tapeedi mustrisse paigaldus

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

tapeedi mustrisse paigaldus

Lugemata postitus Postitas AHEL »

Tere,kui tapeet on vaja mustrisse paigaldada siis kas tuleb lihtsalt iga järgneva paani otsast vastav jupp maha lõigata või on lihtsam varjant.Hetkel ei leidnud kuid kunagi olen näinud et kui paanid valmis lõigata siis pidavat umbes nii kokku sobima 1,3,5... 2,4,6.. Kas see on õige.
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10947
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: tapeedi mustrisse paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

AHEL kirjutas:Tere,kui tapeet on vaja mustrisse paigaldada siis kas tuleb lihtsalt iga järgneva paani otsast vastav jupp maha lõigata või on lihtsam varjant.Hetkel ei leidnud kuid kunagi olen näinud et kui paanid valmis lõigata siis pidavat umbes nii kokku sobima 1,3,5... 2,4,6.. Kas see on õige.
Ei saa keegi sulle siin öelda, et kuidas on õige, sest tapeedid on erinevad. On selliseid, millel kordus iga 20cm tagant, on selliseid, millel korduse moment pikem, on selliseid, millel kordused on üle ühe paani.
Need, millel on ühesugused kordused, olen lõiganud 2-5cm varuga ülemises servas ja kõik korraga lahti lõiganud. Ülemises otsas jäävad jupid, mille lõikad lühemaks ja ikka väikse varuga.
Need, millel on kordused üle ühe paani, olen samuti kogu portsu korraga lahti lõiganud, jälgides pingsalt korduste paiknemist. Pärast lõikad ülearused otsad maha.
Mustriga tapeedi puhul pead kõigepealt väga hoolikalt planeerima, et kus kohast alustad ja kus kohas lõpetad, kus teha läbilõiked(nurgad) jnejne.
Kõige mugavam on kõike seda teha korraliku tapeetimislaua peal.
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: tapeedi mustrisse paigaldus

Lugemata postitus Postitas AHEL »

Tänud Urmas.
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10947
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: tapeedi mustrisse paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

AHEL kirjutas:Tänud Urmas.
Kahju, et need tänud ei mulksu ega krabise. :blush:
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: tapeedi mustrisse paigaldus

Lugemata postitus Postitas artist »

Kui mina tapeetimisega viimati tegelesin, siis tegin kõik seina minevad rullid lahti. Esimene paan pikkusesse lõigatud, siis valisin rullidest sellise versiooni kus kadu kõige väiksem, ning lõikasin järgmise paani jne. Mul oli mustri kordumine 60 cm tagant. Kadu oli siis küll väike.
Vasta