Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
khmm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas khmm »

hambakari kirjutas:
khmm kirjutas:Mersu ei ole ka Ladaga võrreldes odavam jne, kas sellega sõitmise puhul on tegu paratamatusega? :lol:
kui veel aru pole saanud, siis jutt käib siin kütmisest, mitte sõitmisest
Miks ei peaks odavalt/kallimalt kütmine ja odavalt/kallimalt sõitmine võrreldav olema? ;)
khmm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas khmm »

clondike kirjutas:Tunduvad suhteliselt samade näitajatega minu jaoks ja hinnapakkumine ka samasse auku. Kumba teadlikum inimene eelistaks?
Suhteliselt samasse XXX-auku on need mõlemad tõesti. Teadlikum inimene kasutaks mõistlikumat alternatiivi, mitte mingit müra, vibratsiooni ja toas õhu puhumist (tõesti väga rõve on see õhu liikumine toas) tekitavat säästulahendust, mida soovitaks pigem tööstushoonetesse, kus inimesed vähe viibivad. :wave:
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 378
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas clondike »

khmm kirjutas:
clondike kirjutas:Tunduvad suhteliselt samade näitajatega minu jaoks ja hinnapakkumine ka samasse auku. Kumba teadlikum inimene eelistaks?
Suhteliselt samasse XXX-auku on need mõlemad tõesti. Teadlikum inimene kasutaks mõistlikumat alternatiivi, mitte mingit müra, vibratsiooni ja toas õhu puhumist (tõesti väga rõve on see õhu liikumine toas) tekitavat säästulahendust, mida soovitaks pigem tööstushoonetesse, kus inimesed vähe viibivad. :wave:
Ja eespool juba paluti üles lugeda mõistlikumad alternatiivid. See Mersu ja Lada jutt... Mõni mees arvab jällegi, et Armani ja Maserati on ainsad mõistlikud alternatiivid.
khmm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas khmm »

Mõistlikud on kõik peale rõvedalt õhku puhuvate (toas olles tunda ja kuulda) seadmete. :rotfl:
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Pumba võib ju panna sinna, kus see otseselt ei häiri. Selge on ka see, et igal eluasemel sellist kohta pole. Samas, on palju eluasemeid, kus pole võimalust jälle mingit muud kütet panna (pole korstent, pole gaasi, elektrivõimsust vähe otseleektrikütteks) või on pump hea lisakütte variant ahjudele abiks. Mul on ahjudele abiks just sellistel hetkedel, kui pumba töö ei häiri- kui oleme ise kodust ära või öösel kell 4, et hommikul oleks köök ja elutuba mõnusalt soojad enne tule ahju tegemist (ei viitsinud näiteks õhtul ahju kütta).
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas SSD »

Jõudsime jälle välja selleni, et " õsp ei ole ikka hea", "puhub peale, teeb häält" jne. Jääks teemas pigem selle juurde, et MILLIST õsp soovitada meie talveoludesse ja kogemused eri tootjate õsp`dega.

Jah, kui oleks valikut, siis ma ei kasutaks õsp müra pärast, samas öösel on meil peale vaikne režiim, ei häiri suurt. Ja inimesed elavad ka trammi-raudtee ääres, enamus Tallinnlastest elab kusagil suurema või väiksema liiklusega tee ääres- pea igal pool LINNAS on mingi müra. Häirib aga harjud ära ja ei sega enam. Loomulikult, kui oleks valikut, valiksin vaikse alternatiivi. Mul on kodus õsp kasutusel toetava küttena lisaks el.õliradikatele, st kuni krõbedama miinuseni ikkagi põhiküttena, ei kurda, on odav( odavam, kui Mustamäe paneelika kommun.arved, korter oli üle poole väiksem paneelikas) isegi praeguste börsi el. hindade juures. Jah, igale poole õsp ei sobi-sobib ideaalselt avatud planeerinuga elamisse, mul see õnneks on. Elamine peab olema hästi soojustatud. See, et "peale puhumine häirib" on minu silmis müüt. Mida see soojapoolse õhu õrn puhumine sulle teeb, minu arust on see väga meeldiv, pigem ei kasuta ma palaval suvel ÕSP, sest külm õhuvool häirib mind küll. ÕSP ei pea kasutama max võimuses peal pidevalt. Eeldusel et ta on siiski toetavaks mitte põhikütteks. Põhikütteks ei kipu talvel sobima, nõus. EI OLE õsp`le aga arvestavat alternatiivi minu silmis, kui võtame arvesse tänapäevase, korraliku COP`iga õsp` a, ei ole midagi vastu panna paigalduse lihtsuse, seadme maksumuse, hoolduste lihtsuse koha pealt. Jah teatud äsjad häirivad- müra+ kobakas seinal aga mis teha, kui muud asjalikku/ võimalikku alternatiivi ei ole?! Vibratsiooni pole täheldanud, ju see on kehva paigalduse sümptom.

