Kogumismahuti Platin kasutamine reoveemahutina

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Kogumismahuti Platin kasutamine reoveemahutina

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Tere
huvi siis selline, et kas kogumismahuti Platin on sobilik reovee kogumiseks. http://plastekor.ee/mahutid/madal-mahuti-platin/
Mulle pakub ta huvi just seetõttu, et kasutada ära parkimiskoha alla jäävat pinda maja kõrval. Septikut kahjuks kasutada antud piirkonnas ei saa ja paekivi tuleb meetri peal vastu.
Antud valikust siis pakuks huvi 7,5 kuupi mudel. Kas oskate midagi paremat soovitada nendesse tingimustesse (võin auto parkimiskoha ka mujale rajada)?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kogumismahuti Platin kasutamine reoveemahutina

Lugemata postitus Postitas rokikas »

enrico- kirjutas: paekivi tuleb meetri peal vastu...... 7,5 kuupi mudel.
See "tünn" on ju 1.25 m. kõrge! Võin küll eksida aga see vist vaid "mahuti" kõrgus. "Krae" ja kaan veel sinna juurde.
Kui sügavale oled nõus paesse "kaevuma"?
Kui kõrgel on tulevane kanalisatsioonitoru ots seal? Või kasutad survetorustikku?
Parkimiskoha hoiad ilmselt talvel lumevaba ja seetõttu külmub ka pinnas seal sügavamalt ning seda peab ka tünni paigaldades arvestama.
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Kogumismahuti Platin kasutamine reoveemahutina

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Pinnast plaanis selle kohapealt tõsta. Teise variandina olen mõelnud klaasplastist 6m3 mahutit (1200x5550). See siis paigaldada majast 5m kaugusele otse pae pinnasele ja kuhjata mulda 50cm veel peale. Mahuti sisendots jääks seeläbi endiselt madalamale kui maja väljundots (maja postvundamendil). ja kanalisatsioonitoru isoleerida peno torukattega, ning samuti kuhjata mulla alla.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10944
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Kogumismahuti Platin kasutamine reoveemahutina

Lugemata postitus Postitas Urmas »

enrico- kirjutas:... huvi siis selline, et kas kogumismahuti Platin on sobilik reovee kogumiseks. http://plastekor.ee/mahutid/madal-mahuti-platin/ ...
Ma saan su kärsitusest aru, et tahaks nagu küsimusele kohe vastust saada, aga võta nüüd hommikul telefon kätte ja helista viites antud kodulehe kontaktidele. Olen kindel, et sa ei saa sellist "nii või naa" vastust.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kogumismahuti Platin kasutamine reoveemahutina

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

enrico- kirjutas:Pinnast plaanis selle kohapealt tõsta. Teise variandina olen mõelnud klaasplastist 6m3 mahutit (1200x5550). See siis paigaldada majast 5m kaugusele otse pae pinnasele ja kuhjata mulda 50cm veel peale. Mahuti sisendots jääks seeläbi endiselt madalamale kui maja väljundots (maja postvundamendil). ja kanalisatsioonitoru isoleerida peno torukattega, ning samuti kuhjata mulla alla.
Kuidas isevoolne reovesi voolab kõrgemasse kohta? :scratch:
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Kogumismahuti Platin kasutamine reoveemahutina

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Rostfrei kirjutas:
enrico- kirjutas:Pinnast plaanis selle kohapealt tõsta. Teise variandina olen mõelnud klaasplastist 6m3 mahutit (1200x5550). See siis paigaldada majast 5m kaugusele otse pae pinnasele ja kuhjata mulda 50cm veel peale. Mahuti sisendots jääks seeläbi endiselt madalamale kui maja väljundots (maja postvundamendil). ja kanalisatsioonitoru isoleerida peno torukattega, ning samuti kuhjata mulla alla.
Kuidas isevoolne reovesi voolab kõrgemasse kohta? :scratch:
Mahuti sisend on madalamal kui maja väljund... Ehk kalle maja poolt mahuti poole.
Mahuti müüjalt uurida, siis on igal pakkujam parim mahuti minu jaoks. Milline siiski parim on? Kas seda platin anumat võin siiski paigaldada ilma ankurdamata (üless ei kergita kui tühjendatud on)? Kas tühjendamine ei saa probleemiks läbivate tugisammaste tõttu?
Kas mahuti tuleks katta ka penoga või mitte.
Või kas ilma rasketehnikata kannatab ka paasi süvendada?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10944
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Kogumismahuti Platin kasutamine reoveemahutina

Lugemata postitus Postitas Urmas »

enrico- kirjutas:Või kas ilma rasketehnikata kannatab ka paasi süvendada?
Tohoh, 500 aastat tagasi ehitati terve Tallinna vanalinn üles ilma rasketehnikat kasutamata ja samuti ei kasutatud rasketehnikat pae kaevandamisel. :)
Vasta