Kuidas põlemine kulgeb.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Miks küll kirjutas:Vaadake ja mõelge kuhu veel see va raip tuhka läheb!
"motamees" enda ahjust pilt!
No tere Meerits, jälle tagasi.
Ikka kasutad sa laimamise võtteid. Võtad endale sobiva pildi, mis ilma teise pildita annab väära ettekujutuse olukorrast.
Loomulikult satub osa tuhka kanalitesse. Sellepärast ju tehaksegi sinna puhastusluugid. Samas tõid sa vale pildi näidiseks. Tegelikult pole seal niipalju tuhka. Kuna puhastusava asub nurgas, siis seal ka gaasid pööravad. Õhuvoolude mõjul tekib sinna jalgratta treki sarnane moodustis. Tolmuimejaga tuhka eemaldades sain seda hästi jälgida.
Tegelik olukord lõõris oli järgnev.
Tegelik pilt
Tegelik pilt
Tuhakogus.JPG (47.23 KiB) Vaadatud 4788 korda
Seda saavad ka kõik otse vaadata. Jutuks olevad pildid lehe allosas.
http://www.kodusoe.ee/foorum/viewtopic. ... 8&start=15
.
Tel 5o9279o
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Hakkab looma :) Ma olen alt üles korstent pühkinud ja peale pühkimist polnud korstnajalast pea miskit välja võttan, aga pühkimise hetkel tuli korstna otsast paksu must lahti hõõrutud tahma. Neid soome tüüpi ahjusid on ikka väga palju puhtaks tehtud ja nähtud mis seal sees toimub, kuhu mida koguneb, mida koguneb, millist koguneb jne. Tahan oma jutuga sinnamaale jõuda, et sinna ahju alaossa koguneb päris palju lendtuhka. Miskit jääb sinna pidama, aga suurem osa läheb korstna kaudu lendu ikkagi. Saaks nüüd teada palju sealt korstnast välja läheb teda? :?
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Miks küll kirjutas:motamees!
Saa aru ükskord, et foorum pole isikute vaheline hõõrumine vaid asjadest ja erinevatest probleemidest ülesaamiseks!
Kui see saarlastele ja nende eneseuhkusele ei sobi, siis ehitage , uurige, arvustage... aga ärge olge ninakad!
Kuidas Teie iidol ütles- "see on pehmeltväljendades"!
Meerits!
Head õhtut sullegi...
Edaspidi su postitustele ei reageeri.
.
Tel 5o9279o
soss-sepp
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 27 Sept 2013, 23:28
Asukoht: Pole
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas soss-sepp »

https://www.facebook.com/16171827054509 ... =1&theater

Endale torkas silma need kaubaalused, miks neid ei tohi ahjus põletada? :roll:
kui ei tõmba, siis ei tõmba ja kõik.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Väidetavalt vähemalt osa neist on tehtud immutatud puidust. Proovisin kunagi selle kohta infot leida, sest tahtsin diivanit neist teha. Midagi kindlat ei leidnud.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Googelis ehitatakse maju ja mööblit.
Pottseppmeister "Kaminahi"
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas keemik »

On teada fakt, et suitsetajad saavad sigarettidest päris suure ioniseeriva kiirguse doosi otse kopsudesse, lisaks kantserogeenseid ained, aga ikka suitsetavad. Mina loobusin diivani ehitusest... Sest soodsa hinnaga sain täpselt sobiva diivani Aatriumist. Kui keegi veel ei tea, siis pehmemööblit töödeldakse tuleaeglustitega, mis on erinevad perverssed broomorgaanilised molekulid, mis keeravad näiteks loote arengu tuksi esialgsete uuringute järgi.