Ehk räägiks ikka edasi õsp teemal, et millised on uuemad turule jõudnud või tulemas pumbad, sellistest meie talvedesse sobilikest pumpadest. Mõned lehed eespoolt on väga hea graafikutega soome keelne link, kus sommid nende ( meie) oludesse sobivaid õsp katsetasid karmides talvetingimustes, väge hea leht, soovitan uurida. Mul mingi Fujitsu seinal, see ka sealt testis olemas, sain targemaks, et -15 on asi veel plussi poole peal, üle selle võrdväärne radikaga ehk mõttetu põhiküttena. Plaanis ka elamises Fujitsu lähi aasta paari jooksul ehk välja vahetada aga ei tea veel mille vastu. uurin maad. Selleks on see teema, et minusugune saaks ideid, milline õsp JÄRGMISEKS OSTA. Mitte selleks, et õsp on hea või halb. Kui oleks sobivam alternatiiv, vahet pole, võib ka kallim ostuhinnalt paigalduse poolet olla, siis lisaksin selle oma elamisele aga EI ole veel leidnud. Pelletite kasiinomuusikat ei taha kuulata, eraldi katlaruumi( tehnoruumi) võimalust ei ole, ahju-kaminat( salvestavat) ei saa ehitada( II korrus), päikseelementide tasuvus on siiski küsitav meie oludes, võib-olla tasuks ära aga tasuvuse piir ei ole veel nii hea, et tormaks kohe õsp`d välja vahetama. Maakütet, gaasikütet, õhk.vesi kütet ei ole võimalik tehniliselt paigaldada normaalsete kuludega. Mis veel , mis oleks siis hea alternatiiv korterelamusse või II ja üles korrusele? Ehk keegi geenius vastaks, mitte, et a la "õsp on s.itt ja on olemas paremaid alternatiive". Kindlasti on paremaid alternatiive, kui sul oma maja või elad I korrusel kuhu saad maakütte, salvestava ahju või pelletite põleti-katla või mis iganes teha/ paigaldada. Igale poole aga ei saa selliseid muutusi sisse viia ja proovige nüüd minu mätta otsast vaadata mõelda alternatiivi elamusse, kus ei ole ei katlaruumi võimalus ega ka muid eelpool loetletud võimalusi, mis jääks siis üle alternatiiviks? Ja selliseid elamisi on meil siis kasutajate hulgas küll ja küll.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rokikas »

SSD kirjutas: pea igal pool LINNAS on mingi müra. Häirib aga harjud ära ja ei sega enam.
Päris paljud "linnakad" ei saa maal magada. Vaikus pidi "kõrvulukustav" olema. :)
SSD kirjutas:Jah teatud äsjad häirivad- müra+ kobakas seinal aga mis teha, kui muud asjalikku/ võimalikku alternatiivi ei ole?!
Need mured on vähendatavad kui kasutada näiteks sellist lahendust http://www.mitsubishikodusoojus.ee/index.php?id=44 http://www.fsk.ee/pages/et/ohksoojuspum ... udelid.php
SSD kirjutas: ahju-kaminat( salvestavat) ei saa ehitada( II korrus)
Kui korstna võimalus on siis mine tea viewtopic.php?f=1&t=43523 ;)

Tegelikult selliste "külalistega" vaidlemine suurt kuhugi ei vii. Tõesta mis sa tõestad nad jauravad ikka oma.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 378
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas clondike »

SSD, millist soomlaste linki silmas pidasid, uuriks oma favoriitide kohta ka sealt, aga mitte ei hakka see link eespool silma.
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas SSD »

To: rokikas, jah nii ta on:) Ma ju hoian ka silma alati lahti alternatiividele;)

To : clondike see leht:
http://www.scanoffice.fi/fi/tuotteet/tu ... tiraportit
Vast saad soome keelest aru.
Parim peaks ( kütmiseks) olema testides see aparaat, ei oska kommenteerida aga lähemalt... Parim siis testides mitte a la " COP paberil"
http://www.scanoffice.fi/sites/default/ ... varm12.pdf
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 378
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas clondike »

