Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
andrush
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Veebr 2015, 19:08

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas andrush »

Katel on pesumasina mõõtu valge kapp seinal, täitmine käib autoga andur saadab poistele sms vms kui juurde vaja tuua. Ausalt, peensusteni ei tea, oli vaid matemaatika mida tegin kui ehitamist planeerisin. Kuni eilse õhtuni polnud kütmisele pool aastat mõelnudki, kõik toimib ise.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6148
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Seda, et gaasikatel on valge kapp seinal, me teame. Küsimus on ikka mahuti kohta.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Veikko »

andrush kirjutas:100m2 on 21kraadi, ülejäänutes on 14. Mahuti rent on 30eur, tööd ja tehnika maksis ca4500eur ja mahtui ostmine tundus mõtetu.
Kas gaasi arve on siis 1100 eur aastas pluss 30x12= 360 eur seadme rent aastas? Või on selles 1100 eur ka seadmete rent sees?
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
andrush
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Veebr 2015, 19:08

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas andrush »

Mehed, helistage reolagaasi, sealt sain kogu lahenduse. Ma enam ei jaksa, head ööd!
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Müügijutt siin inimesi ei huvita üldjuhul:) Proovi homme ikka vastata. Reaalsete kasutajate inf on hindamatu. See lahendus tundub täiesti arvestatav alternatiiv, sest ega gaasitoru ikka suvalises kohas naljalt ei leia. Samas on gaasiga väga optimaalne toota nii toasooja kui ka sooja vett. Ja ühtlasi piisab kõige tagasihoidlikumast korstnajunnist.
vanaema on sul veteran...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6148
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Seda enam, siiamaani naised saunas rääkisid, et mahutiga gaasiga on ikka väga kallis kütta.
andrush
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Veebr 2015, 19:08

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas andrush »

360€ on plasku rent, 1100€ Gaas, -aastas. Ehk kuni ei ole trassi, on ikka odavaim, mugavusest ei hakka enam korrutama. Peres meid kaks suurt ja kolm poolikut, oleme pestud ja soojas, kogu toodud andmete alusel. Oluline oli muidugi elamu energiatõhusus. Mehed, olge tublid ja tehke ise ka veidi arvutust, mis teenäitaja mina siin olen.
Külaline
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

andrush kirjutas:... Mehed, olge tublid ja tehke ise ka veidi arvutust, mis teenäitaja mina siin olen.
Kõik on tore, aga kui sa juba ajasid "kõvaks", siis võiks kätte ka anda. :)

Urmas
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas officer »

Külaline kirjutas: Kõik on tore, aga kui sa juba ajasid "kõvaks", siis võiks kätte ka anda. :)
Urmas
...ah et sina oled selline, kes kätte tahab.... :roll:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas rokikas »

andrush kirjutas:360€ on plasku rent, 1100€ Gaas, -aastas.
1460€ / 15000kWh = 0,097 €/kWh. Otseelektriga tuleb vist ligilähedaselt samasse auku. :scratch:
andrush kirjutas: tööd ja tehnika maksis ca4500eur
Huvitav palju maksab mõistliku tootja õhk-vesi soojuspump mille SCOP ~2 või tiba parem sellist soojakogus aastas tootes? :scratch:
andrush
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Veebr 2015, 19:08

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas andrush »

Nb! Gaasi ostsin, möödunud kevadel, siis oli hind topelt.
Külaline: ma ei tule ju sul gaasi paigaldama )
õve-juku
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas õve-juku »

miki999 kirjutas:Olgu, kuis on, kahjuks ei ole ma erinevates foorumites kajuks kohanud ühtegi reaalset kasutajat, kes oleks öelnud, et tema õhk-vesi soojuspumba COP vastab sellele, mida müüja talle lubas(aasta keskmine ca 3). Reaalsed andmed, mida kasutajad esitavad, jäävad 1,5 ja 1,7 vahele.
Minu lühike praktika- november 2014 alguses paigaldati Bosch õhk-vesi soojuspump, 13 kw. Paigaldamise algusest kuni tänaseni on keskmine kasutegur olnud 3.01 (loe keskmine COP 3, november-detsember-jaanuar-veebruar 10.)
õve-Juku
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas õve-Juku »

