Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

madis64 kirjutas:
laurit kirjutas:
madis64 kirjutas:Kui keegi laeks siia teemasse viimase 12 kuu börsipaketihinnad oma reaalsetelt arvetelt, ma oleksin väga tänulik :hello:
Eesti Energia (marginaal 0.29) hinnad koos käibemaksuga. 2013 aasta. ...
Lõin siis oma eelmise aasta tarbimise (ca 12000 kWh) tabelisse kokku:

a) EE kindla paketiga maksin elektri eest 599 €

b) toodud börsihindadega oleksin maksnud 646 €

Säästsin kindla paketiga ca 47 € :)

Nii et uskuge aga rohkem ajakirjanikke ja taksojuhte - nendelt saab investeeringuteks ja raha säästmiseks alati hüva nõu :mrgreen:
Minu paketiga oleks viimased 12 kuud 12 000 kWh tarbitud 569 € eest...
kui ca se ca sul oli?
TaaviK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 27 Sept 2013, 14:10
Kontakt:

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas TaaviK »

220energiaga börsipakett tunnise sammuga mikrotootjale ja marginaal 0,18 senti/kWh+km nii ost kui müük.
Senini kõige soodsam, mis kohanud!
päikeseelektri teemal seotud küsimused taavi@solarest.eu või 56202992
http://www.solarest.eu ja
Lisaks SolarEdge inverterite müük ja paigaldus!
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

TaaviK kirjutas:220energiaga börsipakett tunnise sammuga mikrotootjale ja marginaal 0,18 senti/kWh+km nii ost kui müük.
Senini kõige soodsam, mis kohanud!
Et kuidas see mikrotoodangu mahamüümine siis toimub?

Ostja (antud juhul 220 energia ) maksab iga tunni eest sellele tunnile eelmisel päeval väljahõigatud börsihinna( miinus 0,18 senti kWh) ja Elektrilevi maksab omakorda kuu lõpus taastuveenergiatoetuse kogu kuu jooksul võrku antud elektrienergia eest?

Kas sain õigesti aru?
TaaviK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 27 Sept 2013, 14:10
Kontakt:

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas TaaviK »

Külaline kirjutas:
TaaviK kirjutas:220energiaga börsipakett tunnise sammuga mikrotootjale ja marginaal 0,18 senti/kWh+km nii ost kui müük.
Senini kõige soodsam, mis kohanud!
Et kuidas see mikrotoodangu mahamüümine siis toimub?

Ostja (antud juhul 220 energia ) maksab iga tunni eest sellele tunnile eelmisel päeval väljahõigatud börsihinna( miinus 0,18 senti kWh) ja Elektrilevi maksab omakorda kuu lõpus taastuveenergiatoetuse kogu kuu jooksul võrku antud elektrienergia eest?

Kas sain õigesti aru?
Taastuenergia toetust tuleb ise taodelda, teen seda korra aasta. Muidu täpselt nii nagu aru said.
päikeseelektri teemal seotud küsimused taavi@solarest.eu või 56202992
http://www.solarest.eu ja
Lisaks SolarEdge inverterite müük ja paigaldus!
KLM
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas KLM »

Olin enne 220 energia klient. Enam pole. Neil võib olla marginaal odavaim, aga nordpoolspot hinna teevad omale juurdehindlusega.
220 energia börsihinda arvutab kuidagi teisiti. Sama ka eesti energial. Teistel ei tea et valesti.

Kui vaadata nordspoolspot hindu ja 220 energia hindu, siis 220 energial on kallim hind.
Arvutamine peaks olema nii, et aprilli hind 31,64 EUR/MWh korrutame käibekaga, st 1,2 ja jagame 10ga, saame senti/kwh. Saame 3,80
220energia kodulehel hind 3,89 senti/kwh. Kuskilt on juurde tulnud 0,09 senti.
Nüüd lisandub marginaal näiteks 0,24 mis on ettemaksuta ühetariifse hind.
Kokku 3,89+0,24=4,13senti/kwh.

Võttes nüüd kellegi teise kes arvutab õigesti, siis selle marginaal võib olla 0,24 asemel 0,33 ja on kokku sama hind 220energiaga.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KLM kirjutas: Kui vaadata nordspoolspot hindu ja 220 energia hindu, siis 220 energial on kallim hind.
Arvutamine peaks olema nii, et aprilli hind 31,64 EUR/MWh korrutame käibekaga, st 1,2 ja jagame 10ga, saame senti/kwh. Saame 3,80
220energia kodulehel hind 3,89 senti/kwh.
Börsihinda ei arvutata ju niimoodi - võetakse sinu konkreetse tunni tarbimine ja korrutatakse selle tunni börsihinnaga. Liidetakse summad kokku ja arvel näidatava summa saamiseks jagatakse kogu kogusega.
Kui on jutt kodulehel näidatavas keskmises hinnas, siis Nordpooli puhul oleks see ilmselt kogu Nordpooli kaudu müüdud koguse keskmine börsihind? Aga konkreetsel müüjal võib see vabalt olla nende klientide keskmiste börsihindade keskmine. Igatahes ei saa neid keskmisi eriti võrrelda. Praktikas on ju oluline just arvele tulev hind. Ja samas on seda raske võrrelda mingi keskmisega....
Antooša
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Antooša »

