Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Mitte Robi!
Ma oman kutsetunnistust !
Nii et millisest sekundist räägid ? Ja milleks ? Tuleohutus ennekõike ?
Viimati muutis Olenüüd, 07 Veebr 2014, 17:28, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ei haaku teemasse kuidagi need mõtted...
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Robi 1 ei saa seda teha ,sest ei oma kutsetunnistust. Ja paraku ainult kogemuste eest seda ei anta .Kitsas silmaring ja argumenteerimisoskuste tõestamine vaid subjeltiivse praktika näitel ei ole tõestusmaterjal.Ja praktika oli tõe kriteerium siis kui mõõtmistulemusi ei olnud või ei osatud neid analüüsida.
Nii et jõudu Märjamaa Lomonossovile !
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Jah...tuleohutus eelkõige! Oki...räägime pisut sellest, kuigi ei puuduta otseselt teemat.Ma küsin, et miks ei ole lubatud korstnaid plekiga katta? Isegi pööningul ei toiks krohvida, nagu teame. Korsten peab olema kergesti vaadeldav, et saaks ettekirjutisi teha jne. :cry: Aga milles on pont?? Kes teab valgustada? Milleks selline seadus? Muidugi nõus ise igati...aga mis juhtuks kui kataksin toas korstna plekiga ära ( olen plekimees ju)?
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Robi 1 kirjutas:Jah...tuleohutus eelkõige! Oki...räägime pisut sellest, kuigi ei puuduta otseselt teemat.Ma küsin, et miks ei ole lubatud korstnaid plekiga katta? Isegi pööningul ei toiks krohvida, nagu teame. Korsten peab olema kergesti vaadeldav, et saaks ettekirjutisi teha jne. :cry: Aga milles on pont?? Kes teab valgustada? Milleks selline seadus? Muidugi nõus ise igati...aga mis juhtuks kui kataksin toas korstna plekiga ära ( olen plekimees ju)?
Aga milles pont? Pole korstna, ega pleki teema! :wave:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

looder54 kirjutas:
Aga milles pont? Pole korstna, ega pleki teema! :wave:
KordnikT võiks lubada arvesse võtta erandkorras ka tuleohutuse küsimusi. :)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Olenüüd kirjutas: Nii et jõudu Märjamaa Lomonossovile !
Tule külla. :) Surume kätt ja tõmbame lõuga. ;)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:
Olenüüd kirjutas: Nii et jõudu Märjamaa Lomonossovile !
Tule külla. :) Surume kätt ja tõmbame lõuga. ;)
:scratch:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

looder54 kirjutas: :scratch:
Pead tuleb pesta, siis ei sügele.`

Mitu ahjupassi sa Soomes oled ka välja kirjutanud?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

kaminahi kirjutas:
Olenüüd kirjutas: Nii et jõudu Märjamaa Lomonossovile !
Tule külla. :) Surume kätt ja tõmbame lõuga. ;)
Jeerum millise rõõmuga ma sellest sportlikust üritusest osa võtaks! :yahoo:
Mentor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Veebr 2014, 20:33
On tänatud: 1 kord

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Mentor »

kaminahi kirjutas:
Tule külla. :) Surume kätt ja tõmbame lõuga. ;)
Läheb viinavõtuks ?
Kellele lõuga pärast tõmbame Raits ?
Tumm olevat kuldkala kinni püüdnud ja nüüd tal on liivakell, suusad keppidega ja tissid...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mentor kirjutas:
kaminahi kirjutas:
Tule külla. :) Surume kätt ja tõmbame lõuga. ;)
Läheb viinavõtuks ?
Kellele lõuga pärast tõmbame Raits ?
Viinaninad hoidku omaette.

Aga isegi lõuga ei ole kedagi tõmbamas.

Mõtlesin, et vaataks üle, kellel on ahjud, mis on siis soojad ka järgmisel õhtul.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:
Mentor kirjutas:
kaminahi kirjutas:
Tule külla. :) Surume kätt ja tõmbame lõuga. ;)
Läheb viinavõtuks ?
Kellele lõuga pärast tõmbame Raits ?
Viinaninad hoidku omaette.

Aga isegi lõuga ei ole kedagi tõmbamas.

