Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Suured Arved
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Suured Arved »

madis64 kirjutas:Kiirustage, seltsimehed unetud,. kiirustage ...

http://majandus.delfi.ee/news/elektritu ... d=66040720

"Kuna elektrimüüjate paketihinnad osutusid Energiatunneli kampaania tulemusel soodsamaks kui avalike hinnakirjade järgi keskmised paketihinnad kõige aktiivsemal lepingute sõlmimise perioodil elektrituru avanemise eel, siis õnnestus portaalil elektrimüüjatega läbirääkimiste teel teha need paketid kättesaadavaks kõigile tarbijatele.
Energiatunneli elektripakettide pakkumised kehtivad vaid 30. aprillini 2013, mistõttu peaksid tarbijad kiirustama oma praeguse elektripaketi ja Energiatunneli pakutava elektrihinna võrdlemisega, mida saab teha portaali iseteeninduskeskkonnas,"
:wave:
Ma küll ei näinud seal ka sisselogides soodsaimaid pakkumisi. Minu paketist mis on 220 energia polnud ka soodsaimat valida. Hindade vahe on küll väike, aga miks ma peaksin seal nendest pakkujatest hakkama kallimat hinda valima.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas fanatic »

madis64 kirjutas:
fanatic kirjutas:Paraku on see poolik tõde, sest 220 Energia ettemaksuga börsipaketid on soodsamad
Palju see kokkuhoid (loe "hind ettemaksu eest") ka ca 1000 kWh kuutarbimise pealt ka tuleks?
Oh, kes neid komakohti jõuab arvutada :) Aga ise vahetama ei kippunud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10684
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Isegi ilma komakohtadeta on 1 MWh kohta võit heal juhul 10 €. Paljudel tuleks selline võit ehk aasta peale.
Kui aga EE pakett on ükskõik mis tingimustel konkurendi omast kallim siis miks mitte vahetada?
Palju rohkem on kahju, et ei saa reaalse börsitarbimisega pakette võtta, sest EE ei vaheta arvesteid, vähemalt nende klienditeeninduse tarkpea nii ütles - me ei vaheta arvestit igal juhul mitte enne 2015 ja pärast seda vaid sunniviisiliselt (kui klient nõuab)...

Palju suurem võit oleks, kui valitsus lõpetaks selle rohekuldse elektri toetamise tarbijate taskust ja elektriaktsiis on ka üsna korralik.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Enne olin üldteenuse kasutaja. Jälgisin mängu ja valisin odavaima müüa 220 energia. Hinnaks börsihind koos kohaletoomisega aprilli kuu eest 12,84 senti KW/h
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6141
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 72 korda
On tänatud: 137 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:börsihind koos kohaletoomisega aprilli kuu eest 12,84 senti KW/h
Kui suur on tarbimine? Muidu ei ütle see hind eriti midagi. Ja EE fiks hinnad on siin kasutajatel väiksemad.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:börsihind koos kohaletoomisega aprilli kuu eest 12,84 senti KW/h
Kui suur on tarbimine? Muidu ei ütle see hind eriti midagi. Ja EE fiks hinnad on siin kasutajatel väiksemad.
400 kw/h kanti kuus on tarbimine. Ühetariifne arvesti, kasutan elektrit päeval.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:börsihind koos kohaletoomisega aprilli kuu eest 12,84 senti KW/h
Kui suur on tarbimine? Muidu ei ütle see hind eriti midagi. Ja EE fiks hinnad on siin kasutajatel väiksemad.
Sai veelkord üle uuritud ja puuritud. Tegin õige otsuse, et lõpetasin üldteenuse kasutamise, sest EE plaanib üldteenuse hinda tõsta.
Ja otsus 220energia hind valida on odavam kui miski muu hind. Ka EE fix hinnast.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"British Gasi omanik Centrica kavatseb raputada Suurbritannia elektriturgu, pakkudes laupäeviti tasuta elektrit klientidele, kes oleks nõus kasutama seda peamiselt nädalavahetustel – mil üldine nõudlus on väike." http://www.e24.ee/1320896/tasuta-elekter-brittidele
Kes selle ka meile "maale tooks"! :lol:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10684
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Alles hiljuti oli Taanis negatiivne elektri hind. Siin on konks - elektri tarbimise eest maksti peale, kuid riigimaksud ja võrgutasu korjatakse negatiivsel tarbimisel.
Eestis ei saa seda enne näha, kui eestisse tuleb oma tuumajaam. Sellised anomaaliad tekivad just tuumajaamadega seoses - nemad töötavad 100% täiskoormusel, sest alla on osadel reaktoritel ohtlik ja kütus kulub ühtemoodi, kas on 100% koormust või vaid 75%. Sama trikk tuulega - kui on seda palju pole mõtet tootmatta jätta, eriti kui riik on sellele kuldse hinna määranud.
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Juulikuu elektri eest tuli tasuda 13,90 senti/kWh. Tarbimine 773 kWh - öö ja päev kokku.
Sealjuures elektrienergia eest "220 Energiale" maksin 40,09€ ja "pakendi" eest, ehk transa eest "Eesti Energiale" 66,54€. Seega, võrguteenuse ja aktsiisi eest tuleb monopolistile EE tasuda kolmandiku võrra rohkem, kui tarbitud energia eest selle tarnijale! On ikka kuradi jobu värk !!!!! Hinnad koos km-ga.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tommy4 kirjutas:Juulikuu elektri eest tuli tasuda 13,90 senti/kWh. Tarbimine 773 kWh - öö ja päev kokku.
Sealjuures elektrienergia eest "220 Energiale" maksin 40,09€ ja "pakendi" eest, ehk transa eest "Eesti Energiale" 66,54€. Seega, võrguteenuse ja aktsiisi eest tuleb monopolistile EE tasuda kolmandiku võrra rohkem, kui tarbitud energia eest selle tarnijale! On ikka kuradi jobu värk !!!!! Hinnad koos km-ga.
Karta on, põllumees saab piima eest ka alla poole sellest mis sa poes maksad... :hello:
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käisin poes ja seal Elektrumi pakkuja pakkus mulle Elektrumi paketti.
Kuna praegu on ühetariifse arvestiga 220 energia börsipakett, siis pakuti ka nende börsipaketti.
Kuna neil marginaal kõrgem kui 220 energial, aga nemad arvutavad börsihinda teisiti, siis kokkuvõttes pidi tulema hind ikkagi odavam.

