Korstnapühkija annab nõu.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1113
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 41 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Aga mulle meeldivad pruunisilmsed korstnapühkijad!

Loe: püsi teemas ja tee uus teema, kui tahad jahuda mundri moest ja muust säärasest...

Kas keegi tahaks lisada mingeid korstnapühkijate nõuandeid? Meeleldi loeksin.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

H8nGQUX1WJg
Hakkas selline küsimus peas keerlema seda vaadates et miks küll korstnapühkijad jalgupidi libedale plekiga kaetud korstnaotsale püsti ronivad? Kas sellise madala korstna korral kõrval seistes ei saaks puhastamist ohutumalt (ja ka plekk jääks tallumata) teha? :blush:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

hu kvaliteedi paranemisele on kaasa aidanud, et kaks suurt saasteallikat – ettevõtlus ja liiklus – saastavad vähem kui veel mõni aasta tagasi, sest saastenormid on pidevalt karmistunud. Teine oluline saasteallikas on kütmine.

“Iga asi, mis põleb, tekitab suitsu ja suitsu sissehingamine ei ole tervislik. Kui ahi ajab suitsu tuppa, saab igaüks aru, et see pole tervisele hea,” selgitas Orru, kuidas eramajade korstnad õhku saastavad. “Korstnast tuleb suits aga samuti välja ja see on tervisele samamoodi halb: inimene hingab seda iga päev natuke sisse.”

Nii Orru kui ka Palk on seda meelt, et inimesi tuleks rohkem harida, kuidas vähendada ahikütte põhjustatud saastet. Kasutada tuleb kuivi küttepuid, samuti ei tasu ajada ahju prügi, mis tekitab mürgiseid gaase. Palk pakub, et riik võiks toetada eramajade küttesüsteemide kaasajastamist. Orru hinnangul tuleks rohkem teavitada, millised küttetehnoloogiad saastavad vähem. Euroopa Komisjon on seda meelt, et ettevõtjatele tuleb kehtestada sarnased saastenormid kõikjal Euroopa Liidus ning ka naaberriikides, näiteks Venemaal
"
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/oh ... d=68253205
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Rokikale jäid silma samad asjad, mis mullegi. Tolle korstnapåhkijaga elasin 1.5 aastat samas majas Kalamajas. Tore onu on! Aga mulle jäi silma ka see, et Pariis piirab sunniviisiliselt mootortransporti sudu pärast. Selle valguses on Tallina tasuta transport isegi vaat et,... edumeelne.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

keemik kirjutas: Aga mulle jäi silma ka see, et Pariis piirab sunniviisiliselt mootortransporti sudu pärast. Selle valguses on Tallina tasuta transport isegi vaat et,... edumeelne.
Kui uskuda Tallinna "rohelist" uuringut siis jah, aga kui uskuda rootslaste uuringut ;)
Aga see Rokikas, see sõidab elektriautuga :) Ise olen näinud :blink:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Šahinaga :cool: :grin:
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