Mõtlesin, et vaataks üle, kellel on ahjud, mis on siis soojad ka järgmisel õhtul.
Kindlasti on ahi soe ka järgmisel õhtul, kui villakasukas ümber. Pottseppadel on
aga teised võtted, kuidas jaotada soojust ahju sisu ja välisvoodri vahel....See aga ei tähenda sugugi, et ahi järgmisel õhtul külm peaks olema.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Räägime siis detailidest kui asi nii selge, et kõigi ees oskad seletada. Mitu lehte villa on Unibuildi firmaahjus? Mitu lehte villa on ahjukonkursi võitnud ahjus? Ja siis räägime nendest virtuaalahjudest mis ehitanud siinsed virtuaalmeistrid ja võrdleme Riina tööga. Kes siis alustab? Mida siin alustada, meestel pole nimesigi, rääkimata ahjudest. :P
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Ilmmselgelt peetakse mind...Meelis vaiksaart nüüd Kaminahju p...pugejaks..või ma ei tea kelleks. Ja kui aus olla on mul sellest ka sügav pohh.
Sinnamaale kus on (meister olenüüd, tahmatops,ahjuroop ja mss.)igal meistril nimi( lugupeetav pottsepp 3) Ongi mul pohh. Kui Sa oled nii kõva mees,et peedistada teisi..ole ka nii kõva mees,et seda teha oma nime alt. Ole siis nii kõva mees,et põhjendad oma arusaamasid ka ilma Robi peedistamiseta.
Oled Sa kunagi käinud vaatamas mis,kellele ja kuhu ta oma üllitisi teeb? Kuidas need toimivad ilma europedetsemiseta???
Kes Sa ülde oled???
Arvad,et arvutustega panedki paika need asjad mida kogemustega on kogetud....Siis oled ikka tõeliselt juhm.
Arvuta ...o,7 m. pae seinad ilma soojustuseta...RM. 100....Lae soojustus teadmata..Põrandaks krt teab mis ja betoon plaat peal.Tee enda arvutustele põhinev ahi...Võta abiks endale Austerlased ,Sakslased,,,kasvõi hiinlased.
Krt... läksin nii kurjaks,et on väga raske viisakuse piiresse jääda.
Seekord kahjuks ei saa öelda lugupidamisega
Meelis Vaisaar( Oma nimega)
Kui on klaarida..Helista,lepime aja kokku 53 966 469 Joome kohvi ja arutame. Arutame nt. anonüümse (delfi) kommentaatori sobilikusest kutseliste pottseppade foorumis,nagu ise ettepaneku tegid.
Sa tuled peedistama........
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kas ainult Meelisvaiksaar on pedetsemisest tüdinud? :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

meelisvaiksaar kirjutas:Õhtut.
Ilmmselgelt peetakse mind...Meelis vaiksaart nüüd Kaminahju p...pugejaks..või ma ei tea kelleks. Ja kui aus olla on mul sellest ka sügav pohh.
Sinnamaale kus on (meister olenüüd, tahmatops,ahjuroop ja mss.)igal meistril nimi( lugupeetav pottsepp 3) Ongi mul pohh. Kui Sa oled nii kõva mees,et peedistada teisi..ole ka nii kõva mees,et seda teha oma nime alt. Ole siis nii kõva mees,et põhjendad oma arusaamasid ka ilma Robi peedistamiseta.
Oled Sa kunagi käinud vaatamas mis,kellele ja kuhu ta oma üllitisi teeb? Kuidas need toimivad ilma europedetsemiseta???
Kes Sa ülde oled???
Arvad,et arvutustega panedki paika need asjad mida kogemustega on kogetud....Siis oled ikka tõeliselt juhm.
Arvuta ...o,7 m. pae seinad ilma soojustuseta...RM. 100....Lae soojustus teadmata..Põrandaks krt teab mis ja betoon plaat peal.Tee enda arvutustele põhinev ahi...Võta abiks endale Austerlased ,Sakslased,,,kasvõi hiinlased.
Krt... läksin nii kurjaks,et on väga raske viisakuse piiresse jääda.
Seekord kahjuks ei saa öelda lugupidamisega
Meelis Vaisaar( Oma nimega)
Kui on klaarida..Helista,lepime aja kokku 53 966 469 Joome kohvi ja arutame. Arutame nt. anonüümse (delfi) kommentaatori sobilikusest kutseliste pottseppade foorumis,nagu ise ettepaneku tegid.
Sa tuled peedistama........
Herregud! Vanker aga logiseb edasi. 0,7 m paesein, laesoojustus teadmata, (käi pööningul ära) põrandaks krt teab mis ja betoonplaat peal.
Tead, mina saaks ka kurjaks. Saadaks p....e kõik Austerlased, Sakslased, Hiinlased
ja selle ehitise peremehe veel takka järgi. Tehku oma elamine korda ja siis räägime ahjust. Foorumi liikmestaatuseks pole tarvis oma nime avaldada, sellest
niipalju. Kui kunagi Eesti juhtun, aitäh numbri eest, võibolla helistangi. Peesse pugemisega selline lugu, et ei seedi ei pugejaid, ega pole siiani kohanud veel kedagi, kellele tahaks pugeda. Siin aga tundub see tavaks olema, kuna ise ei saanud veel väravast sisse kui sabaliputaja kohal. Kui asi kiiva kiskus, siis muutus liputamine haukumiseks ja ikka nagu koerale kohane, peab haukujal publik olema,
muidu võib ju jalaga saada. Pedetsemise kohta ei oska arvata kohe midagi, tehke
nagu heaks arvate.
Viimati muutis looder54, 08 Veebr 2014, 03:25, muudetud 1 kord kokku.
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas t800 »

