavad veel näpu konksu seal ja siis keeravad.
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: nurga viimistlus

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Perforeeritud al.nurkasid tuleb ja peab kasutama.Saad sirge nurga ja ei tule mulle alla nagu paberteibiga pannes tulla võib.Ja eks nüüdsel ajal tuleb ka kiirus väga kasuks. Kui kedagi häirib see 3mm vahe siis tehke nii, et kipsiserv jääb nurka, kuigi seda veel jamam teha kui nurgad laialiibiga üle käija. Eriti jama on paber.metallteip. Ja mina arvan ikka, et LR+ on saast kuigi kasutan teda pidevalt, peenpahtel tuleb ikka peale panna. Ja lauspahteldus on kohustuslik mis juttu need euronormi mehed ei räägiks. Muideks soomes pole näinud ma seda peenemat perforeeritud al. nurkasid. On mingid jämedamad mida saab krohvija kasutada aga mitte maaler. Nurka ka enam paberteipi ei pane kui ise olen kipsitööd teinud piisab akrüülist, ennem teen tolmus puhtaks ja krundin nurgad.Kui tuleb pragu siis eks ega see paber ka seda ära ei hoja.Ja siis on juba viga teistes meestes mitte maalris. Ja makrofleksi meestel võtaks munad maha kes seda lasevad igasse pilusse mida näevad. :hello:
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
entu1151
külaline

Re: nurga viimistlus

Lugemata postitus Postitas entu1151 »

Nõus 100%!!!!
Kasutaja avatar
euromaaler
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 23 Apr 2006, 22:07
Asukoht: Stockholm

Re: nurga viimistlus

Lugemata postitus Postitas euromaaler »

[quote="aim179"]Perforeeritud al.nurkasid tuleb ja peab kasutama.Saad sirge nurga ja ei tule mulle alla nagu paberteibiga pannes tulla võib.Ja eks nüüdsel ajal tuleb ka kiirus väga kasuks. Kui kedagi häirib see 3mm vahe siis tehke nii, et kipsiserv jääb nurka, kuigi seda veel jamam teha kui nurgad laialiibiga üle käija. Eriti jama on paber.metallteip. Ja mina arvan ikka, et LR+ on saast kuigi kasutan teda pidevalt, peenpahtel tuleb ikka peale panna. Ja lauspahteldus on kohustuslik mis juttu need euronormi mehed ei räägiks. Muideks soomes pole näinud ma seda peenemat perforeeritud al. nurkasid. On mingid jämedamad mida saab krohvija kasutada aga mitte maaler. Nurka ka enam paberteipi ei pane kui ise olen kipsitööd teinud piisab akrüülist, ennem teen tolmus puhtaks ja krundin nurgad.Kui tuleb pragu siis eks ega see paber ka seda ära ei hoja.Ja siis on juba viga teistes meestes mitte maalris. Ja makrofleksi meestel võtaks munad maha kes seda lasevad igasse pilusse mida näevad. :hello:[/quote]

Tere aim179,
nôus.
Teistele maalritele valgustamiseks, et eurootsis maalri tööriistade hulka liip ei käi. Vôibolla mûûakse seda krohvijate eri internetipoodides. Maaaler maalerdab. Krohvimist(tasandust) tehakse vaid siis kui väga head kasumit sellest saadakse. Alati vôib sellest ära öelda, kuna see pole maalri kohustus ja väljaôpe puudub. Seetôttu ei saa niisugu tööles ka garantiid anda.
Lauspahteldus on luksus, mida vähesed kunded jôuavad osta.
päikest :wave:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10955
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 384 korda

Re: nurga viimistlus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

euromaaler kirjutas:Teistele maalritele valgustamiseks, et eurootsis maalri tööriistade hulka liip ei käi. Vôibolla mûûakse seda krohvijate eri internetipoodides. Maaaler maalerdab. Krohvimist(tasandust) tehakse vaid siis kui väga head kasumit sellest saadakse. Alati vôib sellest ära öelda, kuna see pole maalri kohustus ja väljaôpe puudub. Seetôttu ei saa niisugu tööles ka garantiid anda.
Lauspahteldus on luksus, mida vähesed kunded jôuavad osta.
päikest :wave:
Mis teha,meil on siin, Eestis, veel pikk tee sinna heaoluühiskonnani või on äkki vastupidi, et meil saavad isegi suhteliselt vaesed lubada lauspahteldust ja nad lausa nõuavad seda ning firmad maksid siin umbes aasta tagasi sellise töö (MP tasandus+pahteldus+krunt+2xpõhivärv) eest maalrile ca 30.-/m2 :)
Vasta