EN 15544 areng!

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas:Olen varem öelnud, et ootan huviga Venemaa šamotitehaste esindajate koolitusi Eestimaa pinnal koos sobivate projektide tutvustamisega. Miks sellega oodata? Saaks paljud küsimused vastatud?
HBO+ šamott aga tõesti ei sobi tööstuses kasutamiseks, kui halupuudega köetavate leiva ja pizza tegijate ahjud välja arvata. HBO+ maksimaalne töötemperatuur on 1200'C ja koduses ahjus halupuid küttes seda temperatuuri võimalik ületada ei ole. 1750'C temperatuuritaluvus on nii šamottide kui segude puhul koduse ahju ehitamiseks täiesti mõttetu. Mitmeid kordi on meil tuntud huvi HBO+ šamoti vastu kasutamaks temperatuurga ca 1700'C ahjus? Olen alati soovitanud mõnda muud šamotti kliendil kasutada!
Ma küsin siis üheselt: Miks nendel sertidel näidatud shamott ei kõlba EN-15544 standardi järgi ahjude kollete ja lõõristiku ehitamiseks?
PS See oli nüüd küll minu viimane postitus sellel shamaoti kastuamise teemal.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Ehita ahi valmis, krohvi ära, tee tuli alla ja saad teada? Ega miskit muud vähemalt mina soovitada ei oska. Ja loomulikult tasuks kõik asjakohased mõõtmised teha? Ma arvan kui venelastega suhtled, siis panevad vast rahaliselt õlagi alla!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

kaminahi kirjutas:
Ma küsin siis üheselt: Miks nendel sertidel näidatud shamott ei kõlba EN-15544 standardi järgi ahjude kollete ja lõõristiku ehitamiseks? :banghead:
PS See oli nüüd küll minu viimane postitus sellel shamaoti kastuamise teemal.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Küsimus : Kas see materjal omab CE tähistust ?

Mis on CE-märk?
CE-märgistus näitab, et toode vastab sellele õigusaktiga esitatud nõuetele ja selle suhtes on järgitud õigusaktis sätestatud toote nõuetele vastavuse tõendamise korda. Toote nõuetele vastavust tõendab õigusaktis sätestatud juhtudel vastavussertifikaat, vastavusdeklaratsioon või vastavusmärk.

CE-märgistuse paigaldamine enne selle turule laskmist ja kasutuselevõttu on kohustuslik kõigile Euroopa Liidu liikmesriikides toodetavatele turustavatele või kasutatavatele toodetele, mis võiks kahjustada isikute ohutust, tervist, vara või keskkonda, ning millele on sellest tulenevalt õigusaktiga esitatud nõuded.

Vastavusmärk koosneb tähemärkidest “C” ja “E”, see paigaldatakse õigusaktis ettenähtud juhtudel tootele, toote pakendile või tootega kaasas olevale dokumendile nähtavalt, püsivalt ja selgelt eristatavalt. Sellele lisatakse toote kasutamisega või muu tootega seonduv teave.
Kui toote vastavushindamisse oli kaasatud tunnustatud asutus, peab õigusaktis ettenähtud juhtudel vastavusmärgi juurde olema lisatud asjaomase tunnustatud asutuse tunnusnumber.
Vastavusmärgiga ei või varustada toodet, mille puhul seda õigusaktiga ette nähtud ei ole, samuti on keelatud vastavusmärgiga sarnaste või eksitavate märkide või kirjade kasutamine.

Vastavusmärgi tähemärkide kuju, nende asetus teineteise suhtes ning vastavusmärgi proportsioonid määratletakse Vabariigi Valitsuse 12. detsembri 2000. a määrusega nr 423 “Vastavusmärgi kuju, mõõtmed ja paigaldamise kord”.
Teisi märke võib tootele, selle pakendile või tootega kaasas olevale dokumendile kanda tingimusel, et vastavusmärgi nähtavus ja eristatavus ei halvene.
Vastavusdeklaratsioon peab sisaldama vähemalt järgmist teavet:
1. vastavusdeklaratsiooni väljaandja nimi või nimetus, väljaandja elu- või asukoht;
2. andmed toote identifitseerimiseks;
3. viited õigusaktidele ja standarditele või tehnilisele tunnustusele, millele toode vastab;
4. vastavusdeklaratsiooni väljaandmise aeg ja koht;
5. vastavusdeklaratsiooni väljaandja nimi ja allkiri või tema esindaja nimi, allkiri ja ametikoht;
Tootja või tema volitatud esindaja võib välja anda vastavusdeklaratsiooni ning paigaldada tootele vastavusmärgi, kui on järgitud toote nõuetele vastavuse tõendamise korda, sealhulgas on ettenähtud juhtudel olemas vastavussertifikaat.