õve-juku kirjutas:
miki999 kirjutas:Olgu, kuis on, kahjuks ei ole ma erinevates foorumites kajuks kohanud ühtegi reaalset kasutajat, kes oleks öelnud, et tema õhk-vesi soojuspumba COP vastab sellele, mida müüja talle lubas(aasta keskmine ca 3). Reaalsed andmed, mida kasutajad esitavad, jäävad 1,5 ja 1,7 vahele.
Minu lühike praktika- november 2014 alguses paigaldati Bosch õhk-vesi soojuspump, 13 kw. Paigaldamise algusest kuni tänaseni on keskmine kasutegur olnud 3.01 (loe keskmine COP 3, november-detsember-jaanuar-veebruar 10.)
Täpsustuseks veel, et kõige külmem ilm on olnud selles perioodis -17 ja selle ööpäeva COP oli 1,78.
Külaline
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

õve-juku kirjutas:
miki999 kirjutas:Olgu, kuis on, kahjuks ei ole ma erinevates foorumites kajuks kohanud ühtegi reaalset kasutajat, kes oleks öelnud, et tema õhk-vesi soojuspumba COP vastab sellele, mida müüja talle lubas(aasta keskmine ca 3). Reaalsed andmed, mida kasutajad esitavad, jäävad 1,5 ja 1,7 vahele.
Minu lühike praktika- november 2014 alguses paigaldati Bosch õhk-vesi soojuspump, 13 kw. Paigaldamise algusest kuni tänaseni on keskmine kasutegur olnud 3.01 (loe keskmine COP 3, november-detsember-jaanuar-veebruar 10.)
Pole ju ka talve olnud, kuu keskmised temperatuurid on nulli ringis olnud. Vaata siis, kui kuu keskmine tuleb -11C.
Juku2
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Juku2 »

Külaline kirjutas:
õve-juku kirjutas:
miki999 kirjutas: Pole ju ka talve olnud, kuu keskmised temperatuurid on nulli ringis olnud. Vaata siis, kui kuu keskmine tuleb -11C.
No kui ongi COP 2 neli nädalat, mis siis ? Peaks pelleti katlamaja juurde ehitama ja katlakütjaks hakkama :) ?
Soojal ajal laseb COP 4,5-ga ja paneb aasta COP3-ga.
p6nn
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas p6nn »

Minu esimese aasta kogemus - maja 250m2 köetavat pinda, kütteks Õ-V pump ja 4 tonnine tulikivi kaminahi. Tubades 23-25C sooja. Sooja vee teeb samuti Õ-V pump.

Kokku aastane elektrikulu, sh nii küte kui olme el on ~11500 kWh (Veebruar 2014-Jaanuar 2015), millest Õ-V pumbale kulus umbes 5100kWh (eraldi mõõtjad on mul olemas alles sept 2014 alates, mistõttu on see on praegu arvutuslik, 5 viie kuu keskmine olme el kulu ekstrapoleeritud aastale ja lahutades kogukulust arvutusliku olme el kulu [~540kWh kuus] on saadud Õ-V kulu). Kaminahju läks sel perioodil veidi vähem kui 1.5 tonni puitbriketti.

Seega aastased kulud küttele kokku umbes 587€ (elekter) ja 225€ (puitbrikett), ehk kokku 812€ (selgituseks, et elektriga kütjana kasutan EE ja võrguteenuste sellist paketti, mille keskmine kWh hind on 11.5 senti, mitte 13 senti nagu siin esmapostitaja arvutuses).

Nende numbrite valguses mulle küll ei tundu kasutaja andrush gaasikütte kulu 1460€ aastas sugugi odav, eriti arvestades tema väidetut, et 100m2 on tal 21kraadi, ülejäänud 80m2 on 14C (vs minu 250m2 minimaalselt 23C).

