Elust enesest.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Siiski ei jõu keegi sulle ahjunduse Ad ja Od selgeks teha paari lausega. Ma ei topi ennast näiteks elektrikute foorumisse ja ei hakka seal targutama asjadest, millest halligi ei tea.
soss-sepp
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 27 Sept 2013, 23:28
Asukoht: Pole
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas soss-sepp »

Noh, sa Robi ise siiski kirjutasid: "Mina igatahes aru ei saa.."

Kas on targutamist siis küsida mis häirib? Ja sinu arvates on ebaviisakas käitumine? :roll:

Teemaks "Elust enesest." :grin:
kui ei tõmba, siis ei tõmba ja kõik.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Oki...ma korraldaks näiteks elektri alase koolituse...siis kindlasti on sealt midagi õppida :D, nagu mainiti aga kui ikkagi midagi koolitada, siis peaks kogu koolitus vastama ohutule ja praktiliselt kasulikule õpetusele, mitte, et seal midagi oleks õppida( kas jooksid kaevust, kus on 99% veest puhas aga keegi valab sinna klaasi täie kust?)
Nii mõnigi on imestanud, et lingil toodud koolitusel olid kummalised eripärad, mis imestama panevad. Näiteks ahju koldes ülisuured vuugid ja ei mingit paisumisvuuki välimise seinaga. Seal on veel muud ka, mis pole praktiline: kui näiteks jäetakse pliital praeahu alla selline kõrge lõõr, siis ei pruugi alumine osa piisavalt kuumeneda. Isegi servi kivi kõrgus on veidi palju aga seal oli servi kivi ja veel... Koolituse pildid on aga avalikud ja paljud teevad selle järgi omale koju valesti ahjusid...ja pärast kiruvad.
edevuse laat
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 08 Dets 2010, 08:45
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas edevuse laat »

Robi 1 kirjutas:Siiski ei jõu keegi sulle ahjunduse Ad ja Od selgeks teha paari lausega. Ma ei topi ennast näiteks elektrikute foorumisse ja ei hakka seal targutama asjadest, millest halligi ei tea.
Kas nii ei juhtunud mõned aastad tagasi ühe Katuserobi nimelise kasutajaga, kes pottsepateemasse sisenes ;)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Eks igaüks satub foorumisse mingeid teid pidi, siin on vähesed sündinud kellu käes :) .
:) . Mina olin siiski juba midagi valmis ka ehitanud ( esimene pliit 1998) ja tahtsin teadmisi laiendada.
Lihtsalt ajaviiteks, huvi pärast teemasid aegajalt rehitseda pole ju mõtet.
Ja vastupidi...me peaks julgema rohkem välja astuda, et kaitsta Eesti rahva vara ja väärtuseid! Nii siin foorumis kui mujal.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Robi 1 kirjutas: Nii mõnigi on imestanud, et lingil toodud koolitusel olid kummalised eripärad, mis imestama panevad. Näiteks ahju koldes ülisuured vuugid ja ei mingit paisumisvuuki välimise seinaga. Seal on veel muud ka, mis pole praktiline: kui näiteks jäetakse pliital praeahu alla selline kõrge lõõr, siis ei pruugi alumine osa piisavalt kuumeneda. Isegi servi kivi kõrgus on veidi palju aga seal oli servi kivi ja veel... Koolituse pildid on aga avalikud ja paljud teevad selle järgi omale koju valesti ahjusid...ja pärast kiruvad.
Nii oleksidki pidanud alustama - oleks tähelepanu juhtimise põhjus ka võhikutele selgem olnud. Lihtsalt linki lisades vaid suurendad selle materjali levikut.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ahjuteemadesse süvenenud inimesed näevad juba kaugelt, mis seal valesti. Seda ei peagi ütlema, et laiad koldevuugid pudisevad ära jne. Võhikute suusoojajutud aga jäägu üldse välja kui nad tegelikult huvi ei tunne.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kas ainult Robile ei meeldi selline koolitamine või ongi kõik õige seal piltidel? Ei saa ma aru jah.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Ja omalt poolt peaksin veel lisama, et ärge te jumala eest puidust praeahju tehke oma pliitidele :D
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Robi 1 kirjutas:Võhikute suusoojajutud aga jäägu üldse välja kui nad tegelikult huvi ei tunne.
Siin ühinen ka mina, et avalikus foorumis ei ole siiski Robi, olgu ta või nr. 1, asi määrata, kes võib ja kes ei või kommenteerida ning otsustada, kas ma tunnen huvi või ei tunne.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Asi on elementaarses viisakuses...ei muus.Olgu avalik või suletud foorum.
edevuse laat
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 08 Dets 2010, 08:45
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas edevuse laat »