SSD kirjutas:To: rokikas, jah nii ta on:) Ma ju hoian ka silma alati lahti alternatiividele;)

To : clondike see leht:
http://www.scanoffice.fi/fi/tuotteet/tu ... tiraportit
Vast saad soome keelest aru.
Parim peaks ( kütmiseks) olema testides see aparaat, ei oska kommenteerida aga lähemalt... Parim siis testides mitte a la " COP paberil"
http://www.scanoffice.fi/sites/default/ ... varm12.pdf
Tänan! :)
ping
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ping »

Huvitav, et kas austatud kaasfoorumlased pole selle peale tulnud et lae alune soojuspumba siseosa on tegelikult ettenähtud ruumide jahutamiseks? Sest laealune seade puhub lae alla kerkinud sooja õhku kogu aeg allapoole ja seega tekitab küttes ülemäärase tuuletõmbuse.
Mulle endale on toas tuuletõmbus küll ebameeldiv ja olen spetsiaalselt viibinud erinevates ruumides, et kogeda omal nahal et kuidas erinevad seadmed mõjuvad.
Aga vat sellised seadmed on kütmiseks paremad (minu arust) - http://www.fsk.ee/pages/et/ohksoojuspum ... udelid.php
Need tõmbavad põrandal olevat jahedamat õhku sisse ja puhuvad seda üles. Kuna soe õhk tõuseb ise vastavalt füüsika seadustele ise üles siis nende vent töötab vaiksemalt kui lae alustel mudelitel ja tuulepuhumist praktiliselt tunda pole (kui pole otse ette keeratud) tunne nagu sooja radika juures.
Ei promo ma siinjuures midagi vaid annan teemat mõteteks.
(Ühe Tallinna kliimahulgifirma kontoris on seinamudelid töös ja olen neid eelmisel talvel vaatamas käinud, et kuidas tunne on kui kütavad. Aga siia ma selle firma nime ei saa vist panna sest see oleks reklaami moodi. Aga kui helistada firmadesse ja konkreetselt küsida küll nad siis näitavad.)
:hello:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Vau, konkreetselt mingi uus ja huvitav inf siin teemas ka üle 5-e aasta:)
vanaema on sul veteran...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

Sinu loogikaga küll nõus ja olen ise ka põranda/seinamudelite peale mõelnud, aga nad on alati olnud kallimad ja väiksema COP-iga kui kõrgemale paigaldatavad.
Ja samas praegu oma maja esimesel korrusel paraku polegi mul sellist seinapinda põranda lähedal, kuhu sellise võiks paigaldada...igal pool on miski kapp või diivan või laud ees ja akende alune liiga madal..
:write:
Koduomanik
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Koduomanik »

Minu arust õhksoojuspump põhikütteks= umbes sama stiil nagu seinad kipsplaadist, põrandad laminaadist= säästuvariant. Oma kodu puhul küll ei taha, et kõik asjad oleks võimalikult odavad, ilma kvaliteeti, mugavust ja stiilsust arvestamata :)
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

[quote="ping"]
Aga vat sellised seadmed on kütmiseks paremad (minu arust) - http://www.fsk.ee/pages/et/ohksoojuspum ... udelid.php
Need tõmbavad põrandal olevat jahedamat õhku sisse ja puhuvad seda üles. /quote]

mul vanematel selline põrandamudel teist korrust kütmas, sahiseb ja koliseb samamoodi, kui laealused ja pole seal olulist vahet. Selleks , et ruumi kütta peab ta kõik õhu niiehknaa läbi ajama , tahad ka kaugemaid nurki soojaks pead võimsamalt käima panema jne . võib ju mõtelda, et kõigega harjub , isegi poomisega, et algul sipled pärast ripud rahuikult, aga see sahin on ikka julm.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

A kuulge, kas säänset masinat ei ole, mis oleks nagu kanalimudel, aga võtaks hoopis oma õhu õuest ja soojendaks teda siis parajalt niipalju, et toas soe saaks.

Õues oleks tavapärane kompressoriga kast muidugi ja vendi väljapuhe oleks lihtsalt köögist ja peldikust augud õue ülerõhu najal.

