Kasvuhoone projekt

insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ma helistasin projekteerimise firmasse ja uurisin. On vaja projekti ja ka päästeameti luba jne. Ta ei osanud öelda ainult, et kuidas kasvuhoonet liigitada. Abihoone, kõrvalhoone...... Kilest putka pole ju mingi hoone. See on lihtsalt tuulevari. Kas siis ka peaks olema vihmavarjule projekt? See on ajutine kate taimedele nagu kiletunnel kurkidele. Või peab ka olema projekt kui kiletunnel on lai meeter ja pikk kilomeeter ?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ehitiseks nimetatakse tavaliselt teadliku ekspluateerimise eesmärgiga ehitustegevuse tulemust.

Ehitiste hulka kuuluvad inseneri-tehnilised rajatised nagu hooned ning näiteks sillad, tunnelid ja tammid. Ehitisi, mis ei ole hooned, nimetatakse rajatisteks.

Eestis kehtiv ehitusseadustik (§3 lg 1 ja 2) määratleb ehitise nii: "Ehitis on inimtegevuse tulemusel loodud ja aluspinnasega ühendatud või sellele toetuv asi, mille kasutamise otstarve, eesmärk, kasutamise viis või kestvus võimaldab seda eristada teistest asjadest. Ehitis on hoone või rajatis. Hoone on väliskeskkonnast katuse ja teiste välispiiretega eraldatud siseruumiga ehitis. Rajatis on ehitis, mis ei ole hoone."[1]
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Kõige lihtsam, mine KOV ehitusnõuniku juurde ja küsi tema käest, mida vaja jne. Võib ju juhtuda, et kui peast väga ametnik pole lubab üleüldse niisama kasvuhoone püsti panna.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ja kui on soe siis tuleb lammutama. Meil naabril on suured kasvuhooned. Ikka sadu m2. Kust ma näen seda, et kas on registris ?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Leidsin naabril sellise asja https://www.ehr.ee/app/w/page?7

Ma ei saa aru mida seal on tegemist hoidlaga ? See ei ole ju hoidla. See on kasvuhoone. Kilest. Nagu vihmavari. Ajutine. Nagu katteloor taimedel.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Lugu järgmine. 60m2 ja kogu lugu. Ma ei hakka sööma tomateid mille kilo hind on 20€.
Külaline
külaline

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Lugu järgmine. 60m2 ja kogu lugu. Ma ei hakka sööma tomateid mille kilo hind on 20€.
haha ja kas muidu ilma projektita ja materjalikulu arvestades tuleb odavam , kui 20€ ?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Tuleb jah. Tunduvalt. Projekt ja ehitusloa riigilõiv ajavad hinna lakke.
Külaline
külaline

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Leidsin naabril sellise asja https://www.ehr.ee/app/w/page?7

Ma ei saa aru mida seal on tegemist hoidlaga ? See ei ole ju hoidla. See on kasvuhoone. Kilest. Nagu vihmavari. Ajutine. Nagu katteloor taimedel.
Ehitise ehitusalune pind on selle konstruktsioonide projektsioon maapinnale. (Kaabelliini ehitusalune pindala on kaabli projektsioon maapinnale.)
Antud rajatise puhul oleks siis vundamendi ja kaigaste projektsiooni maapinnale, pindalade summa. Kas kilet saab antud kontekstis lugeda konstruktsiooni osaks?
:hello:
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mida iganes jah.Maa on ju enda käsutada. Meil ei ole isiklikku maad. Maa on ikka riigi oma. Sina oled sellel lihtsalt silt ja koorimise objekt.78m2 kasvuhoone eest maksta 180€ riigilõivu ? Palju ma pean müüma seal kasvavaid asju, et see tagasi saada ?
Külaline
külaline

