Kaminasüdamik ja soojamüür

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Kaminasüdamik ja soojamüür

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

Tere . Mainin kohe ära ,et pole pottsepp.
Sain omale tasuta kaminasüdamiku ja endal on hunnik ahjutelliseid mõõtudega 250x120x65.mõtlesin teha omale nendest kivides soojamüüri kaminasüdamiku taha kolme lõõriga nii öelda üles , alla ja üles korstnasse. Ta tuleks lisa küttekehaks. Sättisin kivid lahtiselt maha ja vaatasin ,et lõõri mõõdud tuleks 210x140 aga kamina südamiku peal ava 180. Mulle öeldi ,et nii ei saa kuna peab ka samottvooder olema kuna liiga suur kuumus läheks otse soojamüüri.
Küsimus oleks , et kas peab olema samottvooder või on kellelgi mingi joonis olemas kuidas kõige paremini sellist asja teha.Proovisin ka googlest otsida ,aga siiamaani pole leidnud.
Tänud ette neile , kes viitsivad vastata.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10699
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Kaminasüdamik ja soojamüür

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sai soojamüür pooleldi tellistest ja pooleldi samotist tehtud. Sisenemise lõik kuni ca 0,5 m ulatuses kõik horisontaalsed read samotiga seepärast tehtud. Mul natuke teine lõõristiku skeem, ongi horisontaalsed lõõrid.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kaminasüdamik ja soojamüür

Lugemata postitus Postitas motamees »

Mina sellist kooslust ei plaaniks. Kamin kutab toa ennem liiga palavaks, kui soesein soojaks saab.
.
Tel 5o9279o
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Re: Kaminasüdamik ja soojamüür

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

Tänan Motamees.
Mul tuleb kamin sellise kohapeale kus on ka trepi koht teisele korrusele ja plaan just selline ,et ka soe õhk tõuseks kohe ka ülesse. Teisele korrusele midagi teha ei saa ja selle kohapeale kus plaan kamin koos soojamüüriga teha oli kunagi vana leivaahi.Soojamüüri plaan,et lihtsalt kui väga külmad ilmad siis õhkab ikkagi natuke sooja.Kasutan seda nii kui nii ainult suurte külmade puhul.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10699
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Kaminasüdamik ja soojamüür

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Just kui rohkem tube taga siis saad edukalt kiirelt toad soojaks ja ka soemüüri soojaks. Seejuures kamina enda tuba küll palavaks ei lähe, sest palju sooja lahkub usteavade ja muude avade kaudu. Ise nii edukailt aastaid kütnud. Ka on sellisel kooslusel head tulemused neil, kes kasutavad laealt sundventilatsiooni sooja transportimiseks kaugemale.
Põrgupalavaks saad siis kui soe ei saa toast välja (kamin kütab ainult ühte tuba ja miskit muud võimalust pole). Lihtsalt pisikese ukseava kaudu niipalju kõrvaltuppa ei lähe, kuid laeaugud on üllatavalt head minemaviijad.
Niipaljukest, et soemüüri mass ei ole ahju massiga võrreldav, mingit päeva jagu sooja sa sinna ei salvesta, kuid kui võrrelda salvestamiseta kaminaga siis saad pea kütteks kulunud kogusooja kätte, mitte ei küta õues varestele ja mittesalvestavatel on tund paar ja kohe on tuba külm.
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Re: Kaminasüdamik ja soojamüür

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

Esiteks jäi tänamatta ka Kalvis vastuse eest.
Ja siis veel paar küsimust , kas on ka vahet mis pidi lõõrid jooksevad ( horisontaalselt või vertikaalselt) ? Kas kuskilt leiab ka horisontaalsete lõõridega soojamüüri joonise.
Tänan veel kord ette.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10699
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Kaminasüdamik ja soojamüür

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma olen kõik need horisontaalsete lõõridega soemüürid ise konstrueerinud, seega joonist pole. Enne ladumist kivid põrandale ja kuivalt tegin paar rida ära siis sai õige ladumisega pihta hakata. Seejuures on nii ühe suure langeva lõõriga (see just kaminatele, asi selles, et kaminat on hea ühendada ülalt, kuna nende korstna väljund on nii kõrgel) kui tõusva lõõriga tehtud (pliidid).
Horisontaalne tõusev tahab, et tahma eemaldus peldid oleksid ühes otsas (alati seda ei saagi), langev soosib ka seda varianti.
Mingi joonis tõusva horisontaallõõriga oli kuskil aga ma pean seda hakkama arvutiavarusest otsima. See oli nii, et altotsas oli lappi tellisega ja tõustes läksid kivid kitsamaks (kuna suitsugaasid jahtuvad ning ei jäksa kivi enam kütta). Olulisi lisasju oli veelgi.
Laskuva lõõriga identne variant oli siin samas foorumis olemas. Vaata kasutaja kaminahju joonist, mul oli sama juhtum. Selle joonise leiad ka internetist.
Vasta