Tootele ei tohi paigaldada CE-märgistust, kui toode ei ole CE-märgistust sätestava direktiivi reguleerimisalas
Tootja või tema volitatud esindaja või ka tarnija peab esitama kõik tootmist ja nõuetega vastavust tõendavad dokumendid vastava toote turujärelevalvet teostava asutuse nõudmisel.
Viimati muutis Olenüüd, 29 Jaan 2014, 22:26, muudetud 1 kord kokku.
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Kui on siis ma ei näe takistusi.Eks aeg näitab ,kaua kestab.
Restkoldes kestab lühikest aega . Restita EN-koldes kindlasti kauem.Peaasi ,et põlemisnäitajad paigas.Head katsetamist vene šamotiga .
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Olenüüd kirjutas:Kui on siis ma ei näe takistusi.Eks aeg näitab ,kaua kestab.
Restkoldes kestab lühikest aega . Restita EN-koldes kindlasti kauem.Peaasi ,et põlemisnäitajad paigas.Head katsetamist vene šamotiga .
Kas senine katsetamine on olnud liialt lühiajaline :shock: Siin on korduvalt olnud juttu üle 50 aastastest ahjudest. :)

Ühikud : "lühikest aega" ja "kauem" on muidugi liialdatult täpsed aga miks EN koldes just kauem?

:rotfl:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Hiilid vastusest kõrvale. Kas on CE tähis?
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Uue põlvkonna šamotid erinevad tõesti 50 aasta ja rohkema aegade tagustest šamottidest! Selle tõestamisega Nobelit ei võida!
Viimati muutis Andrus Schults, 29 Jaan 2014, 22:25, muudetud 1 kord kokku.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Olenüüd kirjutas:Hiilid vastusest kõrvale. Kas on CE tähis?
Loomulikult on kivil tähis. ;)
Nüüd on sinu vastamise kord.
Viimati muutis kaminahi, 30 Jaan 2014, 19:06, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:
Olenüüd kirjutas:Kui on siis ma ei näe takistusi.Eks aeg näitab ,kaua kestab.
Restkoldes kestab lühikest aega . Restita EN-koldes kindlasti kauem.Peaasi ,et põlemisnäitajad paigas.Head katsetamist vene šamotiga .
Kas senine katsetamine on olnud liialt lühiajaline :shock: Siin on korduvalt olnud juttu üle 50 aastastest ahjudest. :)

Ühikud : "lühikest aega" ja "kauem" on muidugi liialdatult täpsed aga miks EN koldes just kauem?

:rotfl:
Võredleks siis ka juba koldetemperatuuride vahet täna ja ahjunduses 50 a tagasi.
Aga miks, mina selle teema juurde tulin, on hoopis proosalisem. Minul on kuri kahtlus, et vene samoti andmed on üle paisutatud, st. ei vasta EU nõuetele. Vastasel korral oleks see sert juba ammu olemas.
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

ma ju vastasin juba.
Pane see CE märgi omamist tõestav dok ka siia ülesse .Sellest oleks kasu , kuna muidu hakatakse nõudma Terviseameti serti ,mis sakslasele anti aga venelane oma kivile pole andnud ,( väidetavalt ).
Ja siis viska kolderest nurka ja alusta EN 15544 vastavate kollete ehitust.Esimese võiksid teha EKUK-isse.Jääks kisajaid vähemaks.
Ja areng ka kohe näha.
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Pean silmas katsetamist EN umbkoldes - vene šamotiga.Seda nii ammustel aegadel polnud.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Olenüüd kirjutas:ma ju vastasin juba.
Pane see CE märgi omamist tõestav dok ka siia ülesse .Sellest oleks kasu , kuna muidu hakatakse nõudma Terviseameti serti ,mis sakslasele anti aga venelane oma kivile pole andnud ,( väidetavalt ).
Ja siis viska kolderest nurka ja alusta EN 15544 vastavate kollete ehitust.Esimese võiksid teha EKUK-isse.Jääks kisajaid vähemaks.
Ja areng ka kohe näha.
Mis on minule kisajatest :rotfl: Narr :rotfl:
Mina eelistan näe Tulikivi põõriskollet. Sel ajal kui Nunnauuni Kuldse Tule kolde tegi, enne EN-i , Tulikivi veel passis. Nüüd aga edestab see EN-i ja ma usun.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Vastan:Miks EN-umbkoldes kestab vene šamot kauem kui kaasaegses reskoldega koldes.
EN koldes kauem kuna suitsugaaside liikumine 2-4 m/sek ,põlemine rahulikum ja ebakindel koldematerjal ei saa nn termošhokki. Arvan ,et sellest tulenevalt kestab koldes kauem ,kuid kui vaadata
kildumistegurit siis võin ka puusse panna .Eks katsetused siis näita .Ega see kildumistegur kah niisama välja pole mõõdetud.Seda sertidel ei näidata ja kusagil vist eriti ei nõuta ,sest see oleks liiga alasti tõde ja annaks mõnele tootjale silmaga nähtava konkurentsieelise ,kui hind seda just ei tasakaalusta.
Viimati muutis Olenüüd, 29 Jaan 2014, 23:06, muudetud 1 kord kokku.
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Muidugi ,kisan parem ise. Aga palun.
Kui sa Hr. Savivanast - Toivost lugu pead siis sa paned siia ka selle CE märgi omamist tõestava dokumendi .
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:
Olenüüd kirjutas:Hiilid vastusest kõrvale. Kas on CE tähis?
Loomulikult on kivil CE tähis.
Nüüd on sinu vastamise kord.