Keemikul on päris raske elada, koik on mårk. Loeb vaid doos.
VANAJUMAL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 26 Veebr 2014, 10:18

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas VANAJUMAL »

Robi 1 kirjutas:Ma pean tunnistama, et kui süüdata pealt ainult pilbastega, siis võtab ikka ilmatu aeg, et põlema saada jämedamad puud aga kui panin pilbaste peale ka veel midagi vahepealset, siis oli päris normaalne.
No see pealtsüütamise teema on järjekordne idiootsuse tipp! Üks loll ees, teised järgi! :banghead:
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Pane end, Vanajumal, polema- alguses pealt, siis alt, ja vaata vahet :)
VANAJUMAL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 26 Veebr 2014, 10:18

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas VANAJUMAL »

keemik kirjutas:Pane end, Vanajumal, polema- alguses pealt, siis alt, ja vaata vahet :)
Pakun välja, et kõige paremini süttib keemik, eriti pealt süüdates! Aga ilma keemikuta eeldaksin siiski alt süütamist, nagu ka seda läbi aegade tehtud on! :amen:
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Läbi aegade eeldati, et sååfilist saab ravida elavhobeda (Hg) kambris. See oli selline kamber, et såfiliitik läks sisse ja seal oli suurem kogu elavhobedat, mille aurusid hakkas patsient sisse hingama. Kuid siis avastati, et hoopis efektiivsem ja suurema elulevusega ravimeetodiks on penitsiliini manustamine.... Moni voib seda muidugi pidada ravimifirmade kurjaks vandenouks...., ning ravida ka soolesulgust elavhobedat juues (mida kunagi tehti ja mis polegi nii mårgine meetod kui aurude sisse hingamine).

Ma voin ponevaid lugusid vesta ka benseeni (mitte bensiini) struktuuri avastamisest, kasutamisest tänapäeval ning meestest, kes on benseeniga aastaid töötanud ja surnud vähki. Mote on selles, et benseeni enam ei kasutata laborites. Mis siis, et ennevanasti oli see jube hea apolaarne ja aprotoonne lahusti.

Sååtan endiselt pealt! Juba paar viimast aastat.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mina olen süütanud, siis pigem keskelt, ütleme nii. Sütega süütan pealt kui teisest ahjust sütt toon.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Eestis pani esimesena pealt Mart Laga. Nüüd teevad enamuses ja juba noorelt.
Pottseppmeister "Kaminahi"
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas keemik »

White man cant jump!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas motamees »

VANAJUMAL kirjutas:No see pealtsüütamise teema on järjekordne idiootsuse tipp! Üks loll ees, teised järgi! :banghead:
Eks VANAJUMAL on ilma loonud ja põletab oma puid täpselt nii, nagu heaks arvab. Usklikud tegutsevad VANAJUMALA käsu järgi ja uskmatud toimetavad omapäi.
Kas Keemik või Motamees pealtsüütamise pärast idioodid on, see juba teine küsimus.

Sommid astuvad VANAJUMALALE vastu ja reklaamivad tuuningkomplekti. Nagu uskmatud ikke süütavad nad pealt ja lisaõhku lasevad külgedelt üles. Ma ei ütle, et nad Unibuildi kolde pealt selle maha viksinud on aga sarnane põlemismõte on - lisaõhk lastakse külgedelt üles.
https://www.youtube.com/watch?v=DJar4PXa4Dw
.
Tel 5o9279o
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1939
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas aero »

Robi 1 kirjutas:Ma pean tunnistama, et kui süüdata pealt ainult pilbastega, siis võtab ikka ilmatu aeg, et põlema saada jämedamad puud aga kui panin pilbaste peale ka veel midagi vahepealset, siis oli päris normaalne.
Su pilpad on siis liiga peened, võta jämedamad. Kuigi tegelikult - kuhu kiire? Pane siis 10 min varem see tuli alla 8). Mina püüan põhipuud võimalikult tihedalt laduda, et need aeglasemalt süttiksid. Püüan edasi lükata hetke kui kolle hakkab intensiivselt kuumust kiirgama, olen sunnitud siis ahjust kaugemale kolima.
VANAJUMAL kirjutas:No see pealtsüütamise teema on järjekordne idiootsuse tipp! Üks loll ees, teised järgi! :banghead:
Sul mõni asjalik argument ka on või naudid lihtsalt sõimlemist? Pole kunagi mõelnud, et selle kasutajanimega oleks kohane pisut tasakaalukamat joont hoida? Praegu need kingad jäävad küll suureks sulle.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Jah...egas ahjuga pole väga vahet sellel kiirusel, küll aga pliitaga. Tahan ju kohe poti keema saada.Aga pealt süütamisega on märgata vahet küll, kui vaadata mis korstnast tuleb alguses. 15 min hiljem enam vahet ei ole.
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas raga »

