Tähendab 2 puuhalgu paned ahju ja kogu luguM metsast kirjutas:Põletan kaske, keskmiselt u. 2 kg päevas


Lugemata postitus Postitas Küülaline »
Tähendab 2 puuhalgu paned ahju ja kogu luguM metsast kirjutas:Põletan kaske, keskmiselt u. 2 kg päevas
Lugemata postitus Postitas M metsast »
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas M metsast »
Lugemata postitus Postitas -virks- »
Arvestasid ka võrgutasu öist ja päevast erinevust?M metsast kirjutas:Öise ja päevase elektri hinnavahe on ka praegu u. 3,3 senti/kWh.
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Sellise kulude jaotuse puhul v.o peaks juba mõtlema päikesega vee soojendamise peale.....M metsast kirjutas:Nö. tavaelektri kulu koos boileriga ja el. pliidiga ...., suvel kulub keskmiselt 317 kWh kuus, seega 3804 kWh aastas.Tegelikult muidugi kulub otseselt kütmise jaoks elektrit veidi vähemgi kui mainitud 3390 kWh, sest arvatavasti sügisel-talvel-kevadel kulub tavaelektrit veidi rohkem kui suvel, aga seda erinevust ma mõõta ei saa ja see pole ka väga suur. Eks näiteks valgustuse peale kulub talvel rohkem, aga samas külmkapp jällegi tarbib suvel rohkem.
Korter on 80 m2 ja asub viimasel korrusel. Soojuspumpa välja ei saaks kindlasti panna, iseasi kuidas pööninguga oleks ja kas see tehniliselt sinna üldse sobiks panna?
Aga kuna elektrit kulus kütmisele 460 eur aastas ja oletan, et soojuspumbaga oleks see 2x väiksem, siis ega tasuvusaeg väga lühike ei tuleks (pump+paigaldus). Tervet korterit see arvatavasti ainukese kütteallikaga ära ei kütaks ka, sest on ju erinevad ruumid, millel aeg-ajalt vaheuksed kinni.
Lugemata postitus Postitas M metsast »
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Lugemata postitus Postitas M metsast »
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
Vastupidi. Kui 30-aastast eluasemelaenu ei ole, on väiksemapoolses st. kuni 200m2 majas elamine kindlasti odavam, kui keskmises Lasnamäe korteris.Külaline kirjutas:Majas elamine on üldse mõttetult kallis lõbu
Lugemata postitus Postitas EMS »
Ei saa öelda, et kindlasti nii on, võib nii olla, võib mitte olla. Üks keskmine lasnamäelane arvatavasti ei vaja igapäevaste asjaajamiste jaoks autot, saab kasutada ühistransporti. Palju aga ühel linnast väljas elaval ja linnas tööl käival inimesel auto peale kulutused on? Liising, kasko, kütus, hooldused... ikka vähemalt paar tuhat eur aastas. Kindlasti annab siia veel võrdlusi juurde tuua.Küülaline kirjutas:Vastupidi. Kui 30-aastast eluasemelaenu ei ole, on väiksemapoolses st. kuni 200m2 majas elamine kindlasti odavam, kui keskmises Lasnamäe korteris.Külaline kirjutas:Majas elamine on üldse mõttetult kallis lõbu
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
Ära hakka savisaaretama, kui räägitakse MAJA vs KORTER kuludest.EMS kirjutas:saab kasutada ühistransporti ... Liising, kasko, kütus, hooldused
Lugemata postitus Postitas EMS »
Lugemata postitus Postitas Küülaline »
Mina rääkisin endast, 18 aastat Lasnamäel ja nüüd 12 aastat Muugal, majas kulud kindlasti väiksemad (laenu ei ole).EMS kirjutas:inimesed kes Lasnamäe korteris elada ei taha, ei taha üldse suures linnas elada
Lugemata postitus Postitas EMS »
Eks ongi nii, sinul on võibolla väiksemad, aga mõnel teisel oleksid suuremad. Reeglina ikkagi enamike inimeste jaoks on vaja eluaseme soetamiseks selle eest raha välja käia (kas siis laenuga või muud moodi) ja siis kipub pilt pigem ikka selliseks minema, et majas elamise eest on vaja kokkuvõttes rohkem kulutusi teha.Küülaline kirjutas: Mina rääkisin endast, 18 aastat Lasnamäel ja nüüd 12 aastat Muugal, majas kulud kindlasti väiksemad (laenu ei ole).
Lugemata postitus Postitas Külaline »
sai just aasta tagasi kalkuleeritud ja Tallinnas Kristiines 55m2 korter maha müüdud, laenu juurde võetud ning ostetud majaosa Tallinnas Kristiines (paarismaja, soojustatud) 160m2 (köetavat pinda 120m2) kus igakuised kulud koos laenuga samas suurusjärgus kui kommunaalid,remondifond jne olid korteris. Majas ahiküte, elektriküte ja soe vesi boileriga , kõik see muutub kallimaks kui euribor tõuseb, aga pinda ka 3x rohkem. Kui euribor tõuseb tasub küttesüsteemi muuta, hetkel mitte. Samas laenuraha on hetkel odav ja õhk-õhk või õhk-vesi ehk oleks ennetavalt mõttekas realiseerida peab arvutamaEMS kirjutas: Eks ongi nii, sinul on võibolla väiksemad, aga mõnel teisel oleksid suuremad. Reeglina ikkagi enamike inimeste jaoks on vaja eluaseme soetamiseks selle eest raha välja käia (kas siis laenuga või muud moodi) ja siis kipub pilt pigem ikka selliseks minema, et majas elamise eest on vaja kokkuvõttes rohkem kulutusi teha.