Jah, võib oletada, et kui ma kaminahju ei oleks kütnud, siis oleks kogukulu mul olnud suurem kui 800 eur, aga ma olen üsna veendunud, et kokku ei oleks see kindlasti mitte üle 1000€ olnud. Minule isiklikult meeldib elav tuli kaminas pimedatel talvepäevadel, st pole mõtet trollida "katlakütja" kommentaaridega. Samuti ei ole minu jaoks argument, et ahju ehitamine on suur kulu, kuna selline olukord, kus majas kaminahju ei ole on välistatud - see ei ole minu jaoks tõsiseltvõetav maja.

Minu Õ-V pumba COP on 0 kraadi juures 3, -7C juures 2.5 ja +7C juures üle nelja. Tallinna keskmine temp 1966-1999 jaanuaris on -4.9C, veebruaris -5.2C. Seega on täiesti asjakohatu eelkõneleja külalise märkus, et vaadake siis kui 4 nädala keskmine on -11C, kuna sellist olukorda tuleb ette vast kord 10 aasta jooksul, mistõttu see suures pildis ei mõjuta eriti midagi.

Ehk siis kokkuvõtteks - normaalse ÕV pumba SCOP on vähemalt 2.5, kui mitte 3, mis teeb ühe kWh soojuse hinnaks 3.83 - 4.6 eurosenti, mis on odavam kui gaasiküttel. Samuti soovitus, et kui tahate madalaid küttekulusid, siis soojatagastusega sundvent on selline asi, mis lihtsalt peab olema (seadme effektiivsus võiks olla 90% ringis), vastasel juhul lasete ka oma hästisoojustatud majas ventilatsiooni kaudu kalli soojuse lihtsalt õue raisku.
Külaline
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

p6nn kirjutas: Ehk siis kokkuvõtteks - normaalse ÕV pumba SCOP on vähemalt 2.5, kui mitte 3, mis teeb ühe kWh soojuse hinnaks 3.83 - 4.6 eurosenti, mis on odavam kui gaasiküttel. Samuti soovitus, et kui tahate madalaid küttekulusid, siis soojatagastusega sundvent on selline asi, mis lihtsalt peab olema (seadme effektiivsus võiks olla 90% ringis), vastasel juhul lasete ka oma hästisoojustatud majas ventilatsiooni kaudu kalli soojuse lihtsalt õue raisku.
nimeta palun ka oma kasutusel olev "normaalne" ÕV pumba mudel ja võimsus samuti ventagregaadi mudel ja võimsus, siis on postitusel rohkem jumet
p6nn
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas p6nn »

nimeta palun ka oma kasutusel olev "normaalne" ÕV pumba mudel ja võimsus samuti ventagregaadi mudel ja võimsus, siis on postitusel rohkem jumet
Minul konkreetselt on Fujitsu Waterstage High Power WGYK160DD9/WOYK160LCT DUO 15.1kW Õ-V pump ja Komfovent Domekt RECU 500 ventagregaat. Samas siin õve-juku toodud pumba Bosch Compress 6000 AW COP näitajad on vähemalt paberil veelgi paremad.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas xjan »

p6nn kirjutas:Minu Õ-V pumba COP on 0 kraadi juures 3, -7C juures 2.5 ja +7C juures üle nelja. Tallinna keskmine temp 1966-1999 jaanuaris on -4.9C, veebruaris -5.2C. Seega on täiesti asjakohatu eelkõneleja külalise märkus, et vaadake siis kui 4 nädala keskmine on -11C, kuna sellist olukorda tuleb ette vast kord 10 aasta jooksul, mistõttu see suures pildis ei mõjuta eriti midagi.
Need COP-d on 35c veetemp juures ilmselt ja eeldan, et maja üleni põrandaküttel?
Külaline
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

p6nn kirjutas:...
Nende numbrite valguses mulle küll ei tundu kasutaja andrush gaasikütte kulu 1460€ aastas sugugi odav, eriti arvestades tema väidetut, et 100m2 on tal 21kraadi, ülejäänud 80m2 on 14C (vs minu 250m2 minimaalselt 23C).

