Kas ahi on liiga väike?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Stemugram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 03 Mär 2013, 01:01
On tänatud: 2 korda

Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas Stemugram »

Mure on selline, et nüüd uues kodus ja esimeste külmadega on tuba väga külm, kui õues on ~-17C siis toas keskmiselt 16C . Kui õues oli 0C ümber siis toas oli ~22C.

Korter on 37m2 suur ja kõrgus 2,3m ning asub 1. korrusel ja otsa peal. Korteris on 58% välisseinad, sellest 20% on 3x klaasiga pakettaknad. Maja on silikaadist ning seina paksus on ~50cm, vahel ei ole mingit soojustust ega ka õhuvahet, kõik on silikaat. Põrand on soojustatud 20cm villaga.
Pilt

Korteris on uus soome tüüpi tellisahi 90x100x2000cm. Ahjuukse ava mõõt on 28x32 cm, kolde sügavus on 68cm. Korstnaga on alaühendus.
Pilt


Siiani olen kütnud 1 kord päevas, teist korda pole julgenud enam kütta, sest 7 tundi peale kütmist on ahju välistemperatuur 50c koldes 80C ja kolde laes 120C. 24tundi peale kütmist on ahju välistemperatuur 36C.

Paistab, et ahi ei küta seda korterit ära.


Kui palju peab ahi olema jahtunud, et võiks teist korda uuesti kütta?
Kas see ahju suurus on piisav selle korteri jaoks?
Mis oleks kõige mõistlikum teha, et korter soojaks saada? Ma usun, et seinte soojustamine lahendaks mu mured, aga seest poolt kiviseinu soojustada ei tohi ning väljas ei saa ma ka ainult oma korterit soojustada.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Küll "massietalon" nüüd selgitab.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Meil sama probleem ühe ahjuga, et memm tahaks rohkem tuld nautida ( sai klaasukse võlu omale selgeks) aga ahi on lihtsalt liiga kuum, et teda uuesti kütta. Soovitasin talle ahju ukse lahti jätta ( veidike peale kütmist, veendudes, et see igati turvaline on), et soojus kiiremini väljuda saaks. Nüüd ta kütab 2 korda päevas 4...5 halgu korraga.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Palju sa selles ahjus puid põletad ja mis pinnatemperatuuri on võimalik ahju keskmiseks hinnata? Suurust ja oletan, et ka massi on ahjul piisavalt.
Mis põhimõttel on ahju külgpinnast 2 ruutmeetrit kasutuks muudetud? Loodan, et seda päris nii siiski ei ole saavutatud.
Viimati muutis kaminahi, 26 Jaan 2014, 10:13, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas t800 »

Stemugram kirjutas:Mure on selline, et nüüd uues kodus ja esimeste külmadega on tuba väga külm, kui õues on ~-17C siis toas keskmiselt 16C . Kui õues oli 0C ümber siis toas oli ~22C.

Korter on 37m2 suur ja kõrgus 2,3m ning asub 1. korrusel ja otsa peal. Korteris on 58% välisseinad, sellest 20% on 3x klaasiga pakettaknad. Maja on silikaadist ning seina paksus on ~50cm, vahel ei ole mingit soojustust ega ka õhuvahet, kõik on silikaat. Põrand on soojustatud 20cm villaga.
Pilt

Korteris on uus soome tüüpi tellisahi 90x100x2000cm. Ahjuukse ava mõõt on 28x32 cm, kolde sügavus on 68cm. Korstnaga on alaühendus.
Pilt



Siiani olen kütnud 1 kord päevas, teist korda pole julgenud enam kütta, sest 7 tundi peale kütmist on ahju välistemperatuur 50c koldes 80C ja kolde laes 120C. 24tundi peale kütmist on ahju välistemperatuur 36C.

Paistab, et ahi ei küta seda korterit ära.


Kui palju peab ahi olema jahtunud, et võiks teist korda uuesti kütta?
Kas see ahju suurus on piisav selle korteri jaoks?
Mis oleks kõige mõistlikum teha, et korter soojaks saada? Ma usun, et seinte soojustamine lahendaks mu mured, aga seest poolt kiviseinu soojustada ei tohi ning väljas ei saa ma ka ainult oma korterit soojustada.
Lammuta külgedele sama vahe mis ahju peal,läheb tuba kohe soojemaks ja mitte vähe.
edevuse laat
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 08 Dets 2010, 08:45
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas edevuse laat »