rokikas kirjutas:H8nGQUX1WJg
Hakkas selline küsimus peas keerlema seda vaadates et miks küll korstnapühkijad jalgupidi libedale plekiga kaetud korstnaotsale püsti ronivad? Kas sellise madala korstna korral kõrval seistes ei saaks puhastamist ohutumalt (ja ka plekk jääks tallumata) teha? :blush:
Tihtipeale väljub korstnast kena tahmapilv ja seda kopsu tõmmata pole kõige meeldivam.Enamasti saab rabeda jää enne eemaldada ja sile korstnaots seal pole libe ja mida see tallumine plekile teeb?Ohtikud on käiguteedeta ja redeliteta katused.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ahjuke kirjutas:Tihtipeale väljub korstnast kena tahmapilv ja seda kopsu tõmmata pole kõige meeldivam
Võhikule tundub ikka arusaamatu, korstna kõrval seistes saab pea eest ära tõmmata, aga seal üleval seistes pole ju kuhugi minna?
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Küülaline kirjutas:
ahjuke kirjutas:Tihtipeale väljub korstnast kena tahmapilv ja seda kopsu tõmmata pole kõige meeldivam
Võhikule tundub ikka arusaamatu, korstna kõrval seistes saab pea eest ära tõmmata, aga seal üleval seistes pole ju kuhugi minna?
Et siis korstnapühkijal on pea nagu kaelkirjakul jah, et vajadusel keeran kuhu tahan jah!? :) Kui korsten on korras ja tingimused pühkimiseks normaalsed, siis on seal üleval seista kõige turvalisem. Tõde on see, et mingi 80% juhtudel pole üldse tagatud korstnale juurdepääsuks katuseluuke- või redeleid, vähemalt siin lõunas mitte. Korstna kõrval libeda plekkist harja peal või siis mädanenud puitharja peal seismist mina küll ei soovitaks, eriti just pühkimise ajal.
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Enne kui keskkonna säästliku eluviisi levitada..Tasub endale selgeks teha erinevate toimeainete kõrvalmõjud ja utiliseerimisega kaasnevad lisa kulud.
Reeglina inimesed seda ei tee..
Elektri auto( eriti värd keskkonna mõistes) ülalpidamine keskkonnale on kordi suurem,kui sisepõlemis mootoriga auto omamine.
Linnalähi diiselrongiga sõita on kordi suurema keskkonna reostusega..kui me sõidaksime kõik oma autoga kohale jne jne.
Ahjundus on üks keskkonna säästlikumaid sooja saamise viise üldse..Kui kütta puudega. Kindlasti on vastuväitlejaid...
Eelduseks,et 7,3 miljardit inimest lõpuks metsi maha ei võta, ja endale põllumajanduseks sobilikku maad ei tee.( Loomulikult poliitikute poolt paljukiidetud nn. näljahäda leevendamise nimel.)))

Hiina......India...Venemaa..Kõige suuremad maakera saastajad veel. Ja mitte ainult õhu...Ja nüüd mingi klouni kari..Kes ei suuda maailma vägevatega võidelda..Kuna 7,3 miljardit on vaja sööta..joota..kontrolli all hoida)).
Nüüd on minul väike küsimus.....Kas See udupeen ahjust tulev osake tõesti tapab inimkonda??? Või on see 300 lennukit päevas mis Tallinna lennujaama maandub( Vabandust...see on majandusele kasulik) Vmss. Või hoopis meeletu antibiootikumide kogus meie toidulaual..2/3 maailma antibiootikumidest söödetakse olenditele mida me sööme??
Kasvõi biolagunevad koera sita kotid...Kui kaua lagunevad ja kui suurt ressurssi on kasutatud nende tootmiseks??? Krt ..Kordi suuremaid ,kui koerra käblaka looduslikuks hävimiseks))
Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Miks ma ei tohi oma naist reedeti peksta nagu mul ammu juba tavaks? Vaadake parem mida Breivik tegi!"
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Täiesti nõus Meelisega ja seda mõtet võib veel laiendada paljudele aladele. Selge on ka see, et tasapisi on ka põlemine ahjudes puhtamaks läinud...sest inimeste teadmised kasvavad ja ei viitsita vanast harjumisest enam oma umbkollet 2...3 korda päevas kütta. Ja tegelikult puhtama põlemisega saab ka tunduvalt soojema ahju ...lisaks puhtama korstna ja puhtama välisõhu.Kui hea on ikka vaadata korstent, kust tuleb ainult vaevu märgatav suitsuvine...
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Oponeerin!

Elektriauto praegusel kujul ei ole lõplik tehnoloogia, vaid alles esimesed sammud. Millised on autod 40 aasta pärast, ei suuda me veel arvata, see sõltub sellest, kus tuleb järgmine tehnoloogiline läbimurre. Need võivad olla hoopis metaani kasutatavate kütuseelementidega (jah, kütuseelement võib töötada ka metaani, bensiini vms) autod ja metaani toodetakse süsihappegaasist ning veest päikese energiat kasutatavates reaktorites. Või suudame me käima saada termotuumasüneesi ja on olemas sisuliselt piiramatu elektrihulk puhtast allikast. Hea alternatiiv oleks ka tooriumil põhinevad tuumareaktorid (see siis mitte sünteesi vaid lõhustamise põhimõttel töötav). Tooriumit on maakeral rohkem kui uraani ja kogu toorium kõlbab tuumakütuseks, need jaamad võivad kasutada ka praegsutes jaamades tekkivaid jäätmeid energiatootmiseks. See on üks põhjus, miks me peaks Eestisse tuumajaama ehitamisega ootama- uus tehnoloogia on kohe tulemas ja uraanil töötavat jaama ehitama hakates valime selle, et kui see valmis saab, on see juba mõttetu tehnoloogia.