Lugemata postitus Postitas 2korda2 »
Lugemata postitus Postitas Külaline »
hoolduskuludega peab muidugi arvestama2korda2 kirjutas:Kes väidavad keskmises majas elamise odavamaks keskmises korteris elamisest, unustavad tüüpiliselt maja puhul remondifondi ära. Rusikareegel: elukvaliteedi ja vara väärtuse säilitamiseks peab aastane remondifond olema 2% maja ehitusväärtusest. Kui maja ehitaks 100KEUR eest, siis tuleks igal aastal kõrvale panna 2000EUR. Korteri puhul paistab see remondifond igakuisel arvel kenasti kätte ja sellega osatakse arvestada. Maja puhul selgub aga näiteks X aasta pärast, et küttesüsteem vajab vahetamist. Siis on vaja korraga välja käia märkimisväärne summa..
see on vist selle foorumi eripära, et kõikidele siin makstakse ka vaba aja eest2korda2 kirjutas: Lisaks "ununeb" maja puhul kuludesse arvestada ka oma töö - kasvõi lume lükkamine. .
no a kes keelab sul selle peale oma investeerimisplaane tegemast kui kinnisvara on hea asukohaga, siis korvab aeg selle 2% unustatud investeeringu niiehkna juba pelgalt kinnisvara hinnatõusu kaudu. Mingi hetk vahetati ka selle näite puhul kallim vara odavama vastu ja ollakse valikutega õnnelikud ja rahul, sest see valik vältis palju tülikaid protsesse. See vahetus vastupidisel liinil: amortiseerunud korterist korras majja ei oleks ilma lisainvesteeringuta nii reaalne, muidugi kõiki detaile ei tea2korda2 kirjutas: Ma tean oma vanemate näitel kenasti, kuidas "majas on odavam elada". Elasid 90-ndate algul valminud ridaelamus ja mingit remondifondi ei olnud. Eelmise aasta algul said lõpuks aru, et 20 aastat remondita olnud maja tänapäevaseks korda tegemine käib neil ilmselgelt üle jõu. Kolisid korterisse ja on nüüd rahul.
Jah, majas on rohkem ruumi ja rohkem privaatsust. See maksab.
Lugemata postitus Postitas Veikko »
Lugemata postitus Postitas 2korda2 »
Funktsionaalne lugemisoskus vedas külalist seekord alt. Kordame üle:Külaline kirjutas:no a kes keelab sul selle peale oma investeerimisplaane tegemast kui kinnisvara on hea asukohaga, siis korvab aeg selle 2% unustatud investeeringu niiehkna juba pelgalt kinnisvara hinnatõusu kaudu. Mingi hetk vahetati ka selle näite puhul kallim vara odavama vastu ja ollakse valikutega õnnelikud ja rahul, sest see valik vältis palju tülikaid protsesse. See vahetus vastupidisel liinil: amortiseerunud korterist korras majja ei oleks ilma lisainvesteeringuta nii reaalne, muidugi kõiki detaile ei tea2korda2 kirjutas: Ma tean oma vanemate näitel kenasti, kuidas "majas on odavam elada". Elasid 90-ndate algul valminud ridaelamus ja mingit remondifondi ei olnud. Eelmise aasta algul said lõpuks aru, et 20 aastat remondita olnud maja tänapäevaseks korda tegemine käib neil ilmselgelt üle jõu. Kolisid korterisse ja on nüüd rahul.
Jah, majas on rohkem ruumi ja rohkem privaatsust. See maksab.
Niisama seisev hooldamata kinnisvara kallineb 2% inflatsioonist kiiremini (NB! just see on oluline!) vaid erandjuhtudel (näiteks asukoht muutub ihaldusväärseks). 9/10 juhul hoolduseta vara väärtus langeb. Tihtipeale ka nominaalis, inflatsioonist rääkimata.elukvaliteedi ja vara väärtuse säilitamiseks peab aastane remondifond olema 2% maja ehitusväärtusest.
Lugemata postitus Postitas Külaline »
pole need nii erandjuhud midagi, võta suur Tallinn kus sageli maksabki asukoht ja vahest on hooldamata maja seal peal just suuremaks võimaluseks väärtuse kasvatamisel , kinnisvara on sellesuhtes eraldi vaadeldav vara liik ja võib tihti olla ka vastupidi kus vara on hästi hooldatud , aga olenemata vara olukorrast ei taha seda keegi asukoha pärast osta jne. Me muidugi ei tea mis juhtum su vanematel oli kas neil maksis asukoht või priskem rahakott uue korteri kinni jne. läheb väga teemast välja ka2korda2 kirjutas: Niisama seisev hooldamata kinnisvara kallineb 2% inflatsioonist kiiremini (NB! just see on oluline!) vaid erandjuhtudel (näiteks asukoht muutub ihaldusväärseks). 9/10 juhul hoolduseta vara väärtus langeb. Tihtipeale ka nominaalis, inflatsioonist rääkimata.
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2025