[quote="Robi 1"]Sa mitte midagi ei jaga vuukidest, lõõridest...aga lihtsalt solgid teemat ja kustutada ei saa... Kui midagi mõistlikku lisada ei ole, siis pole vaja tühja muliseda.[/quote
Ülal siis viisaka stiili näide :hello:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Robi,
kui eksid, siis tunnista seda ja ära aja asja hullemaks. Antud juhul selgitusteta postitust tehes "levitasid katku", ei enamat. Kui tahad "vaktsineerida", siis jaga materjali koos selgete selgitustega, miks nii teha ei tohiks/mida tuleks teisiti teha. Poleks teised torkima hakanud, oleks meil siin viide ametlikule koolitusele - võhik loeks ja võtaks teadmiseks, hullemal juhul teeb järgigi.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Miks küll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Jaan 2015, 12:48

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Miks küll »

Austatud Robi!
Kui Sa tahad tõesti Maailma paremuse poole pöörata, siis käi ise ka mõnel koolitusel. Pole Sul selleks tööks isegi luba... või oled lihtsalt Jumala poolt lähetatud ullike? Vaata siin foorumis esitletud Ameerika MHA koolitusi ja mida Sa näed? Kui Sa ei mõista ja oled kellegi poolt pimestatud, siis pole muud soovida, kui ole tähelepanelikum! Koolitus ei ole "Kaunima ahju" konkurss!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tehniliselt võiks ikka asi õige olla kui ametlik koolitus.
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Robi pilt kahjuks häält ei tee ja kuna sa ise tollel koolitusel ei osalenud puudub sul vähimgi ettekujutus sellest mida me seal rääkisime ja miks tegime asju täpselt nii nagu tegime. Mõtle natukene, mõtle laiemalt. Mõtle koolituse olemusest üleüldse, kuidas piiratud aja sisse teooria ja praktika pool ära mahutada nii, et miskit valmis kah saaks. Kui sa ei suuda seda välja mõelda, siis ma võin hiljem pikemalt lahti kirjutada asja kui viitsin muidugi :)
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kirjuta ...minu käest aga küsivad üllatunud ahjuehitajad, et miks sellised pildid ja koolitused...? Targem oleks olnud kohe selgitada piltide kõrvale.
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Kas need üllatunud ahjuehitajad on "iseehitajad" või ametlikud pottsepad? Asjatundmatutele peab jah kõik üksipulgi lahti seletama, pottsepad jagavad asja lennult. Väitke vastupidist kui ma eksin.
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ise juba vastasid ära. Siiski selline kiirukas, lennukas koolitamie ei too head tulemust. Uuele õppijale ei mahu niigi asjad pähe...kui seda veel ülekäe lennates teha, siis ei tee palju targemaks kedagi...see muidugi minu arvamus. On ju näha kuda ahjusid ehitatud on...
Viimati muutis Robi 1, 07 Jaan 2015, 18:56, muudetud 1 kord kokku.
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Et siis käib usin netiõpe kus asjatundmatud käivad minu kodukal pottsepaharidust omandamas. :D Siis tuleb sinna kiiresti hoiatavad sildid panna nagu telesarjas Jackass, "Hoiatus. Ärge tehke seda kodus, see võib tõsiselt kahjustada teie tervist ja vara! Kui te seda teete, siis on see teie omal vastutusel :shock: "
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas kahjur »

Robi 1 kirjutas:Ise juba vastasid ära. Siiski selline kiirukas, lennukas koolitamie ei too head tulemust. Uuele õppijale ei mahu niigi asjad pähe...kui seda veel ülekäe lennates teha, siis ei tee palju targemaks kedagi...see muidugi minu arvamus. On ju näha kuda ahjusid ehitatud on...
Mind pani pigem imestama auditoorse töö teemade lai ring. Et neid teemasi kõiki läbi käia kuluks 58 tundi vähemalt. 2 tunniga pliit, ahi ja kamin kokku panna - tublid mehed igatahes - pole ime siis et vuuk paks :D
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas AHEL »

eks sellistel suuremahulised koolitused peaks mitte olema algajatele,kuna siis võib tõesti juhtuda ,et õppija võtab supleri ja hakkab vuugivahesid mõõtma ja järgi tegema.ja robile,kui arvad et ma täieti loll olen sellel teemal,siis peaksid oma algandmeid muutma.
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Täna oli selline ilm, et pliit ei tahtnud kuidagi põleda normaalselt ja rõngaste vahel ajas vett isegi välja...mida pole varem näinud. Katuselt vajus suits maha ja terve aed oli umbes. Tegin veidike tuult papitükiga ja asi paranes kohe.
Õudne...ka pliital võivad : päevad: olla :(
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Robi 1 kirjutas:.... ja rõngaste vahel ajas vett isegi välja...
:shock: Puud märjad või ...
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Elust enesest.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Täna olid Motammes, Heinz ja veel 5 inimest abis kütmas...eks kuuleb mis nende arvamus.
Puud kohati niisked küll aga täna oli olukord teine juba.
Vasta