vannitoa kipsile hüdroisolatsioon

Katse2012
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 30 Mai 2014, 14:19

vannitoa kipsile hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Katse2012 »

Vannitoas hetkel seintes tavaline kipsplaat, mille taga ühes seinas klaasvill, palk, teises seinas palk, kolmandas tuleb teine kips vastu. Vannitoa all on kelder, kohal pööninguluuk. Kipsivahed on pahteldatud tavalise pahtliga, avausi pole. Vannitoas hakkab olema ventilatsiooniga dushikabiin. Seinad plaanis värvida. Kas hüdroisolatsiooniks piisaks kui kannaksime peale kiilto fibergum primeri ja selle peale kiilto fibergumi. Kas peab ilmtingimata kasutama ribasid kipsivahedesse? Või piisab kui kasutame neid ainult torude ümber.
Külaline
külaline

Re: vannitoa kipsile hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Katse2012 kirjutas:Vannitoas hetkel seintes tavaline kipsplaat, mille taga ühes seinas klaasvill, palk, teises seinas palk, kolmandas tuleb teine kips vastu. Vannitoa all on kelder, kohal pööninguluuk. Kipsivahed on pahteldatud tavalise pahtliga, avausi pole. Vannitoas hakkab olema ventilatsiooniga dushikabiin. Seinad plaanis värvida. Kas hüdroisolatsiooniks piisaks kui kannaksime peale kiilto fibergum primeri ja selle peale kiilto fibergumi. Kas peab ilmtingimata kasutama ribasid kipsivahedesse? Või piisab kui kasutame neid ainult torude ümber.
võta hüdroiso paigaldamise juhend lahti (tootja kodulehel olemas ka õpetavad videod), vähemat ,kui seal kirjutatu ei ole mõtet teha raiskad niisama raha pooliku lahenduse peale.
teadmamees
külaline

Re: vannitoa kipsile hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas teadmamees »

Oiblää, see "hüdroisalatsioon" on ikka mingi imelik must maagia, millest mitte keegi mitte midagi mitte kunagi aru ei saa. Ma koguaeg räägin Kiiltole, et olenemata nende õppevideotest youtubes ja ka poeriiulite vahel, voldikutest ja ära tõlgitud kodulehest inimesed ikka ei saa või ei taha aru saada.

Aga väikeseks vihjeks võin öelda, et värvi alla käib niiskustõke, niiskuskindel pahtel ja värviks on niiskuskindel värv. Need head ja kallimad materjalid saad Fibergumi raha eest, mille ostmata jätad. Ok, põrandale ikkagi ostad seda, aga väiksema koguse, kui algselt planeerisid.

Kipsi vahele käivad jah "ribad", mis iganes ribasid siin ka siis mõeldud ei ole. Pahtli sisse paberi/klaaskiud/võrgu ribad või keraamilise plaadi alla siis hüdroisolatsiooni tugevduskanga ribad koos hüdroisolatsioonimastiksiga.

Riba ülesanne on tugevdada ühenduskohta kahe kipsplaadi omavahelisel liikumisel.
Vasta