Salzburgi ahjud

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kuldark
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 21 Aug 2015, 11:14

Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas kuldark »

Tere

Ridaelamus, kus kasutusel õhk-vesi soojupumbaga põrandaküte ja soojustagastusega ventilatsioon on loodud ka ahju valmisoleks. Seepärast, arvestades kuivõrd mõnusa meeleolu loob elav tuli ahjus ning võimalus kasutada külmemal ajal ka alternatiivset küttevõimalust uurin ahjude paigaldamise võimalusi.

Tulikivis tehti selges, et ainus õige ahi on nende ahi. Samas on need väga kallid ning pidades silmas just, et ahju näol ei oleks tegemist ainukese küttega, siis tundub ehk overkill.

Palju räägitakse Salzburgi moodulahjudest, mis hinnalt soodsamalt, välimuselt modernsemad. Müüjad kiidavad kui optimaalset lahendust. Täpsemalt on silma jäänud Salzburg L mudel.

Kas on kogemusi-kommentaare?
tänan
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas keemik »

Selle järgi (http://www.xnordkaminad.ee/index.php?ui ... &t_id=4552) maksab L mudel 3778 eurot ja kaalub 956 kg. Mina sain pottsepalt 2900 (vist oli nõnda palju, või paarsada vähem) 2500 kg kaaluva ahju. Samuti suur klaasuks, eraldi tuharuum, katsin ise hiljem krohviga, osaliselt plaadiga ja värvisin silikaatvärviga.

Need on faktid.
kuldark
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 21 Aug 2015, 11:14

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas kuldark »

Tere

Tänud vastamast. Iseenesest see küll edasi ei aita.... Küsimus oli Salzburgi ahjude kohta, seda mida ahjumeistrid teevad antud hetkel väga palju ei puuduta - pole piisavalt kogemusi ja pädevust et hakata nüüd sootuks eraldi ahju tellima.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Saltsburgi üks kasutaja kurdab,et küttepuid raske saada kuna sinna lähevad megalühikesed ja keegi nii lühikesi ei paku.Ja puhastamine ka paras keberniit.Tuhasahtlist napilt keerad harja lõõrist üles ja kui imurit pole siis võya see tahm sealt august välja kuidas tahad :( kulbiga pole teha seal midagi.
Kui võrrelda tulikivi või nunnauuni siis kindlalt nunnauuni,kvaliteet parem.Aasta vanusel tulikivil plekist luugid sees,nunnauunil kivist punnid aukude ees.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas motamees »

Lgp Kuldar.
Miks te üldse küste, kui teil otsus tehtud. Te ootate ainult Saltspurgi kiitvat postitust, et siis pärast oma valeotsus kellegi kaela ajada.
Aga palun, ma võin see patuoinas olla: Saltsburg L on maailma parim ahi. Paigaldage omale ainult seda ahju ja te saate õnnelikuks.

Teie õnne nimel ma katsun selle valega nüüd kuidagi edasi elada. :this:
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tavalugemist on netis palju. Ka ahjudest.

http://www.inkodu.ee/index.php?est/3330 ... tuuri-24-h
Pottseppmeister "Kaminahi"
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Siin on varem korduvalt Nordpeis Salzburgi ahjudest juttu olnud. Paraku mitte kõige positiivsemas võtmes. Viimast just konkreetse müüja taseme osas. Pikemalt lugemist: viewtopic.php?f=1&t=47393&p=269428&hili ... rg#p269330
Ma enam Ekspressi (ega üldse paberil ajakirjandust) ei tarbi, mistap pole reklaamid enam silma jäänud. Kas viidatud teemas probleemseks osutunud tabel on viimaks korda tehtud? Hea inimene võiks värskema tõmmise üles panna.
See saaga tuletas meelde, et ma ei saanudki tollal Tarbijakaitsest tagasisidet. Mind ikka huvitab, kas on aus klientidele reklaamida ahju andmetega, mis on saadud laborikuivade puudega kütmisel?
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas keemik »

Imelises Teaduses on pidevalt need reklaamid.