Joonise järgi tundub, et ahju vasak külg, kolde eest vaadatuna ,on laotud vastu tagumise toa seina. Kui palju seda võimalik lammutada on jääb küsimuseks. Parempoolse seinaga annaks küll midagi ette võtta. Vanades majades, kus on samuti paksud seinad, laoti üsna sageli topeltkatikud (servi kivi -õhkvahe -servi kivi) alla ja üles pandi õhu liikumise tarbeks restid. Siin tasuks restid paigaldada elutoa poolsesse ossa, sest tundub, et sinna on sooja rohkem vaja. Kas ahi on nn. koorik- või ühekordse tellisseinaga?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

edevuse laat kirjutas: Kas ahi on nn. koorik- või ühekordse tellisseinaga?
............
Mõõtude järgi on näha, et tegu on 1x tellisega jne.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ahju puhul on siis suurem osa, ca 80 % kiirgussoojusel ja konvektsiooni teel leviv soojus on "vähemahjulik" ja ahi on mõtekas ehitada põhimõttel, et hea on seal kust ahju näeb.
Kuna ahju eelistatud pinnatemperatuuriks loetakse valdavalt ikkagi kuni 65 kraadi, siis vajaliku võimsuse saamisel tuleb arvestada maksimaalselt ca 500W/ruut. Üle selle ei ole ka lihtsalt reaalne. Rehkenda nüüd oma ahju küttepind. 7,6 ruutu. Üks kW on igatahes kinni lapitud ja soojust neelab ka paks kontaktne (?) kivisein rohkem kui seda tuppa välja annab.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Stemugram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 03 Mär 2013, 01:01
On tänatud: 2 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas Stemugram »

kaminahi kirjutas:Palju sa selles ahjus puid põletad ja mis pinnatemperatuuri on võimalik ahju keskmiseks hinnata?
Korraga kütan keskmiselt 10kg, 5-6 halgu.
Mul on infrapuna termomeeter ja sellega olen mõõtnud ahju pinna keskmise temperatuuri.
t800 kirjutas:Lammuta külgedele sama vahe mis ahju peal,läheb tuba kohe soojemaks ja mitte vähe.
edevuse laat kirjutas:Joonise järgi tundub, et ahju vasak külg, kolde eest vaadatuna ,on laotud vastu tagumise toa seina. Kui palju seda võimalik lammutada on jääb küsimuseks. Parempoolse seinaga annaks küll midagi ette võtta. Vanades majades, kus on samuti paksud seinad, laoti üsna sageli topeltkatikud (servi kivi -õhkvahe -servi kivi) alla ja üles pandi õhu liikumise tarbeks restid. Siin tasuks restid paigaldada elutoa poolsesse ossa, sest tundub, et sinna on sooja rohkem vaja. Kas ahi on nn. koorik- või ühekordse tellisseinaga?
Kuna ahi on maja kandva seina sees, siis ei julgenud seda auku palju suuremaks lõhkuda. 3-4 cm sai see siiski suuremaks tehtud. (Ahju ja ukse augu sillused toetuvad selle keskmise posti peale ja uksel ja ahjuaugul on eraldi sillused)
Vasakpoolne sein on kandvaseina lauuselt korsten ja sealt lammutada poleks saanud. Tagumisetoa seina ja ahju vahe on 15cm.
Hetkel on jäetud nii, et ahju pealne ning ukseauk on lahtised, et soojus paremini liiguks.
Ahi on ühekordse tellisseinaga.

kaminahi kirjutas:Üks kW on igatahes kinni lapitud ja soojust neelab ka paks kontaktne (?) kivisein rohkem kui seda tuppa välja annab.
Päris kontaktne ahi kiviseinaga pole, kohati paistab valgus läbi. Umbes kandvaseina keskele on ahjumeister pannud seina ja ahju vahele segu pätsid. See nüüd ahju paisudes mureneb, olen seda ära kraapinud nii palju kui võimalik.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Stemugram kirjutas:
kaminahi kirjutas:Palju sa selles ahjus puid põletad ja mis pinnatemperatuuri on võimalik ahju keskmiseks hinnata?
Korraga kütan keskmiselt 10kg, 5-6 halgu.
Mul on infrapuna termomeeter ja sellega olen mõõtnud ahju pinna keskmise temperatuuri.
Mis tulemuse oled saanud?

5-6 halgu on tõesti sellise maja puhul puude raiskamine. Pane teine selline ports veel, saad sooja ka.
Mitu korda ööpäevas sa kütad?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Stemugram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 03 Mär 2013, 01:01
On tänatud: 2 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas Stemugram »

kaminahi kirjutas:
Stemugram kirjutas:
kaminahi kirjutas:Palju sa selles ahjus puid põletad ja mis pinnatemperatuuri on võimalik ahju keskmiseks hinnata?
Korraga kütan keskmiselt 10kg, 5-6 halgu.
Mul on infrapuna termomeeter ja sellega olen mõõtnud ahju pinna keskmise temperatuuri.
Mis tulemuse oled saanud?