Mis puutub ahjukütte puhtusesse, siis ma olen ka enne seda näidet kasutanud: paarkümmmend ahju annavad õhku rohkem dioksiine kui aastas sada tuhat tonni prügi põletav jäätmepõletusjaam. On teada fakt, et mikroosakeste reostus on reaalselt inimeste tervist kahjustav reostus, see pärineb liiklusest ja kohtkütteseadmetest. Soov seda resotust vähendada, on kiiduväärt! Seisa lennuvälja kõrval, siis tule seisa tuulevaiksel õhtul Nõmme serval ja nuusuta õhku. Nõmmel on see palju mustem.

Mis puudutab antibiootikume täis pumbatud liha, siis.... See on sama loll jutt, kui see, et ärge laske end vaktsineerida, te saate elavhõbeda mürgituse. Paraku need inimesed ei tea kahte asja: viimased paarkümmned aastat on keelatud kasutada elavhõbeda ühendit sisaldavat vaktsiini lastel kasutatavates vaktsiinides ning ravimifirmad on sellest juba ka ise loobunud, sest kasutatakse ühekordseid doose ning antimikroobset ainet pole neisse enam vaja; ja teiseks, tiomersaalis olev elavhõbe ei ole organismi poolt täielikult omastatav. Antibiootikume preventatiivselt kõigile elusloomadele sisse süstida Eestis ja minu teada ka EL-s ei ole lubatud. See on probleem USA-s, kes on asunud seda piirama. Kui sa ei soovi antibiootikume tarbida, siis on sul võimalus kopsupõletiku, põskkoopapõletiku ja süüfilise korral kasutada uriiniteraapiat!
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

keemik kirjutas:Oponeerin!



Mis puutub ahjukütte puhtusesse, siis ma olen ka enne seda näidet kasutanud: paarkümmmend ahju annavad õhku rohkem dioksiine kui aastas sada tuhat tonni prügi põletav jäätmepõletusjaam. On teada fakt, et mikroosakeste reostus on reaalselt inimeste tervist kahjustav reostus, see pärineb liiklusest ja kohtkütteseadmetest. Soov seda resotust vähendada, on kiiduväärt! Seisa lennuvälja kõrval, siis tule seisa tuulevaiksel õhtul Nõmme serval ja nuusuta õhku. Nõmmel on see palju mustem.
!
Umbkolde puhul on see tõesti nii kuid õieti tehtud restkolle.kuldse tule kolle nagu kaminahi teeb ,kuiv puu ja pealt süütamine siis korstnast väljub vaevu nähtav virvendus ja toimub puhas põlemine kuna põlemistemperatuur kõrgem ja kogu kütus põleb ära.Tomu mis korstnast väljub pole midagi muud kui tahm,ehk põlematta kütus.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Täiesti nõus Ahjukesega ja endamisi arvan, et Keemik on lasknud Vabamüürlastel omale liiga palju ajupesu teha...seda muidugi märkamatult. Üldisest ajupesust nii palju, et enamus infot, mis rahvani jõuab, on juba kellegi poolt kujundatud lugu ( kellegile väga kasulik), mitte see, mis tegelikult toimus või tahetakse teha.
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas Scott »