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Mida iganes jah.Maa on ju enda käsutada. Meil ei ole isiklikku maad. Maa on ikka riigi oma. Sina oled sellel lihtsalt silt ja koorimise objekt.78m2 kasvuhoone eest maksta 180€ riigilõivu ? Palju ma pean müüma seal kasvavaid asju, et see tagasi saada ?
pole eriti palju vaja ju, turul oli tomati kilo suvel 2.50 , kevadel 5 ja üles, 180euri tuleb nädalaga tasa. Ja sellise suurusega kasvuhoonest peaks 36 - 100kg tomateid hooajal väga kergelt. Materjalikulu juba ületab sul seda riigilõivu vähemalt kolmekordselt. Kui sul on rohkem ruumi vaja , siis tee kaks 40m2 -st kõrvuti ka kena, kui vajad ikka seda 4m kõrgust avarust , siis katsu asi korralikult organiseerida ja küsi ehitusvolinikult mis selleks vaja.

Põhjus miks sul oleks mõtet see asi lasta inseneril üle vaadata on selle hoone massiivsus , see on sisuliselt väiksem maja , kui seal midagi logiseb ja sa seal ise parasjagu sees oled, internetti päris sellisteks asjadeks ilma kontrollimata ju ei usaldaks. Samuti tuleohutuse aspekt, et ei oleks liiga lähedal teistele hoonetele jne kui kasutad seal kütet, siis peab ikkagi tagama tuleohutuse ja kustutuse jaoks ligipääsud jne.

Ega su tomati kilohind sellest ei tõuse , turul sa ikka selle eest üle 2.50 suvel ei saa , lihtsad pead mitu suve müümas käima. Arvesta siis selle kuudi eluiga vs prognoositud tootlus või nauding tegemisest , olemisest, kasvamisest. Nii suures kasvuhoones saad sa kasvatada n: maitsetaimi mitmel tasandil ja ka paptrikat, viinamarju jne. Kui sa teed selle karkassi mõistlikult (mitte topeltlauast kuhu niiskus vahele koguneb) ja kaitsed selle ilmastikuolude eest (immutad ja värvid) , siis kestab 7 - 10 aastat ilusti, kui vahepeal hooldada viitsid , siis kauem, kui just ära ei tüdine. Idee on ju vahva, lisaks ise sinna ka automaatselt avatavad aknad ja temp kontrolli , kastmisüssteemi ja oleks igati vinge isemajandav üksus.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ligema hooneni on vast 100m. Tuleohtusega ei ole muret ja kokku ta ka ei kuku.Mul on olemas kuppelkasvuhoone diameetriga 6 m. Hetkel veel lahti kuna koilisin.Tahaks ikka teha 10 m läbimõõduga.
Minu 6m putka
https://aiamaa.files.wordpress.com/2015/06/img_0998.jpg

Iseavanevad luugid on ka ja tulevad ka muidugi. Kastmine ka ja viinamari mul ka kasvas. Head magusad. Igast asju kasvataks. Hea niisamagi istuda ja vaadata kuidas tomat läheb punaseks. Seepärast ka tahan suurt, et oleks olla endal ka ruumi. Peenarde vahele uunikivi ka maha. Ühesõnaga : koht ka mediteerimiseks.
Unustasin. Päikeseenergial töötav on see kõik. Kastmine esialgu elektriga toast. Luugid avanevad puhtast päikeseenergiast.

Seda veel, et paprikat kasvatan ka. Kuidas aga teha mitmekordne kasvukoht ?