No nüüd on küll tunne, et sain labidaga pähe! Mis toimub foorumis? Räägitakse vene samotist, lüüakse kõrvale ГОСТ-i tabel ja viiakse jutt teemale, kas tohib
NE-järgi ehitada, vastus ei. Siis põrutab keegi, et tegelikult olemas ka EU sert,
mida ei tõestata, kuid kui see olemas ja sert kinnitab parameetrid, siis ju võib
ehitada. Mis toimub, kas see on teatud toodangu reklaam, kuhu nüüd ka mina tahtmatult sattusin. Või on mõnel koduigatsus nii suur, et kuidagi ei tee vahet
EU serdil ja ГОСТ- il. Mina tahaks nüüd juba huudishimust näha seda vene samoti
euroserti, kust sellist võib näha? Või pean ma arvama, et rahval tahetakse vägisi
pea võimalikult segi ajada. Kellelegi näib see sobivat.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Olenüüd kirjutas:Vastan:Miks EN-umbkoldes kestab vene šamot kauem kui kaasaegses reskoldega koldes.
EN koldes kauem kuna suitsugaaside liikumine 2-4 m/sek ,põlemine rahulikum ja ebakindel koldematerjal ei saa nn termošhokki. Arvan ,et sellest tulenevalt kestab koldes kauem ,kuid kui vaadata
kildumistegurit siis võin ka puusse panna .Eks katsetused siis näita .Ega see kildumistegur kah niisama välja pole mõõdetud.Seda sertidel ei näidata ja kusagil vist eriti ei nõuta ,sest see oleks liiga alasti tõde ja annaks mõnele tootjale silmaga nähtava konkurentsieelise ,kui hind seda just ei tasakaalusta.
Ütle siis konkreetselt, palju restkoldes suitsugaaside liikumise kiirus on?
Kaminahju esimestel kolletel pole palju aega enam jäänud kokku kukkumiseni?
Mitte ammu kõlbas ja nüüd enam ei kõlba, ainult CE märk päästab ja lahendab kõik mured. Kelle ja mis märgiga kivist Eestis enamus koldeid on ehitatud ja ehitatakse siiamaani. Need nüüd siis kõik seadusevastased või?
See on nagu USA autodega, millega mindi vahepeal siin hulluks, ei võetud üldse arvele, kuna polnud ühtegi meie märki peal. Sakslased naersid siis meid ja võtsid kõik rahulikult arvele. Lõpuks said ka meie omad aru oma agarusest ja nüüd pole ka siin probleemi.

Pole veel mitte keegi välja toonud, milline numbriline parameeter ei vasta vene kivil, et seda EN koldes kasutada ei tohiks.
Ehita valmis ja mõõda, kas see on number, mis ei vasta ENle?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mind tehakse ikka väga otsustajaks. Kui mina annan CE märgi, siis kõlbab kivi ja kui ei anna, siis ei kõlba. No ei tee mina seaduseid :) Kui aga arvate, et kivi tuuakse Eestisse ebaseaduslikult, siis arvake aga edasi. Kõigile lastele, mis teete lõõge ka CE kohe tegemise käigus otsaette, et hiljem ei tuleks pahandusi. Lõpetame mõtetu jura. Kes tahab, uurib seaduseid edasi ja suhtleb asjatundjatega.Teised lähevad kümneks poodi ja tööle EN-i arendama.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mind hakkas külma ilmaga huvitama, kas oleks abi kui ma arvaks veelkord, et EN-i ahjude ehitamine ei tähenda mulle, et need on kõik meie traditsioonilise umbkoldega ehitatud ahjud milles on materjalina kasutatud just HBO+ tellist.
Aga mulle on seda selgitaud ja selgitatud. Kui nüüd tuleb EN-i areng, kas siis need selgitused kaovad :) või arenevad ka edasi ;)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
koma2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Aug 2011, 14:29
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Seadustest ja CE-st.
Kui pole CE-d, siis ei luba toll kaupa sisse võtta. Kui siin on küsitav serdi olemasolu, siis põhimõtteliselt kaheldakse kauba seaduslikus impordis. Millest sellised kahtlused on tekkinud?