ahjuke kirjutas:Umbkolde puhul on see tõesti nii kuid õieti tehtud restkolle.kuldse tule kolle nagu kaminahi teeb ,kuiv puu ja pealt süütamine siis korstnast väljub vaevu nähtav virvendus ja toimub puhas põlemine kuna põlemistemperatuur kõrgem ja kogu kütus põleb ära.Tomu mis korstnast väljub pole midagi muud kui tahm,ehk põlematta kütus.
Peenosakesed on siiski palju peenemad kui mittetäieliku põlemisega tekkiv tahm, seega väide, et "puhtal" põlemisel tekkiv vine on ainult soe õhk, ei ole korrektne. Tõsi, neid osakesi on sel juhul palju vähem, aga puidu põlemisel kõik anorgaaniline, kaasa arvatud raskmetallid, lenduvad koos põlemisgaasidega välisõhku. Mittetäielikul põlemisel lisandub sellele bukett organismidele mürgiseid orgaanilisi ühendeid.
Robi 1 kirjutas:... on lasknud Vabamüürlastel omale liiga palju ajupesu teha...seda muidugi märkamatult. Üldisest ajupesust nii palju, et enamus infot, mis rahvani jõuab, on juba kellegi poolt kujundatud lugu ( kellegile väga kasulik), mitte see, mis tegelikult toimus või tahetakse teha.
Nii nagu areneb ahjude ehitamine, et vähema hulga kütuse efektiivsemal põletamisel suuremat soojushulka paremini kätte saada, areneb ka keskkonnateadus koos uurimisinstrumentide võimega tuvastada üha väiksemaid ja keerulisemaid ühendeid ning mikroskoopilisi koguseid. Arvamusi hinnatakse ümber - see, mis enne tundus kahjutu, osutus pikemaaegsel jälgimisel uute uurimistulemuste valguses ohtlikuks ja mürgiseks - heaks näiteks asbest. Paljud ohtlikud mõjutegurid, millele aastakümneid tagasi ei pööratud tähelepanu, ei olnud siis vähem mürgised kui täna, aga nende hulk võrreldes tänase ülekemiseeritud elukeskkonnaga oli marginaalne. Alles sellel sajandil on hakatud põhjalikult ressursside mõistlikule ja säästlikule kasutamisele kogu tootmis- või tekkeprotsessi ulatuses rõhku panema. Seetõttu on loomulik asjade kulg, et jõutakse ka nö tavalise inimese energiakasutuse jalajälje reguleerimiseni.

Paar viidet lugemiseks: http://www.tallinn.ee/g13206s70462 , http://www.envir.ee/orb.aw/class=file/a ... _final.pdf (sissejuhatav, kirjeldav ja kokkuvõttev osa, mõõteandmete tabelitest võib pilgu kiirelt üle libistada), http://epl.delfi.ee/news/eesti/analuus- ... d=51274620

Katsume teaduse arengus esmalt näha ikka lõppkokkuvõttes looduskeskkonnale ja inimesele kasu toovat hüve, isegi kui see esmapilgul piiramise või ahistamisena tundub, mitte pidama seda illuminaatide vandenõuks. :)

