Kipsi viimistlus tapeedi alla

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Kipsi viimistlus tapeedi alla

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Mulle kunagi keegi iseõppinud viimistlusmees tegi väikse töö, mis andis viisaka tulemuse ja jube ruttu käis see protseduur . Olen siis foorumis vaadanud ja pole nagu tähele pannudki, et niimoodi tehakse. Nimelt kipsivuukidele tõmbas võrgule viisakalt (tasapind ei jäänud kipsipinnast kõrgemaks) knaufi kinnituskipsi kihi, mis kiiresti kõvenes. Siis tõmbas kohe järgi veidi veega vedeldatud lauspahtli (firma ei meenu kelle oma see oli,aga igatahes valges - kollases suuremat sorti kilekotis seda müüdi) Järgmisel päeval veidi lihvis ja rulliga kruntis üle. Jube ruttu tegi ja töö oli üsnagi korralik. Nüüd oleks vaja mul terve teine korrus järgmises majas teha, mõtlesin, et proovin seekord ise seda knaufi vuukidesse panna. Mulle tundus, et see ei kuivanud kokku ja oli kohe õige tasapind. Mis arvate? Veel käib siin foorumis veel mingi sõda võrk teibi ja paber teibi pooldajate vahel. Üks kiidab ühte teine teist. Güproki kodukas igastahes ei luba võrku panna.
Viimati muutis voolukivi, 23 Mär 2015, 21:51, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10947
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Kipsi viimistlus tapeedi alla

Lugemata postitus Postitas Urmas »

voolukivi kirjutas:... Mis arvate? ...
Kuna sa nagunii oled juba otsustanud, et tahad teha seda jube kiiret kähkuka varianti võrkteibiga, siis millist arvamust sa meilt ootad? Heakskiitu sellele jamale? Minu poolt ei.
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Re: Kipsi viimistlus tapeedi alla

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Kui see tegemine on jama, siis mis oleks algajale parem ja lollikindlam lahendus. Lisan juurde, et sellele jamale tõmmati tapeet peale ja lagi läks emulsiooni alla ja järgmise viie aasta jooksul ei tekkinud sinna ühtegi pragu (puitmaja).Edasine olukord selles majas mulle teadmata.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kipsi viimistlus tapeedi alla

Lugemata postitus Postitas Expert »

Ma just käisin selles majas, kõik seinad ja laed on pragusid täis, alguses vaatasin et ämblikuvõrk aga ei...

Teha tuleb nii nagu Knaufi või Cyproc-i tehnoloogiline kaart ette näeb ja mitte ratsionaliseerida ega nuputada omast arust kavalaid töövõtteid.

Kliendi või tellijana loomulikult on soov saada lõpptulemus KIIRESTI, ODAVALT ja otse loomulikult kuidas siis veel - TIPPTASEMEL.
Arvestades inimhinge närusust on see loomulik. ;)

Seda, et kiirkipsi kasutatakse kohati vuukide täiteks jne. on jama.
Aga kihu kiiresti ja odavalt teha on NIIIII SUUUUUUUUUUR :banghead:
Seda nimetatakse nn."jagatud vastutuseks". Kui sellised töövõtted läbi lähevad siis olen olnud erakordselt nutikas aga kui lõpptulemus on praguline ehk s**t siis on loomulikult ehitaja süüdi.

Valiku langetab igaüks ise. Aamen ! :hello:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Re: Kipsi viimistlus tapeedi alla

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Valik on raske ja keeruline. Igal viimistlejal omad töövõtted ja pahtlid mida tema just parimaks peab. Kipsi firmad soovitavad oma kodukatel just oma firma pahtleid. Turul on aga saadaval väga suur sortiment ja kindlasti sobivad ka need enamuses kipsi pahtelduseks.
väikevell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 02 Mär 2015, 20:34

Re: Kipsi viimistlus tapeedi alla

Lugemata postitus Postitas väikevell »

Usun et sobi. Igasugune kipsplaadi pahtel mida sa poest leiad ja saab ka kipsi pahtliga head tulemust ja kuivab kiirelt mis võib töö kulgu vastavalt töö suurusele kiirendada. Tapeedi alla jäävad seinad näitavad vähem kui värvitud seinad välja nagunii. Mina ise vabalt tõmbaks kipsi ja võrku ja veel korra kipsiga üle lihv primer ja valmis pane tapeet peale. Aga sa võid muidugi kasutada iga etapi vahel niisket lappi tolmu pühkimiseks ja nakkedispersiooni järgneva kihi nakke parandamiseks.
Vasta