Tahaks küsida, et kas on ikka nii et börsihind on erinevatel firmadel erinev.
Vaatasin 220 energia börsihinda
http://www.220energia.ee/nordpoolspot-hinnad-2/
ja Eesti Energia börsihinda
https://www.energia.ee/elektri-turuhind
Vördlesin neid ja need on samasugused.

Elektrumi kodulehel ma mingit tabelit ei leidnud.
Kui kellegil on Elektrumi börsihindasid teada, siis sooviks neid vörrelda.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Hea küll, aastake peaaegu teema algatamisest möödunud ja uued pakkumised elektrilepingute pikendamiseks potsatavad meilikasti nagu õunad sügisel puu otsast.

Vaatasin ja arvutasin selle aasta 10 kuu tulemuste alusel võimalikud EE poolt pakutavad variandid läbi (börsihinnaks võtan energiaturg.ee andmetel viimase 12 kuu keskmiseks kuulutatud 5.2 senti/kWh) ning tulemuseks oli ikka, et valitud "kindel" pakett osutus (hoolimata ajakirjanduslikest hõigetest aasta jooksul börsihinna madala taseme kohta) kõige odavamaks.

Tuleb kohe juurde möönda, et börsipaketi arvutust ei teinud ma mitte kuutarbimiste ja kuukeskmiste börsihindade alusel - ei olnud lihtsalt viitsimist neid kuukeskmisi börsihindasid netist taga ajada.
tõhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Veebr 2010, 10:59
On tänatud: 2 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tõhk »

Hetkel fix hinnaga leping EE-ga: päeval 6,01 ja öösel 4,62 senti KWh eest.
7070 kWh-st on tarbitud 43,7% päeval ja 56,3% öösel, mis teeb keskmiseks kWh hinnaks 5,23 senti.
Uus EE pakkumine on 6,08/5,03 ning sellega tõuseks aastane kulu ~19 eurot. Sama tarbimise juures tuleks Starmani 24 kuulise lepinguga (5,74/4,64 senti + 0,89€ kuutasu) keskmiseks kWh hinnaks 5,27 senti ja aastane kulu tõuseks vaid 3€ võrra.
Milliseks on Teie 11 kuu keskmine kWh hind kujunenud ja kas leping on fix või börsi hinnaga? Võrrelda võiks elektrienergia hinda ja võrgutasud/aktsiisid mängust välja jätta, sest neid lepingu sõlmimisel nagunii mõjutada ei saa.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6141
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 72 korda
On tänatud: 137 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

See aasta oli EE kokkulepidud hind 6,04 ja 4,31 senti. 40/60 tarbimise korral täpselt 5,00 s/kWh. Nüüd pakuvad 2 aastast lepingut 5,74 ja 4,74 senti, st. päevane odavamaks ja öine kallimaks. Sama suhte korral läheb keskmine kallimaks 0,14 s/kWh ja aastas +21€.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ise mõtlesin ka, et ootaks aastavahetuseni; aga tõesti - lepingumuudatus tuleb teatada kuu ette.
Seega löön ka kähku kokku 11 kuu tarbimise keskmise hinna, et saaks enne 10-ndat midagi otsustada...