Külaline kirjutas: Börsihinda ei arvutata ju niimoodi - võetakse sinu konkreetse tunni tarbimine ja korrutatakse selle tunni börsihinnaga. Liidetakse summad kokku ja arvel näidatava summa saamiseks jagatakse kogu kogusega.
Et siis millise tunni tarbimine? Kui arvesti tunnipõhine (veel) pole, siis ei ole siin mingit tunnihindade arvestamist.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Antooša kirjutas: Et siis millise tunni tarbimine? Kui arvesti tunnipõhine (veel) pole, siis ei ole siin mingit tunnihindade arvestamist.
Siis jagatakse sinu kuu tarbimine tüüpkoormusgraafiku järgi tundide peale laiali. Ja selle järgi siis arvutatakse pärast börsihind. Tüüpkoormusgraafikud on tõesti igal firmal omad. Aga samas, kodulehele pandav keskmine hind sisaldab ilmselt ka kaugloetavate klientide omasid. Ja börsi keskmine hind sisaldab ka tarbijatele fikshinnaga müüdud energia koguseid.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Ja börsi keskmine hind sisaldab ka tarbijatele fikshinnaga müüdud energia koguseid.
Siinkohal mõtlesin siis energiabörsi avaldatud keskmist hinda...
KLM
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas KLM »

Igatahes 220 energia ja eesti energia arvutavad börsihinna kallimaks kui teised.
Teised arvutavad nordspoolspoti kuuhinna järgi,millele lisandub käibemaks ja kogu lugu. Pluss marginaal.
220energia kaalub, mõõdab keskmist või midaiganes. Lisades väikseima marginaali on elektriarve Kwh hind kokku suurem kui teistel.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See 220 V juhtum peaks juba tarbijakaitset väärt olev juhtum olema?
KLM
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas KLM »

220 energia: Ja muid „konkse“ ei ole.
http://www.upload.ee/download/4069135/1 ... nalagi.pdf
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen iga kuu oma elektriarved tabelisse ritta löönud ja vaadanud viimase 12 kuu keskmist hinda.

kuna alates selle aasta jaanuarist sisaldab see ainult uusi (e. vabaturu) hindu, siis on see kõikunud 12,33 - 12,43 senti/kWh eest vahemikus....

odavaim kuu keskmine hind oli märtsis - 11,14, kalleim juunis (tarbimist oli vähe aga ampritasu tuli ikka maksta) - 19,15.

12 kuu tarbimine 9800 kWh, 32 A peakaitse ja 220 energia börsipakett.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:....kuna alates selle aasta jaanuarist sisaldab see ainult uusi (e. vabaturu) hindu, siis on see kõikunud 12,33 - 12,43 senti/kWh eest vahemikus....
....
12 kuu tarbimine 9800 kWh, 32 A peakaitse ja 220 energia börsipakett.
...lisan siia juurde, et viimase 12 kuu ainult elektrienergia keskmine hind(see ei sõltu ampritasust) on selle tabeli järgi mul praegu 4,79 senti
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Olen iga kuu oma elektriarved tabelisse ritta löönud ja vaadanud viimase 12 kuu keskmist hinda.

kuna alates selle aasta jaanuarist sisaldab see ainult uusi (e. vabaturu) hindu, siis on see kõikunud 12,33 - 12,43 senti/kWh eest vahemikus....
Huvi pärast tegin ka 8 kuu vahekokkuvõtte => ca 8100 kWh, EE Kindel pakett ja arvetelt keskmine maksumus (elekter + võrguteenus + ...) 11,8 senti/kWh .
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rokikas »

madis64 kirjutas:(elekter + võrguteenus + ...) 11,8 senti/kWh .
Palju vaid elekter maksis?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rokikas kirjutas:Palju vaid elekter maksis?
5.24 koos käibemaksuga.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Minul huvitaval kombel täpselt sama. EE kindel pakett, 8 kuu tarbimine 8120 ja keskmine hind 11,8 s/kWh.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:Minul huvitaval kombel täpselt sama. EE kindel pakett, 8 kuu tarbimine 8120 ja keskmine hind 11,8 s/kWh.
Siit võib vast järeldada,et teil on ühesuurused peakaitsmed.... ?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Seda küll, aga 8 kuu tarbimine ka sama.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:....kuna alates selle aasta jaanuarist sisaldab see ainult uusi (e. vabaturu) hindu, siis on see kõikunud 12,33 - 12,43 senti/kWh eest vahemikus....
....
12 kuu tarbimine 9800 kWh, 32 A peakaitse ja 220 energia börsipakett.
...lisan siia juurde, et viimase 12 kuu ainult elektrienergia keskmine hind(see ei sõltu ampritasust) on selle tabeli järgi mul praegu 4,79 senti
ainult 8 kuu elektrienergia hind on mul 4.55 senti, koos km-ga on see number, (viimase 12 kuu energia kWh oli 5.43)
(ikka sama külaline)
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:...........ainult 8 kuu elektrienergia hind on mul 4.55 senti, koos km-ga on see number, (viimase 12 kuu energia kWh oli 5.43)
(ikka sama külaline)
sry... midagi läks arvutamisel valesti...12 kuu energia ikka 4,789 nagu varem juba kirjutatud.... vabandust
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Ning potsataski meilikasti selline teade:

"Kaugloetav arvesti võimaldab Teil edaspidi osta elektrienergiat tunni täpsusega. Soovi korral saate seda võimalust kasutada elektrilepingu uuendamisel. Elektrikoguseid, mida igas tunnis olete tarbinud näete meie e-teeninduses.

Meeldivat koostööd soovides
Elektrilevi"

Ilmselt see "tunnitäpsusega ostmine" tähendab selle teate kontekstis siiski mitte energia ostmist tunniste pakkidena, vaid arvete genereerimist tunnitarbimise ja tunnihinna alusel :scratch:
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

nonii, automaatikud - nüüd ruttu tinutma ja progema!
Aasta pärast saab võrrelda, kes oma pesu- ja kohvimsinad kõige odavamat elektrit nokkima suutis panna....
:jooma
Tehnosysteemid
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Tehnosysteemid »

mismoodi need soodsamad tunnid nordpooli vms lehelt mingiks lülitavaks kontaktiks saada?
Vasta