Enamik Kaug-Idast imporditav kaup omab CE serti. Kuid toode tihti reaalselt sellele ei vasta.
Serdi jaoks tehakse loomulikult nõuetele vastav toode ette. Sertifikaat lubab aga nüüd igasugust sodi sisse tuua esimese vahelejäämiseni.

Vahe on selles, et ühe toote nimi kannatab määrimist ja teine mitte, Hiinas on enamik "noname" seega neil vahet pole. ŠA tellised on siiski juba bränd, mida on ettevõttel huvi puhtas nimekirjas hoida. Absoluutsele tõele ma ei pretendeeri.

Disclaimer: ei tee vene shamotti maha. Kõik kodused kolded sellest tehtud ja olen rahul täna.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Olen ka seda asja nüüd uurinud ja tolliametist lubati lahkelt saata selgitav vastus ka selle vene shamoti ja nende serifikaatide kohta. Ootan vastuse ära.
Kuidagi ei takista see tellis minu arvates EN-arendamist.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:Mind tehakse ikka väga otsustajaks. Kui mina annan CE märgi, siis kõlbab kivi ja kui ei anna, siis ei kõlba. No ei tee mina seaduseid :) Kui aga arvate, et kivi tuuakse Eestisse ebaseaduslikult, siis arvake aga edasi. Kõigile lastele, mis teete lõõge ka CE kohe tegemise käigus otsaette, et hiljem ei tuleks pahandusi. Lõpetame mõtetu jura. Kes tahab, uurib seaduseid edasi ja suhtleb asjatundjatega.Teised lähevad kümneks poodi ja tööle EN-i arendama.
Unistada ju võid aga elu läheb oma rada. Vaidlus teemal, kellel on pikem ja kellel kõvem ei vii kusagile. Asja paneb paika ikkagi seadus. Kogu ökonormide kogumiku paneb sellesosas paika just klausel, kus arvestatakse sellega, et kogu ehituseks kasutatavall materjalil on täidetud EU nõuded ja seda kinnitab sert,
mis annab tootele CE märgistuse. See märgistus ei anna karantiid, et see kivi
või mida iganes on parem või viletsam kui mõne kolmanda tootja kivi, küll aga annab see märgistus loa selleks et sa võid rahuliku südamega seda kivi kasutada
rikkumata EN ettekirjutusi. Kasutades EU serti mitteomavat materejali riskid sa
sellega, et mistahes ametnik võib sulle ettekirjutuse teha, miks ei ole täidetud
EU nõuded see tähendab toode ei vasta standardile. Sellest johtuvalt ka sankktsioonid igas EU riigis erinevalt, vastavalt seadusandlusele. Kui kellelegi ei meeldi standard, on see tema isiklik tragöödia, aga kui pottsepp peaks ta ka kliendile teatama, et tema neid ettekirjutusi ahju ehitades ei rakenda. Klient
saab otsustada, millist rada ta läheb, kas riskile või ei. Hullemaks teeb asja aga kordades teadlikult standarditele mittevastavate projektide ja materjalide reklaam. Momendil pole Eestis veel sundust, aga see ju tuleb. Valik on sinu!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Maryl on üks väike tall ja ükskõik kuhu minna tal, see tall on ikkka kannul tal :)
Mäletad ;)

PS Mitte karantii vaid garantii.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
karel87
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 08 Aug 2011, 14:57
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas karel87 »

Mõtlen et igasugu sert-ide nõudmisega saa ka lolliks minna. Siin foorumis on sõna võtnud mitu ahjupottide tootjat. Kas nende toodangul on ette näidata vastavad sertifikaadid? Kas Koit Koppeli poolt propageeritud "laulev savisegu" omab laboratoorselt tunnustatud tõendust oma headest omadustest? Esile tõsteti šamoti vastavust tervisekaitse nõuetele, aga mis saab puudest, millega praeahju köeti? Pakun, et turuväravast enam nüüd küttepuud osta ei tohiks, vaid peaks needki Saksamaalt sisse tooma, et kõik normikohane oleks. Enne kui teisele näpuga näitama hakata, tuleb veenduda, et oma sõrmed puhtad on! :)
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: EN 15544 areng!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:Maryl on üks väike tall ja ükskõik kuhu minna tal, see tall on ikkka kannul tal :)
Mäletad ;)

PS Mitte karantii vaid garantii.
Naljamees Kaminahi! Kisud teemast kõrvale, noh tulen kaasa. Las kustutavad.
Minule ei meeldi ka paljud asjad ja paljudest asjadest on omad väljakujunenud arvamused. Näiteks. Minul on 17 cm. Ise arvan et seda on vähe. Naine arvas, et käib küll. Lahutus aga tuli ja see kinnitas veelkord minu arvamust, et see 17 cm on ikka vähe, mis vähe.
:jooma
Vasta