Vesi puurkaevus lubjane

Talumees
külaline

Vesi puurkaevus lubjane

Lugemata postitus Postitas Talumees »

Tere,

Probleem selline et mingi 10a vanas puurkaevust tulev vesi on lubjane ja roostene, ning toas külma vett kraanist lastes on õrnalt mädahaisu tunda, õues voolikust lastes seda tunda pole! Tundub et see haisu probleem kuskil torustikus tekkib....

Kus saaks pealinnas lasta veeproovi teha ja palju see maksaks, siis vist oleks lihtsam filtrit ka vahele soetada!

Olen veidi uurinud hindu, kuid ei saa tuhkagi aru, mida ma peaks seal laskma proovida vee sees, kuna hinnakirjas on iga komponendi analüüs erihinnaga? Või on olemas ka mingi universaalproov, kus vajalikud proovid kohe koos???

Ette tänud teadjamatele!
linnokas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 06 Veebr 2006, 10:00

Re: Vesi puurkaevus lubjane

Lugemata postitus Postitas linnokas »

Talumees kirjutas:Tere,

Probleem selline et mingi 10a vanas puurkaevust tulev vesi on lubjane ja roostene, ning toas külma vett kraanist lastes on õrnalt mädahaisu tunda, õues voolikust lastes seda tunda pole! Tundub et see haisu probleem kuskil torustikus tekkib....

Kus saaks pealinnas lasta veeproovi teha ja palju see maksaks, siis vist oleks lihtsam filtrit ka vahele soetada!

Olen veidi uurinud hindu, kuid ei saa tuhkagi aru, mida ma peaks seal laskma proovida vee sees, kuna hinnakirjas on iga komponendi analüüs erihinnaga? Või on olemas ka mingi universaalproov, kus vajalikud proovid kohe koos???

Ette tänud teadjamatele!
Mine veeprooviga suvalisse korralikke veefiltreid müüvasse firmasse, nad teevad analüüsid ja selle põhjal pakuvad ka sobivaima lahenduse.
itipoiss ehitusmaalimas
marko30
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Dets 2006, 15:58
Asukoht: Tallinn

Re: Vesi puurkaevus lubjane

Lugemata postitus Postitas marko30 »

mul on sama jama kaevuga. oled sa muidu omale lahenduse leidnud.
äkki annaksid mulle kah teada kui sa kade ei ole.
55980492
Külaline
külaline

Re: Vesi puurkaevus lubjane

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere!
Peate lihtsalt kaevu puhastama.
Kui on veel küsimusi siis saate infot sellel nr.53959090
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Vesi puurkaevus lubjane

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Mädamuna hais nüüd torustikus küll ei peitu :lol:
Asi lihtsalt selles, et vesi on olnud maapõues kaua-kaua, ilma hapniku juurdepääsuta, ning jõudes nüüd maapeale, hakkab ta segunema hapnikuga, mille käigus eraldub mädamuna haisu. Proovi nii: lase vesi klaasi ja nuusuta / maitse. Nüüd pane käsi klaasi peale ja raputa vett hoolega. Nüüd võta käsi ära (ära nuusuta), vaid oota veidi ning siis nuusuta / maitse - lõhn peaks olema kadunud. Ega muu vis ei aita, kui aereerimine, ehk:
pumpad vee suurde mahutisse, kus ta saab õhuga kokkupuutuda, ideaalis lööb kompressor sinna õhku ka veel juurde, ning sealt juba II astme pumbaga vesi tarbimisse.
Viimati muutis Rostfrei, 10 Aug 2008, 16:59, muudetud 1 kord kokku.
Vasta