Mingi jama imbub läbi värvi

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Külaline
külaline

Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lae kordategemine ei edene kuidagi :cray:
Lagi oli värvitud mingi läikiva värviga ja kaetud korraliku kõntsakihiga. Paneeli küljest värv maha tulla ei tahtnud, seega lasin lae liivapaberiga üle, 2 kihti 1:3 lahjendatud sinist aquastopi ning pahteldasin. Ning järgmisel hommikul oli pahtel kenasti kollaka tooniga ja pruune täppe täis. Kruntisin uuesti aquastopiga, uus pahtel ning prooviks värvisin ühe koha üle - sama asi, mingi jama imbub sealt järjekindlalt läbi.

Kas on mingit tugevamat keemiat, millega saaks lae üle tõmmata; on lootust, et paar kihti värvi asja päästab; või peaks lae siiski paneelini puhtaks kraapima?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10955
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mine hästi varustatud ehitusmaterjakide poodi või Sadolini värvikeskusesse ja küsi sealt isoleerivat kruntvärvi,aga seda oleks pidanud tegema enne pahteldamist.Nüüd päästmiseks on veel üks võimalus,aga ma ei tea,kas see pahtli peal seisab.On selline asi nagu metalli kruntvärv,mis valmistatud alküüdi(lahusti)baasil.Olen seda väga edukalt kasutanud just vanade värvitud ja määrdunud pindade esmaseks kruntimiseks ja nakke parandamiseks,kuid nagu ütlesin ei julge garantiid anda ainult pahtli peale,aga prooviks võid ennem nakkega üle teha,siis metallikrundiga uuesti.Proovida ju võid,sest nagunii on lagi seal heas kohas,äkki aitab.
Külaline
külaline

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Alküüdkrunt ongi võlusõna. Robitix näiteks aga pea igal värvifirmal on olemas vastav toode. Miks urmasr arvad et pahtli peale enam ei aita (kui pahtel just õhust ja armastusest laes ei püsi)? Eeldatavasti on nake aluspinnaga olemas lihtsalt mingi soga (vees lahustuv) imendub läbi värvi ja pahtli?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10955
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Arvan millegipärast,et pahteldatud pind on jääb ikka kergelt tolmuseks(pühi niipalju kui tahad eelnevalt)ja sinna peale kanda alküüdkrunti ilma naket parandava vahekihita sisaldab kerget riski,vähemalt minu jaoks,aga teiste eest ei oska rääkida.Alküüdi baasil kruntide ja värvide nakkeomadused vahetult pahtlile on natuke teised.Järgmisel korral soovitan vanade värvitud pindasid töödelda sellise vahendiga nagu Lavatio või Biolavatio.Sellega seinad üle pestes eemaldab see igasugused rasvad ja jätab mati pinna,kuna sisaldab kloori.Pärast seda kannan peale selle metallikrundi ja lähebki päris tööks lahti.Sellise variandi puhul jamamist on küll rohkem,aga teistele tehes olen kindel,et ei hakka uue pinna alt välja tulema.
MAV
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 63
Liitunud: 07 Sept 2007, 14:24
Asukoht: Tallinn / Türisalu 5137369

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas MAV »

Ilmselt on tegemist betooni armatuurist tuleneva roostega, mis pahtli niiskuse tõttu elama hakkas. Roosteplekid tulevad igast pahtlist ja värvist läbi, kui mitte kohe, siis mõne aja pärast ikka. Ise paigaldaks mingid tihkemad plaadid lakke ja hakkaks neid värvima.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10955
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

MAV,tavaliselt on see kollane ollus,mis imbub pahtlist läbi,minu praktika najale tuginedes olnud lihtsalt suitsupigi,aga võib vabalt olla ka betoonpaneelide armatuuri rooste,millesse ma vähe usun,kuna tegemist on ikkagi korteriga,kus on kuiv sisekliima,mitte mingi avaliku sauna niiskusest nõretav pesemisruum.Kui ka on roosteplekid,siis selle vastu aitab ikka ja jälle lahusti baasil metalli kruntvärv,mis isoloeerib rooste.
teadmamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 06 Jaan 2016, 22:20
On tänatud: 1 kord