Aga minu vastus oli ju Salzburg L-i kohta. Toin välja paar fakti, mis näitavad, et hinnatasemelt on need ahjud ilmselgelt vähemalt 2 korda ålehinnatud. Teisisonu, täpselt sama asi (1000 kg ahju, mis on klaasuksega) on voimalik saada kaks voi enam korda soodsamalt. Lisaks see, et saad lasta ahju teha sobiva pikkusega puudele.

Seega, minu vastus Salzburg L-i kohta on järgmine: mottetu! See on siis arvamus, eelmises postituses olid faktid.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1939
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas aero »

kuldark kirjutas:... Küsimus oli Salzburgi ahjude kohta, seda mida ahjumeistrid teevad antud hetkel väga palju ei puuduta - pole piisavalt kogemusi ja pädevust et hakata nüüd sootuks eraldi ahju tellima.
Ma ei saa aru, millisest kogemusest ja pädevusest sa räägid praegu. Keemik pani kõrvuti poeahju ja pottsepa ahju hinnad ja kaalud (soojusmahtuvused). Minu tellisahju kaal on kütteseadme passis 2940 kg. Täpset hinda ei mäleta aga suht sama mis keemikul. Klaasukse jm kraami valisin ise välja. Tuhaluugid paigutati külgedele nagu soovisin. Viimistluse tegi maaler muu töö kõrvalt.

Pädevus ... lugesin mõned õhtud potsepafoorumi teemasid ja ei olnud keeruline aru saada - kelle käest võiks ahju tellida. Mulle meeldis, et sain otsustada kas prioriteediks on parasjagu moes olevad proportsioonid, funktsionaalsus või teeme pisut kompromisse.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Kõik on maitse asi, tahtsin ka telliskivi ahju, aga sobiv viimistlus tuli oluliselt kallim kui tehasahi. Kui viimistlus ja väljanägemine ei ole probleemiks või ei ole oluline siis kindlasti telliskivi ahi laduda.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

arno14,
kui küttekeha visuaalne pool on olulisem funktsionaalsest, siis oleks mõtekas piirduda kaminaga - hoiab oluliselt raha kokku.
Kui küsida tohib, siis milline välisviimistluse soov oli, mis võrreldavate soojustehniliste omadustega käsitöölise tellisahju hinna tehaseahju tasemele tõstis?

Minul - tellisahi, 2+t, "võtmed kätte" (lisaks ahju plaatimisele veel mitmeruutmeetrine seina plaatimine) - 2700EUR. Sama raha eest saaks vaid 600kg kaaluva Salzburg M-i.
Üldiselt soovitan kõigil, kel huvi Salzburg ahjude vastu, lugeda läbi siin juba viidatud teemad. Seal on välja toodud päris palju küsitavusi nende ahjude omaduste kohta. Ahi ei ole lips mille ebasobivaks osutumise korral juba järgmisel päeval uue vastu vahetada võib.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

2korda2 kirjutas: Ahi ei ole lips mille ebasobivaks osutumise korral juba järgmisel päeval uue vastu vahetada võib.
No saab ju ikka vahetada.
S-i M-i vastu ja siis M-i isegi L-i vastu. Niikaua kui isu on, niikaua saab ka vahetada. See on tore. Iga päevaga tulevad uuemad mudelid ka ikka.
Pottseppmeister "Kaminahi"
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas arno14 »

2korda2 kirjutas:arno14,
Ahi ei ole lips mille ebasobivaks osutumise korral juba järgmisel päeval uue vastu vahetada võib.
Ma ei paigaldanud Salzburgi...läks midagi muud. Kas oli ajastus halb ja kõigil oli jube palju tööd, igatahes ei saanud ma kuidagi soovitud ahju soovitud hinnaga ning tuli teha muid valikuid.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Täna oli Postimehes lugeda Kütteeri. Lugesi ilusasti läbi. Reklaamid ka. Need ju kõige kallimad.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Salzburgi ahjud

Lugemata postitus Postitas Busta »

Sõber ostis Tulikivi ahju. Peale garantii lõppu (5.a.) põles küttekolde seina auk sisse- pista või rusikas läbi. Shamott plaatidega tehtud kolle koda, kuid nüüd ruum väiksem. Pole need nii vinged ahjud midagi, mu naabri plekkahi on üle 50 aasta kütnud ja kütab veel
Vasta