5-6 halgu on tõesti sellise maja puhul puude raiskamine. Pane teine selline ports veel, saad sooja ka.
Mitu korda ööpäevas sa kütad?
1x päevas kütan ja sellega tuba soojaks ei lähe kui õues on alla -15C. Päevas teist korda pole julgenud kütta, kuna ahi on ikka veel päris soe (väljast 50 seest üle 100 kraadi).
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Stemugram kirjutas:1x päevas kütan ja sellega tuba soojaks ei lähe kui õues on alla -15C. Päevas teist korda pole julgenud kütta, kuna ahi on ikka veel päris soe (väljast 50 seest üle 100 kraadi).
Vabalt võid kütta kaks korda.
.
Tel 5o9279o
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Stemugram kirjutas:Päevas teist korda pole julgenud kütta, kuna ahi on ikka veel päris soe (väljast 50 seest üle 100 kraadi).
Ahju kiiremaks "mahajahutamiseks" s.t. ahjust soojuse toaõhku toomiseks kiireminini kui see lomulikul teel toimub oleks abiks kaks põrandaventilaatorit, millega õhku vastu ahju külge mõnda aega puhuda.

Ning korteri tõelise energiatarbe saad lihtsalt teada, ku laenad-ostad kaks elektriradiaatorit ja elektrienergiamõõturit (pistikupesa versioonid) ning kptad paar päeva ainult elektriga.
Siis saad välja arvutada, millise puudekoguse peaksid sama tulemuse saamiseks ahjust ööpäevaga "läbi uhama".
Viimati muutis madis64, 26 Jaan 2014, 12:04, muudetud 1 kord kokku.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

madis64 kirjutas:
Stemugram kirjutas:Päevas teist korda pole julgenud kütta, kuna ahi on ikka veel päris soe (väljast 50 seest üle 100 kraadi).
Ahju kiiremaks "mahajahutamiseks" s.t. ahjust soojuse toaõhku toomiseks kiireminini kui see lomulikul teel toimub oleks abiks kaks põrandaventilaatorit, millega õhku vastu ahju külge mõnda aega puhuda.
Loodan, et vähemalt külma õhku :) Ehk koguni veega ahju jahutada? Vabandan, aga mulle naljakas :blush:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

kaminahi kirjutas:Loodan, et vähemalt külma õhku :) Ehk koguni veega ahju jahutada? Vabandan, aga mulle naljakas :blush:
Kirja järgi tundub teemaalgatajal toaõhk jah natuke jahedavõitu olema.

Naerda võib ju mitme asja üle, kuid kas külm tuba koos mahajahtumata (oma tööd mitte piisavalt hästi ära teinud) ahjuga pottsepale nüüd naljakas peab tunduma - pigem võiks nutuvõru suu ümber tuua, et kolleeg on mittetoimiva lahendusega hakkama saanud :scratch:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

madis64 kirjutas:
kaminahi kirjutas:Loodan, et vähemalt külma õhku :) Ehk koguni veega ahju jahutada? Vabandan, aga mulle naljakas :blush:
Kirja järgi tundub teemaalgatajal toaõhk jah natuke jahedavõitu olema.

Naerda võib ju mitme asja üle, kuid kas külm tuba koos mahajahtumata (oma tööd mitte piisavalt hästi ära teinud) ahjuga pottsepale nüüd naljakas peab tunduma - pigem võiks nutuvõru suu ümber tuua, et kolleeg on mittetoimiva lahendusega hakkama saanud :scratch:
Loomulikult olen sinuga nõus aga see ei tähenda, et muigama ei pane. Kaks ventilaatorit tuppa tuult tegema, et ahjust sooja välja ventileerida. ;) Ega see pottsepp nii kehva ahju ei teinudki aga vale asetusega ja maja ikka külm ka sellisegi lahenduse puhul kui ahjul veel 50 kraadine temp. üks kord päevas küttes.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

kaminahi kirjutas:Kaks ventilaatorit tuppa tuult tegema, et ahjust sooja välja ventileerida. ;) Ega see pottsepp nii kehva ahju ei teinudki aga vale asetusega.
Mitte "välja" aga "tuppa" - mis sa ikka muud teed, kui see, mis soe peaks olema, on külm ja see, mis külm peaks olema, on soe, kui kiirendada protsessi (soojusülekannet teiselt esimesele) kättesaadavate vahenditega.

Asetus vale, kontseptsioon vale (ahi on "aeglane"), mida iganes - lahendus ei tööta oodatud sooritustasemel.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ahi on ju normaalne :shock: Kui vaid keegi julgeks seal ka vajalikus koguses puid põletada. Kui ahi on soe veel ööpäeva hiljem siis see ei ole vale ahi.Aga kui seda kütta veel kuumemaks, oleks see ka ööpäev hiljem kuumem kui praegu. Küll aga on tõesti vale ahju asetus aga usun, et seal on ahi ka varem olnud ja siin oleks olnud võimalik leida ahjule moodsam lahendus kui rahvuslik nelikant. Ka sellel nelikandil on rida head ja paremat mida jätkuvalt saab hinnata.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

"Normaalne ahi" võib olla ehitatud enam kui ühel viisil.

