Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Cristella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Veebr 2013, 16:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Cristella »

keemik kirjutas:Kui suurt pinda see kütab?
Kui minu käest küsisid, siis 60m2 on selle pumba haldusala meil.
terje.
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas terje. »

Väliosa hakkab (igisema ,pinisema ,krigisema)kui ma panen puldist max. puhumis võimsuse peale. Ventikas ringi ei käi. Siseosas põleb punane tuli . COOL nupuga puhub ilusti õhku aga HEAT -iga puhub hästi vaikselt kui on max. puhumisega. Kas on võimalik et on midagi kinni või katki külmunud. Jääd kuskil näha ei ole.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

terje. kirjutas:Väliosa hakkab (igisema ,pinisema ,krigisema)kui ma panen puldist max. puhumis võimsuse peale. Ventikas ringi ei käi. Siseosas põleb punane tuli . COOL nupuga puhub ilusti õhku aga HEAT -iga puhub hästi vaikselt kui on max. puhumisega. Kas on võimalik et on midagi kinni või katki külmunud. Jääd kuskil näha ei ole.
terje! Kõigepealt anna teada, mis seadmega tegemist - markeering!
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rmati »

Kogu see targutamine , ilma konkreetsete andmeteta, suhteliselt mõtetu.
terje.
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas terje. »

fujitsu inverter
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas juroku »

Kahju inimestest!Aga kaa väga naljakas on lugeda selliseid küsimusi.Kohe näha et inimesed on sattunud kõva reklami ohvriks teadmata soojuspumba ehk külmutusseadme töö põhimõttest.Ja siis tulevad jamad oi seade ei küta minu 140m2 maja ära -20 kas tall on midagi viga?Või võetakse seade seinalt lihtsalt keerates torud otsast ja lastes freoon õhku ja siis kui teine omanik selle seadme ise seina panem mõtleb taa et on vaja ainult torud ühendada ja on gi kõik OK.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

See asi on sul ilmselt nii pekkis, et tuleb korralik firma/tehnik kohale kutsuda ja kui paigaldas keegi raha eest sul selle Fujitsu pumba, siis temalt peaksid raha tagasi küsima. Puldi peal nuppe vajutades ei saa midagi paremaks.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Cristella kirjutas:
keemik kirjutas:Kui suurt pinda see kütab?
Kui minu käest küsisid, siis 60m2 on selle pumba haldusala meil.
Mul kütab 14LBC Nocria Arctic sarja masin 70m2 ja elektrit küsib kuskil 3kW/h - 3,5kW/h (temp on olnud -15 kuni -20).
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:elektrit küsib kuskil 3kW/h - 3,5kW/h
Targemad kasutajad - seletage ära, mida ometi tähendab elektri kulu 3kW/h? Mitu kWh see teeb näiteks ööpäevas?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Nooh, olles astunud samasse ämbrisse, siis see on 72 kW*h ööpäevas :)

Kulu on ikka päris korralik. 45 ruutu ja Lec-N 09. Keskmiseks tuleb praegu Nõmmel ca 500 W*h. Õhtuti kütan väikest kaminpliiti ka paar tundi. Ilma selleta võiks öelda, tugeva varuga, et maks 1000 W*h läheks.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

elektrit küsib kuskil 3kW/h
keemik kirjutas:siis see on 72 kW*h ööpäevas
Mismoodi ometi, kui korrutada 3 (kW/h) x 24 (h), siis taanduvad tunnid (lugejas ja nimetajas) ära ja vastus on 72 kW, mitte 72 kW*h, nagu keemik väidab.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ma konverteerisin automaatselt 3 kW/h ümber 3 kW*h-ks (mida ilmselgelt oli mõeldud). 3kW*h/1h*24 h=72 kW*h
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

keemik kirjutas:konverteerisin automaatselt 3 kW/h ümber 3 kW*h-ks (mida ilmselgelt oli mõeldud)
Tule taevas appi, miks siis ei võiks niimoodi kirjutada ka, kuidas mõeldakse, kui ikka mõeldakse. Et rumalamad ka aru saaks.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mõte oli see, mis ta oli. Aga paljud ei tea seda õiget ühikut või ei süvene. Nagu veel eestpoolt näha, nii ka mina.

Aga 72 kW*h teeb kuu aja jooksul 2160 kW*h, mis on ca 250 eurot. Päris räige 70 m2 eest.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

keemik kirjutas:72 kW*h teeb kuu aja jooksul 2160 kW*h, mis on ca 250 eurot. Päris räige 70 m2 eest.
Seda minagi, siis äkki 3kW/h ei tähenda 72kWh/d.
Muide, väike märkus, kWh kirjutataksegi täpselt nii, tärni W ja h vahel ei ole.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Aga mida ta veel saaks tähendada?

Kusjuures, huvitav, et ei käi! Kuigi vist ei ole vale seda panna? Võid kirjutada ax=y, kuid võid ka a*x=y.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

keemik kirjutas:Mõte oli see, mis ta oli. Aga paljud ei tea seda õiget ühikut või ei süvene. Nagu veel eestpoolt näha, nii ka mina.

Aga 72 kW*h teeb kuu aja jooksul 2160 kW*h, mis on ca 250 eurot. Päris räige 70 m2 eest.
Mõeldud oli jah kWh. Samas muud kütet pole siiani kasutanud. Võrdluseks võin tuua et naabermajas maksti eelmine aasta keskkütte eest ca 250euri (2 toaline korter). Kui just Tallinnas ei ela, siis elu ongi kallis.
tipp
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tipp »

keemik kirjutas:Aga mida ta veel saaks tähendada?

