EMOS

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
odavalt
külaline

EMOS

Lugemata postitus Postitas odavalt »

Otsus, et vahetaks ka kõik hõõgpirnid LED-ide vasu ja ostsin kõigisse valgusallikatesse jaanuari alguses LED-id, kokku 16 tk, kõik tsehhi firma EMOS toode. millegipärast üks ei sütti enam üldse ja üks sähvatab vahel.
Kas oleks pidanud äkki mõne teise firma pirne vaatama? Kas neil võib ka olla mingi kuumusega lahtisulamise jama? Enamus ripuvad laes, paar tükki püsti asendis seinalambis. Kas asend üldse on oluline? Vajaks väheke soovitusi LED-ide kasutamiseks.
A.S.
külaline

Re: EMOS

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Äkki EMOS siis polegi nii hea firma kui sa lootsid. Lampidega mingit garantiid kaasa ei tulnud? Et vahetaks nagu tasuta uute vastu välja või nii.

Aga liigne kuumus nendele lambikestele ei meeldi jah. Laiali lammutades saaks vast teada/mõõta, mis konkreetselt otsad andis, vähemalt teoreetiliselt peaks see võimalik olema.
 
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: EMOS

Lugemata postitus Postitas vtl »

Vanadel eestlastel oli selline vanasõna, et ära pane kõiki mune ühte korvi.

Tegelikult igal firmal leidub mõni protsent praaki ja tõenäosus selle otsa komistada on alati.
Seaduse järgi on Sul kaheaastane pretensioonide esitamise õigus. Eeldusel, et müüja on aus ja ametlik muidugi.
Külaline
külaline

Re: EMOS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina vahetasin osa hõõgpirne Osram LED Star Classic A 60 10W pirnide vastu, milledest umbes poole aasta jooksul kõik 7tk otsad andsid.

Pirnid olid kasutusel kolmes erinevas tarbimiskohas, ehk siis ei saa süüdistada justkui ka pinge probleeme. Ka olid osad pirnid lahtiste lampide sees, osad pirnid kuplitega kaetud. Muidu valguse poolest tundusid igati head pirnid.

Garantii korras vahetati kõik probleemideta välja uuema tüübi pirnide vastu - eks näis.
Külaline
külaline

Re: EMOS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mina olen hetkel IKEA brändiga rahul...
odavalt
külaline

Re: EMOS

Lugemata postitus Postitas odavalt »

Uurisin seda värki- keskelt, kus on sokli ja Ülemise ots vahe, see valge plast osa, on ikka väga kuum, aga käega kannatab kinni võtta. Äkki põleb midagi läbi?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: EMOS

Lugemata postitus Postitas vtl »

Kui kätt kannatab vastas hoida, nii et kohe ei teki instinkti ära tõmmata, siis on temperatuur rusikareegli järgi kuskil 50 kraadi. Sõltub käeomanikust ka veidi.
50 kraadi ei ole ohtlik temperatuur ei LED-ile ega ka muule ümbritsevale.
ziff
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 19 Sept 2014, 23:45
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: EMOS

Lugemata postitus Postitas ziff »

Maitse asi, aga mina isiklikult oma valgustust ümber tegema küll ei kavatse hakata. Kui see ükskord loomuliku surma läbi otsa saab või remondile ette jääb, siis on muidugi iseasi.
Valgustusele kuluv raha on muude kulude kõrval nii mikroskoopiline, et peale isikliku tehnokiiksu rahuldamise ei näe ma ühtegi mõistlikku põhjust asjaga sügavamalt tegeleda :)
Vasta