OSB 3 katmine keraamiliste plaatidega

põrandad, põrandatööd
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

OSB 3 katmine keraamiliste plaatidega

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Köögi põrandal on 100x50mm laagid 300-se sammuga. Lõpptulemuse tahan katta suurte 600x600mm keraamiliste plaatidega.

Mõtlesin kas paigaldada laagidele OSB 3 paksusega 22mm ja sellele otse liimida keraamilised plaadid. Või panna kõigepealt 15mm OSB 3 ja selle peale omakorda 12mm Tycroci TWP plaat ja seejärel katta keraamiliste plaatidega.

See viimane lahendus tuleks vannituppa, aga ehk on ka köögis mõistlik? Minu mure on, et kuidas ja kas see 15mm OSB 3 ja 12mm Tycroc raskusele vastu peab.
Külaline
külaline

Re: OSB 3 katmine keraamiliste plaatidega

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ehitaja15 kirjutas:Köögi põrandal on 100x50mm laagid 300-se sammuga. Lõpptulemuse tahan katta suurte 600x600mm keraamiliste plaatidega.

Mõtlesin kas paigaldada laagidele OSB 3 paksusega 22mm ja sellele otse liimida keraamilised plaadid. Või panna kõigepealt 15mm OSB 3 ja selle peale omakorda 12mm Tycroci TWP plaat ja seejärel katta keraamiliste plaatidega.

See viimane lahendus tuleks vannituppa, aga ehk on ka köögis mõistlik? Minu mure on, et kuidas ja kas see 15mm OSB 3 ja 12mm Tycroc raskusele vastu peab.
peavad mõlemad viisid ja võid ka osb ja tycroci asemel põrandakipsiga teha, kahes kihis . Plaadid maha mingi elastsema seguga. 300 laagide samm on väga hea.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: OSB 3 katmine keraamiliste plaatidega

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Tänud vastamast. Kui panna 15mm OSB 3 alla ja selle peale kööki ühekordne 12mm põrandakips, kas selline variant oleks ka ok?

Kuidas see põrandakips üldse vastu peab nii 20-30 aasta lõikes.
Külaline
külaline

Re: OSB 3 katmine keraamiliste plaatidega

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma endal tegin 22mm OSB + põrandakips + plaat (laagid 600mm sammuga 50x200). Kõik väga tiptop. Kui sul on samm 300, peaks 15mm OSB + kips toimima ka. Kui tegemist köögi või esikuga, kus tegemist pritsmete, mitte lausveega, pole vaja hüdrotada. Seega oleks ka Tycroci plaat natuke ülepingutatud. Muidugi sobib ka see.
Vasta