Purmo radiaator seina süvenisse

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Purmo radiaator seina süvenisse

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Tahan panna torustiku viimase radika akna alla 10 cm-sse süvendisse. Süvendi laiust saan veel sättida. Küsimus selline, et kui palju ma pean jätma mõlemale poole vaba ruumi. Sisse tulev ots tuleb otse seinat radikasse ja väljuv teiselt poolt alt ja keerab 90 kraadi nurga all kohe seina ja läheb tagasi . Ühesõnaga kui radika laius on 1800 siis, kui palju peaks olema minimaalne süvendi laius. Purmo lehelt ma sellist tarkust ei leidnud. Kui kellelgil viiteid siis tänud!
Külaline
külaline

Re: Purmo radiaator seina süvenisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

voolukivi kirjutas:Tahan panna torustiku viimase radika akna alla 10 cm-sse süvendisse. Süvendi laiust saan veel sättida. Küsimus selline, et kui palju ma pean jätma mõlemale poole vaba ruumi. Sisse tulev ots tuleb otse seinat radikasse ja väljuv teiselt poolt alt ja keerab 90 kraadi nurga all kohe seina ja läheb tagasi . Ühesõnaga kui radika laius on 1800 siis, kui palju peaks olema minimaalne süvendi laius. Purmo lehelt ma sellist tarkust ei leidnud. Kui kellelgil viiteid siis tänud!
mida suurem seda parem , õhk pääseb paremini liikuma . radiaator toimib õhkjahutuse põhimõttel ja mida rohkem ruumi õhk kontaktis saab olla seda efektiivsem on soojusülekanne. Põrandast tõstaks vähemalt 100mm ja äärtest sama , radiaatori taha võiks jääda vähemalt 30mm - 50mm ruumi ja mida vähem takistusi on üleval seda parem (n: lai aknalaud jne kõik takistavad sooja õhu liikumist). Kui disainiga kuidagigi sobib, siis jäta süvend tegemata ja täida see süvendi osa parem villaga.
Külaline
külaline

Re: Purmo radiaator seina süvenisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: mida suurem seda parem , õhk pääseb paremini liikuma . radiaator toimib õhkjahutuse põhimõttel ja mida rohkem ruumi õhk kontaktis saab olla seda efektiivsem on soojusülekanne. Põrandast tõstaks vähemalt 100mm ja äärtest sama , radiaatori taha võiks jääda vähemalt 30mm - 50mm ruumi ja mida vähem takistusi on üleval seda parem (n: lai aknalaud jne kõik takistavad sooja õhu liikumist). Kui disainiga kuidagigi sobib, siis jäta süvend tegemata ja täida see süvendi osa parem villaga.
Trameivõi kui naljakas on lugeda sellist kirjutaja oma arust tarka juttu. :rotfl:
Külaline
külaline

Re: Purmo radiaator seina süvenisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:aja oma arust tarka juttu. :rotfl:
naer on terviseks :) võid ju ka omaltpoolt vaimukusi lisada
Külaline
külaline

Re: Purmo radiaator seina süvenisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Panin ka omal ajal osa radikad süvendisse,, nüüd väline termopilt näitas kohe ära, kus kohas need radikad asuvad.. :)))
Vasta