Saaks kohe ka pooleldi vendisüsteemi omale....
vanaema on sul veteran...
Tre
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tre »

Veidi kahtlane tundub, et õhksoojuspump suudaks näit. -25 C õhku soojendada +25-ni. Kui ka suudaks ja kasutakski sellist sisuliselt ventilatsiooniga kütmist, siis oleks talvel toas ikka ilgelt kuiv õhk. Niigi hea ventilatsiooni korral on väga kuiv õhk kütteperioodil, kuid olukord halveneks veelgi, sest kütmise eesmärgil peaks õhuvahetus veelgi suurem olema, sest sisse puhutav õhk peab katka kõik ruumide soojuskaod. Lihtsalt ventilatsiooni eesmärgil ei ole nii suurt kogust õhku vaja. :roll:
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hambakari »

kas seda nn laealust põrandaligi ei tohi panna? ma just mõtlesin et paneks, kui omal ka oleks...
aga vaatasin et ühel tüübil on täpselt samade parameetritega aparaat nagu too scanvarm, ainult et mudelinimi(nordcel nh14-35g10L) ja kuupäev on teistsugune, muu kõik kleepsude peal täiesti identne... et millest neil see vahe siis tuleb? :roll:
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas SSD »

No sommide jutu järgi Scanwarm= Gree Hansol GWH12TB-S3DNA1B
http://gree.smartac.eu/hansol-nd/

http://lampopumput.info/foorumi/index.p ... 41.10;wap2
PilleVain
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas PilleVain »

Tere

Palun abi soojuspumba valikul. Vaja osta 2 soojuspumpa (üks 44m2 korterisse põhikütteks ja teine 90m2 kivimajja ahjule appi).

Pakutud on hetkel need:

Daikin FTXLS25K/RXLS25M (nii majja kui korterisse)

Mitsubishi Heavy Industries inverter-tüüpi õhksoojuspump
SRK35ZMX-S/SRC35ZMX-S (Majja)

Mitsubishi Heavy Industries inverter-tüüpi õhksoojuspump
SRK25ZMX-S/SRC25ZMX-S (korterisse)

(Hinnapiir: 2 pumpa 2500e, koos paigaldusega)

Mis oleks mõistlik? Võiks olla võimalikult energiasäästlik ja töötada -25c.

Suured tänud inimestele, kes aitavad (müügimehed ju räägivad just seda, mis neile kasulik).

Tänades
Pille
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

PilleVain kirjutas:(müügimehed ju räägivad just seda, mis neile kasulik).
ja mis paneb sind uskuma, et siin midagi muud mis sulle rohkem kasulik oleks räägitakse:)

Vahet ei ole , sest -25 ga ei küta neist ükski ja on sisuliselt otseeelektriküte ja need seadmed ei ole põhikütteks meie kliimas mõeldud. Seega tasuks valida keksmise temp järgi meie kliimas ja hoida lisaküttevõimsus töövalmis kas ahju, kamina või elektriradikate vms näols päris külmadeks ilmadeks. Olenevalt asjaolust , kui kasutate neid seadmeid ka jahutuse jaoks võiks hoopis jahutusvõimsuse/võimaluste järgi valida.
pumbasoojus
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas pumbasoojus »

Kasuta raha otstarbekamalt ja ära õhksoojuspumpa peale seda küll kuluta. :good:
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hambakari »

kui palju õspidega elektriarve siis oli näiteks selle aasta jaanuaris, veebruaris, aprillis, septembris jne?
ei tahaks küll uskuda et mingi väike radiaator suudab sama palju kütta kui see pump
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

hambakari kirjutas:kui palju õspidega elektriarve siis oli näiteks selle aasta jaanuaris, veebruaris, aprillis, septembris jne?
ei tahaks küll uskuda et mingi väike radiaator suudab sama palju kütta kui see pump
miks ei pekas suutma :) ega energiakaod küttekeha valikust eriti sõltu. kui on piisavalt võimas radikas, siis kütab ära. pump peaks seda lihtsalt kordades odavamaks tegema, aga sellel on oma hind: seadme maksumus, müra ja õhuvool , hoolduskulu ja asjaolu, et krõbedal külmapäeval ei ole neid eeliseid enam olemas ja vajad lisakütet.
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hambakari »

no need on aind mingid umbmäärased väited, mis toetavad ainult seda teesi, et mitte keegi ei tohiks pumpa osta, arvestamata siinjuures erinevate situatsioonide iseärasustega. et siis pehmeltöeldes jätab selline tegevus veidi kahtlase mulje.
sh veel, et kui radikas "suudab" toad kütta 1800 euroga kuus, aga õsp 10 euroga, siis järelikult esimene seda ju ei suudagi. ning mis mõte on sellist möla üldse ajada, et "suudab küll ainult teatud hinnaga!!!:))))))" ?
ja siinkohal võiks nagu teemat vaimse tervise peale edasi arendada, aga endal puudub selline vajadus...
Vasta