Olenüüd kirjutas:Kõik õige.
Aga ainult juhul,kui see ka ahjupassis fikseeritud kus lõõrisüsteem ja selle puhastamiskohad graafiliselt näidatud.Lähitulevikus küsib korstnapühkija kõigepealt ahju passi ja siis tegutseb vastavalt .Hind ka loomulikult vastav !
Tahad odavamalt ,oma tegelikkusele vastavat ahju passi ! Hea reklaamlause ju . Miks mitte .
Aga kes võib ahjupassi välja kirjutada ? Kindlasti mitte robi 1
Kas see on nüüd kellegi halvustamine või fakti konstanteering ?
Idee: Lepime kokku ,et siin kommenteerivad vaid kutselised pottsepad ,kus iga kommentaari all on vastav kutsetunnistuse number ja tel. number .Võõrad saavad esitada vaid sõnalisi küsimusi
Miks mitte ?
Möla vähem!
Täitsa uskumatu,kas korstnapühkijaks saavad ainult pooletoobised ja pimedad kes ahjul luuke ei näe et lausa jooniseid vaja kulbi jaoks?
ps:pole ma pottsepp ega pole mu ahjul ei passi ega id kaarti.
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas t800 »

looder54 kirjutas:
Robi 1 kirjutas:Jah...tuleohutus eelkõige! Oki...räägime pisut sellest, kuigi ei puuduta otseselt teemat.Ma küsin, et miks ei ole lubatud korstnaid plekiga katta? Isegi pööningul ei toiks krohvida, nagu teame. Korsten peab olema kergesti vaadeldav, et saaks ettekirjutisi teha jne. :cry: Aga milles on pont?? Kes teab valgustada? Milleks selline seadus? Muidugi nõus ise igati...aga mis juhtuks kui kataksin toas korstna plekiga ära ( olen plekimees ju)?
Aga milles pont? Pole korstna, ega pleki teema! :wave:
Kui nüüd sellise nurga alt vaadata et ahjud(vähemalt osad) ju on plekiga kaetud miks siis korsten ei võiks olla.Täiesti loogiline küsimus Robil,korsten on samast kivist tehtud ju mis ahigi?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Seda ma just mõtlesin ise, et ahjule on mõnede arvates lausa kohustus plekk ümber tõmmata aga ahju kõrval olev korsten peab olema vaadeldav, mudu ei näe pragusid ja tekib oht. See aga tundub mulle veidike loogika vastane...
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

t800 kirjutas: Täitsa uskumatu,kas korstnapühkijaks saavad ainult pooletoobised ja pimedad kes ahjul luuke ei näe et lausa jooniseid vaja kulbi jaoks?
ps:pole ma pottsepp ega pole mu ahjul ei passi ega id kaarti.
..............................
Hea mõte muidugi ... ja ega näiteks laskuvate lõõridega ahjul polegi teab mis raske lõõre tuvastada...aga mõni teine ahi on ikka küll selline, et alguses paneb ikka imestama... Kasutatud läbisegi ringlõõrid ja püstlõõrid. Või keerab näiteks pliita suits ahju alt läbi hoopis jne. Kõige pullim asi oli see, et korstnast tahma võtmine käis läbi pika leivaahju. Sellistel juhtudel oleks ju tõesti hea kui mingi juhis ees on ja miks mitte ka meistri tel. number, et vajadusel küsida lausa.
Ahjurõõm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Veebr 2014, 08:07
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Ahjurõõm »