Tehke teised ka :jooma
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

01.aprill kuni 01.november tarbitud 4678 kWh hinnaga 259,28€ + k.m. Leping 220 energiaga, pakett "Börsihinnaga elektrikütjale igakuise ettemaksuga". Arvesti kahetariifne. Seega kWh keskmine hind 5,543 senti + k.m.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6141
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 72 korda
On tänatud: 137 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

tommy4 kirjutas:Leping 220 energiaga, pakett "Börsihinnaga elektrikütjale igakuise ettemaksuga" ... keskmine hind 5,543 senti + k.m.
Tuleb siis välja, et EE fix hind koos käibemaksuga on odavam, kui muude pakkujate hinnad ilma käibemaksuta.
Küülaline kirjutas: 5,00 s/kWh
tõhk kirjutas:5,23 senti
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Küülaline kirjutas:
tommy4 kirjutas:Leping 220 energiaga, pakett "Börsihinnaga elektrikütjale igakuise ettemaksuga" ... keskmine hind 5,543 senti + k.m.
Tuleb siis välja, et EE fix hind koos käibemaksuga on odavam, kui muude pakkujate hinnad ilma käibemaksuta.
Küülaline kirjutas: 5,00 s/kWh
tõhk kirjutas:5,23 senti
Paistab juh sedamoodi. Kas tuleb kelleltki veel võrdlusandmeid ?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mul pole üleüldse mitte mingit lepingu. Praegu uurisin andmeid :
1 jaanuar kuni 30 oktoober :

päev 2936

öö 2913,93

summad 816,47
Särts
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Särts »

madis64 kirjutas: ei olnud lihtsalt viitsimist neid kuukeskmisi börsihindasid netist taga ajada.
Vaadanud,siis enne postitamist viimast sissekannet,kus börsihinnad kõik olemas.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6141
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 72 korda
On tänatud: 137 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

dumbuser kirjutas: päev 2936
öö 2913,93
summad 816,47
Jah, keskmine on 13,9 s/kWh, aga praegu käib arutelu ainult elektri hinnast, mitte kogu kulust.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ja hakkab jälle peale. Elektri hind ongi seesama jura kõik kokku. Et sul lihtsam/kergem seedida/ krt teab mismoodi veel oleks siis tehakse see juppideks ja aetakse mingit iba, et see on taastuva osa maks ja see on ülekandemaks jne. Vbl mõni saabki mõne komponendi maksmata jätta. Mina ei saa. Minu jaoks ongi see elektri hind. Kõik kokku. Jumalasta ükskõik kuidas seda nimetatakse, summa ise ei muutu ju mitte kuskile. Ja kui ma aasta peale "hoian kokku" kõva 10€ siis pole nagu mingit mõtet praegust olukorda muuta.
Oktoobri arve oli näiteks selline :
Partner 12/12

Võrguteenus päevatariif, s/kWh
01.10.2013 010693,30 342,33 5,20 17.80 +km
31.10.2013 011035,63

Võrguteenus öötariif, s/kWh
01.10.2013 011874,64 286,92 2,971 8.52 +km
31.10.2013 012161,56


Taastuvenergia tasu, s/kWh
01.10.2013 629,25 0,87 5.47 +km
31.10.2013


Elektriaktsiis, s/kWh 629,25 0,447 2.81 +km

ÜLDTEENUS

Päevatariif, s/kWh
01.10.2013 342,33 6,256 21.42 +km
31.10.2013

Öötariif, s/kWh
01.10.2013 286,92 4,883 14.01 +km
31.10.2013


Tooted ja teenused kokku 70.03

Käibemaks 14.01


ARVE KOKKU 84.04
tõhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Veebr 2010, 10:59
On tänatud: 2 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tõhk »

Küülaline kirjutas:
dumbuser kirjutas: päev 2936
öö 2913,93
summad 816,47
Jah, keskmine on 13,9 s/kWh, aga praegu käib arutelu ainult elektri hinnast, mitte kogu kulust.
dumbuseri elektri keskmiseks hinnaks tuleb 6,686 s/kWh. Raske uskuda sellist hinda. Kui hinnad 6,256+km ja 4,883+km paika peavad, siis on ikka päris kirves pakett. Soovitan soojalt pakkujat vahetada. Praegu on Imatra lehel üleval igatahes 6,39/4,89 ja need hinnad on km-ga !! Selline tunne, et dumbuseril arvutatakse km-i topelt.
Vasta