Garaazi vesipõrandaküte.

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
diselist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Juun 2011, 16:32
On tänanud: 1 kord

Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas diselist »

Plaan teha garaazi vesi põrandaküte, ca 30rm2 tuleb põrand.Tekkis küsimus et ukse alla (3,2m lai tõstuks) tekib nii ehk naa mingi külma sild,kuidas seda teha võimalikult väikeseks ? Ei saa penot ka väga üles tuua ,jääb betoon õhukesks.Mõtlesin siis ise variandi ,et ostan plaatsoojusvaheti ja ehitan eraldi süsteemi glükoosi peale,läheb muidugi kulukamaks(eraldi pump,paisupaak jms).Aga pole ohtu et ukse all külm ära võtab.Nii ehk naa kerin toru ukse läheduses tihedamalt (15cm sammuga).Teine võimalus et kui on külma õues rohkem jätan pumba käima koguaeg(ja vunki juurde),maja trassipump lülitab end alla +25c välja.Nõuandeid targematelt?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

EE ... mmmm.. see glükoosimõte on küll midagi täiesti uut. Glükool vist on see mida mõtled. Aga peab siis täpselt ukse juures see toru olema ? Kui seal ukse juures kütet pole mis siis juhtub selle ruumiga ? No ütleme, et mingi meeter ukse juurest jääb kütmata. Et seal vesi jäässe läheks peab ikka kohe väga mitu aega kõvas miinuses olema. Ma pakun, et kui see toru on ukse juurest mingi meeter eemal ja väljas on -25 siis ei juhtu vast nädalaga kah seda õnnestust, et torus seisev vesi jäätub. Muidugi kui uks on koguaeg lahti siis ilmselt juhtub küll ja palju kiiremini kui nädal. Aga see on siis juba sama mis lageda taeva all olla. Glükooliga oleks muidugi täiesti muretu.
Ehitusenergia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 06 Sept 2015, 20:37

Re: Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas Ehitusenergia »

Tõstad garaaži arvutuslikku siseõhutemperatuuri. Kui selleks võtta näiteks +16 kraadi, siis on kogu soojuse maht ning ka põrandaküttetorus vooluhulk niivõrd suur, et ei jääta kindlasti toru ära.
Diplomeeritud kütte, ventilatsiooni ja jahutusinsener, tase 7
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Mina soovitaks põrand katkestada seal 5 cm xps ribaga ja peale kleepida midagi sellist. http://www.weatherstop.co.uk/floor-threshold-seals.html
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10700
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oot, ärge nüüd üle ka pingutage.
Kui jutt käib sisegaraazi põrandaküttest ja garaaz pole täielik hundilaut siis 24/7 reziimis on nii põrand kui õhk + kraadides ja miskit ei külmu ära. Selleks et torus vesi ära külmuks peab kõigepealt garaaz täismiinusesse jõudma, edasi külmuma põrand ja torus täiesti seisev vesi olema ning lõpuks külmub see. Kui kasvõi üks tingimus pole täidetud siis seda ei juhtu. Kõige ohtlikum on pikaajaline kontuuri ringluse seismine, mistõttu võibolla tasuks ettevaatusabinõusi rakendada. Ma projekteeriks garaazi ringi võimalikult lühikese ja hõreda nii et oleks 24/7 reziimis just keskmiselt +6 kraadi väljundiga. Siis kontuuris liigub vesi nagu muudes. Teine abinõu oleks sellel oma ringluspump ja oma peale- mahajooksu regulaator siis saab sisemise ringluspumba 24/7 tööle jätta.
Ja garaaz loomulikult maksimumis soojustada - läbi siseseinte tuleva soojuse on juba siis tagatud +6 C.
diselist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Juun 2011, 16:32
On tänanud: 1 kord

Re: Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas diselist »

Buratinoks kirjutas:Mina soovitaks põrand katkestada seal 5 cm xps ribaga ja peale kleepida midagi sellist. http://www.weatherstop.co.uk/floor-threshold-seals.html
See on küll mõtteaine,kardangi uksealust külma eelkõige,Seda ohtu pole et terve põrand ära külmuks,sest läheb niikuinii erladi pump ja arvestasin 30rm2 peale 4 kontuuri,ja 24/7 saab ju pumba kogu aeg järgi hoida ,kui pakast palju.
mmmmmmmmm
külaline

Re: Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas mmmmmmmmm »

Mujal maailmas katkestatakse ukse/alune betoon eps-ga, epsi peale (lävepakkuks) paigaldatakse roostevabast korfeeritud plekk ja külmasild on läbi lõigatud.
Külaline
külaline

Re: Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mul on garaazi peal, yhes otsas ja osaliselt yhel kyjlel eluruumid, ukse esine põrand ei ole katkestatud. Porandakytet garaazis ei kasuta aga eluruumide kyttekontuurid kytavad umbes 1m2 garaazipinnast. See koos soojustamata siseseintega hoiab garaazis 10-15 kraadi plussis. Vahetult välisukse juures põrandal olen näinud minimaalselt +7 kraadi. Ukse ylaserva tihendi vahelt on tunda, et see voiks paremini tuult pidada.
marx0
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 02 Veebr 2015, 22:52
On tänatud: 1 kord

Re: Garaazi vesipõrandaküte.

Lugemata postitus Postitas marx0 »

Buratinoks kirjutas:Mina soovitaks põrand katkestada seal 5 cm xps ribaga ja peale kleepida midagi sellist. http://www.weatherstop.co.uk/floor-threshold-seals.html
Kust eestis oleks võimalik sarnast toodet leida?
Vasta