Minul on siis nüüd juba teist kuud ahi - mis on tõesti soe ka järgmisel õhtul. Sai siin jaanuaris seda selle talve kõige suuremate külmadega ehitatud aga asi tasus end täiega ära. Praegu kütan igal päeva ahjus 3 suuremat halgu ja lisaks natuke hakatust - ja imede ime ahi korralikult ise soe ja toad (avatud korruse ja koridoriga) ka lisaks. Tahaks täpsustada et mul siis nn soome tüüpi laskuvate lõõridega ja restkoldega ahi. Selgitusi ja infot sain siit ehitusfoorumist ning valiku sellise ahju kasuks tegin ise.

Seega suurimad tänud kõikidele foorusmis asjalikku juttu ajavatele inimestele, kellelt on mida õppida !

Mina olen oma ahjuga väga väga rahul ja suurimad tänud abistajatele kes nõu ja jõuga abiks olid !!! Edu teile kõigile !!!
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas officer »

Ahjurõõm kirjutas: Mina olen oma ahjuga väga väga rahul ja suurimad tänud abistajatele kes nõu ja jõuga abiks olid !!! Edu teile kõigile !!!
...ja mis on selle ahju nimi, palun?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kuna olen seotud, siis vastan ise, et ahju nimi on "Robike 4x4: 200".
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Ahi soe ka järgmisel õhtul?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

t800 kirjutas:
Olenüüd kirjutas:Kõik õige.
Aga ainult juhul,kui see ka ahjupassis fikseeritud kus lõõrisüsteem ja selle puhastamiskohad graafiliselt näidatud.Lähitulevikus küsib korstnapühkija kõigepealt ahju passi ja siis tegutseb vastavalt .Hind ka loomulikult vastav !
Tahad odavamalt ,oma tegelikkusele vastavat ahju passi ! Hea reklaamlause ju . Miks mitte .
Aga kes võib ahjupassi välja kirjutada ? Kindlasti mitte robi 1
Kas see on nüüd kellegi halvustamine või fakti konstanteering ?
Idee: Lepime kokku ,et siin kommenteerivad vaid kutselised pottsepad ,kus iga kommentaari all on vastav kutsetunnistuse number ja tel. number .Võõrad saavad esitada vaid sõnalisi küsimusi
Miks mitte ?
Möla vähem!
Täitsa uskumatu,kas korstnapühkijaks saavad ainult pooletoobised ja pimedad kes ahjul luuke ei näe et lausa jooniseid vaja kulbi jaoks?
ps:pole ma pottsepp ega pole mu ahjul ei passi ega id kaarti.

Õhtut.
Suhtkoht raske on suhelda,kui inimesel nn.soome tüüpi ahjudest on küllaltki piiratud nägemus. Ma ei pane seda pahaks ega ka mitte halvustamiseks siia. Arvan..Ja õigustatult,et on päris keerulisi soome tüüpi ahjusid. Et seda teada, ongi oma ala tegevad inimesed..veel parem kui nad teevad seda juba aastaid. Siis saab aru ka sellest,et nii palju eritüüpi ahjusid on mida tehakse ka siin kodus. Mõnedele ikka peaks joonise kaasa andma.
Alles käis üks korstnapühkija mul külas..perenaise lahkel loa. Ei Saanud Ta ka nimetamata jätta,et ma paneksin sinna joonise juurde. Ei ole Ta pooletoobine ja kogemusigi on Tal piisavalt.
Olude sunnil pühkisin isegi kolm aastat korstnaid...Ja arvan,et see kogemus oleks igale pottsepale kasuks tulev. Millegipärast on paljud korstnapühkijad päris hästi kursis pottsepandusega. :hello:

Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Vasta