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas teadmamees »

Olen sama probleemi ees. Tegin vana korteri laed-seinad alküüdkrundiga (tuleb tunnistada, et materjali oli käes vähe ja seetõttu sai kiht vist liiga õhuke) üle, aga sellegipoolest tulevad läbi pahtli ja kruntvärvi nii suuremad kui väiksemad pruunid laigud-täpid.
Ei usu, et tegemist on armatuuri roostega, pigem siis see suitsupigi, aga kuidas ma seda väldin...?
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Urmas kirjutas:MAV,tavaliselt on see kollane ollus,mis imbub pahtlist läbi,minu praktika najale tuginedes olnud lihtsalt suitsupigi, ...

Tegin kunagi onule remonti, kes oli kõva priima-mehest ahelsuitsetaja ja samuti
ei kuidagi saanud lage valgeks. Eks natuke värskem jäi, aga peaasi - onu ülirahul. Andres
teadmamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 06 Jaan 2016, 22:20
On tänatud: 1 kord

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas teadmamees »

Kas nüüd pahtli ja pahtli+kruntvärvi peal alküüdkrunt toimib? Teoreetiliselt peaks toimima. Minu viga oli see, et panin liiga õhukese kihi pahtli alla seda ja seetõttu tuleb ikkagi midagi läbi, muidu oleks ilmselt kõvasti rohkem tulnud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10955
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

teadmamees kirjutas:Kas nüüd pahtli ja pahtli+kruntvärvi peal alküüdkrunt toimib? Teoreetiliselt peaks toimima.
Kuna sa ei raatsinud alküüdkrundi ostmise peale kohe alguses aega ja raha kulutada, siis nüüd pead aega ja raha raiskama! :)
Üldiselt peaks toimima, aga sa võid ka ühte teist varianti proovida. On olemas selline toode nagu isoleeriv kruntvärv. Kunagi ammu kasutasin seda kruntvärvi(oli Sadolini toode) ühe suitsumehe köögi remontimisel, kuid efekti see ei andnud ja rohkem pole selle peale raha raisanud. Sadolini kodukalt ma hetkel ei leinud, kuid guugeldades tuli suht alguses välja Tikkurila variant. http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remo ... 3231.shtml Konkreetselt Tikkurila oma kasutanud ei ole, seega ei oska efektiivsuse kohta sõna võtta, kuid sa võid ju proovida ja hiljem teada anda.
Usinad maalrid tõmbavad õhukese kihi alküüdi, pahteldavad-krundivad ja pärast lähevad ikkagi poodi, ostavad spetskrunti ja kui ka see ei aita, siis tõmbavad veelkord alküüdiga üle, teevad vajadusel võib-olla veel uue lauspahtelduse(alküüdkrundi jäljed) ja krundivad enne põhivärvimist. Ma olen ehteestlaslikult kade teie peale, et teil on aega, raha ja viitsimist nii palju mässata. :)
Ise olen omaks võtnud "laisa" maalri meetodi ja enne igatsugu pahteldamisi aluspinna korralikult alküüdkrundiga üle võõbanud.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas artist »

Ühe betoonist vahelae sees oli kunagi palju niiskust ning sai rikutud viimistlus. Korduvalt sai pahteldada ja värvida, kuid ikka edutult. Aitas korra nitrovärviga värvimine ja siis uuesti õige asi peale. Seni pole midagi läbi tulnud.
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Mingi jama imbub läbi värvi

Lugemata postitus Postitas andyc »

Olen ka seda meelt, et alküüdkruntvärv teeb imesid antud probleemi puhul. Mõne väiksema täpi puhul olen ka pihustiga email- või nitrovärvi peale lasknud - viimane kuivab kiiresti ning saab tööga pea hetkega jätkata.
Vasta