(Ärgu nüüd keegi arvaku, et olen ahikütte vastane - sugugi mitte, endalgi ahi :good: )
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Katalüsaatorid korstnasse :) aga mida metsapõlengute,lehmapeeru jms.peale hakata ?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Scott kirjutas:...Katsume teaduse arengus esmalt näha ikka lõppkokkuvõttes looduskeskkonnale ja inimesele kasu toovat hüve, isegi kui see esmapilgul piiramise või ahistamisena tundub, mitte pidama seda illuminaatide vandenõuks...
Katsume asja juures meeles pidada ka raha faktorit. Uurimisasutused peavad taotlema raha teadustööks. Ja loomulikult peavad nad ka midagi leidma. Kui leitakse lõpuks mõni osake, siis lüüakse kangeste lokku, et peab ikke veel uurima ja vaatama, kui mürgine. Nii saab ju raha juurde.
Muidugi oli see näide väga algeline, aga midagi taolist ikkagi toimub. Samas Meelis ei mõtelnud ka üks ühele oma postituses kirjutatut, vaid tahtis mainida, et lolliks ka ei tasu minna selle loodushoiu propageerimisega.
Siin just mainiti asbesti. Kui kusagil mototeemalises foorumis mainitakse asbesti nime, siis tuleb hulk postitusi, kui mürgine see aine ikke on. Ei tohi üldse mõeldagi asbesti peale. Ometi on asbestiga tehtud kõik vanad katlamajad ja need töömehed elavad veel. Ka mina olen asbestiga tegelenud ja kirjutan siin.
Mõõdukalt on iga asi hää, aga liialdused/äärmused rikuvad üldpilti.
Võimalusel sõidaks ka mina elektriautoga, aga selle ülilooduslikuks tunnistamisel olen mina tagasihoidlik.
.
Tel 5o9279o
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Lgp motamees, see, et katlamees Ants ei surnud asbestoosi, ei tähenda, et katlamees Vitali ei võinud surra. Minu valdkonnas keelatakse ka üha enam asju ära, enam ei lubata kasutada näiteks elavhõbedaga mõõteriistu. Ja ma tean reaalselt Eestis keemikuid, kes on surnud nüüdseks piiratud kasutusega kemikaalidega töötamisel. Minule antud vastuväide, et uued kolded on nii efektiivsed ja pole vaja midagi reguleerida, pole tegelikult mulle vastuväide, vaid seda ma tahtsingi öelda, et need kolded tuleb ehitada niivõrd efektiivseks ja ilma riikliku sunnita seda ei pruugi saavutada. Ka kütusesääst autotööstuses tuleneb riiklikust sunnist. Kas mäletate Hiinas paar aastat tagasi toimunud rinnapiimaasendaja tragöödiat? Tootja lisas mürgist ainet tootesse, et näidata selle toiteväärtust kõrgemana. Kui poleks riiklikku sundi, kontrolli, seaduseid jne, siis see oleks meie argipäev. Ka praegu teatab Tarbijakaitse amet aegajalt müügilt ära korjatud mänguasjadest, sest need olid mürgised. Mis puutub loodushoiu naerusvääristamisse, siis, see on valus teema. Eestlastele ikka meeldib mõelda endast kui loodusrahvast jne, aga kui võtta seaduslik järelvalve tagant ära, siis ca 10 aastaga oleks Eestis loodus täielikult lagastatud: jõed/järved autopesijate poolt reostatud, metsaalused sitta täis, kogu rannik oleks okastraadiga kinni pandud, sest keegi on 2 meetri kaugusele merest maja ehitanud. Nii et enne kui puudekallistaja üle hakkad naeru kõkutama, mõtle, kas see, et sul on tänapäeval üldse mõni puu ja puhas veekogu siin, ei pruugi äkki nende teene olla? Märksõna wikipediast: Silent spring. Lugege, saate ka veidi targemaks puudekallistajate teenetest.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas motamees »

keemik kirjutas:Lgp motamees, see, et katlamees Ants ei surnud asbestoosi, ei tähenda, et katlamees Vitali ei võinud surra...
Võib küll surra, iga päev sureb keegi, ka ilma asbestita. Sellepärast ei saa maailma pahupidi pöörata. Muide, lapsena meeldis meile vennaga mängida elavhõbedaga. Lõhkusime kraadiklaasi ära ja lõkkasime mulle põrandal kokku. Nii, et Terminaatori filmi robot on meie leiutatud. Samas on minu kaenla all katki läinud vähemasti kaks kraadiklaasi (jääd kraadimise ajal magama). Selliste asjade pärast ei kutsutud välja päästeametit. Tänapäeval kutsutakse ... vat milleni on viinud loodusmeeste hirmutamised.
Aga OK. Ei tahtnud ma loodusmehi halvustada. Ütlesin liialduste kohta. See kehtib kõikide asjade kohta.
Rahu nüüd ja palun vabandust, kui kedagi solvasin.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Ta tõi näite, et kui põletada kodus lõkkes üks paar saapaid, tekitab see sama palju mürgiseid dioksiine kui Iru elektrijaamas (kus prügi põletatakse elektri saamiseks - toim) tekib 20 aasta jooksul."
http://tarbija24.postimees.ee/2774056/k ... tove-ouele
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Harri kirjutas:...kui põletada kodus lõkkes üks paar saapaid, tekitab see sama palju mürgiseid dioksiine kui Iru elektrijaamas (kus prügi põletatakse elektri saamiseks - toim) tekib 20 aasta jooksul...
Selle loogika järgi olen mina mõrvanud terve hunniku inimesi ja terve NSVLi inimesed on mõrvanud maailma rahvastiku viis korda.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Korstnapühkija annab nõu.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kummaline :scratch: Mina lugesin sealt hoopis välja et erinevalt lõkkest põletatakse Irus "saapaid" väga väga "puhtalt" ning ilmselt kasutatakse ka filtreid. :scratch:
Päris erinevalt saab ikka samast tekstist aru saada. :)
Vasta