Teemaalgataja ahi hõivab korteri kubatuurist 1,8 m3.

Mul on (eramu esimesel korrusel) pottahi mõõtmetega 0.8x0,85x2.3 m ehk hõivab ruumi kubatuurist ca 1,6 m3 ja see teeb oma töö kenasti ära s.t jahtub -15 ... -20 välistemperatuuri juures hommikuks teise küttekorra jaoks kenasti maha (välispind on käesoe, eelduseks on õhtuse küttekorra juures parajalt kütmine s.t. mitte kogu ööpäevakogust jutti, vaid ca pool sellest).

Teemaalagataja 10 kg puid näeb puukorvis välja niimoodi:
10 kg ahjupuid puukorvis.jpg
10 kg ahjupuid puukorvis.jpg (40.99 KiB) Vaadatud 5618 korda
ja minu ahju koldes sedamoodi (süüteks alla pandud vana vihta ja ajalehte palun ignoreerida ;) ):
10 kg ahjupuid koldes.jpg
10 kg ahjupuid koldes.jpg (29.94 KiB) Vaadatud 5618 korda
- sellise väikese koldetäiega ma kütteperioodil oma (teemaalgataja omast väiksema kogumahuga) ahju küll narrima ei hakka.

Nii et tundub ikkagi, et küttepuid aetakse ahjust vähem läbi kui vaja (kui koldesse rohkem ühe korraga ei mahu, siis on kolle ahju välisgabariitide juures "liiga väike" s.t. teistsuguse lahendusega oleks võimalik suurem kolle) ning ahju mittejahtumine küllalt kiiresti (mittepiisav pinnavõimsus avatud välispinnal) on teema omaette. :hello:
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Kuurist saab alati lisa õige pinnavõimsuse saavutamiseks , aga tuleb " hinge kinni hoida", et homme soojaks ei lähe, sest ahjust puid kuuri tagasi viimiseks ei saa?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Imelik kirjutas:Kuurist saab alati lisa õige pinnavõimsuse saavutamiseks , aga tuleb " hinge kinni hoida", et homme soojaks ei lähe, sest ahjust puid kuuri tagasi viimiseks ei saa?
No avapostituses mainitud temperatuure arvestades ja eelmise ning praeguse nädala ilmaprognoose meelde tuletades hingaksin ma isiklikult küll "täiel rinnal" :wave:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Stemugram kirjutas:... Maja on silikaadist ning seina paksus on ~50cm, vahel ei ole mingit soojustust ega ka õhuvahet, kõik on silikaat...
Seda tüüpi seintega majadel on tähtis hakata sügisel varakult kütma. Kui juba külm seina sisse lastakse, siis seda sealt tagasi enam naljalt ei saa ja tuba talve läbi külm.
Olin kunagi tööl sellises majas. Paari aastaga tuli selgus.
.
Tel 5o9279o
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Päevast.
Olen seekord kaminahjuga ühel nõul.Ahjul pole ju viga midagi..Pane rohkem puid alla ja,või küta 2x päevas.Sul rohkem see mure,et hoone ise laseb niipalju külma läbi. Telliste vahel olev tüidis võib olla ära vajunud..Põrandate ja lagede vahel pole ammu enam miskit nt. Hoone soojakaod on 75 prosu laest või katusest.Hakkaks kuskilt sealt pigem peale.
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

...huvitav jah! Miks ei pöördu ahju omanik ahju ehitanud meistri poole info saamiseks. Egas sooja ahjust saa ilma kütmata. Äkki ahju ehitanud pottsepp ei
lubanudki ahju normaalselt kütta? Midagi siin ei klapi. Korteri soojustus nagunii
vajab tegemist.
Stemugram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 03 Mär 2013, 01:01
On tänatud: 2 korda

Re: Kas ahi on liiga väike?

Lugemata postitus Postitas Stemugram »

Igapäev panen alla nii palju puid:
Pilt
See on siis 11kg (niiskus ~16%)

Kuna ma enne pole ahju kütmisega eriti tegelenud, siis ei julgenud kollet päris täis toppida, kartsin, et esimese suure külmaga kütan ahju lõhki.
Eks ma homme panen kolde puid täis, mingi 15kg peaks ära mahtuma.

Lõhki kütmist kartsin selle pärast, et ka praegu kui ahi soojeneb tekivad vuukide vahele praod. Pilt
Ahju nurgad on suht jahedad, näiteks 24 tundi peale kütmist on ahju nurgad 25C ja ahju keskelt 35C.
Ma ei tea kui normaalsed need praod on?
Vasta