Vana eramaja renoveerimine.

põrandad, põrandatööd
Nugis
külaline

Vana eramaja renoveerimine.

Lugemata postitus Postitas Nugis »

Tervist, mul on idee hakata renoveerima oma maakodu maja. Tegemist on 2 korrulise eramajaga + kelder.
Maja ehitatud aastal 78-79. Maja vundament on monteeritud betoonplokkidest, vahelaed betoonpaneelidest ning välisseinad silikaltsiit plokkidest. Malmradiaatorid, Keskküte, puit.

Minu dilemma on, et millist küttesüsteemi võiks eelistada ning minujaoks kõik see jant algab põrandast.

Vana projekti järgi tehtud põrand (Pilt)
http://oi61.tinypic.com/rcnj3q.jpg

Tegin sketchupiga kerge üks-ühele majaplaani.
Sinine osa (mõlemad toad) plaanis täispuidust põrand kuna naturaalne puit on südamelähedane.
Valge osa (vannituba, esik, köök) keraamiline plaat. + põrandaküte - kas elekter või vesi, ei tea.
Pilt

Kui nüüd vaadata seda vana projekti, siis on natuke nukker olukord selles mõttes, et seal pole soojustust ollagi... Vaja oleks kõik see põrand üles võtta betoonpaneelini ning kõik põrand uuesti algusest peale ehitada.
Ning siin kohapeal saabki mul mõistus otsa, et mis parem ja mis mitte.


1) Idee, radiaatoritega küte. Tubades panna 100mm laagid 600mm vahega, vahele puistevilla(kivi) ning 33mm paksune laudis peale.Tean, et soojustust võiks ju rohkem olla, aga krt see põrand kerkib liiga kõrgeks. Esikus, köögis ning vannitoas paneks 100mm peno + elektriküte ning valaks kipsvalu peale. (Kui palju peaks seda betoon/kipsvalu olema tegelikult?)
Elektiküte peaks kindalsti olema vannitoas, köök ja esik on vähem tähtsad.

2)Idee, vesipõrandküte. Sellel juhul läheks tubades 100mm peno maha, torud peale, 35mm kipsvalu? ning seejärel laudis. Kas laudpõrand üldse sobib põrandaküttega? Lisaks sellisel juhul kerkib põrand ~80mm mis on minu arvates sigapalju.
Vannituba, köök, esik samamoodi ainult, et põrandale läheks keraamiline plaat.
+ kas vahepaneel (220mm) kannataks uue betoon/kipsvalu peale valamist?
Põrandakütte puhul ma kardan seda, et soojakadu läheb keldrisse.

Kui topiks 150-200mm soojustust põrandasse, siis põrand kerkiks jube palju.
Arvestades, et hetkel on paneelil ainult 80mm põrandat.

Igasugused muud lahendused on oodatud.
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Re: Vana eramaja renoveerimine.

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Mainisid, et on kelder. Kas oleks võimalik keldrist penoga lagi ära soojustada. Kruvid tuleohutuse pärast penole veel mingi plaadi peale altpoolt. Siis ei kaotaks sa toa kõrgust. Iseasi jälle kui madalaks kannatab lasta keldri lage.
Nugis
külaline

Re: Vana eramaja renoveerimine.

Lugemata postitus Postitas Nugis »

Keldri lakke on isegi võimalik 100-150mm penoplasti panna. Kelder on põhimõtteliselt sama suur kui esimene korrus. Seda pinda on päris palju mida ära katta. On selle penoga mässamine mõtekas üldse. :scratch:
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Re: Vana eramaja renoveerimine.

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Pole ju vahet kummalt poolt soojustad. pindala on ikka üks. Katlaruumis on vist teised nõuded ja seal pead enne järele uurima millega võid altpoolt soojustada. Ehk kivivillaga ? Kui hakkad põrandaid tõstma 150 mm siis mis su ukseavadest saab? Juhul kui seal R/B sillus siis läheb selle ava ümbertegemine väga keeruliseks.
Vasta