Vihmaga kolisev aknaplekk

perenaine2
külaline

Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas perenaine2 »

Nagu kortermajades ikka, vahetatakse aknaid eraldi aegadel ja kasutatakse erinevate aknafirmade teenuseid. Nimelt on minu akna aknaplekk laiem (ulatub rohkem ette), kui seda on ülemisel korteril. Langevad vihmapiisad tekitavad olenevalt vihma tugevusest erineva tugevusega "plärinat". Hullem vihmapiiskade kukkumisest on aga see, et ülemise naabri lühemalt aknaplekilt voolab tilkadena vesi otse minu aknaplekile ja kokku on heli selline, et rahulikust magamisest ei tule midagi välja. Kuidas oleks võimalik muuta oma aknaplekk mürale vähem vastuvõtlikuks? Kas liimida peale näiteks tõrvapapp, bituumen, peno või on sellek midagi juba targemate inimeste poolt väljamõeldud? Aknaplekk on väga korralikult juba akna alla kinnitatud, seega ära teda võtta ei saa.
iffoniff
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 352
Liitunud: 11 Juun 2008, 11:41

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas iffoniff »

Usun et selle pleki saab kerge vaevaga eemaldada ja uuega asendada , sama probleemiga pöördutakse aknafirmadesse tihti ,igakord üks sama lahendus kitsam plekk .

Plekki kuidagi kahjustama hakata on suht mõtetu .
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Kitsam plekk ei päästa. Tean seda omast käest.
Minu probleem on sama. Uus kortermaja, soojustatud penoga+õhekrohv. Betoonpaneeli ja soojustuse vahe hakkab kumisema,kui vihma sajab.
Kuna minu aknalaud on hall, siis arvatavasti üritan kleepida halli kattega SBS rullmaterjali riba sinna aknalaua peale. Ennem peaks testima,kas mõikab,aga pole viitsimist :D
Viimati muutis Eestikinnisvara, 11 Nov 2008, 17:49, muudetud 1 kord kokku.
Plekikolin
külaline

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Plekikolin »

Proovi ennem SBS-i kleepimist PVC-d, jääks vähe viisakam.Minu arvates. Ennem võks proovida ka aknaplekialune makrot täis lasta.Peaks ka natuke summutama
Murfen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Jaan 2007, 23:48
Asukoht: Tallinn

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Murfen »

just nimelt, aknaplekialune vahtu täis ja OK
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ma võin eksida (pole isiklikku kogemust peno fassaadidega), kuid kui aknalaud eemaldada, siis peno ja betoonpaneeli vahe on suht suur ja lisaks "põhjatu". Ja kas antud vahe ikka võib vahtu täis lasta?

Minule see ei sobi igal juhul,kuna antud töö tegemiseks peakasin rentima mingi meeletu tõstuki,kuna liiga kõrgel asub see aken ja aknast küürutades ei ulatu. Kunagi proovin korraks (keevitamata kujul) sbs materjaliga ikka. Kui summutab siis summutab.
perenaine2
külaline

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas perenaine2 »

Aknaplekk ulatub seinast kuskil 10-15 cm kaugemale (s.t osa plekist jääb akna avasse ja kokku on laius pakun 20cm). Seina juures on aknapleki alune vahtu täis lastud. Väljast silma ei hakka, kuid kui käega katsuda, siis on tunda. Mis moodi mõeldakse, lase aknaplekk alt makrot täis. Minu kujutlupilti tuleb selline alt valge vahuga plätserdatud plekk (tegist 3 korrusega), mis aegade jooksul muutub veel kollaseks...
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

perenaine2 kirjutas:Aknaplekk ulatub seinast kuskil 10-15 cm kaugemale (s.t osa plekist jääb akna avasse ja kokku on laius pakun 20cm). Seina juures on aknapleki alune vahtu täis lastud. Väljast silma ei hakka, kuid kui käega katsuda, siis on tunda. Mis moodi mõeldakse, lase aknaplekk alt makrot täis. Minu kujutlupilti tuleb selline alt valge vahuga plätserdatud plekk (tegist 3 korrusega), mis aegade jooksul muutub veel kollaseks...

Andestust,aga minge mõõtke ikka see plekk kuidagi üle. 10-15 cm seinast eemal olev plekk on "varikatus" :wink: Loe: liiga palju on üle jäetud. Normaalne olks vastupidi: 5cm ulatub üle seina, et tekiks veenina, mis juhib vee seinast eemale.

Vahu laskmine oli soovitus mulle, kuna mul on soojustuse ja bet.seina vahel suur "tühimik", seda katab aknaplekk. Aknaplekk tühimiku kohal on nagu "trumm".
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Aga pleki alumisele poolele võib ju selle SBS'i kleepida. Autode puhul kleebitakse uste sisse ka pigimatte just selsamal eesmärgil. Aga tõenäoliselt ei võta see asi heli väga palju vähemaks. Pleki kõminast ehk saab lahti. See veetilga kukkumine vastu plekki põhjustab ikka häält.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas maik »

No näed mis kõik välja ei tule,suur puit-onnide propageerija elab ise hoopis betoon-karbis :lol: ära ärritu ma niisama tõgan. :wave:
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ei see on kortermaja, Maik. :roll:

Aga proovin nädalavahetusel SBS-i peale kleepida(alguses mitte jäädavalt) ja ootan siis vihma :roll:

Kahjuks alla ma kleepida ei saa, kuna korteri aken on 7 korrusel ja aknast "ööritades" ei ulatu pärast neetima, lehti ehk veel laseks,aga ka see on kahtlane. ;)
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

sbs iga võib tekkida see probleem, et suvel toas bituumeni hais.? endal ka sama jama aknaplekiga. algul mõtlesin ka sbssi aga siiani lahendamatta
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4248
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

see plekk ei maksa ju midagi, kui närvid kallid. Pange uus ja ärge kasutage 0.5 vaid 1.0 mm plekki. :grin:
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Hiid kirjutas:see plekk ei maksa ju midagi, kui närvid kallid. Pange uus ja ärge kasutage 0.5 vaid 1.0 mm plekki. :grin:

Kurat ,ma ütlen juba mitmes kord, et ma ei ulata seda vahetama :mrgreen: Käte pikkusest jääb puudu, käisin vaatamas :bye:
perenaine2
külaline

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas perenaine2 »

No mõõtsin ära. Pakkusin natuke üle, sain 18 cm. Seega ikkagi nagu katus :D . Proovin PVC katte esialgu prooviks kasvõi kahepoolse teibiga kinnitada ja siis edasi mõelda. Vaatasin veelkord väljast, no minu aknaplekk on ikka silmaga nähtavalt laiem, kui seda on teistel :(
plekikolin
külaline

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas plekikolin »

Misasja, kas 18 cm üle seina või kogulaius. Las need, kes selle panidtulevad ja vahetavad välja. 3cm peaks olema.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

perenaine2 kirjutas:Vaatasin veelkord väljast, no minu aknaplekk on ikka silmaga nähtavalt laiem, kui seda on teistel :(
Ilmselt siis alumise korruse naaber maksis ehitajale, et teeks sulle laiema aknapleki,et temal probleeme ei tekiks ;)
plekikolin
külaline

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas plekikolin »

Siis peaks hakkama aknaplekke nii panema, esimesel korrusel on 3 cmüle seina ja igal kõrgemal 3cm võrra rohkem. Ehk siis üheksandal 30 :roll: :roll:
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Mina prooviks järgi autodel kasutatavat nn. kivikaitset. Seda on saada mitmes erinevas värvitoonis ning on ka pihustatav variant olemas. Kannatab kenasti ka ülevärvimist. Pind jääb küll veidi krobeline, kuid plekikolina peaks ära võtma. Haisu ka ei aja kui on ära kuivanud. Ja loomulikult õhukene kiht silikooni pahtlilabidaga laiali tõmmatuna pleki peal peaks ka asja ära ajama. Vähemalt sellised mõtted tulid pähe...
perenaine2
külaline

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas perenaine2 »

18 cm on kogu laius. Üle serva 8cm. Kuna alles ostsin selle korteri, siis oskan vaid öelda, et Plasto aknad on ja ju neilt ole kunagi ka see välispalede ja aknapleki töö tellitud. Muidu on korralikult tehtud, mulle vaid tundub, et see plekk oleks sobinud paremini mõne soojustatud maja ukse juurde.
Aamen
külaline

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Aamen »

Tasub teada

• Pikaealisima pleki paksus on 0,6-0,7 mm.
• Plekil peavad peale aknalengipoolse serva ka külgservad olema üles pööratud.
• Plekk peab töökojas saama aknaavaga ühtiva kalde.
• Taga plekile kaldega aluspind.
• Pleki tõhusaim kalle on 15-30 kraadi.
• Pleki liitekohad olgu vähemalt 1,5 cm ülekatetega.
• Pleki liitekohad lase tihendada erisilikooniga.
• Kinnita plekk ka välisservast ja külgservadest.
• Külgservad olgu vähemalt 1,5 cm kõrged.
• Pleki esiserv ulatugu üle fassaadi vähemalt 3 cm.
• Üle 3 m pikki aknaplekke jätkatakse.
• Jätkukoht lase valtsida kahekordse valtsiga ja tihendada erisilikooniga.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Aamen kirjutas: • Kinnita plekk ka välisservast
Miks ja kuidas?
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas pold »

rokikas, paar rida eespool kästakse plekile kaldega aluspind teha. Ju siis selle külge. Ega see paha ju poleks, kui endale maja teed.
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas enrico- »

rokikas kirjutas:
Aamen kirjutas: • Kinnita plekk ka välisservast
Miks ja kuidas?
Meie kinnitame silikooniga külgedelt, vahuga alt- eesservast ja kruvidega aknaraami alaservale.
puitfassaadi korral silikoon alla ja küljed kruviga.

Kõige targem oleks uus aknaplekk lasta teha paksemast materjalist (ideaalis 1mm), alla kleepida bituumen lint ja makrot alt täis lasta. Siis on kindlalt vaikus majas.
Akna avast saab kindlasti töö ära teha, kuid selleks köis ümber (teise otsa kinnitad kuhugi või lased heal sõbral kinni hoida).
Külaline
külaline

Re: Vihmaga kolisev aknaplekk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks ka esiservast kinnitada? Olgu see akna- v fassaadiplekk, need peaks ikka kinni olema, eriti laiemad plekid. Vanasti neediti plekist aasad esiserva alumisele küljele ja seoti traadiga, ennem krohvimist, seina külge. Tänapäeval kasutatakse plekist klambreid esiserva all. Need kinnitatakse ennem kattepleki paigaldust esiääre servale ja jäävad täiesti märkamatuks.
Vahtplastist pinnal/alusel on ehk ainuke võimalus kõik fassaadiplekid kinni kleepida.

taastaja
Vasta