....
Sul siis paremini isoleeritud maja...

Gaasi hind on seotud nafta hinnaga ja sellest 9-kuulises nihkes. Võrgutasu on gaasil hetkel suht olematu.
Kas oskab keegi ennustada, kuhu see gaasi hind lähema poole aasta jooksul võib langeda, kui nafta hind ikka sinna praeguse 50 doltsi tünni kohta peaks jääma?

Soojuspumpade kasuteguri paranemine peaks seda gaasihinda aitama pisut ohjeldada... elektrihinnas on meil hetkel isegi odavnemisruumi, kui paremad ühendused Rootsiga ka on tulekul ja seal edasi hästi peaks sadama....
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Keegi moderaator ehk kutsuks siia kommenteerima mõne reolagaasi esindaja tegelikke (praeguseid) hinnanumbreid kajastama. Eriti just selle rendi ja mahutite suuruse osas.
Tundub, et marko@reolagaas võiks olla ehk õige kontakt?

Muidu siin teoretiseeritakse liialt neid arve.
Vast saab sel juhul ka firma andeks tavapärase "reklaamitegemise"....
vanaema on sul veteran...
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Külaline kirjutas:Gaasi hind on seotud nafta hinnaga ja sellest 9-kuulises nihkes. Võrgutasu on gaasil hetkel suht olematu.
Kas oskab keegi ennustada, kuhu see gaasi hind lähema poole aasta jooksul võib langeda, kui nafta hind ikka sinna praeguse 50 doltsi tünni kohta peaks jääma?
Viimase kuu järgi moodustas võrgutasu (koos kaasneva KM-ga) veerandi minu gaasiarvest. Ei ütleks, et "suht olematu".

Mis puudutab gaasi võimalikku hinda, siis võib öelda järgmist: sõltub peamiselt "arvestuskuule eelneva üheksa kuu raske kütteõli keskmine hind USD/tonn" (koef 0,3) ja "arvestuskuule eelneva üheksa kuu kerge kütteõli keskmine hind USD/tonn" (koef 0,7).
Täpsemaid valemeid ei tohi anda aga suurematel äriklientidel on need lepingutes ilmutatud kujul olemas. Muud mõjutajad on tegelik kütteväärtus vs lepinguline kütteväärtus, dollari kurss, tarbimiskoguse kordaja.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
ohkvesikasutaja
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas ohkvesikasutaja »

kasutan Daikin ohk vesi soojuspumpa juba 2 aastat ja mõõtmistulemuste järgi on m2 kohta on keskmine kyttekulu 0,45senti /m2 aastas olen võrrelnud gaasiküttega ja reaalne suurusjärk on sama. Iseküsimus on see et õhk vesi soojapumbaga saad ka maja jahutada :)
Külaline
külaline

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2korda2 kirjutas: Viimase kuu järgi moodustas võrgutasu (koos kaasneva KM-ga) veerandi minu gaasiarvest. Ei ütleks, et "suht olematu".
...........
No elektriarve puhul on võrgutasud koos igasugu maksudega kuskil 2/3 kandis. Suvel suisa 3/4.
Karta on, et see olukord, kus gaasi veel miski püsiva "kraanitasuta" saab, võib läbi saada....

:jooma
EMS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 121
Liitunud: 17 Okt 2014, 11:07

Re: Hüvasti õhk-vesi, teretulemast tagasi gaas

Lugemata postitus Postitas EMS »

ohkvesikasutaja kirjutas:kasutan Daikin ohk vesi soojuspumpa juba 2 aastat ja mõõtmistulemuste järgi on m2 kohta on keskmine kyttekulu 0,45senti /m2 aastas olen võrrelnud gaasiküttega ja reaalne suurusjärk on sama. Iseküsimus on see et õhk vesi soojapumbaga saad ka maja jahutada :)
100 m2 aastane küte sel juhul 45 senti? :cool:
Vasta