Osa on ka kasvuhooes sees tehtud
https://www.youtube.com/watch?v=eaToJRHmQ-s
Külaline
külaline

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas: Seda veel, et paprikat kasvatan ka. Kuidas aga teha mitmekordne kasvukoht ?
seal tekib vast ka tuulega mure (ja luugid tee avanema alla siis ei puhu tuul neid minema kuna nad laiema küljega kinnitatud ja kui puhubki, siis puhub kinni) ja suurem kasvuhoone peaks olema tugevamalt maas jne, et maa seda kõveraks ei tõstaks jne jne. Aga tore putka juba seegi, tee kaks kõrvuti ja ühenda omavahel uksekohtadest nagu topeltiglu vms , sest see juurde tekkiv kõrgus ei anna sulle kasulikku pinda eriti juurde. Muidugi annab mediteerimiseks effekti juurde ja eks sa ise tead mis sulle rohkem meeldib.

mitmekordne kasvukoht on lihtsalt riiul kus taimed kasvavad kastides, pottides. sellises kõrges ruumis võid keskele teha suurema riiuli/torni n: 170cm kõrged riiulid saad 3 - 4 rida maitsetaimi ja paprikaid kasvatada riiulis. Maitsetaimele ei ole vaja tervet peenart , kasvab potis. Võib panna ka lihtsalt postid püsti ja potid nagu amplid sinna külge riputada, taimel ei ole vahet.

Sama tegelt ka tomatitega, kurkidega , kasvuhoonel terves ulatuses (kivi , kruus või laud) põrand ja taimed tõstad laudadele kasti või kilekotti kasvama, kõrgusesse ju ruumi maa ja ilm. Lihtsam hooldada ja ei pea kunagi kasvuhoone kohta vahetama kuna maa tahab ikka puhata, lihtsalt tood kevadel uue "segu" sisse ja talvel talvitad teisi potitaimi mis väljas ei taha olla, sügisel viid kasutatud mulla kuskile kosuma, vanad taimed välja, põletad ja puhastad kile ja riiulid seestpoolt , et haigused ei leviks, põrandad ka puhastatavad.

Mul endal kasvuhoonet ei ole, pole selleks ruumi , aga on kõik salatid , maitsetaimed jne suurtes või väiksemates pottides kohe terassi või grilliala lahedal kuna , siis ma reaalselt olen valmis neid ka tarbima ja võtan kohe värsket potist, kui grillimine või chillimine käsil. Kui parasjagu suhu neid ei pista siis on lihtsalt haljastuse eest.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Jah. pLaane on ka mul igasuguseid. Pean uue kõigepealt valmis ehitama. Eile arvutasin trapetsitest kokku seda. Vbl lihtsam teha. Vähem saagimist.
Külaline
külaline

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Jah. pLaane on ka mul igasuguseid. Pean uue kõigepealt valmis ehitama. Eile arvutasin trapetsitest kokku seda. Vbl lihtsam teha. Vähem saagimist.
no päris lahedad videod sul üleval selle kasvuhoone teemal ja lahedalt oled selle aknateema lahendanud :
https://www.youtube.com/watch?v=6uq_v8sLTsw
https://www.youtube.com/watch?v=zjIxcH4j6hc

kas mustikapõõsas kasvas mäeks?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mul kasvab alles 2 aastat ja eks ole näha mis tast saab. Tegin sellel aastal korraliku koha kasvamiseks. Eraldasin pinnase täielikult turbast kilega.
Aknad hakkavad nüüd käima igaüks ise ja teen ni, et ka poollahti saab teha. Kõik sõltub temperatuurist. Ole näha kuidas aega on tegeleda, kui kähku jõuab. Asjad on kõik olemas. Maaelu on kiire ja tegemisi palju. Tööl ka veel käima.
Külaline
külaline

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

leidsin netist veel sellise kalkulaatori kus on väga hästi välja toodud erineva suurusega kuplid ja kalkulaatorid iga tüübi kohta https://simplydifferently.org/Geodesic_ ... tes?page=3
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kasvuhoone projekt

Lugemata postitus Postitas insippo »

Sellel aastal oli see 6m kuppel niimoodi sees.
https://aiamaa.files.wordpress.com/2015 ... _16231.jpg

Kõige täiuslikum on ikkagi see acidome.ru kalkulaator..

Tahaks sellise teha. Natuke tihedama vertikaalis olevate postidega.
https://xa.yimg.com/kq/groups/6925885/h ... s+Dome.jpg
Vasta