Kusjuures, huvitav, et ei käi! Kuigi vist ei ole vale seda panna? Võid kirjutada ax=y, kuid võid ka a*x=y.
No lase täpipedel toimetada! :write:
Cristella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Veebr 2013, 16:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Cristella »

Keemik, kas sinu 45 ruutu pole mitte korter kuskil keset maja? Ma arvan, et see pole väga võrreldav hõreda majaga, mida keegi teine kuskilt alt-ülevalt-kõrvalt soojas ei hoia :)
otsi-otsi
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas otsi-otsi »

Cristella kirjutas:Keemik, kas sinu 45 ruutu pole mitte korter kuskil keset maja? Ma arvan, et see pole väga võrreldav hõreda majaga, mida keegi teine kuskilt alt-ülevalt-kõrvalt soojas ei hoia :)
Cristella! Kui vaatasin Su vanu postitusi ja järgnevat otsust soojuspumpa paigalduskoha valikul, siis on üsna loogiline, et küttekulud on suuremad kui paljudel teistel. Seda mitte ainult suurte soojuskadude tõttu, vaid pigem seepärast, et sobivat, parimat efektiivsust tagavat paigalduskohta siseosale oli väga raske leida. Ja vist ka seetõttu, et kirjeldasid aint köetavaid ruutmeetreid ja ilmselt valisid kõige soodsama pakkumise.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas: Mul kütab 14LBC Nocria Arctic sarja masin 70m2 ja elektrit küsib kuskil 3kW/h - 3,5kW/h (temp on olnud -15 kuni -20).
Mul sama masin ja nii suur ei ole tunni kulu kunagi olnud. Ja ka andmetes "Elektrivõimsus soojendamisel W min-max 300-2400" http://www.kodukliima.ee/Fujitsu_AWYZ/ http://www.abctoru.ee/index.php?option= ... 76&lang=et http://www.kliimameister.ee/tooted/fuji ... ria-arctic
Kuhu ta sul kogu selle "särtsu" paneb?
Cristella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Veebr 2013, 16:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Cristella »

otsi-otsi kirjutas:
Cristella kirjutas:Keemik, kas sinu 45 ruutu pole mitte korter kuskil keset maja? Ma arvan, et see pole väga võrreldav hõreda majaga, mida keegi teine kuskilt alt-ülevalt-kõrvalt soojas ei hoia :)
Cristella! Kui vaatasin Su vanu postitusi ja järgnevat otsust soojuspumpa paigalduskoha valikul, siis on üsna loogiline, et küttekulud on suuremad kui paljudel teistel. Seda mitte ainult suurte soojuskadude tõttu, vaid pigem seepärast, et sobivat, parimat efektiivsust tagavat paigalduskohta siseosale oli väga raske leida. Ja vist ka seetõttu, et kirjeldasid aint köetavaid ruutmeetreid ja ilmselt valisid kõige soodsama pakkumise.
Ega ma kurdagi, sellesama teema eelmisel lehel sain kinnitust, et -20-ga keskmiselt kuluv 1,87kW tunnis ongi suht normaalne, see, kellel siin keskmine on 3kW, on keegi teine. Aga selles on sul jah õigus, et meil ei õnnestunud sobivamat paika leida, mistõttu tagumine suur tuba ongi alati kuskil 3 kraadi külmem, kui esimesed kaks, aga eks me siis lihtsalt hoiamegi esimese otsa sellevõrra soojema, et taha ka midagi jõuaks. Aga seda ma arvan endiselt, et keset maja korterit ja tervet maja nelja külma seinaga ei saa üks-ühele võrrelda :)
notam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Jaan 2014, 10:52

õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas notam »

Tere,

Sai paigaldatud suvel õhksoojustpump ja nüüd esimeste külmade juures on tekkinud paar küsimust:

1.) Kas puhumine jääbki kuidagi vaikseks eriti krõbedate külmade juures ja peabki arvestama, et tuleks juurde kütta mingi teise asjaga. Praegust lükkasin õhksoojus pumba maksimumi peale ja masin suudab vaevu hoida 18-19 kraadi peal (ruumi suurus 80 ruutu). Tagumistes tubades pole mõõtnud, kuid tõenäoliselt vähem.
Ülesse korrusele ei jõua praegu üldse. Seal hoian radiaatoreid stabiilselt sees.

2.) Kuidas on õhksoojustpumaga kõige effektiivsem kütta?

3.) Hetkel on mul Midega Nordic Inverter Heatpump. Heating capcity 3200(700-5200)W

Hetkel on veel lisaks ioonikatel, mis on ühendatud põrandaküttega (vesi) ja radiaatoriega üleval korrusel.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Õhksoojuspumpadel ongi nii, et mida krõbedam külm, seda vähem sooja annavad. Seda on soovitatud nõrkemiseni ja soovitan ise - õhksoojuspump tahab suurte külmade jaoks mingit muud lisakütteallikat juurde saada - on see kamin, elektriradiaator, ahi või kasvõi muu keskkütteseade.
On küll võimalik osta kordades võimsam õhksoojuspump N: ostad 16 kW ja sellel küttevõimsusega jäksab sul ka ruumi sooja hoida, kuid mis see maksab - majanduslikult eestis pole inimesed nii heal järjel, et suudaksid seda luksust kinni maksta.
Külaline
külaline

õhksoojuspumba ost koos paigaldusega

Lugemata postitus Postitas Külaline »

missugune on parim firma ostmaks ja paigaldamaks õhksoojuspumpa majale?
Vasta