mu arust ongi pealt süütamise point see, et vähem külma puitu hetkega süttiks. Sest tegelikult jääbki ju põlemata halg kogu küttetsükli jooksul jahutajaks. Ehk siis soojendame rahulikult üles ja siis toimub ka puhtam põlemine, kuna pole liiga palju külma puitu kaasatud. Pealt süüdates ei paistagi eriti miskit korstnast tulevat, vähemalt seni kuni kogu hagu võtab tuld. Ise mitmel korra ei saanud aru, kust krt see tume toss jälle ilmus...tegelt oli nii, et halud liikusid koldes. :)
VANAJUMAL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 26 Veebr 2014, 10:18

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas VANAJUMAL »

aero kirjutas:
Robi 1 kirjutas:Ma pean tunnistama, et kui süüdata pealt ainult pilbastega, siis võtab ikka ilmatu aeg, et põlema saada jämedamad puud aga kui panin pilbaste peale ka veel midagi vahepealset, siis oli päris normaalne.
Su pilpad on siis liiga peened, võta jämedamad. Kuigi tegelikult - kuhu kiire? Pane siis 10 min varem see tuli alla 8). Mina püüan põhipuud võimalikult tihedalt laduda, et need aeglasemalt süttiksid. Püüan edasi lükata hetke kui kolle hakkab intensiivselt kuumust kiirgama, olen sunnitud siis ahjust kaugemale kolima.
VANAJUMAL kirjutas:No see pealtsüütamise teema on järjekordne idiootsuse tipp! Üks loll ees, teised järgi! :banghead:
Sul mõni asjalik argument ka on või naudid lihtsalt sõimlemist? Pole kunagi mõelnud, et selle kasutajanimega oleks kohane pisut tasakaalukamat joont hoida? Praegu need kingad jäävad küll suureks sulle.
Ma ei naudi sõimlemist ja minu argumendiks on see, et olen täheldanud isiklikult alt süütamise efektiivsust, pealt süütamisele: 1. kiirem süttimine, 2. ühtlasem süttimine. Kui aga korsten ajab musta suitsu välja ja küttekolle seinad jäävad mustaks, siis tuleks kontrollida puude niiskust või piisava õhu hulga peale saamist! Kasuks tuleb ka osata õieti puud ahju laduda ja kindlasti ei tasu unustada kütmise ajal ka ahjuroopi!
Kui nüüd lähtuda sellest põhimõttest, et "aega küll, aasta pikk", siis võib ju alustada selle tule süütamisega lausa korstna otsast! Lugupidamisega! :hello:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas motamees »

VANAJUMAL kirjutas:...Kui nüüd lähtuda sellest põhimõttest, et "aega küll, aasta pikk", siis võib ju alustada selle tule süütamisega lausa korstna otsast! Lugupidamisega! :hello:
Piltidelt ju näha, et "aega küll, aasta pikk" ei ole siin kohane. Pealtsüütamisega tund (või natuke peale) põlemisaega on ka küllalt kiire. Kusagilt lugesin välja, et 70-75minutit põlemisaega pidi olema arvutuste järgi keikse ekom.
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tahaks ka seda vanajumala tuld näha. Kust sa muidu oskad arvatagi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

m4x1x
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 16 Jaan 2015, 21:02

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas m4x1x »

Oi kuidas mulle meeldib see tuli seal leiva ahjus :) Omale peab saarepeale samasuguse süsteemaga saama :P On emal ka hea et saab ahjus miskit paremini küpsetada et ei pea enam kummardama.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kuidas põlemine kulgeb.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tule läbi...Ja ütlen kohe ka seda, et termomeetri anduri kaitseks tuleb midagi ette panna...muidu see sulab viimaks ära....jne.
Vasta