Päikeseküte

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Minu pisike Excel näitab andmetega (0,56€/Wp + 0,56 inverter; EE-st ost 0,12; Nordpool 0,04; riigi toetus 0; omatarve 50 %) ROI 7,0 % ja lihttasuvusajaks 14,3 aastat. Ei teki veel sädet silmis. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Tere. Minu pisike Excel näitab andmetega (0,56€/Wp + 0,56 inverter; EE-st ost 0,12; Nordpool 0,04; riigi toetus 0; omatarve 50 %) ROI 7,0 % ja lihttasuvusajaks 14,3 aastat. Ei teki veel sädet silmis. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Milline peaks tänaste elektrihindade juures paigaldatud süsteemi vati hind olema, et tasuvus tekiks?
Kas isepusijal on juppe ükshaaval kokku otsides lootust selle hinnani jõuda?
:scratch:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Ma pean tunnistama, et Alar Piirfeldi välja toodud 7% ROI enam väga kole ei tundu (suured energiaprojektid sellist tootlikust tüüpiliselt ei näita). Kui see ikka tõele vastab.
Kõhklused: paneelide efektiivuse vähenemine (härmatis, tolm, langevad lehed jne), võimalikud hoolduskulud, kas hind ikka on "võtmed kätte" või tuleb veel lisaraha välja käia jne
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
TaaviK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 27 Sept 2013, 14:10
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas TaaviK »

Hoolduse osas võin tuua Leedu 2MW pargi näite.
8000 paneeli ning hooldab üks inimene täis kohaga, vähemalt nii väitsid nad ise.

Juba paarikümne kW süsteemi puhul pole 1W/1€+km viimine probleem. Muidugi oleneb paigaldusest.
Odavate inverteritega saab katuse lahenduse puhul pakkuda seda ka 10kW puhul.
päikeseelektri teemal seotud küsimused taavi@solarest.eu või 56202992
http://www.solarest.eu ja
Lisaks SolarEdge inverterite müük ja paigaldus!
jah
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas jah »

2korda2 kirjutas:Ma pean tunnistama, et Alar Piirfeldi välja toodud 7% ROI enam väga kole ei tundu (suured energiaprojektid sellist tootlikust tüüpiliselt ei näita). Kui see ikka tõele vastab.
Kõhklused: paneelide efektiivuse vähenemine (härmatis, tolm, langevad lehed jne), võimalikud hoolduskulud, kas hind ikka on "võtmed kätte" või tuleb veel lisaraha välja käia jne
Mismõttes kole? Oi oi. ROI on mõtet vaadata lähema <5 aasta perspektiivis, pigem 2-3 või isegi 0,5. Sel juhul võiks sellist numbrit (7%) kannatada. 14 aasta peale...parem kinkige oma raha mulle :)
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

jah,
palun selgita, mille poolest poole aasta 7% (per annum, nagu ikka) on parem, kui 14 aastat 7%. Ma investeeriks hea meelega 14 aastat jutti 7%-ga, kui tulemus oleks 100% garanteeritud. Lihtne arvutus näitab, et sisse pandud rahast saab perioodi lõpuks 2,5 korda rohkem tagasi (reinvesteering korral). Kui samal ajal inflatsioon on näiteks 4%, siis on võit "tänases rahas" 50%.
Nagu ka mainisin - ma ei tea aluseks oleva exceli sisu. Kui seal on arvestatud ka hoolduskulude ja võimaliku efektiivsuse langusega, siis 14 aastat ei ole enam väga hull tulemus. Kui aluseks on vaid rajamise kulu, siis tõesti - "ei teki sädet silmis".
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Vasta